Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Treba da sačekaš, u slučaju Intezine IK refund traje prosečno 7-10 dana. Ako piše da je refundirano onda je tako, sada je sve do rajfajzena.
 
kad sam kupovo skinu pare za sekund a kad treba da vrate 10 dana :D ok sacekacu
 
Da budem precizniji, najduže se čeka da banka to proknjiži, onda ti možeš i da vidiš sredstva na računu. Videćeš u izveštaju da su kinezi uplatili ili isti dan ili kroz 1-3 dana. Moguće da je rajfajzen brži u tome od inteze.
 
mi o vuku vuk na vrata :D legle pare
 
nemoze edit: stigao i usb loooooooool nisam se ni nadao posto je kes vracen, mada ne vredi ni 50 centi, kao 512giga a kopira 1mb u sekundi hahhahah :D
 
Naručio sam tri predmeta sa alija. Svi su poslati u periodu od 12-16 maja. U trenutku naručivanja sam smetnuo sa uma da neću biti u zemlji u drugoj polovini juna. Šta mogu da uradim da predmeti ne budu vraćeni u Kinu ako dodju u tom periodu, i šta ako budu vraćeni?
 
mozda da se dogovoris sa postarom da svu tvoju postu i pakete u drugoj polovini juna nosi komsiji sa kojim se takodje dogovoris [ako ti vec nikog nece biti ciq], i da se komsija potpise umesto tebe i preuzme, eventualno plati carine itd?

ja kad nisam u gradu, a moji na poslu, postar odnese babi, kuca u istom dvoristu, ona potpise i preuzme, plati ako ima dodatnih troskova i nema problema, cak i sad novi postar isto tako radi sa kojim se nista nisam ni dogovarao :)
 
Kupuio sam neke patike na AliExpress-u ali iz ne znam kojeg razloga 2 puta su vraćane za Kinu i opet ovamo i nisu mi uručene. Dogovorio sam se sa Kinezom da mi vrati pare. Ja imam Omladinski račun u Erste banci, dinarski. Da li moram da otvorim devizni zbog povraćaja novca?
 
@ bora bora
Hvala na odgovoru.
Jedna pošiljka najmanje vrednosti je stigla u poštu. Na tracking-u piše da je pokušao uručenje i ostavio izveštaj ali ništa od toga nije uradio. Sreća pa sam video status praćenja.
Za ostale pakete može da se na godišnjem nivou uradi ovlašćenje u pošti. Košta 46 din i lično prisustvo je neophodno.
Problem je što jedan tracking preko singapur posta ne radi uopšte a najkraći je period zaštite, tako da ću tu otvoriti dispute ako se ne pojavi na našem praćenju 5-10 dana pre isteka krajnjeg roka.
 
Jedno pitanje... posto prvi put kupujem preko Alija.... pa samo da priupitam da li je ovo sa verifikacijom, normalna procedura?

Order Number:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Status:
Your Payment is Being Verified

Reminder:
Payments are usually verified within 0days 23hours 18minutes 50seconds After verification, the supplier will begin to process your order.

A pare su mi vec otisle sa kartice :)
 
^ Da, normalno je.
 
Pokrenuo sam Disupe i prodavac je prihvatio to. Šta su sledeći koraci? Nije plaćeno deviznom karticom, kako će meni da legne novac?
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    31.3 KB · Pregleda: 321
Pa kako si platio tako ce da ti se vrati... Ne mozes da platis karticom a da ti legne na limundo cash :D
 
Da li je neko imao problem ove vrste:

Your order has been cancelled for security reasons. The fund for this order hasn't been deducted by AliExpress. However, some banks may hold this payment, and the bank will reverse the payment for up to 7-30 working days before releasing back to the card holder. To avoid order cancellation in the future, please submit a claim for payment verification.

Mastercard Banke Intesa.

