Šta je novo?

AMD APU Kaveri

Ovo sto si naveo da dobijas ti je otprilike kako treba, probao sam isti apu koji si ti kupio bilo je tako.
 
U WOT-u, pri rezoluciji od 1366x768 i improved grafici benchmarku je prosecno izvlacilo 55fps, a meni pri 1280x1024 i standard grafici nekako odrzava na 32-35fps. U LoL-u je slicna situacija. Oni su pri rezoluciji od 1366x768 na very high i sa ukljucenim Anti-Aliasing-om prosecno zabelezili 104fps. A ja opet na rezoluciji od 1280x1024 i low grafici izvucem maksimalno 55fps. Moze li mi neko reci sta se desava ovde?

1366x768 = 1.049.088
1280x1024 = 1.310.720

Problem je u tome što ti imaš 25% više piksela.
 
@seizmos Ocekivao sam mnogo, mnogo vise, ali ocigledno da moram jos malo da se iskesiram, za neku pristojnu grafu..
@Resident_Evil Nisam ni pomislio na to...Gledao sam samo onaj prvi broj...Moram reci, lepo primeceno
 
I da, ja zaboravio jos da pitam..Da li ce se te performanse poboljsati kada se to bude malo sve sredilo i sleglo..mislim na drajvere i optimizaciju?
 
Ne. Grafika je slabija od 7730 , i nema tu spektakularnih iznenadjenja.

(Rezerva u vezi mentla- možda kod nekih igara , ako se developeri smiluju , a i amd ih podmaže da im reklamiraju tehnologiju. Nema džabe ni kod babe )
 
I jos jedno pitanje :D Ja naspamao ovu temu, krastavac...Koje grafilke mogu da rade u dual graphics modu sa ovom mojom?
 
R7 240 i R7 250 sa ddr3 memorijom su do sada potvrdjene.

Kaveri A10 7850K u kombinaciji sa R7 240 dao je duplo bolje graficke perfomanse nego kada se koristi samo grafika iz APU-a, uzimajuci u obzir da ta grafika trosi samo 30W to uopste nije lose. Prema tome tvoj APU bi trebalo da da minimum duplo bolje perfomase u kombinaciji sa ovom grafikom jer je njegova integrisana slabija od one u A10 7850K.
 
Poslednja izmena:
Bojso, kada možemo, NAJZAD, da očekujemo tvoj detaljan test Kaverija ? Obećao si nam to još u januaru ali nikako da se pojavi, test samo za nas forumaše naravno.

Nadam se da ćeš i nabaviti A88X Extreme6 ploču od ASRock-a, kako bi videli maksimum koji Kaveri može da postigne overklokovan. Naravno, Bojso, molim te da se potrudiš da obezbediš nekako čuveni Phanteks kuler i Liquid Ultra termalnu pastu.
 
@seizmos Ocekivao sam mnogo, mnogo vise, ali ocigledno da moram jos malo da se iskesiram, za neku pristojnu grafu..
@Resident_Evil Nisam ni pomislio na to...Gledao sam samo onaj prvi broj...Moram reci, lepo primeceno

7700k je ok ali mu je grafika malo osakacena u odnosu na 7850 model ... ja bi overklokovao to ... uz kuler od 30tak evra mozes da podignes proc i grafiku core speed dosta.
 
AMD jos nije izbacio Kaveri A8-7600 i A10-7800 (bez K). Vec je skoro maj. :( Čekao sam Kaverija, dok mi se sada Intel cini kao bolji & jeftiniji izbor. Celeron ili Pentium (Haswell).
 
^ "Super" vesti, hvala, idem ja na Haswell Celeron ili Pentium, samo ne znam koji. ;)
 
Ne postoji tema za druge APU-e poput Kabinija, pa neka sledeća vest ide ovde:

AMD Unveils Beema and Mullins: A Greater than Expected Refresh of Kabini

Ukratko, tek predstavljeni Athlon 5350 za AM1 platformu, koji je zapravo mobilni A6-5200, ima 4 jezgra na 2.05GHz, grafika je na 600MHz, podržava RAM na 1600MHz i ima TDP od 25W.
Novi Beema APU takođe ima 4 jezgra, ali na 2.4GHz, grafika je na 800MHz, podržava RAM na 1866MHz, a TDP je 15W.
Još samo da uskoro izbace ove APU-e za AM1 platformu.
 
