Šta je novo?

AMD B650 B650E ploče

Ja imam Asus B650 ali ja imam rog strix, e verziju. Ploča je prva liga, nemam nikakvih zamerki.
Imam 2 Fury Renegade od po 2TB i oba su na nekih konstantnih 40-ak stepeni.

Odnosno sad sam pogledao, jedan je average 35, drugi 42. verovatno je ovaj topliji sistemski.
 
Za donje slot-ove ne, za prvi iznad graficke moze da se desi na odredjenim grafickama i plocama, posto je 24mm, samo 23mm i uzi su sigurica da nece da se sudare sa backplate-om graficke
Misliš da ne bi bilo problema sa visinom (13mm) heatsink-a sa slot-om ispod GPU-a? Bilo bi super ako je tako. Ali opet, ne znam da li bi onaj Q latch mehanizam za lock-ovanje NVMe-a mogao da se zaključa sa MC1 Pro heatsink-om? Ili na kraju da KC3000 NVMe bude bez istog na sebi (što IMO nije baš idealno rešenje).

Samo me to malo odvraća od te (Asus TUF B650M-E WiFi) ploče, pa gledam i ASRock Pro RS i PG Riptide, ali vidim na netu da neki od korisnika istih prijavljuju boot/post probleme, neke memorije neće da rade na brzinama preko 5600MHz i sl. zavrzlame.
 
Poslednja izmena od urednika:
Možda zaslužuje posebnu temu, da probam prvo ovde.
ASrock B650 Pro RS, odlično skockana i bogata ploča sa dobrim hlađenjem ali ima srednjevekovni BIOS štampan na papirusu. Meniji nešto zbrkani itd. ili mi bar to tako izgleda posle godina na Asus-u. Ryzen 7900x i Kingston 6000MHZ Cl32 XMP memorija.
BIOS verzija je bila 1.24 ali sam updejtovao na 2.02 AGESA ComboAM5 1.1.0.0, dalje ne uspevam da uradim mada je potrebno zbog AGESE. Čudni neki BIOS-i sa ovim dodatcima, ovako kako je ne vidi se iz Instant Flash ali ni kada se preimenuje bez tog dodatka
1708071810763.png
To je samo početak ali mi ne vredi da se mnogo petljam dok AGESA i BIOS nisu UP to date.
PS. Sve sam radio po uputstvima i to je bilo dovboljnoza update kojisam već uradio a nebih da se petljam sa Flashback jer se onda ne vidi šta i kako radi.
 
Pa ja imam istu memoriju i plocu i ustekao memaru updatovao bios i iskreno nisam dalje gledao pre par dana, da li je i agesa isto updatovana, znam da bios jeste
Sad nije monitor zakacen ali kad budem nesto ubacivao videt cu

u biosu samom je video fajl sa flesha koji je fat32, rebotovao sam i izvrsio update, instant flash nisam zasebno pokretao vec direkt iz bios-a
 
Poslednja izmena:
Pa Instant Flash i jeste direktno sa BIOS-a, tj, to je funkcija uBIOS-u.
 
Da znam ali sam predpostavio da mozda moze i na neki Fx da se pokrene, kazem meni iz biosa uredno video fajl, probaj drugi port i drugi USB flash
 
@CountMike Ne znam da li si pisao, ali zasto si se odlucio za Pro Rs model a ne za HDV/M.2? Pretpostavljam da si dosta istrazivao i onda odlucio?

Lomim se da li da radim razumniji i delimicno budzet build, ili da idem all in ATX/ITX build. :D
Cas gledam maticnu od 120-150e a cas od 350e. :D
 
Da, više praktično svega. Mada.... isti VRM tako da CPU nije problem.
 

Zdravo Drustvo uzeh Asus Strix B650E-E Gamin,nesto je cudno sa Expo 1-2 bilo koji Expo kada postavim Mem.je na 6000, Sitem nikako da krene stalno izbacuje gresku,

a kada postavim bilo koji Expo i Mem.Frequency na 5800 tada je ok ali Sistem starjtuje tek za 20/25 Sek :ROFLMAO:

Dok je Ai OverClock na Auto Sistem startuje za 4-5 Sek.trazi po netu nista bas nisam nasao da resim ovo,

Mem. je GSkill Trident-Z5-Neo 2 x 16GB, 6000 MHz,Cpu 7800X3D


 
Stavi na EXPO Tweaked. I flash-uj BIOS obavezno, bilo je dosta promena.
 
@CountMike Ne znam da li si pisao, ali zasto si se odlucio za Pro Rs model a ne za HDV/M.2? Pretpostavljam da si dosta istrazivao i onda odlucio?

Lomim se da li da radim razumniji i delimicno budzet build, ili da idem all in ATX/ITX build. :D
Cas gledam maticnu od 120-150e a cas od 350e. :D
Vecina ljudi nikad ne nadgoradi ram i danasnji kapaciteta su sasvim dovoljni tako da dva slota budu dovoljna.
Kakva su vam misljenja za Gigabyte B650 Aero, na duze staze ili ici na X670E?
Nista ne dobijas sa X670E
 
Upravo postavljeno u drajverima za Asrock ploču
AMD AI NPU driver ver:10.1109.0008.128
Čemu i zašto ? Da li je potrebno za 7900x ?
 
Nazad
Vrh Dno