Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Prošli put je bilo u 9 ujutru.
 
1) Nemaju svi vremena da igraju igrice.
2) Prodaju se kuponi i drugih, razlicitih i vecih iznosa po kuponu
3) Ljudi van Srbije, pa cak i u Srbiji kupuju mnogo vise nego vecina nas.

Dovoljno razloga?
@enraged

1)Ako nemaju nek plate full cenu.
2)To sam video, ali nije bilo pitanje.
3)Znam.

Nije dovoljno razloga, ali nema veze, hvala na tvom tumacenju.
 
Hmm, misli da ovog nije bilo za prošli Gaga deals, al super ako može, kupš fon od 100, za 75$.

To bi bilo super :) hehehe

Ja sam video neki dil, ogranicena ponuda Lumia 920, 160USD, bice na 50%, plus kupon od 10, ispadne da je telefon 70USD :D Sto je stvarno odlicna, ne MEGA FENOMENALNA ponuda, medjutim nesto mi govori da ce se rasprodati za 0,0000001 ms od kada pocne akcija kao svaki put :(

Prošli put je bilo u 9 ujutru.

+1.. Da, 00.00h po njihovom je 09.00h kod nas :)
 
Poslednja izmena:
Ja smatram sebe srednjom klasom, znaci ne ide mi lose u ovoj napacenoj Srbiji, a ipak cu potrositi samo kupon od 2$, toliko sam namakao stvari kod jednog prodavca. Stvari koje su potrebne suprugi i meni zajedno.
Da se razumemo, volim da kupujem i hvala Bogu imamo da kupimo kada nam nesto treba ali ovaj popust nije dovoljno znacajan da bi se neke stvari kupovale samo da bi se kupile sa popustom.
Onako okvirno, nisam zaista trosio puno vremena na analizu pa mozda i gresim. Ako se izuzmu flash deals, koji su koliko sam shvatio nemoguca misija, realan popust koji se moze ostvariti na redovnu cenu je oko 5% od prodavca ÷ alijevi kuponi koji daju dodatnih 10%. Mozda moze na ponekom proizvodu da se namakne ukupno 20-25% u znacajno redjim slucajevima i uz mnogo vise truda, tj kombinaciju svih popusta, kupona i trazenje proizvoda.
Nisam siguran da li sam u pravu....
Dodatno, gore govorim o realnim popustima a ne o popustima koji se pominju u ponudi, npr sat sa 90% popusta kosta 20 usd sto je i realna cena tog sata.
 
Poslednja izmena:
Ja smatram sebe srednjom klasom, znaci ne ide mi lose u ovoj napacenoj Srbiji, a ipak cu potrositi samo kupon od 2$, toliko sam namakao stvari kod jednog prodavca. Stvari koje su potrebne suprugi i meni zajedno.
Da se razumemo, volim da kupujem i hvala Bogu imamo da kupimo kada nam nesto treba ali ovaj popust nije dovoljno znacajan da bi se neke srvari kupovale samo da bi se kupile sa popustom.
Onako okvirno, nisam zaista trosio puno vremena na analizu pa mozda i gresim. Ako se izuzmu flash deals, koji su koliko sam shvatio nemoguca misija, realan popust koji se moze ostvariti na redovnu cenu je oko 5% od prodavca ÷ alijevi kuponi koji daju dodatnih 10%. Mozda moze na ponekom proizvodu da se namakne ukupno 20-25% u znacajno redjim slucajevima i uz mnogo vise truda, tj kombinaciju svih popusta, kupona i trazenje proizvoda.
Nisam siguran da li sam u pravu....
Dodatno, gore govorim o realnim popustima a ne o popustima koji se pominju u ponudi, npr sat sa 90% popusta kosta 20 usd sto je i realna cena tog sata.

Sve naravno zavisi sta planiras da kupis, jer samo tako mozes videti da li ce ti se neki popust ili kupon isplatiti, tako da je trosenje i 0,000001 dinara glupo ako nema svrhe, nebitno gde i kako trosis novac. Ja konkretno hocu da narucim USD od 64GB (ona mikro varijanta, da jedva viri iz porta da mi stoji u laptopu stalno) i kada se sve sabere ispada da ce me kostati oko 6USD sto je odlicno, dosta jeftinije nego ovde.

Generalno, slazem se sa tobom, ali opet kazem sve zavisi sta si mislio da porucis i naravno koliko srece imas da naletis na dobru ponudu, ja kada narucujem sa Alija 99% bude kada su ovakve akcije, jer mi se onda dodatno isplati da porucim neke stvari, ali naravno ne uvek.. Konkretan primer su neke case za dezerte i kutuje koje me je drugarica zamolila njoj za vencanje da pogledam.. Ispostavilo se da bi za 200 komada sve u proseku kostalo oko 30USD, a ona je to kod nas nasla za 20USD, na primer.
 