AM1 je prisutan kod nas već nekih desetak dana ;) e sad ako si mislio na ove 15w TDP to ćemo još da čekamo...
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na Beema APU-e za AM1 platformu, za koje se nadam da će izaći makar do kraja godine.
 
The top-end SKU is the 15 watt A6-6310. This number has a top clock speed of 2.4 GHz for the four CPU cores, which is up 400 MHz from the 25 watt TDP Kabini parts. The GPU portion runs at 800 MHz, a full 200 MHz faster than the aforementioned Kabini. So, we have the same process node, but the TDP goes from 25 watts down to 15 watts, and the clockspeeds for the CPU and GPU portions rise pretty dramatically. Progress!

Ovo je veliki napredak. Nadam se da će uskoro da stigne da zameni moj Brazos.
 
Tema je sasvim zamrla od aprila. Ima li novosti? ;)
 
A6-7400K, A8-7600 i A10-7800 se već prodaju u gotovim konfiguracijama po svetu (HP, ASUS, ACER...), kao BOX pakovanje je najavljeno da kreću nakon toga. Neće biti nekog zacrtanog datuma, verovatno će se samo pojaviti u narednih mesec dana:

http://www.cpu-world.com/news_2014/2014070301_AMD_launches_A4-7300_A6-7400K_and_A10-7800_APUs.html

"At least two models, the A6-7400K and A10-7800, started shipping in OEM desktop PCS last month, but now they will be available in retail (boxed) packaging. The A10-7800 will be offered in Japan starting the announcement date, although other regions will have to wait for general availability until the end of July."

Baš me zanima zašto im je trebalo sedam meseci...
 
Poslednja izmena:
^ Upravo tako, favoriti A8-7600 i A10-7800 bili su najavljeni za 2014 Q1 i onda stalno pomerani. Stiglo leto, jos ih nema.
 
A8-7600 test
blender.png
Razlika u rezultatima Blender testa jeste posledica upotrebe novije verzije programa u slučaju A8-7600 čipa, koja ima podršku za OpenCL tehnologiju, a što je idealna prilika da vam pokažemo na delu razliku kada su samo angažovana CPU jezgra i slučaj kada je hbridna arhitektura na delu CPU+GPU što je slučaj sa testiranim i ovde prikazanim rezultatom AMD A8-7600 APU procesora. Zaključujemo da je potencijal upotrebe GPU-a za poslove računanja daleko veći od upotrebe klasičnih koprocesora.
Optimizacija :D
 
Poslednja izmena:
HSA izgleda još impresivnije, ali sve je u rukama programera...

Sada je dobro videti makar i OpenCL u aplikacijama, mada većina i dalje gleda na performanse APU-a kao da je samo CPU, ili upoređuju pojedinačne performanse cenovno sličnog procesora i grafike i gledaju šta izađe jeftinije (tu je AMD zapravo najveći konkurent sam sebi, jer za cenu A10-7850K ima trenutno Athlon X4 i R7 260)...

Bilo bi lepo imati na jednom mestu spisak softvera koji koristi bilo kakvu akceleraciju u odnosu na klasičan CPU, mislim da danas Adobe softver, neki programi MS Office-a, browseri, pa čak i Windows 8 koriste GPU akceleraciju, ali nisam našao na jednom mestu šta tačno i kako pa da čitam nešto detaljno o tome...
 
Poslednja izmena:
Ja upravo zato i uzeh Kaveri. Znam da buduće verzije softvera mogu iskoristiti prednosti heterogene arhitekture, što se vidi na npr. novoj verziji Blender-a. To je trenutno jedina platforma koja u narednih par godina može biti brža nego danas, a pritom je i sad brza :D
 
Kao stvoreno za A10-7800, ali naći kod nas neko pristojno kućište u kome ima prostora samo za takvu ploču i jedan SSD, sa spoljnim naponskim adapterom, rekao bih da je to već glavobolja. Ovde sve neki mini frižideri... ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno