Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

Na telefonu mi se prije 2-3 dana iz cista mira promijenila melodija za poruke, iako mi je za ostale notifikacije ostala ista. Nisam mislio da je to moguce do sad. Ima li ko da me uputi u ta podesavanja?
Takodje, s obzirom da bi trebalo brzo da bude ICS, neki link bi mi dobrodosao u vezi toga sta treba da se uradi prije nego se update-uje telefon, sto se backup-a tice.
 
To za melodiju poruke se i meni samo promenilo, a nisam nasao gde da vratim odnosno promenim na drugu. :D
Za notifikacije je jasno gde se menja.
 
Pa i poruka spada u notifikacije. Trebalo bi da ide melodija za notifikacije.
 
Звук за обавештења и за поруке није исти. У подешавањима порука има да се промени звук.
Тако је бар на мом Андроиду.
 
Uopste mi nije palo na pamet da gledam u settings od poruka, kontao da je sve nalazi negde pod sound settings. Hvala Bozo. :)
 
Ljudi meni je prosto nemoguce da svi zivi telefoni imaju ovu funkciju bez obzira na cenu i marku ,operativni sistem a alcatel nema!

o cemu se radi:
Pozivas osobu 1 koja vec razgovara sa osobom 2, osoba 1 ima aktiviran poziv na cekanju (call waiting) meni samo normalno zvoni telefon i nemam nikakvog obavestenja da ta osoba 1 vec razgovara sa osobom 2.

molim Vas dali postoji bar neka aplikacija koja bi me na bilo kakav nacin obavestila o tome?

probao sam kod najjeftinijeg android froyo Samsunga to radi a na alcatel ot 990 i 995 nece!

veoma mi je vazna ova funkcija jer kad zovem direktore firmi ne zelim da budem dosadan ako ljudi vec imaju drugi poziv!

Hvala unapred


.
 
Ја за тако нешто први пут чујем.. Увек кад неког зовем, а има позив, само наставља да звони. Тако ми је на свим телефоним које сам имао.
 
Najpre sve reci hvale za ovaj telefon. Dizajn fenomenalan, dobro uklopljen, bez ostrih ivica i suvisnih elemenata, a opet po mom subjektivnom misljenu lepsi nego recimo samsung galaxy s+ cijim se direktim konkurentom smatra. Kvalitet izrade vise nego zadovoljavajuci, osim mestimicnog krckanja koje se pojavljuje po obodima pri dnu telefona, a i to je toliko minorno da se moze reci da je vrhunske izrade. Gura sve zahtevnije igre i aplikacije bez skoro ikakvih poteskoca. Kamera nije vrhunska, ali je na zadovoljavajucem nivou, neophodno je malo manuelnog podesavanja ukoliko se slika bez prisustva dnevne svetlosti, ali boze moj ne moze bas sve da bude perfekcija. Totalan visak mu je spb launcher koji jede ram memoriju i bateriju, zamenom istog za neki od najpopularnijih sa play stora sam dobio 200Mb slobodne ram memorije, sto je sasvim dovoljno za svakodnevno koriscenje telefona.
Inace sam HC fan Nokie, al sam se odlucio za android posto sam okruzen samo Nokia i iPhon uredjajima i licno su me smorile obe platforme. Posle mesec dana koriscenja se definitivno nisam pokajao i smatram da je ovo best buy opcija na trzistu.
Naravno imam i jedno pitanje u vezi telefona. Mts sam korisnik i stavio sam da fon koristi 2g mrezu posto mi u kuci varira domet od punog 3g do toga da jedva ima obican, ali kad sa 2g mrezom probam da odem na net preko gprs nista se nedesava. Kad vratim na 2g/3g momentlno se konektuje na net bilo da je gprs ili 3g u pitanju i radi. Sa dosadasnjim telefonima nisam imao slicne probleme, stavio na gsm ili umts ili daul mod, mobilni net mi je uvek radio.
 
Dobro je da nisam jedini kojem signal tako varira.:cool: Mada sam ja to pripisao mtel-ovoj mreži, neosnovano ili ne. :)
 
Ma do njih je, po centru Bg-a 3g signal bije ko nemormalan, al na periferiji i jos ako si ko ja na nekom brdu i 2g zafrkava. Promenio sam 4-5 fona koji guraju 3g i sa svima se isto ponasao domet.
P.s. Vrsljao sam malo po netu i 2.5g tek ima net, al bi trebalo da hvata taj signali kad je namesten samo na 2g. Provrsljacu jos malo pa cu valjda naci najbolje resenje.
 
interesantno je da to što ti tražiš ni ja, a ni mnogi drugi nikad nisu videli, ni koristili :d

na nekim telefonima samo ispisuje poruku "cekam" a nekim drugacije.

Covece probao sam sad na starom ericsson-u t20 i ispisuje na ekranu "poziv ceka na drugoj strani" cak i zvucno obavestava da pozvani korisnik ima drugu vezu!

a to sto ti nisi nikad video mozda nisi ni obracao paznju ili si imao neki telefon kao ovaj alcatel koji nema tu mogucnost!:wall:

prosto sam se skenjao da telefon star bar 10 godina ima ovu funkciju a ovaj Alcatel ne!:crash::crash::crash::mad:
 
kapiram da ti je to jako bitno. generalno jeste ok stvar. pazi, prednost mobilnog telefona sa operativnim sistemom je što možeš da instaliraš šta god hoćeš. pročešljaj malo net, naći ćeš rešenje sigurno, ja stvarno ne znam :/ srećno
 
Daj budimo malo ozbiljni.La lično i ne dgovaram na ovakve stupidosti.Ostavi telefon da stalno radi u režimu 3G i nećeš imati problem(trošenje bat. je zanemarljivo).Možda ja nisam najbolje razumeo ili ti neznaš da formulišeš pitanje?
 
Poslednja izmena:
Ako si meni reko da ostavim na 3g lose si me razumeo. Kad stavim na 3g kod mene gajbi cas imam 3 crte, cas nemam nijednu, na 2g/3g non-stop menja signale. U oba slucaja mi se desava iz cista mira da dobijem poruku kako sam bio nedostupan. Zato lepo stavim na 2g i uvek imam dometa.
 
Izašao novi One Touch Upgrade Q 2.5.7 , ali nema nekih specijalnih novosti. Ceka se i dalje ICS.
 
Navodno su krenuli sa pustanjem ICS al nece svi odma dobiti update, vec ce ici po regionima. Verovatno da rasterete server posto je prosli put posle 2-3 dana bilo nemoguce i proveriti ima li update jel su horde ljudi pohrlile u nadi da je izaso ICS.
 
Ne bih rekao da je to u pitanju. Takva firma da ne moze da obezbedi adekvatan server je malo verovatno, pre ce biti da je nesto drugo u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Hvala!
 
To je moj Alcatel OT-995.Samo kod mene napred piše logo "ALCATEL",a pozadi "onetouch" umesto"Telenor" :d
 
Ok,definitivno su i njega brendirali sto je ok ;-) E,sad jel stigao vise taj ICS za njega i koja je verzija,jel 4.0.3 ili neka od ostalih?
 
Za nas je i dalje 2.3.6. imam osecaj da ce pre izaci ot997 model nego upgrade za ot995. Rusi su navodno dobili update i 4.0.4. je.

Pitanje, ne mogu da ubacim yahoo nalog u email aplikaciju, kao razlog mi navodi pogresan user ili pass, probam preko browsera i ucita iz prve bez ikavih problema. p.s. Yahoo mail mi sluzi za google accaunt, mada nebi trebalo da ima veze, al reko da pomenem.
 
Poslednja izmena:
Probaj sve ručno da odradiš,ako daje tu mogućnost.Nzm.nisam nikada probao na ovom telefonu :hump
 
Da imate priliku da birate izmedju Alcatel 995 i ZTE Grand X, koji biste izbrali? :)
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno