Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

@mima
Jedino mi pada na pamet da ti on fiktivno sada proda nesto, pa preko toga odradi refund. Ali ne znam koliko je to izvodljivo.

@amdpower
Nema pravila, ali obicno oko mesec dana. Osim ebay-a, DX-a, SportsDirecta, the Hut i jos jednog britanskog (ne secam se kako se zvase) ja ne znam.

I ja cu ovih dana jurito one kineske jakne, pa cu videti... Mada cce biti ili aliexpress ili ebay
 
Gde naci ovakvu jeftiniju u Srbiji,eventualno iz inostranstva sa malom postarinom i brzom dostavom.Na facebooku ih valjaju za 60E.

1011002_257452831082452_794918088_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Dostava sa DX je meni trajala tacno 3 nedelje. Mada verujem da i tu variraju kao i aliexpress i ebay
 
Ja i ortaci smo bas dosta narucivali sa alija, i evo iskustava.

1. Sto je veci prodavac, i sto proizvod ima vise prodatih primeraka, veca je sansa da je ok. dakle one sitne, sa malo prodatih primeraka izbegavati.
Zasto izbegavati? Pa recimo, stigne mi trenerka. Na njoj pise XXL. Na stranici proizvoda pise da je XXL duzine 115cm....A ona duzine 102cm? Isto i sorc, pise duzina 60cm, a duzina 46cm.

2. Carina ce vas zapatiti ukoliko nasa carina proceni da je proizvod skuplji od 50e. Npr, narucio sam snajki vencanicu, placena 35e, pise na paketu 35e....carina 3100 din (ali opet vredi 200e)

3. Ja sve primam preko china post. Neke stvari su mi stizale za 9 dana, neke za 45.

4. Generalno, mahom sve izgleda kao na slikama...

Sto se tice DX, vec 2 meseca cekam da mi stigne roba...


Nego, ja sam u procesu refundacije za 2 proizvoda. Tj ono, automatsko, ja postavio complain, prodavac nije odgovorio, znaci refund ide u moju korist. Javio mi aliexpress da ce biti realizovano u roku od 7 dana. E sad, kako ce to biti realizovano, ako mogu samo preko paypal da primim pare?
 
Nisi ni plaćao preko paypal, pa nećeš ni refund dobiti preko paypal. Vrate pare na račun VISA kartice koju si koristio za plaćanje. I vidiš uplatu nekih 7 dana posle njihovog transfera.
 
Kakav je njihov XXL,kao nas L ili XL?
 
Da li ste narucivali patike,ja sam nasao neke za13e kopija adidas na slikame izgledaju lepo.Zanima me da li su nekom naplatili carinu i pdv bez obzira na cenu ?
 
Da li ste narucivali patike,ja sam nasao neke za13e kopija adidas na slikame izgledaju lepo.Zanima me da li su nekom naplatili carinu i pdv bez obzira na cenu ?

Ako otvore paket i ustanove da je "falš" roba, gledaj šta ćeš posle da radiš... zakonski je kažnjivo e sad ako gledaš na FB što se valja "falš" roba to dolazi nekim drugim kanalima uz proviziju nadležnih službi ispod žita i kukolja sivim i crnim kanalima nije za upoređivanje... odmah da ti skrenem pažnju da ne porediš sa prodavcima na FB i njihovim dopremanjem...
 
Poslednja izmena:
Kupio sam neki usb flash, dobio sam mail da je paket poslat, interesuje me da li je moguće pratiti paket?
 
Kupio sam neki usb flash, dobio sam mail da je paket poslat, interesuje me da li je moguće pratiti paket?

Ako je prodavac naveo da se pošiljka šalje sa brojem za praćenje i to ti dostavio u email poruci onda možeš pratiti, on je u formatu RR123456789CN za China Post.

Ako imaš taj broj onda na sajt Track China Post i vidi da li je pošiljka krenula i gde se trenutno nalazi, nećeš dobiti neke detalje informacije ali bar imaš info o slanju.

Evo ti primer jednog kod-a pa vidi kako to izgleda RA418552535CN
 
Poslednja izmena:
aj ako se neko razume neka mi objasni ovo
RC538351977CN

za mesec dana nije stiglo pa sam trazio produzenje na jos mesec, i sad istice za neki dan a posiljke jos nema, znaci li da je necu ni dobiti posto vidim da pise da je vracena? jes da je posiljka 3$ ali necu da bacim ni toliko
 
Tek sad lepo procitah. Pokreni dispute i objasni da je posiljka vracena nazad.
 
Poslednja izmena:
aj ako se neko razume neka mi objasni ovo
RC538351977CN

za mesec dana nije stiglo pa sam trazio produzenje na jos mesec, i sad istice za neki dan a posiljke jos nema, znaci li da je necu ni dobiti posto vidim da pise da je vracena? jes da je posiljka 3$ ali necu da bacim ni toliko

Kratko se zadržala na našoj carini, a potom vraćena? Jesi možda dobio neko obaveštenje ili u čemu je bio problem kada nisu isporučili, a pošiljka je bila kod nas?
 
nisam dobio nikakvo papirce, mislim da je od njih vracena posiljka tj. nije ni stigla do nas, desno pise srbija kao zemlja destinacije a posiljka je stigla do Guangzhou i potom vracena? ili gresim


item No................... Year.. Status........................ Location....... Destination Country....... Date
RC538351977CN... 2014.. Received by China Post Guangzhou ................Serbia ..................20140313 1730
RC538351977CN... 2014.. Export Security Scan... Guangzhou ................Serbia ...................20140314 0903
RC538351977CN... 2014.. In Customs-Control warehouse Guangzhou. Serbia ..................20140314 1052
RC538351977CN... 2014.. Export Security Scan.... Beijing............... Serbia ....................20140318 0015
RC538351977CN... 2014.. Arrived Import Customs MXMEXD............ Serbia .....................20140327 1025
RC538351977CN... 2014.. Leaving Import Customs MXMEXE............ Serbia ........................20140329 1435
RC538351977CN... 2014.. Import Customs Scan... Beijing............... Serbia .....................20140408 0945
RC538351977CN...2014.. Import Security Scan.. Beijing............... Serbia .....................20140408 1730
RC538351977CN...2014.. Import Customs Scan.. Guangzhou ................Serbia ........................20140412 0835
RC538351977CN... 2014.. Import Security Scan.. Guangzhou ................Serbia .........................20140412 1423
RC538351977CN... 2014.. Unsuccessful delivery.. Guangzhou...... Serbia ..........................20140413 085953
RC538351977CN... 2014.. Final delivery.............. Guangzhou.......... Serbia ..........................20140414 085407


a na nasem sajtu poste pise
Datum Mesto Faza Status Potpisnik
13.03.2014 17:30:00 CN - 510010
14.04.2014 08:54:00 CN - 510010 Uručenje POST


wtf?
 
Poslednja izmena:
Зови царину, односно пошту и распитај се где је пакет.

Измена:Тек сада видим да је то било прошли месец. Извини.

Имао сам и ја тако проблем са доставом пакета, па сам кроз пар разговора сазнао да су направили грешку у пошти и на крају ми доставили пакет за дан.
 
Poslednja izmena:
uradio sam dispute po gornjem uputstvu i dobio ga, kazu refundirace mi, hvala
 
Jel neko uzimao USB flash preko alija? Vidim dq su uglavnom neznatne razlike u ceni 16/32/64 i dosta žalbi da umesto 64GB stigne 8! :eek:
Da li se upuštati u tu kupovinu?
 
Jel neko uzimao USB flash preko alija? Vidim dq su uglavnom neznatne razlike u ceni 16/32/64 i dosta žalbi da umesto 64GB stigne 8! :eek:
Da li se upuštati u tu kupovinu?

Bolje da kupiš kod nas, imaš garanciju a ako ne radi možeš i da zameniš. Inače lutrija je kupovati usb memoriju pogotovo tog kapaciteta jer ne da lažiraju nego su No1 u tom poslu :) Možeš da dobiješ i naštelovanu memoriju prikazuje 64GB, a kada krene kopiranje fajlova onda bum tras gotovo otkriješ prevaru...
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo USB od 512gb pa cu ti javim šta mi je stiglo :-D
 
Hvala vam na odgovorima. Najviše me odvraća neznatna razlika u ceni od dolar dva izmedju 16/32/64. Zato kontam da je prevara. Treba mi kao storage za muziku u kolima da ne menjam diskove pa mi nije bitan kvalitet previše.
 
kupio ja karticu od 32gb, stigla proverio ima 32gb i stavio ke sa strane 2 meseca, resim da je prodam javlja se decko kaze 8gb kapacitet. Odradio me kinez i mene i jos nas 200... Kome bi palo na pamet sem ovom liku da uzme da testira memoriju da je napuni do kraja..
 
Jel neko uzimao USB flash preko alija? Vidim dq su uglavnom neznatne razlike u ceni 16/32/64 i dosta žalbi da umesto 64GB stigne 8! :eek:
Da li se upuštati u tu kupovinu?

Ja uzimam na ebayu i to samo od proverenih prodavaca...
 
Posto sam nov u narucivanju stvari preko neta (ne racunajuci zlatno doba 2000/2002), zanima me kako se nekom isplati da nesto sto kosta 3 eura salje dzabe iz Kine? Pa samo bi pismo da posaljes skuple istalo.
 
Poslednja izmena:
Posto sam nov u narucivanju stvari preko neta (ne racunajuci zlatno doba 2000/2002), zanima me kako se nekom isplati da nesto sto kosta 3 eura salje dzabe iz Kine? Pa samo bi pismo da posaljes skuple istalo.

Upravo u ovoj temi Worldwide Free Shipping. Why Does That Work? se pokušalo doći do toga kako i šta funkcioniše ali se ostalo na tome jer jednostavno tema je jako duboka i kompleksna da bi se o njoj raspravljalo, jer na to utiče mnogo faktora od proizvodnje, sirovina, jeftine radne snage, subvencija, poreza, špedicija i drugih olakšavajućih okolnosti koje kineska vlada nudi, jednostavno rečeno nije tema o kojoj uopšte može da se tačno po segmentima isplativosti slanja govori prema evropskim destinacijama, jednostavno tačan i pouzdan odgovor nije pronađen, sve ostalu su samo nagađanja i teorije ali ništa dokazano.

Pokušaj i ovde da nađeš neke odgovore isto se pisalo Why is China to US shipping cost so much cheaper than US to China?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam neki usb i posto je bio suspicious seller zatvoren mi je tiket, pise kao da je kes refundiran mada meni nista nije stiglo na karticu, u pitanju je rajfajzen internet kartica, ima li neke pomoci kako da vratim pare?
 
Nazad
Vrh Dno