Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

@hsv
I LG-ja i Motorole. Vecina Android telefona ima ovakav, genericki dizajn, jedino se Sony malo razlikuje po tom pitanju, mada su i njihovi modeli slicni jedan drugom, ali se bar razlikuju od ostalih proizvodjaca
 
Prilično loš kvalitet fotografija, nadam se da je softverske prirode.
 
Kamera uopste nije toliko losa, ovo sto sam sada video deluje dosta kvalitetnije od starih htc 5mpix kamera [desire, wildfire]. Ovako sam i ocekivao, mada ima pikselizacije i to moze da se sredi softverski.
Alcatel mami kupce ics-om i solidnim hardverom ali ja nikada ne bih kupio ovaj telefon pa da kosta i 100e, ne patim stvarno od ''znaka na haubi'' :d ali bih u svakom slucaju uzeo krsten ics telefon sa 4,3'' displejom.
 
Poslednja izmena:
Da li ga ima negde kod nas u prodaji? Zna li se koja bi mogla cena da mu bude? Meni se bas jako svidja,cak se ne bih bunila ni za njegovog predhodnika 990. :)
 
Stvarno je trebalo nesto ovakvo da spusti malo htc i samsung na zemlju sa cenama. Mozda ce ovaj fon napraviti prekretnicu ako ovi iz alkatela insu nesto zabrljali :D Pada ce prodaja samsunga i htc sa 1.4 ghz i 1 gb rama. Verujem da nije nekasminka ovaj fon:D
 
Nisam video fotografije sa starih htc telefona ali meni je lično ovo dosta slabije nego što sam očekivao ipak telefon tek treba da se pojavi kroz par meseci i ima uslovno rečeno zavidne komponente. Ja bi iskreno ako se kvalitet telefona ispostavi na nivou telenor one toucha ili bolje čak koliko mi se čini rado uzeo ovaj telefon jer mi se čini kao odlična povoljna alternativa samsungu galaxy plus na telenoru npr uz neki srednji paket, ima čak i hdmi priključak.
 
Plasi me samo ekran,ne znam koliko je dobar .
 
dajte ljudi kad je alcatel napravio telefon, da se ne lažemo

ja kad sam bio u telenor prodavnici i pitao koliko cenite ovog kineza umal me nisu isterali :p traže za njega 100e uz paket LOL za ovaj će da traže 200 ako ga bude. devojka tražila telefon pa gledali. na kraju uzela palm pre <3
 
Poslednja izmena:
Bas mi se svidja kako je uradjen telefon. Ne znam zasto ali jako mi se svidja na ovim slikama.
 
Ako je u DOJČLAND 230 e, mi se samo možemo nadati 250 e - 280 e u naboljem slučaju, znajući kolike su marže domaćih distributera.
 
bice njega na oglasima za 200 eu... Ali ako uzmemo u obzir da se za 200 eur moze uzdti Nexus S onda ovaj Alcatel nema smisla... Nemojte me pogresno razumeti, sve je to lepo, jeftin telefoncic,ali za taj novac je bolje uzeti neki krsteni android
 
dajte ljudi kad je alcatel napravio telefon, da se ne lažemo

ja kad sam bio u telenor prodavnici i pitao koliko cenite ovog kineza umal me nisu isterali :p traže za njega 100e uz paket LOL za ovaj će da traže 200 ako ga bude. devojka tražila telefon pa gledali. na kraju uzela palm pre <3

Ajde ne lupaj molim te.. Ja imam ot-990 i sto se tice kvaliteta izrade nemam sta da zamerim (cvrst, kvlitetne plastike i ostalih materijala, masivan, nije podlozan grebanju) kao i sto se tice hardwera koji je u njemu......naravno ako poredim sa telefonima koji su u njegovom rangu tipa wildfire s i galaxy ace... naspram alcatela ova dva su plastikaneri. E sad jedina mana je mala podrska zajednice koju ova dva definitivno imaju.

Sto se ot-995 tice za 220e bice to odlicna kuipovina ics telefona...naravno ko ne planira di igra igrice na njemu (kao ja) jer mu grafika nije jaca strana. Sto se ekrana i izrade tice tu ne sumnjam u kvalitet.
 
kazem ti, za 220 e imas nexus s koji je telefoncina za ovo. a za cenu tog malog alkatela opet ima bolji telefon, evo naveo sam palm pre koji smo uzeli
 
pa hoce... kada su pajseri stavili graficku slabiju nego sto je isla u telefone stare 2 godine, a ics koristi 3d akceleraciju znatno vise i bolje nego starije verzije.
 
A kada je preskupi HTC Desire HD imao adreno 205 niko se nije zalio :d
 
Nexus S nov za 220e ?!? A i cisto sumnjam da graficka nece moci da gura ICS kako treba. Elem , koji su to telefoni bolji i kvalitetniji od ot99- u tom cenovnom rangu? Nisam niciji fanboy ali mislim da je ot990 daleko ispred svih sto se tice odnosa cena-perf.

I koliko je kostao palm pre? Nisam video telefon uzivo ali na osnovu spec. ako kosta i evro preko 150 po meni ne vredi.
 
Poslednja izmena:
Taj Adreno 205 je odlicna grafika, sve igrice koje su do sad izasle podrzava, a i mnoge igre su njegova ekskluziva, zahvaljujuci Sony-ju... Znam da je npr Fifa 12 bila eksluziva Xperia telefona, a to je po meni najbolja igrica za Android koja je ikada izasla, zauzima 1.6Gb
 
ovako, sto se tice htc telefona, njih zaobilazim zaista... ne zato sto sam imao negativna iskustva, nego zato sto ne bih zeleo da dodjem u situaciju da imam negativna iskustva :) tako da ih ne pratim, pa ne znam ni koju grafiku ima... htc pruza najlosiju podrsku od svih proizvodjaca, jako tesko i retko izbacuju update za svoje telefone. brat je hteo da kupi htc u svajcarskoj i lik u radnji mu je rekao: nemoj molim te njih, 50% nam se vrati nazad na reklamaciju, samo ces nam napraviti dodatni posao... meni su ove dve stavke dovoljne da ne kupim htc nikad.

sto se pre-a tice on je prica za sebe. ima webos koji je po meni jedan od najboljih operativnih sistema, a koristio sam licno sve platforme koje postoje. bolji od njega mi je mozda meego, pa posle mi dolazi maemo, android, symbian i ios. ne postoji nijedan sistem koji ima pravi multitasking kao meego iwebos, android i ios sve bacaju na suspend mod. pre je uzela moja devojka za 90eur simfree, malo koriscen, kao nov, sa svom opremom i kutijom. on ima hatdversku tastaturu i cini kilometarsko kucanje laganim, bar sam ja duplo efikasniji i brzi sa hardverskom tastaturom nego sa softverskom, plus sto mi ne zauzima pola ekrana dok kucam. ja imam pre2 koji je isto to, samo ima vise rama, gorilla glass i brzi procesor. plus touchstone punjac, svi koji dodju kod mene i vide to padnu na d*pe.

e sad ovaj alkatel je ok telefon, ne kazem ja nista, ali ovaj prvi nije toliko povoljan kao sto secini, jer u tom rangu se stvarno moze uzeti bolji telefon. nexus s je po meni najbolji izbor od androida , i svima bih preporucio da kupuju samo guglove telefone, dakle nexus s ili galaxy nexus jer oni imaju garantovan zvanican update, sve ostalo je kocka...

ko zna na sta ce da lici ovaj post, setam i pisem, kad stignem kuci ispravicu stamparske greske kojih ima sigurno, izvinjavam se :)

nemojte se naci uvredjenim vlasnici alkatel aparata, nisam imao nameru nista lose da kazem za njih, ako ste vi zadovoljni njima onda super :) ja sam samo hteo da ukazem na neka druga resenja, ne mora android po svaku cenu. ako neko ima mogucnosti da se docepa webos telefona makar na sat dva videce o cemu pricam
 
Nazad
Vrh Dno