Šta je novo?

Amazon Fire TV

Protalaškajte malo ovde:
 
Поздрав људи, имам опцију да јако повољно узмем Firestick 4K, али је проблем што би ишао без даљинског, власник каже да га је изгубио у селидби.
Е сад, занима ме да ли бих могао, за почетак, да повежем бежичну тастатуру или миша преко УСБ Отг-а?
Чисто да могу уопште да добијем контролу над уређајем, а после сам планирао да повежем даљински од Еона или Хипернет бокса, да ли је то изводљиво?
 
Да, може скинути, али како иде поступак код упаривања апликације, треба ли нешто да се омогући? Заборавио сам, јер и не користим апликацију.
 
Skini Amazon Fire TV za mobilni, on se ponaša kao daljinski.
Хвала!
Али да, као што Salac UE каже, вероватно не може тек тако да се повеже са телефоном, вероватно ми треба миш/тастатура за почетак.
Такође ме занима, да ли ће сам уређај радити без додатног извора енергије тих неколико минута док ми је ОТГ прикључен?
Пошто ја имам онај класлан ОТГ, који има само улаз за обичан флеш, не и за микро УСБ који би био извор енергије...
 
Хвала!
Али да, као што Salac UE каже, вероватно не може тек тако да се повеже са телефоном, вероватно ми треба миш/тастатура за почетак.
Такође ме занима, да ли ће сам уређај радити без додатног извора енергије тих неколико минута док ми је ОТГ прикључен?
Пошто ја имам онај класлан ОТГ, који има само улаз за обичан флеш, не и за микро УСБ који би био извор енергије...
Kako da radi sam bez dodatnog izvora energije, nekoliko minuta ??😅 Otkud ideja da stick ima integrisanu bateriju, to bi bas bio easter egg za koji nismo znali... Elem, mislim da nema potrebe za gimnastikom sa mišem i tastaturom, podesi na samom tv-u hdmi-cec kontrolu da je ukljucena i stickom ces upravljati daljincem od tva sasvim normalno od samog pocetka.
P.s. daljinski od eona nece raditi provereno, da znas. Poruci sa alija neki zamenski za firestick, ja sam imao jedan istovetan sa originalom, radi sve, cak i alexa dugmence
 
Uređaj out of the box ili resetovan na fabrička podešavanja bi prvo trebalo da traži uparivanje sa originalnim daljinskim upravljačem. Ne znam da li može to da se preskoči.
 
Kako da radi sam bez dodatnog izvora energije, nekoliko minuta ??😅 Otkud ideja da stick ima integrisanu bateriju, to bi bas bio easter egg za koji nismo znali... Elem, mislim da nema potrebe za gimnastikom sa mišem i tastaturom, podesi na samom tv-u hdmi-cec kontrolu da je ukljucena i stickom ces upravljati daljincem od tva sasvim normalno od samog pocetka.
P.s. daljinski od eona nece raditi provereno, da znas. Poruci sa alija neki zamenski za firestick, ja sam imao jedan istovetan sa originalom, radi sve, cak i alexa dugmence
Хвала пуно на саветима и информацијама😊
Пробаћу прво ту варијанту са HDMI-CEC-om, па ако не буде могло, вероватно нећу ни узимати уређај, јер ако треба да доплаћујем и за адаптер и да после узимам заменски са Алија, баш се не исплати... Поготово што знам да је на пример у Немачкој сада око 25 евра нов са комплет опремом.
Зато сам се надао да може да се упари неки од ова два даљинска са њим, макар за основне команде.

@disha_m Није нов уређај, лик га је донео из Немачке, тамо га је уредно користио, али је изгубио даљински у селидби, тако да капирам да није ни ресетован на фабричка подешавања.
 
Ma Adapter nije toliki problem jer moze na USB od TV ali nije najsrecnije resenje, sa gasenjem TV-a naglo se prekida dotok energije u Firestick, niti jedan uredjaj "ne voli" kad naglo prestane da radi. I onda svaki put kad ukljucujes TV, "dize" se i sitem od FireOS.

