Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Da li neko zna na Aliju neku prodavnicu sa garderobom a da je proverena? Do sada sam narucivao dresove samo od tajlandjana, i to je skroz ok:)
 
Da li neko zna na Aliju neku prodavnicu sa garderobom a da je proverena? Do sada sam narucivao dresove samo od tajlandjana, i to je skroz ok:)

To koliko je provereno ne znaci po mom iskustvu previse. Narucivao sam stvari i od onih sa malim brojem prodaja i sa velikim brojem prodaja i desavalo se i jedni i drugi da otkazu narudzinu i slicno. Jedina stvar koju mozes da uradis, je da izaberes opcije da ti lista proizvode po "number of orders + top sellers" i da se nadas najboljem :) Free shipping se podrazumeva..

EDIT:

Jos jedna stvar na koju mozes da obratis paznju je kako i koliko detaljno je proizvod opisan, sto je veoma bitno kada narucujes odecu ili obucu, sto detaljniji i bolji opis, to je prodavnica "ozbiljnija".
 
Poslednja izmena:
Sada znam kako je ljudima koji ne znaju engleski. Ne razumem ni rec. Nije mi nesto zao ali bukvalno ne razumem ni rec....
Postovao si ovo kao da ti/nam je ruski maternji jezik..
 
Sada znam kako je ljudima koji ne znaju engleski. Ne razumem ni rec. Nije mi nesto zao ali bukvalno ne razumem ni rec....
Postovao si ovo kao da ti/nam je ruski maternji jezik..

Dobro, upravu si, ali nije bas da ne moze da se skapira sta je pisac hteo da kaze :) Doduse, ja jeste da malo znam jezik, ali opet :D hehe

Hvala @Stainless u svakom slucaju, ali ja nisam siguran koliko je sigurno da se logujes na third party sajt sa svojom ali sifrom..

EDIT : Uspeo sam da skupim sve kupone osim onog od 15USD :) Sada jos da bude dobra ponuda za Lumiu 920 (zutu NARAVNO) :) :banana: :banana: :banana: :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ja sam do sada obavio preko 50 porudzbina sa Alija i imam samo reci hvale. Tek jednom sam imao potrebu za zalbom i vracene su mi pare jer roba nije isporucena na vreme. Sve stize u roku od 20 dana, a poructivao sam zaista svasta - pocev od opreme za bastu, preko delova za mobilne telefone, kamere, odecu, novcanike do torbi.
 
Samo sto sam dobio notifikaciju, otvorim i cao... Ne bih ni kupio kupon, necu ni ove sto imam da potrosim ali odose odmah...
Mozda je i notifikacija kasnila. Mrzi me da guglam vremensku razliku...
Elem, kome je vreme da kupi telefon, ovi veci kuponi bi dosli kao kec na deset. :) Doduse, ne znam koja je minimalna kupovina za najveci kupon, verovatno 2000$. [emoji28]
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1415455091120.png
    uploadfromtaptalk1415455091120.png
    89 KB · Pregleda: 197
Poslednja izmena:
Samo sto sam dobio notifikaciju, otvorim i cao... Ne bih ni kupio kupon, necu ni ove sto imam da potrosim ali odose odmah...
Mozda je i notifikacija kasnila. Mrzi me da guglam vremensku razliku...
Elem, kome je vreme da kupi telefon, ovi veci kuponi bi dosli kao kec na deset. :) Doduse, ne znam koja je minimalna kupovina za najveci kupon, verovatno 2000$. [emoji28]


Jedno pitanje..... Upravo sam video da mi se medju kuponima Alija, znaci nije sellerov kupon, pojavio kupon od 25USD, pa me zanima jel su ga svi dobili, jer ja uopste ne znam kako se tu stvorio????

EDIT.....Kupon nije vezan za "radnju", moze za sve sa alija da se iskoristi.. Bas cudno.. Mislim, daleko od toga da se zalim, ali opet cudno je:)
 
Poslednja izmena:
@Hugostrangedire
Nije cudno, za sve kupone ima minimum narudzbina koja treba da se plati tako da nije neki ekstremno veliki popust da ga aliexpress ne moze dati na osnovu nekog kriterijuma.
Ja nemam taj kupon, upravo sam proverio. Cak sam i update-ovao mobilnu aplikaciju da proverim da nije s'tim u vezi. Imam samo kupone koje sam kupio i kupone prodavaca koji se dosta dele ovih dana iako ne trazis iste.
 
