Šta je novo?

AMD APU Kaveri


Hmm. Koristim Blender i iz iskustva znam da je u bilo kom scenariju rendering na intelovim procesorima znatno brzi na windows platformi. Na linuxu je situacija nesto bolja po AMD pa FX8350 zaostaje nesto malo u odnosu na najnovije i7. Sto se tice openCL-a tu je tek situacija losa po AMD. Njihov openCL jos uvek ne moze da kompajlira kod Cycles rendering engine-a. Ne znam sta je taj lik merio?
Poz
 
Juče objavljena cena za A8-7600 je zapravo spuštena sa ranije najavljivanih 119$ na 104$, tako da će kod nas nakon, mesec-dva očekivanog izduvavanja cena, ovo koštati ne više od 95€. :smoke:
 
merkam već duže vreme A10 7850K i nadao se da će cena pasti na 15000,ovi naši trgovci nisu normalni,podigli su cenu ionako preskupog A10 7850K za 10 evra,izgleda da pripremaju teren da što više dignu cenu A8 7600...uz poskupele memorije čine ovu platformu totalno neisplativom,ali bukvalno totalno neisplativom i nekonkurantnom...a onaj ko poželi da to proda kasnije suočiće se sa velikim gubitkom cene jer je u ceni ukalkulisana i cena osrednje grafike...
uz ovakve dobre cene intela kod nas AMD može kupiti totalno neupućen čovek ili okoreli fan...najblaže rečeno..
 
Izvini u kojoj ti zabiti zivis pa imas ovakve zakljucke ????? 1150 platforma je isplativija vise nego am3+ ??? O cemu ti pricas,pa onaj 8350 proguta 4440 a u istom su cenovnom rangu,a da ne pricamo da na 1150 nemas plocu do 7000 koja ima 4 slota,2 pcie x16 itd...moras jos da ucis.Inace apu je mnogo isplatljiv ko nece da kupuje grafiku ! ocigledno da je problem u tebi i parama a ne u komponentama.
 
Bleyachhh;3858530[B je napisao(la):
]Izvini u kojoj ti zabiti zivis pa imas ovakve zakljucke ?????[/B] 1150 platforma je isplativija vise nego am3+ ??? O cemu ti pricas,pa onaj 8350 proguta 4440 a u istom su cenovnom rangu,a da ne pricamo da na 1150 nemas plocu do 7000 koja ima 4 slota,2 pcie x16 itd...moras jos da ucis.Inace apu je mnogo isplatljiv ko nece da kupuje grafiku ! ocigledno da je problem u tebi i parama a ne u komponentama.

Nekulturan odgovor! Svako ima pravo da iznese svoje misljenje a drugi su tu da mu sugerisu da grijesi ili sta vec.
Ko je iz koje zabiti, ko koga pojede je bzvze.

A10 ce kupiti neko ko pravi HTPC (bar se meni tako cini).
Koliko kosta A10 7850K? oko 140Evra...
Evo moj slucaj:

Za pare koliko kosta A10 7850 mogu da uzmem:
1. G5328+R7 260x...kasnije moze upgrade na i5/i7
2. X4 740+R7 260x...upgrade CPU?...uglavnom marginalan

AM3+...upgrade je dobar zagrijavanje za plastenika u zimskom periodu (da zvucim malo kao ti :))
 
Poslednja izmena:
merkam već duže vreme A10 7850K i nadao se da će cena pasti na 15000,ovi naši trgovci nisu normalni,podigli su cenu ionako preskupog A10 7850K za 10 evra,izgleda da pripremaju teren da što više dignu cenu A8 7600...uz poskupele memorije čine ovu platformu totalno neisplativom,ali bukvalno totalno neisplativom i nekonkurantnom...a onaj ko poželi da to proda kasnije suočiće se sa velikim gubitkom cene jer je u ceni ukalkulisana i cena osrednje grafike...
uz ovakve dobre cene intela kod nas AMD može kupiti totalno neupućen čovek ili okoreli fan...najblaže rečeno..

Ma vidis da kurs evra luduje u poslednjih mesec dana, tako da nema nista od spustanja cena. Bar jos koji mesec.
 
Izvini u kojoj ti zabiti zivis pa imas ovakve zakljucke ????? 1150 platforma je isplativija vise nego am3+ ??? O cemu ti pricas,pa onaj 8350 proguta 4440 a u istom su cenovnom rangu,a da ne pricamo da na 1150 nemas plocu do 7000 koja ima 4 slota,2 pcie x16 itd...moras jos da ucis.Inace apu je mnogo isplatljiv ko nece da kupuje grafiku ! ocigledno da je problem u tebi i parama a ne u komponentama.

Fm2/fm2+ i am3/am3+ nisu isto, toliko o tome...
 
AMD A10 7850K je jedan fin ,elegantno rešen proizvod,"sa malo pokretnih delova",prihvatljivog TDP,računam i dugotrajniji od diskretnih rešenja...to je najvažnija prednost koja mi se sviđa kod tog procesora....koji po snazi procesora i grafike nije ništa posebno...nije ni posebna cena u inostranstvu od 170 us dolara što iznosi koji dinar manje od 15000....znači sve ok...
ali kod nas je cena za taj procesor "posebna" i veća za 20 evra....za šta?pa i ovako mi se jedva uvukao u mozak i upao u kombinaciju iz razloga "polupraznog kućišta" a ne performansi...AMD A10 7850K po srpskoj ceni....ne,hvala
 
Nekulturan odgovor! Svako ima pravo da iznese svoje misljenje a drugi su tu da mu sugerisu da grijesi ili sta vec.
Ko je iz koje zabiti, ko koga pojede je bzvze.

A10 ce kupiti neko ko pravi HTPC (bar se meni tako cini).
Koliko kosta A10 7850K? oko 140Evra...
Evo moj slucaj:

Za pare koliko kosta A10 7850 mogu da uzmem:
1. G5328+R7 260x...kasnije moze upgrade na i5/i7
2. X4 740+R7 260x...upgrade CPU?...uglavnom marginalan

AM3+...upgrade je dobar zagrijavanje za plastenika u zimskom periodu (da zvucim malo kao ti :))

intel g3258 sa r7 260x nije nikako isplativije od x4 750k,iz razloga sto ce isti posao raditi g3220,a apu x4 750k je quad koji je bolji za gaming.sto se tice 7850 i ja mislim da je precenjen i da ne bi treba da bude vise od 14000-15000din...za 8350 treba imati aftermarket cooler,ko ima para za njega imace i za cooler od 3-4 000 din
 
Divota prava :S: nije problem samo kod nas cena, i preko je skup ~130$
 
al su nabubali 7850k na preko 20000 din ,do juče bio nešto preko16000 din,pa ko je lud da da tolike pare....
 
Na US Amazonu je A8 7600 - $106, tj. 84€. Hteo da ga uzmem, ali se cekalo na isporuku vise nego sto sam mogao da cekam, ali ipak iskoristio akciju i uzeo G3258 za $55, tj. 43€. To je finalna cena sa isporukom, imam Amazon Prime. :) Naravno, box. Vec mi je stigao u BG.
Negde mi je zao, APU je jako dobar koncept, kad im CPU snaga bude veca a TDP jos nizi - ima da kupim, iako uopšte nisam gejmer (pa mi je skromna Intel HD Graphics uz G3258 dovoljna - bez diskretne grafike).

Ovako cu imati OC G3258 na 4,2GHz sa max 70W TDP za 43€ uz stock kuler, sto je cool. ;) Inace mu je stock max TDP 54W na 3,2GHz.
 
al su nabubali 7850k na preko 20000 din ,do juče bio nešto preko16000 din,pa ko je lud da da tolike pare....
Ovo je i mene baš iznenadilo... (iako ima još na par mesta po "staroj" ceni na netu, ne znam da li i lager tih firmi odgovara web shop-u).


S druge strane, Intel-ov pentium je na ceni sličnoj inostranoj... Posle maloprodaje verovatno zaključuju "ma taj AMD je smeće, to niko ne kupuje".

U čemu je fora, jel ih toliko promena kursa cima? Ili je prosto uvoženje Intela toliko profitabilnije da se na AMD-ovim proizvodima mora dizati marža (neka fora samoispunjavajućeg prokletstva :p) ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako klokovati 7850?
Pustio sam u Catalystu onaj auto tune da isproverava i on gurfa do 4.4
Stavio sam na 4.1
Kako klokovati graficki deo?
 
Kako klokovati 7850?
Pustio sam u Catalystu onaj auto tune da isproverava i on gurfa do 4.4
Stavio sam na 4.1
Kako klokovati graficki deo?

Moze to i preko 4.4 da radi . A moze i grafika da se lepo podesi . Treba ti malo brza memorija koja moze da radi preko 2000Mhz.
 
Uzeo sam A4 -7300 a zatim i A8 7600 misleci da sam napravio pogresan izbor kod prvog.
Medjutim, OBA su pogresan izbor, doduse prvi malo manje.

A4 7300 je dovoljan sasvim za osnovne danasnje potrebe i zahteve korisnika koji nije zahtevan, dok kod A8 7600 ne znam sta da kazem, po specifikacijama je to prilicno upotrebljiv i zivahan 4-core AMD CPU, u realnosti je drugacije. Postize prilicno blede rezultate za CPU/APU novije generacije, ali nemojte misliti da su losi u odnosu na druge A10 CPU/APU, vec generalno, kompletna FM2/FM2+ ponuda je za bilo koga ko je tek nesto malo zahtevniji, jednostavno, preslaba. Niti dobre grafike niti dobrog CPU-a. A ni dobre kupovine.

Sve je to - FM2 - jedan neslavan pokusaj. Od mene -
 
Hm, malo čudni komentari za A8. Ne znam šta tačno smatraš pod zahtevnim radom, ali znam da je moj A10 veoma dobar čip (uostalom, zato sam ga i kupio). I znam da A8 nije mnogo lošiji.

I CPU i GPU deo mi veći deo vremena provode u leru. CPU bez problema nosi paralelno Win10 u VBox-u, Matlab & Simulink, 2 browsera, video player i ostale standardne programe (Dolphin, Kontact...). GPU sasvim lepo gura Hitman:Absolution, Max Payne 3, Left 4 Dead 2... Inače često ga koristim i za CAD (2D i 3D), gde i CPU i IGP opet pružaju sasvim dobre performanse. Naravno, verujem da postoje i zahtevniji zadaci, ali ja ovaj APU još uvek nisam upregao maksimalno. Kad krenem sa zahtevnijim simulacijama i možda renderovanjem, javiću rezultate :)

Od konkurencije sam poslednje 2-3 godine koristio i svakodnevno koristim Xeon (Nehalem), desktop i mobilni i3 (Sandy Bridge), desktop i mobilni i5 (Ivy Bridge), tako da imam sa čime i da uporedim. Bar kada je reč o CPU delu. Od diskretnih grafika imam samo Quadro na tasu
 
Mene upravo zanima to, kako se A8 ponasa kod desktop virtualizacije. I5 mi je skup. Gledajuci brojke, A8 sa 4 jezgra mi se cini da je povoljniji i da moze da gura razno desktop eksperimentisanje.
 
Nazad
Vrh Dno