Ja imam visak daljinac, nov, ali sam iz RS tako da se ne isplati cimati sa slanjem, jedino ako uskoro krenem za BG da ponesem (vidim po nicku da si iz BG)
 
Ma Adapter nije toliki problem jer moze na USB od TV ali nije najsrecnije resenje, sa gasenjem TV-a naglo se prekida dotok energije u Firestick, niti jedan uredjaj "ne voli" kad naglo prestane da radi. I onda svaki put kad ukljucujes TV, "dize" se i sitem od FireOS.

Ja imam visak daljinac, nov, ali sam iz RS tako da se ne isplati cimati sa slanjem, jedino ako uskoro krenem za BG da ponesem (vidim po nicku da si iz BG)
Ne znam kako su to regulisali ali mislim da fire uredjaj ima zavrsnu rec oko gasenja struje preko hdmi-ija, jer imam cube, kod kojeg kada ugasim tv, ostane nekada duze-nekada kraće, da gore led ukrasna svetla iza tva koja sam prikačio na usb od tva. Nekada se ta svetla sama upale na kratko i kada je tv/cube ugasen. Mislim da moze da vuce struju sa usba od tva kada njemu treba cak i kada je ugasen displej na tvu. Pre ovoga sam imao fire tv 3 pendant koji je uredno radio na usbu tva, dugo vremena, na kraju je prodat zbog kupovine cube
 
Verovatno USB na ploci radi jos neko vreme nakon gasenja ekrana, to zavisi od modela TV
 
Vecina televizora ( da ne kazem skoro svi) daju struju na usb jos neko vreme posle gasenja samog televizora. Kada tv ugasi struju na tom usb ulazu (ploci), nema sile te koja ce odatle da povuce struju, dok se tv opet ne upali.
 
Razumljivo mi je sve to, i sve je to jasno kada se tv ugasi. Ja samo mislim da ovi uredjaji ne dopuste to gasenje u pravom smislu te reci, vec samo ugase displej (nesto poput smartphona kad se zakljuca a nastavi da radi u pozadini spotify/youtube), dok oni ne završe svoje procese, to mogu lako kontrolisati putem hdmi.
Uređaj out of the box ili resetovan na fabrička podešavanja bi prvo trebalo da traži uparivanje sa originalnim daljinskim upravljačem. Ne znam da li može to da se preskoči.
Ne mogu tacno da tvrdim za fire stick ali imao sam kratko vreme nvidia shield, i nakon reseta fabrickog, na onom splash screen-u gde pokaze sta pritisnuti na originalnom daljinskom za uparivanje, sam preskocio sve korake sa back tasterom na daljinskom od lg televizora
 
Poslednja izmena:
Ja samo mislim da ovi uredjaji ne dopuste to gasenje u pravom smislu te reci, vec samo ugase displej (nesto poput smartphona kad se zakljuca a nastavi da radi u pozadini spotify/youtube), dok oni ne završe svoje procese, to mogu lako kontrolisati putem hdmi.
Mislim, sta vise siguran sam, da ni jedan smart box to ne moze da kontrolise ni kod jednog televizora. Mogao bi da mu zacrni ekran tj. da prikaze crnu sliku, ne da ga ugasi, ali to bi se primecivalo.
 
Ja napajam 4k max samo iz usb struje televizora, i ne znam ni kako bi drugacije "gasio" sve to sem na gasenjem tv-a .. pa neka vuce odakle mu volja .. 2gen je tako godinama radio i ostao ziv
 
Mi ne gasimo TV mi ga stavljamo u standby, pa mi je to bas bezvezno resenje da onda usb na njima gube napon.
Mogli bi kao na Shieldu da stave mogucnost da se bira da li treba usb port da ide u sleep ili ne kad je sam uredjaj u standby modu.
Tako da dok to ne rese bolje je drzati FS na struji jer je dugorocno stetno da se gasi i pali non stop kad se tv "gasi".
 
Ma Adapter nije toliki problem jer moze na USB od TV ali nije najsrecnije resenje, sa gasenjem TV-a naglo se prekida dotok energije u Firestick, niti jedan uredjaj "ne voli" kad naglo prestane da radi. I onda svaki put kad ukljucujes TV, "dize" se i sitem od FireOS.

Ja imam visak daljinac, nov, ali sam iz RS tako da se ne isplati cimati sa slanjem, jedino ako uskoro krenem za BG da ponesem (vidim po nicku da si iz BG)
Могу у теорији да га повежем на утичницу, мада ће баш бити затегнут кабл... Видећу већ, идем за 2 дана до тог лика, па ћу да испробам како може без даљинског да се користи за сад.

Ух, то би било одлично, није проблем, ако будеш долазио на ову страну, ту сам.
 
Kako da radi sam bez dodatnog izvora energije, nekoliko minuta ??😅 Otkud ideja da stick ima integrisanu bateriju, to bi bas bio easter egg za koji nismo znali... Elem, mislim da nema potrebe za gimnastikom sa mišem i tastaturom, podesi na samom tv-u hdmi-cec kontrolu da je ukljucena i stickom ces upravljati daljincem od tva sasvim normalno od samog pocetka.
P.s. daljinski od eona nece raditi provereno, da znas. Poruci sa alija neki zamenski za firestick, ja sam imao jedan istovetan sa originalom, radi sve, cak i alexa dugmence
Ziv bio i hvala za savet, setih se da LG ima nesto sto se zove simplink sto je ista stvar, i sad imam jedan daljinski manje da baratam u rukama :D
 
Ja napajam 4k max samo iz usb struje televizora, i ne znam ni kako bi drugacije "gasio" sve to sem na gasenjem tv-a .. pa neka vuce odakle mu volja .. 2gen je tako godinama radio i ostao ziv
Ja sam probao da koristim tako ali presporo radi, pogotovu bootovanje samo traje vecnost. Kada sam povezao direktno na uticnicu preko adaptera bukvalno leti.
 
Ja sam 2gen napajao samo iz usb porta tv-a koji bi trebao da ima jacu struju (oznacen je sa Hdd, znaci trebalo bi da vozi hard disk). 4k max sam stavio na Y kabl tako da sem tog usb porta dobija struju sa dodatnog usb tv porta, i rekao bih da sve to radi dovoljno brzo, da ne kazem kao da je na stock ispravljacu.
 
Svi ti Boksovi ne vuku konstantnu struju već imaju pikove strujni adapteri imaju po 2A to ni jedna USB utičnica na matičnoj ploči ne može dati, zato i prilazu strujne adaptere
 
Svi ti Boksovi ne vuku konstantnu struju već imaju pikove strujni adapteri imaju po 2A to ni jedna USB utičnica na matičnoj ploči ne može dati, zato i prilazu strujne adaptere
Može, samo ne svaki TV. Stari samsung TV ima USB označen sa HDD slikom, daje 1A na izlazu, na njemu stick izbacuje upozorenje da napajanje nike adwkvatno. Isto tako označen USB na Sony TV daje do 2,5A što je i više nego dovoljno za neometan rad.
 
Je l' uspeo neko da instalira SkyShowtime na Fire stick?
Brdo nas, vec obradjena tema ;) Evo jedan video pa tako mozes ocas posla da sve snimis. Ako se dobro secam, neki sa 4k televizorima su morali da podese rezoluciju za firestick da bude 1080p da bi im radilo, ali ja ne znam posto je meni svakako TV 1080p :D
 
Brdo nas, vec obradjena tema ;) Evo jedan video pa tako mozes ocas posla da sve snimis. Ako se dobro secam, neki sa 4k televizorima su morali da podese rezoluciju za firestick da bude 1080p da bi im radilo, ali ja ne znam posto je meni svakako TV 1080p :D

Hvala. Pokušao danas, našao isti ovaj tut, samo što nisam isao preko x-plore-a te je bilo bezuspešno 😁
Sad šljaka, hvala :)
Još jedno pitanje, pošto sam nakačio FTV stick na neki Tesla TV, ne mogu nikako da uparim daljinac od sticka sa TV-om, da li je neko uspeo?
 
Probaj u listi nadji skyworth tv. Kod mene radi sa tim podesavanjima
 
Hvala. Pokušao danas, našao isti ovaj tut, samo što nisam isao preko x-plore-a te je bilo bezuspešno 😁
Sad šljaka, hvala :)
Još jedno pitanje, pošto sam nakačio FTV stick na neki Tesla TV, ne mogu nikako da uparim daljinac od sticka sa TV-om, da li je neko uspeo?
Mozes da upalis HDMI-CEC ne znam kako se zove na Tesli, na mom LG je simplink i tako mi radi daljinski od TVa za firestick.
 
Vrh Dno