Poslednja izmena:
@Hugostrangedire da li je validan taj kupon ? Mozda ti je ostao od prosle akcije, koliko vidim sad nema kupona od 25$
 
@Hugostrangedire da li je validan taj kupon ? Mozda ti je ostao od prosle akcije, koliko vidim sad nema kupona od 25$

Ima puno informacija, pa cu podeliti ovako :) :d

1 Da, validan je, ali vazi samo 11.11.2014.

2 Nije ostao od prosle akcije (tada su najveci bili od 15USD)

3 Ni jedan kupon nisam kupovao, samo imam one sto sam osvojio od igrica, znaci kupone od 10, 7, 5 i 2 USD

4 Stoji u prvoj kolumni, gde stoje Alijevi kuponi koji vaze za bilo koju kupovinu i kombinaciju artikla po jednoj narudzbini

5 Mozda sam dobio kupon od nekog prodavca, ali nema logike da prodavac da kupon koji moze da se iskoristi za bilo koju porudzbinu, zar ne? Ima vise smisla da vazi samo za njihovu prodavnicu..

6 Ne, nigde nema kupona od 25USD da ih bar ja vidim na sajtu da se osvoje

7 Mozda ima veze sto aktivno narucujem stvari sa Alija skoro 3 i po godine, pa sam "dobio" neku pogodnost ili sam jednostavno kliknuo negde, ko zna gde i da mi se posrecilo :d :banana:

Pre ce biti da je ovo drugo ,)

Kasno,

a moguće i a kradu lozinku za ali.

+1 :type:

@Hugostrangedire
Nije cudno, za sve kupone ima minimum narudzbina koja treba da se plati tako da nije neki ekstremno veliki popust da ga aliexpress ne moze dati na osnovu nekog kriterijuma.
Ja nemam taj kupon, upravo sam proverio. Cak sam i update-ovao mobilnu aplikaciju da proverim da nije s'tim u vezi. Imam samo kupone koje sam kupio i kupone prodavaca koji se dosta dele ovih dana iako ne trazis iste.

Da, kupon je od 25USD, ali je minimalna porudzbina 300USD, sto je za mene previse, jer nista toliko skupo nisam planirao da narucim, nebitno da li je jedan artikal ili vise. Jedino mi je krivo sto nemogu kupon nekome da prosledim, to bi bilo super :(

Jedino bi mi se mozda isplatilo ako bih iskombinovao ovo sto sada hocu da narucim, ali umesto Lumije 920 uzmem Nexus, HTC M7 ili Xiaomi Mi3 (mada, ne znam da li bi radio kod nas kako treba), onda bi se isplatilo, mada sta znam.. Sada vidim, navlakusa da se potrosi sto vise para, a ubedjen sam, da sobzirom da Lumija 920 nije "popularan" telefon, da ce imati da se zgrabi i za oko 100USD na dan rasprodaje (sada je oko 140USD) :)

kuponi.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja se spremam da iskoristim ovaj od 7$ popust za 11.11, nije losa akcija.
 
Da li je neko imao situaciju da mu roba uopste ne stigne? Narucio sam sa alija 06.09. i roba nije stigla... traking kaze da je jos u kini, od prodavca sam trazio nazad novac jer je probio rok (max 2 meseca!!!) ali on to odbija sa obrazlozenjem da je roba na putu i da mu dam jos 15-30 dana!?! Covek je uporan i ne zeli vrati novac... ko bre da ceka jos mesec dana i ko zna da li ce uopste da stigne roba...
Da li da idem na "escalate dispute"?
 
Da li je neko imao situaciju da mu roba uopste ne stigne? Narucio sam sa alija 06.09. i roba nije stigla... traking kaze da je jos u kini, od prodavca sam trazio nazad novac jer je probio rok (max 2 meseca!!!) ali on to odbija sa obrazlozenjem da je roba na putu i da mu dam jos 15-30 dana!?! Covek je uporan i ne zeli vrati novac... ko bre da ceka jos mesec dana i ko zna da li ce uopste da stigne roba...
Da li da idem na "escalate dispute"?

Meni je od 50ak porudzbina, uvek sve stizalo, medjutim vreme dostave je vec druga stvar. Neke stvari su stizale relativno brzo, a neke su putovale po 3 meseca i posle bile na carini jos par nedelja.. Uradi kako mislis da treba
 
Dva meseca u Kini, to je bas tragedija. Nije nesto tipa Li-Ion baterija??? Preko koga ti je poslato? Jesi li trazio "buyer protection" produzenje posto ti je isteklo?
 
zastita za tablet... nije neki kesh u pitanju ali sto da im poklanjam....
prodavac hoce da mi produzi "buyer protection" ali ja ne zelim vise da cekam... na kraju mozda i posle mesec dana opet ne stigne...
 
zastita za tablet... nije neki kesh u pitanju ali sto da im poklanjam....
prodavac hoce da mi produzi "buyer protection" ali ja ne zelim vise da cekam... na kraju mozda i posle mesec dana opet ne stigne...

Meni se skoro desila jedna bizarna situacija, naime robu sam porucio u pocetkom avgusta (prva nedelja) i ona nije stigla u dogovorenom roku (60 dana). Ja sam trazio refund, prodavac je odbio i uveravao me je da je roba na putu i da ce stici. Medjutim, ja nisam hteo da cekam vec sam eskalirao sve i dobio refund ($5). Verovali ili ne, pre 7 dana mi stize roba, a nisam ocekivao da ce stici (tracking kod nije imao nikakav status). Pa ti sad budi pametan.
 
Plati coveku i uzivaj...
 
Meni se skoro desila jedna bizarna situacija, naime robu sam porucio u pocetkom avgusta (prva nedelja) i ona nije stigla u dogovorenom roku (60 dana). Ja sam trazio refund, prodavac je odbio i uveravao me je da je roba na putu i da ce stici. Medjutim, ja nisam hteo da cekam vec sam eskalirao sve i dobio refund ($5). Verovali ili ne, pre 7 dana mi stize roba, a nisam ocekivao da ce stici (tracking kod nije imao nikakav status). Pa ti sad budi pametan.
pa nisi dugo cekao :)
ma eskaliracu i ja pa neka odrade refund...
 
Meni se skoro desila jedna bizarna situacija, naime robu sam porucio u pocetkom avgusta (prva nedelja) i ona nije stigla u dogovorenom roku (60 dana). Ja sam trazio refund, prodavac je odbio i uveravao me je da je roba na putu i da ce stici. Medjutim, ja nisam hteo da cekam vec sam eskalirao sve i dobio refund ($5). Verovali ili ne, pre 7 dana mi stize roba, a nisam ocekivao da ce stici (tracking kod nije imao nikakav status). Pa ti sad budi pametan.
Ko sto rece kolega plati.
Nista strasno desavalo se to i meni.
 
Posto vise ne mogu da editujem post(proslo je par sati) imam jedno pitanje da li neko zna da li mogu da se kombinuju ovi kuponi imam od onih igrica sve kupone(koristio bih ovaj od 7$) a sad ima i kupovina kupona pa me interesuje da li mogu da se koriste ta dva kupona i da se smanji cena za ukupno 21$?
Ajde neko ako zna da mi odgovori posto sutra pocinje ova rasprodaja, pa bi mi znacilo?
Hvala unapred.
 
Posto vise ne mogu da editujem post(proslo je par sati) imam jedno pitanje da li neko zna da li mogu da se kombinuju ovi kuponi imam od onih igrica sve kupone(koristio bih ovaj od 7$) a sad ima i kupovina kupona pa me interesuje da li mogu da se koriste ta dva kupona i da se smanji cena za ukupno 21$?
Ajde neko ako zna da mi odgovori posto sutra pocinje ova rasprodaja, pa bi mi znacilo?
Hvala unapred.

Opet ja :) Smaram znam :D

Kratak odgovor je NE :( (predpostavljam da mislis da se dva kupona iskoriste za jednu porudzbinu)

A dugi odgovor ide ovako..

Kupone koje daje Aliexpress, nebitno da li si ih kupio ili dobio ne mozes da kombinujes sa drugim Aliexpress kuponima, ALI mozes da ih kombinujes sa store kuponima. Ovako ide prica otprilike, ako kupujes sve iz jedne radnje i ako ta radnja ima kupone koje daje, kada odes dalje na obradu i placanje mozes da izaberes kupon radnje, naravno ako tvoja porudzbina zadovoljava ovaj uslov. Ti kuponi su obicno minimalni, ali ima ih, a biras ih u onom kao sivom delu ekrana, videces padajuci meni ili slicno, a Alixpress kupon dodajes ispod, blize onom narandzastom dugmetu za placanje.. OBE stvari dodajes na istoj strani...

Videcu sledeci put kada budem nesto ovako kupovao da napravim screenshot i postavim.. Bilo bi lepo kada bi mogli da se Aliexpress kuponi kombinuju, ali zvuci previse dobro, a ako zvuci previse dobro, obicno i jeste :D hehehehe

---

EDIT: Ja sam pre nedelju - dve dana kupio par stvarcica iz jedne radnje iako sam predpostavljao da ce biti popust za 11.11, jer su davali svoje kupone i fixni popust za kupovinu preko 3 artikla, a imao sam i mogucnost da dodam Aliexpress kupon, medjutim ovo je bio odlican popust, a sada vidim da su vrlo malo digli cene, pa bih dosao na isto da sam cekao :) Na kraju sam umesto 3, dobio 4 artikla, pa istoj ceni.. Ova akcija nije redovna bila jer vec neko vreme pratim ovu radnju, mislim da su hteli da malo povecaju prodaju pred 11.11 dogadjaj..
 
Poslednja izmena:
Meni se skoro desila jedna bizarna situacija, naime robu sam porucio u pocetkom avgusta (prva nedelja) i ona nije stigla u dogovorenom roku (60 dana). Ja sam trazio refund, prodavac je odbio i uveravao me je da je roba na putu i da ce stici. Medjutim, ja nisam hteo da cekam vec sam eskalirao sve i dobio refund ($5). Verovali ili ne, pre 7 dana mi stize roba, a nisam ocekivao da ce stici (tracking kod nije imao nikakav status). Pa ti sad budi pametan.
Zato ja uvek u takvim situacijama kontaktiram prodavca i cak predlozim produzenje roka dostave/zastite.
Mislim da oni imaju mnogo bolji uvid u to gde im se nalaze paketi tako da u jednoj situaciji kaze da ce stici i produzi rok zastite a u drugoj kaze da nece stici i uputi me da zatrazim full refund.
Tako radim i za najmanje sitnice koje narucujem.
 
Posto vise ne mogu da editujem post(proslo je par sati) imam jedno pitanje da li neko zna da li mogu da se kombinuju ovi kuponi imam od onih igrica sve kupone(koristio bih ovaj od 7$) a sad ima i kupovina kupona pa me interesuje da li mogu da se koriste ta dva kupona i da se smanji cena za ukupno 21$?
Ajde neko ako zna da mi odgovori posto sutra pocinje ova rasprodaja, pa bi mi znacilo?
Hvala unapred.
Samo da dodam ne mogu dva kupona ali moze kupon i fiksni diskont. Tj. ako porudzbina predje $99 aliexpress skida $10 + dodatno ako imate neki kupon
 
@hugostrangedire i @dejan
hvala vam drustvo razumeo sam ne moze to sto sam mislio.
A koja je onda poenta tih kupona koji se kupuju ako sam ja dobio free bez placanja pomocu igrice?
 
1) Nemaju svi vremena da igraju igrice.
2) Prodaju se kuponi i drugih, razlicitih i vecih iznosa po kuponu
3) Ljudi van Srbije, pa cak i u Srbiji kupuju mnogo vise nego vecina nas.

Dovoljno razloga?
@enraged
 
Samo da dodam ne mogu dva kupona ali moze kupon i fiksni diskont. Tj. ako porudzbina predje $99 aliexpress skida $10 + dodatno ako imate neki kupon

Hmm, misli da ovog nije bilo za prošli Gaga deals, al super ako može, kupš fon od 100, za 75$.
 
Kat tacno pocinje po nasem vremenu festival kupovine? Danas u 16h ili sam lose izracunao?
 
Nazad
Vrh Dno