Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ono so salju iz Madjarske stigne za 20ak dana, ostalo... sreca.
Samo nisam provalio da li pre porucivanja moze negde da se vidi odakle ce da salju, da porucujemo samo ove sto idu iz HU. Zna li ko, ako uopste to negde pise.
 
Ne salju iz Madjarske nego iz Kine.
UA , UB i LA...HU posiljke idu preko logistike u Madjarskoj.
Ako ispratis temu Pracenje posiljki mozes da vidis da LA...HU
mogu da stignu i za 15 ali i za 70 dana do Srbije
 
@virke možeš li napisati koji je čip kod uthai, a i kod ovog kad stigne? Još bolje ako možda imaš HDD, pa da proveriš radi li ok sa njim.
Radi ali nesto mi spora kopira. Nasao sam neki prastari hdd izvadjen iz laptopa da ga probam. Brzina oko 22Mb. Verovatno je do hard diska. Inace plastika je bas jeftina na dodir, imao sam osecaj da cu je polomiti dok sam ubacivao hdd. Oni prethodni hdd case nisu bili takvi.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    117.7 KB · Pregleda: 94
  • 2.jpg
    2.jpg
    152.4 KB · Pregleda: 45
  • 3.jpg
    3.jpg
    159.4 KB · Pregleda: 76
Ovo je usb c ulaz? Vidim da je Realtek čip, nije onaj krš od jms. Naručio sam i ja neki sa choice dostavom, pa ću videti kakav je kad stigne. Ovaj trenutni nema šanse da nateram da radi. Od 10 povezivanje, samo jednom ga je očitao na par sekundi.
 
Pozdrav drustvo, da li je neko imao situaciju da je poduze cekao refund od Aliexpress?
Proslog utorka 5.3. sam nesto prespojio i platio nekih 212$ za neki proizvod i jos uvek mi nije uplacen novac. U proslosti sam imao par refund i sve mi je bilo placeno u roku od 3 dana, a sada mi se bas nesto oduzilo. Jeste da pise od 3 do 20 radnih dana, ali za svaki slucaj da pitam, ako treba da preuzmem neke dodatne akcije u medjuvremenu?

2024-03-11_19-59-52.png
 
@Chernobyl
Sve je ok, danas je tek 4. radni dan, ja sam cekao za jedan refund i celih 10, a pritom je manja suma bila.
 
Jeste primetili:

Ako iz iste radnje narucite X proizvoda,

X puta se naplati shipping, iako svi stizu u jednom paketu?

Citao sam na redditu da neki
posalju poruku prodavcu da im za sve u paketu naplati jedan shipping,
i to prolazi sa nekom cakom?
 
Vecina prodavaca ce prvo da ti posalje narudzbinu pa tek onda da ti odgovori, ako uopste i odgovori.

Eventualno mozes da prvo kontaktiras prodavca pa tek onda narucis ali i to je kocka.

To je jos jedna od gomile vacaroskih forica koju imaju da izvuku jos neki cent ili dolar.
 
Uklapa u težinu pošiljke pa šta je njemu isplativije pa i da je zbir poštarina isti kao i za jednu pošiljku lakše mu je jedno pakovanje, to se već godinama radi. Nigde nema u uslovima kupovine kako će poslati više različitih proizvoda.
Skoro sam imao situaciju 2 proizvoda i zbir oko 60e kosooki upakovao u jednu pošiljku i deklarisao po ceni skupljeg proizvoda, poslužila sreća pa ni PDV nije naplaćen. Dešavalo mi se i da je poštarina za 2 ista proizvoda mnogo viša nego za 2x1 proizvod. Odradim kupovine u dva dana po jedan komad i opet mi upakuje u jednu pošiljku.
 
Presudno je ako je proizvod garbaritan ili tezak pa je i opravdano sto se naplacaju duple postarine. Ako narucujete fazon 5 futrola za telefon i 5x vam naplate postarinu, to je vec pljacka. Pricao sa kinezom i rekao mi da tako radnici prave pare za sebe (na postarini), pored regularne plate koje dobijaju
 
Uklapa u težinu pošiljke pa šta je njemu isplativije pa i da je zbir poštarina isti kao i za jednu pošiljku lakše mu je jedno pakovanje, to se već godinama radi. Nigde nema u uslovima kupovine kako će poslati više različitih proizvoda.
Skoro sam imao situaciju 2 proizvoda i zbir oko 60e kosooki upakovao u jednu pošiljku i deklarisao po ceni skupljeg proizvoda, poslužila sreća pa ni PDV nije naplaćen. Dešavalo mi se i da je poštarina za 2 ista proizvoda mnogo viša nego za 2x1 proizvod. Odradim kupovine u dva dana po jedan komad i opet mi upakuje u jednu pošiljku.
Dodam svoje srednje slovo u imenu u drugoj porudžbini kod istog prodavca, uvek šalje u dva paketa.
 
Stigao mi baš brzo LED Pixel Display, OK radi, zadovoljan sam.

1710416372051.png
 
Ej ljudi stigao mi je Anker Soundcore 2
Model A3105016
Poručio sam još jedan da bude stereo
Pisao sam im da mi isti pošalju
Je li nekome još stigao taj model
Javite ako vam nije problem
 
Radi ali nesto mi spora kopira. Nasao sam neki prastari hdd izvadjen iz laptopa da ga probam. Brzina oko 22Mb. Verovatno je do hard diska. Inace plastika je bas jeftina na dodir, imao sam osecaj da cu je polomiti dok sam ubacivao hdd. Oni prethodni hdd case nisu bili takvi.

to mu odgovara USB 2,0 standardu, ja imam istu fioku, nisam gledao čip ali prebacuje na 100mb. Probaj eventualno drugi kabel ako imaš.
 
Nije mi na pamet palo da menjam kabal. Imam od telefona type C kabal pa mogu probati. Hvala u svakom slucaju na savetu :)
 
Ne znam da li sme ovo da se kaci ovde, ali trenutno je ona igra Merge Boss i mogu da se dobiju poeni koji se kasnije menjaju za kupone (10000 poena za 1$), ja za par dana igranja vec dosao do 2.5$ a cini mi se da traje do 26. Pa, verovatno moze da se dodje i do 10$ cak.

Invite link, podelite i vase pa da izguramo do sto veceg vaucera
 
Daću vam ja po 2.5$ dolara svima da ne smarate više
 
Nije 2.5 nego 10, mozda je tebi malo, nekima nije, ne vidim cemu potreba za takvim komentarom, pogotovo sto je ovo prva poruka na tu temu, niko nije smarao do sad

/edit sad videh da postoji posebna tema za ovo, admini neka obrisu onda ovo
 
Daleko je to od prve poruke, otvorena je tema bukvalno za Merge Boss jer je bilo bar 10 poruka sa linkovima u temi.
 
3.5 meseca za UA HU posiljku, cisto da znate okvirno dokle su dosli :)
Skoro sma poceo da kupujem na AE, ali vidim da vecina brojeva za pracenje ima na kraju HU, verujem da to znaci Hungary, tj gde pristize, sta znace ta prva dva slova?
 
U neregistrovana, bez pracenja u Srbiji (mada se najavljuje da ce i ove uskoro moci da se prate)
L registrovana, sa pracenjem u Srbiji

Prelistaj temu pracenje posiljki
 
Poslednja izmena:
Da li se preko Ali Express mogu narucivati mobilni telefoni?

Nisam u toku sa trzistem, ranije su telefoni kupovani preko GearBest, DHgate, itd

Ne znam sta je sada u trendu? Narudzbina sa KP, Ali Express ili nesto drugo?

Potreban mi je pouzdan sajt sa koga se moze naruciti mobilni telefon na EU adresu.
 
Da li se preko Ali Express mogu narucivati mobilni telefoni?

Nisam u toku sa trzistem, ranije su telefoni kupovani preko GearBest, DHgate, itd

Ne znam sta je sada u trendu? Narudzbina sa KP, Ali Express ili nesto drugo?

Potreban mi je pouzdan sajt sa koga se moze naruciti mobilni telefon na EU adresu.
Ne isplati se vise kao ranije uzimati na AE...gledaj KP....
 
Nazad
Vrh Dno