Šta je novo?

Amazon Fire TV

Probao, neće. Hvala svakako.
@Gorth T-link na ovom TV-u, upaljen je, ali ne radi. Tnx.
Jesi li probao da upalis na samom firesticku, imas u podesavanjima
hdmi-cec.jpg.webp
 
Probao kombinacije hdmi cec, hdmi cec i ir, ne mere.
Probaću sutra sa ovom sifrom koju mi je @sudo2 napisao pa javim.
 
Nisam znao da postoje i blutut varijante, doduse ovi sa usb-om funkcionisu kao air mouse i u meniju, sto mi nije presudno. Da li mozes da napises koji je model i da li je klasicni miš prikaz ili ona svetla tacka kao sto se aktivira sa mouse toogle i regularnim daljincem?

Screenshot_1605.png

Kucaj mi silent bluetooth

Probao sam ponovo, krug je umesto kursora i ne moze da se koristi u launceru ali u svim apps koje sam probao moze. Isti mis spojen na Chromecast with Google TV pokazuje strelicu umesto kruga i radi i u launceru.
 
Probao kombinacije hdmi cec, hdmi cec i ir, ne mere.
Probaću sutra sa ovom sifrom koju mi je @sudo2 napisao pa javim.
Ja sam prvo pokusao sa svim kodovima za univerzalne daljinske koje sam uspio pronaci na netu, ali nije islo. Onda sam krenuo "pjeske" od pocetka i konacno ubo na 188.
Znaci, budi spreman i na malo treniranja zivaca dok ne potrefis pravi.
Btw, ovo je daljinski images.jpg
 
Nakon firestick 4k nabavim 4k Max i daljinski je puno lošiji. Ne znam je li mene zapao takav, ali sav je nekav klimav i škripi, za razliku od 4k koji je bio dosta čvršći. Kvalitet izrade mi se čini lošiji.
 
Je daljinski je po kvaliteti loš, ja sam stavio papir ispod baterija, tako da nema klimanja :)
 
Vezano za Sky Showtime - sideloadovao sam app preko mobilnog telefona (Easy Fire Tools app), medjutim, sve sto dobijam kada pokrenem app je 'It looks like we can't reach Showtime at the moment...'. Jel se neko susretao sa ovim? Ne koristim VPN na firesticku.
 
Vezano za Sky Showtime - sideloadovao sam app preko mobilnog telefona (Easy Fire Tools app), medjutim, sve sto dobijam kada pokrenem app je 'It looks like we can't reach Showtime at the moment...'. Jel se neko susretao sa ovim? Ne koristim VPN na firesticku.
Probaj metodu iznad, verovatno ima razlike izmedju mobilne i android tv verzije aplikacije.
Nakon firestick 4k nabavim 4k Max i daljinski je puno lošiji. Ne znam je li mene zapao takav, ali sav je nekav klimav i škripi, za razliku od 4k koji je bio dosta čvršći. Kvalitet izrade mi se čini lošiji.
Ne znam kako je bilo pre, ali je daljinski skripav i klimav i kod mene :D
 
Kod mene u početku bilo okej ali vec posle 10ak dana poklopac malo "seta", ima lufta al ajde nista strasno.

Skyshowtime ne mozes "sideloadovati" jer je app na Playstore za Android telefone dok tebi treba za Android TV. Imas na prethodnoj strani, sve sljaka okej, prelistaj malo unazad
 
Investirajte 1-2EU i kupite futrolu za daljinski.

Soft Silicone Case For Alexa Voice Remote 3rd Gen Anti Slip Shock Proof Cover​

 
Imam stick 4k i radi top, ono sto me zanima je kako da gledam sigurnosne kamere preko rtmp linka?
Uspio sam preko kodija, samo sacuvam u favorite linkove i gledam kamere ali jednu po jednu.
Ali nisam uspio nadjem nacim da gledam 3 odjednom, saveti?
 
Ne mogu nikako da uparim daljinac od sticka sa Vox TV-om, da li neko zna kako?
 
Imam stick 4k i radi top, ono sto me zanima je kako da gledam sigurnosne kamere preko rtmp linka?
Uspio sam preko kodija, samo sacuvam u favorite linkove i gledam kamere ali jednu po jednu.
Ali nisam uspio nadjem nacim da gledam 3 odjednom, saveti?
Samo app-ovi koji imaju mogucnost multi screen-a, TiviMate, OttNavigator ...
 
Interesantno, moze li se podesiti recimo kad god upalim da mi se upale utomatski sva 3 streama?
I kako to da uradim?
 
Pozz drustvo, ima li neki browser da se skine za firestick, tipa Brave? da ima blokirane reklame itd, posto gledam domace serije online itd... da ima last update za flashplayer, ovaj default me napati jako 🤣 (ako nema, sta vi koristite?)
 
Drustvo, da li neko koristi program zank remote za android ? Na android boxu mi radi odlicno, ali imam problem na fire tv. Pojavi se strelica misa na ekranu, lepo se pomera sa telefona, ali ne radi klik. Naime kada kliknem prstom po ekranu telefona, strelica na ekranu firesticka promeni boju, znaci da "vidi" click misa ali ne odreaguje. Sto je najsmesnije, par puta mi je proradio, ali ne znam kako mi je uspelo.
 
Pozz drustvo, ima li neki browser da se skine za firestick, tipa Brave? da ima blokirane reklame itd, posto gledam domace serije online itd... da ima last update za flashplayer, ovaj default me napati jako 🤣 (ako nema, sta vi koristite?)
Mozes probati i Silk sa DNS serverom
 
Купио сам JT-DKB052 bluetooth тастатуру и Gembird USB OTG+micro кабл.
Каблове сам повезао како треба, из отвора тастатуре извадио USB рисивер и укључио у адаптер. У подешавањима сам урадио претрагу bluetooth уређа и FireStick ништа није пронашао.
Изуглао сам решење проблема с којим су се остали суочили. Применио сам шта пише и даље је било неуспешно
eUuo1fs.png


После сам чак и вратио уређај на фабричка подешавања и опет је било неуспешно.
Како да решим проблем, шта да радим?

Пробао сам бежичну тастауру на PC-ју и одлично ради а на FireStick неће.
 
Хоћу да додам да сам апдејтовао на најновију верзију па рестартовао уређај и даље неће да ради.
 
Probaj da pairujes tastaturu bez usb adaptera.
 
Купио сам JT-DKB052 bluetooth тастатуру и Gembird USB OTG+micro кабл.
Каблове сам повезао како треба, из отвора тастатуре извадио USB рисивер и укључио у адаптер. У подешавањима сам урадио претрагу bluetooth уређа и FireStick ништа није пронашао.
Изуглао сам решење проблема с којим су се остали суочили. Применио сам шта пише и даље је било неуспешно
eUuo1fs.png


После сам чак и вратио уређај на фабричка подешавања и опет је било неуспешно.
Како да решим проблем, шта да радим?

Пробао сам бежичну тастауру на PC-ју и одлично ради а на FireStick неће.

Купио си блутут тастатуру и повезујеш је преко USB-a?!?! Па брате...
 
Neće ni da radi preko USBa.
 
Nije ti ova tastatura bluetooth. Imam neku istog izgleda, možda nije Jetion i radi na android boxu i PC-u.
Nemam ovakav kabl i nisam probao da li bi radila na fire sticku, ali tastatura je 2.4 wireless i mora preko prijemnika.
 
Nazad
Vrh Dno