U online pregledu mi stoji 'vako :Intesa On line.png

Odradio sam i claim na Ali-u, ali naravno nigde odgovora od njih, a koliko citam po raznima forumima, necu ga ni dobiti tako skoro :)

Elem, ako se neko vise kapira u ove bankarske stvari, jel mogu ja intesu da cimnem i da ih zamolim da stopiraju pare, posto vidim da jos uvek nema datum dospeca (mozda to znaci da nisu ni prebacene pare Ali-u) ... ili su pare vec otisle Ali-u, pa moram da cekam njih da iste i vrate? :p

Hvala unapred na odgovoru :)
 
Kod kakvog prodavca si poručio? Ako su suspendovali prodavca vratiće ti pare, samo moraš sačekati nedelju-dve da se pojave u Intesi. Mislim da ti ovi iz Intese neće biti mnogo od pomoći...
 
Zvao sam ih (intesu) i vratice mi pare na karticu u roku od dan dva (tako bar kazu). A problem kod Ali-a je bio, jer zemlja gde je izdata kartica i adresa zemlje gde se isporucuje posiljka nisu iste. :) Koja glupos'
 
Poslednja izmena:
Do sad sam pazario na DX , biyinconis , ebay . Spremam se i za ALI . Po zadnjim postovima bih rekao .... oprez. Da li neko može da mi potvrdi da je Ali ostao pouzdan sajt ?
 
Imam nekih 20ak kupovina na aliju... Od toga jedna porudzbina nije bila ok i vracen mi je novac u roku od par dana... ne secam se koliko tacno ali mislim da nije bilo vise od 3.
Dok god ne stigne predmet Ali ne posalje novac prodavcu...tako da sa te strane funkcionise kao paypal. Izmedju ostalog mislim da im je politika da je kupac uvek u pravu. Pogotovu ako ne postoji jasan tracking info... ili ako prodje vise dana od predvidjenog vremena za isporuku. Ne trebas se bojati kupovine kod njih sto se tice sigurnosti. A sto se tice kvaliteta robe... ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo :)
 
Hvala za odgovor .. ,sviđa mi se takva politika . A za Kineske stvari ... imam već iskustva :)
 
Ja imam 41 kupovinu na Aliju. Sve su stigle i nikakvih problema nije bilo. Osim sa jednom koja je 2 puta sa carine vraćana nazad, prodavac je bio korektan i vratio novac u toku od par dana.
 
Vi koji ste vise puta narucivali... Od kakvih prodavaca uzimate? Jel gledate da ima X prodatih proizvad i X pozitivnih ili uzimate i on ovih bez feedback-a?
 
Vi koji ste vise puta narucivali... Od kakvih prodavaca uzimate? Jel gledate da ima X prodatih proizvad i X pozitivnih ili uzimate i on ovih bez feedback-a?

Ja gledam feedback na taj proizvod koji kupujem. Pročitam komentare i ako me 'zadovolje' poručim kod njega.

Dosta prodavaca ima dobar feedback na 1-2 proizvoda, dok na ostalim proizvodima nemaju uopšte feedback.
 
Имам и ја пар продаја. Све су биле у реду, али једна није стигла. Батерија за лаптоп. Покренуо решавање случаја мало пре истека рока. Случај преузео Алиекспрес, али њихово решење чекам већ две недеље. Веома неозбиљно!

Пре куповине обавезно гледати изјаве предходних купаца. Немојте само гледати цене!

Мени у опису производа писало испорука у року до 25 дана. Поштарина је била 9 евра, чак иде преко шведске поште, али ево путује већ два ипо месеца. Али не реагује.
 
Placa se PDV 20% na tu cenu. I carinsko-postanska usluga negde jos oko 100 din... Preciznije placa se 20% na vrednost na koju procene carinski sluzbenici... moze biti manje ili vise...ali obicno ne odstupa nesto mnogo od realne cene.
 
Ok, ali do koliko podleze carini, mislim majica od 6-7€ ne bi smeo da imam nikakvu carinu?

Konkretno za slucaj za koji sam dao link imam tu cenu jer za dostavu pise "free".
 
Nazad
Vrh Dno