^^Druze ako sam dobro shvatio hoces da kupis neku memoriju?
Zaobidji te od 64GB, cak i bilo kakve druge. Obicno su u krs memorije ili prevara u velicini.
 
Hvala na informacijama, znaci sutra ujutru od 09h pocinje.
 
Da u 9 po nasem ujutru pocinje.
Ja sam planirao da kupim potrosim 59,40$, ne smatram sebe siromasnim ni extra bogatim vec na neki prosek a da budem iskren i vise od proseka.
Tako da je sve to individualno, mogu jos da potrosim para ali nemam potrebe sad.
 
^^Druze ako sam dobro shvatio hoces da kupis neku memoriju?
Zaobidji te od 64GB, cak i bilo kakve druge. Obicno su u krs memorije ili prevara u velicini.

Ja naseo na 512GB, piše da ima 499gb raspoloživo i krene da kopira ali fajlova nema, pri tom, piše da je USB 3.0, ali je brzina kopiranja duplo sporija od USB 2.0, pa i više od toga sporija.

Pamet u glavu tj zaobilaziti.
 
Ti si brate bas naseo odakle ti to da postoje USB od 512 GB???
Jeb da si pitao pa da ti ljdi kazu, pogotovu sto je to bila verovatno neka ''dobra'' cena.
 
Ja naseo na 512GB, piše da ima 499gb raspoloživo i krene da kopira ali fajlova nema, pri tom, piše da je USB 3.0, ali je brzina kopiranja duplo sporija od USB 2.0, pa i više od toga sporija.

Pamet u glavu tj zaobilaziti.

Ja sam naručio usb od 64 gb i pokajao se, prebacim fajlove na njega i kad ubodem u drugi kompjuter pokazuje da je prazan tako da tehniku na ali-u više ne uzimam.
 
Izvini ali nije problem do Alija vec do vas.
Daj molim te lunk do tog prodavca da vidimo koliko je kostao taj usb od 64GB.
Ja sam uzeo od 32i radi savrseno class 10 pici samo tako, doduse ja sam uzeo memorijsku kartcu.
 
Pa jeste to si u pravu, uzeo ga na nekoj akciji, ipak je bolje uzeti nešto skuplje i proverenije.

Jel bi mogao da mi pošalješ na pp link od tog prodavca pa da pazarim nešto?
 
Poslednja izmena:
Koja posta je brza China post registred ili Hong kong i da li se za obe dobija tracking broj-28 dolara
Nisam kupovao na Aliju,kupovao sam dosta na E bay i nema pravila, otegne se isporuka preko mesec dana
 
Koja posta je brza China post registred ili Hong kong i da li se za obe dobija tracking broj-28 dolara
Nisam kupovao na Aliju,kupovao sam dosta na E bay i nema pravila, otegne se isporuka preko mesec dana

Nema pravila, skoro da je isto, mada moja iskustva sa HK postom su za nijansu bolja, jer po mom iskustvu bar, paketi poslati HK ili SG postom brze ulaze u sistem za pracenje

^^Druze ako sam dobro shvatio hoces da kupis neku memoriju?
Zaobidji te od 64GB, cak i bilo kakve druge. Obicno su u krs memorije ili prevara u velicini.

Da, znam, ali i onako mi treba za "privremeni media storage", nista bitno, prodavac ima odlican rejtimg, feedback proizvoda i broj prodatih stvari pa racunam, manje su sanse da bude "lemon", ali razmislicu jos malo sta i kako :)


EDIT :


Evo, sada sam proverio, paket koji sam narucio pre nedelju dve dana je vec stigao kod nas na carinu, poslat preko HK poste :) A ja ga ocekivao krajem decembra :D
 
Poslednja izmena:
Sad mi stiglo obavestenje od Alija, oni fiksni popusti od 10, 20 i 100$ vaze samo za prvih 90k, 10k i 100 kupaca, po redu kako sam napisao. Jos ako se ispostavi i da prodavci lazu za popuste koje su obecavali ili podignu cene u poslednjem trenutku onda ovaj fest ispada klasicna navlakusa, kao sto su neki odavde lepo rekli jos ranije. Videcemo za 10 minuta.
 
Sad mi stiglo obavestenje od Alija, oni fiksni popusti od 10, 20 i 100$ vaze samo za prvih 90k, 10k i 100 kupaca, po redu kako sam napisao. Jos ako se ispostavi i da prodavci lazu za popuste koje su obecavali ili podignu cene u poslednjem trenutku onda ovaj fest ispada klasicna navlakusa, kao sto su neki odavde lepo rekli jos ranije. Videcemo za 10 minuta.

Kod mene konkretno.. Telefon je bio na popustu oko 10USD sa originalne cene (nista posebno ume i ovako da bude popust u toj kolicini sa vremena na vreme), dobio sam popust od 10USD sa kuponom I JOS dodatnih 10USD za kupovinu preko 100USD i kupio sam na kraju Lumiu 920 za oko 90USD :) Mislim da sam odlicno prosao, jos je u pitanju prodavnica gde sam i ranije kupovao sto za mene, sto za druge :)

Sve u svemu kada sve saberem i oduzmem, zadovoljan sam popustima :) Kupio sam sta sam nameravao inace, a ovako sam samo ustedeo :)

Nadam se da su i ostali imali srece :)
 
Poslednja izmena:
A da si plaćao Visa karticom još 5$ off
http://activities.aliexpress.com/1111_visaspecialoffer.php

Sad mi stiglo obavestenje od Alija, oni fiksni popusti od 10, 20 i 100$ vaze samo za prvih 90k, 10k i 100 kupaca, po redu kako sam napisao. Jos ako se ispostavi i da prodavci lazu za popuste koje su obecavali ili podignu cene u poslednjem trenutku onda ovaj fest ispada klasicna navlakusa, kao sto su neki odavde lepo rekli jos ranije. Videcemo za 10 minuta.

Naravno, treba kupovati među prvima.
 
Poslednja izmena:
Koja posta je brza China post registred ili Hong kong i da li se za obe dobija tracking broj-28 dolara
Nisam kupovao na Aliju,kupovao sam dosta na E bay i nema pravila, otegne se isporuka preko mesec dana

HK posta je brza
 
EDIT :


Evo, sada sam proverio, paket koji sam narucio pre nedelju dve dana je vec stigao kod nas na carinu, poslat preko HK poste :) A ja ga ocekivao krajem decembra :D
Eno u drugoj temi o carini i posiljkama sam postavio SS gde mi je paket iz Kine preko HK poste dosao za 5 dana ok dana kad sma kupio predmet, a samo 2 dana od kako je krenulo tacnije manje od 48 sati od kako je usao tamo u avion i sleteo na NT aerodrom kod nas.
Vrhunski brze nego da sam placao DHL.
Bukvalno za 7 dana kod mene u rukama paket a bilo bi i brze da me nije uhvatio vikend.
 
Da li je neko uspeo da uzme flash deal ?
Znam da nije ali rekoh da pitam za svaki slucaj :D
 
pa trebalo je novi nalig da otvoris, ja sam se prosli put zeznuo, ovog puta sam igrao igricu na 3 naloga, al opet necu nista da kupim, mozda neku sitnicu.
 
Stavio još pre par dana Xiaomi piston 2 u wish list ali zaboravio da uplatim novac ovih dana, danas odem da uplatim ali banke ne rade zbog praznika.

Otišao sam na place order da bih ipak iskoristio popust i kupon a platiću sutra. E sad hoće li mi važiti popusti ako sutra platim s obzirom da imam 19 dana da završim kupovinu, pre nego otkažu narudžbinu?
Novac koji se čeka da bude uplaćen je umanjen za popust i iznos kupona. Da se ne buni prodavac ili slično...do sada sam plaćao odmah.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo neku lenovo kopiju za 77$ a bio je 105$. Nije loše, šta god da stigne vredeće te pare :p
 
vidim lenovo s8 za 9 dolara :D sta li je to..bice za nekih 2 sata :D takodje onaj meegopad onaj mali pc dongle...kao za 20 doalra a bio 150...a prodagu ga svi za 50 dolara...
em sto sam provalio da su vecina ili novi prodavci koji su se skoro registrovali ili su stvari refurbished
 
Zato me nervira raspali Ali... Stave u okviru jedne od svojih najvećih godišnjih akcija neke raspale kopije telefona i fake sd kartice. Samo Pandawill i Merimobiles za telefone i opremu, kakav Ali...
 
Ja sam proverio svoje dosadasnje kupovine i danas je 80% proizvoda cak i osetno skuplje. Onih 20% kosta isto ili neznatno manje.
Cinjenica je da sam za svaki proizvod koji sam kupovao cinio pazljiv izbor prodavca, cene, kvaliteta ali je takodje cinjenica da su ovi veliki popusti samo malo siri izbor super deals-a (sa jednakim procentom laznih snizenja).

Lol, upravo videh ovaj tekst na blicu...
Citat:
Za prvih sat vremena rasprodaje u ponedeljak na kineskoj internet prodavnici "Alibaba" potrošeno je ukupno DVE MILIJARDE DOLARA, čime su oboreni svi rekordi u onlajn kupovini. Uporedimo kako se Srbija danas kotira u svetu ovakvih novčanih megatransakcija.

Izvor Blic:

1 sat kineske rasprodaje = 6 meseci svih srpskih penzija. Evo kako http://blic.rs/i/510213

Ako je ovo i tacno (pogresili su dan rasprodaje u tekstu, ili se misli na redovnu dnevnu sto je malo verovatno) vise govori o tome koliko smo mi propali nego koliko je alibaba uspesan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno