Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Pa ne, prvo držiš power dok se ne ugasi, da ne bude u bootloop.. Kad se ugasi, onda te zajebancije sa vol up down, nikad nisam znao koji je na alkatelu..
 
Meni ni na koji nacin nije mogao da se ugasi, koju god kombinaciju probao. U telenoru su mi sve resili za 7 - 8 dana... I da, mora vlasnik racuna...
 
Opa, butovao se u sistem. Nema veze, ako se opet desi i ide na reklamaciju. Hvala u svakom slucaju :)
 
Preskacite Telenor i odmah u servis, ja sam nosio svoj dok sam imao direkt tamo, za 24 sata je gotovo... A menjali su mi ploču jednom, jednom mikrofon
Nema na čemu, samo neka radi on.. :)
 
Jel imao neko problema sa kamerom? Izbacuje mi da ne moze da se poveze sa kamerom. Prednja kamera radi(preko druge app). Probao sam reset par puta ali i dalje isto. Telefon nije rutovan i na njemu je 4.2.2 01002.
 
Ma jok. Nece. Drzim VOL UP + POWER dok se butuje ali on samo pali onu prvu crno belu sliku i onda restart, pa opet tako. Ne pokazuje mi onaj meni za vracanje na podesavanja uopste.

Kasno vidim ovaj problem, vidim da si ga resio, na svu srecu, ali mozda zatreba nekome... Isto se i meni desilo, bootloop, telefon se ne ugasi nego samo restartuje. I tako u nedogled. Nasao sam na netu resenje koje je kod mene radilo. Telefon se prikaci na punjac i u momentu kada se restartuje, prvo se upali led lampica pa onda displej. Potrebno je da se skine se sa punjaca u momentu kada se upali led, a pre dspleja, i telefon ce ostati ugasen. Cak mislim da je pisao da mora bas punjac, a ne komp. Posle se upali sa kombinacijom Vol+ i onda je iz recovery-ja lako...

Ako uspem da nadjem link okacicu ovde, mozda nekome zatreba
 
Razmisljam o kupovini ovog telefona,zasto je dosta povoljan po svim oglasima? Ima li nekih bitnih zamerki,nas ta da obratim paznju...ako moze ukratko,da ne citam 85 strana
 
Moze neko da postavi original recovery za ovaj telefon i rom od telenora?
 
Malo mi krace traje baterija, mozda umislajm...ALC.jpg
 
Koji ti je screen on time kad baterija bude pri kraju? Meni je do 2 ipo sata. Preko toga ne ide. A često je bliže 2. To je na Androidu 4.4
 
To postoji?
 
meni ne.
 
Ma video sam u komentarimana Mobilnom svetu da je nekom liku stigao update, Telenorov telefon, ali verovatno je samo pustio buvu
 
E ljudi imam problem. Zabagovao mi fon dok sam bio u nekoj igrici i ne reaguje ni na sta. Vec 10 min upaljen ekran i nista se ne desava. Jel ima neko ideju sta da mu radim?
 
Pritisni i drži power dugme 10-tak sekundi, to će ga restartovati.
 
Narode, pomoc
Pukao mi je displej na telefonu, sve svetli normalno samo ima liniju preko ekrana..
Sta ciniti? Gde popraviti? Koliko kosta zamena displeja? Isplati li se popravljati?
Inace iz bg sam.. i telefonom sam bio zadovoljan.
Unapred hvala!
dodatak: u stvari je izgleda samo tač skrin pukao, posto displej radi.
 
Poslednja izmena:
Narode, pomoc
Pukao mi je displej na telefonu, sve svetli normalno samo ima liniju preko ekrana..
Sta ciniti? Gde popraviti? Koliko kosta zamena displeja? Isplati li se popravljati?
Inace iz bg sam.. i telefonom sam bio zadovoljan.
Unapred hvala!
dodatak: u stvari je izgleda samo tač skrin pukao, posto displej radi.
\


ja sam polupao touch pre skoro 2 godine, par dana poshto sam ga kupio...tada josh nije bilo delova toliko za njega, i naruchio sam na ebay-u samo touch (poshto mi je ekran bio ceo). medjutim serviser pri odlepljivanju toucha od lcd-a polupa i lcd, pa sam telefon ostavio u fioku, jer je u tom trenutku lcd+touch bio preskup... posle neshto vremena naletim na oglas momka kom je crkla maticna i za 5000 kupim njegov displej i touch i prepakujem... tako da vidi sa servisima da li su umedjuvremenu nauchili da odvoje touch od lcd-a, pa ako jesu,javi se- imam taj moj neotpakovan touch negde u stanu.

nego, i ja imam problem...trenutak ne paznje i odmah belaj. i meni je kao SensationGG-u zabagovao upaljen fon...necje da se ugasi, ekran radi...i ja da ne chekam da se istrosi baterija rastavim telefon kako bih mu otkachio bateriju, i pri tom pokidam flet kablic za volume...sad ne mogu da pojacham i utisham fon...nasao sam na Aliexpresu taj flet, ali da ne chekam par nedelja da to dojashe iz majke kine, ako neko ima crknutu plochu, bio bih rad da sa nje kupim flet za volume
alcatel-ot-6040-one-touch-idol-x-volume-key-flex-c.jpg
 
Moj Idol X je ispustio dusu. Poceo je da baguje na ovim vrucinama, izbacuje greske, zamrzava, restartuje se po 10 minuta i na kraju nece da se upali. Jos je u garanciji, ali je Telenor, ja nisam vlasnik racuna. Imam fiskalni racun i overenu garanciju ali nemam ni adresu ni broj telefona vlasnika racuna. Da li vredi probati da nosim fon u Telenor ili da probam direkt kod ovlascenog servisa? Jel imao neko slicno iskustvo?
 
Evo ti moje iskustvo sa idoli x. Kupio sam mon od momka, bez garancije, tj bez računa, iz telenora, rekao mi je da je bio u servisu, ekran bio vrisnuo posle 2 nedelje, zamenili mu, pa kao eto, ima garanciju. Ja uzmem, i posle nekog vremena, mesec, dva, neće da upali, prvo pozovem Telenor, kažu mi nema šanse, nisi ni vlasnik ugovora, nemaš račun, pokušajte da nađete i tako to, ja sta cu, pozovem mobis, kažem tako i tako, nemam račun, jeste iz telenora, i setim se da je bio na servisu, kaže mi devojka izdiktiraj mi imei, i nadje ga u sistemu, kaže donesi, nikakva frka, zamenili mi ploču za 2 dana, gratis naravno, posle još jednom ga je drug nosio, crkao zvučnik, isto za dan gotovo, bez neke priče.. Pozovi mobis i reci tako i tako, pa šta bude, verujem da će ga primiti
 
Hvala ti puno na informaciji! Nazvacu ih svakako!
 
Probaj, vadi se na imei, mene je izvuklo što je već bio, svakako u telenoru ništa nećeš uraditi bez računa, jedino ako imaš neku vezicu, mada ne verujem ni da bi to prošlo, ko zna..
 
Moj telefon je odjednom postao neosetljiv na dodir, završio sam razgovor i ugasio ekran, upalio ga ponovo za par minuta i nisam mogao da ga otključam. Sve radi, vidim da primam pozive, poruke, mejlove, radi net, sinhronizacija, samo ja ne mogu ništa jer ne reaguje na dodir. Probao sam više puta da ga resetujem i ništa. Ima li ko ideju?
 
meni se desava povremeno da nece da reaguje na tac, ali to traje par sekundi.Mozda da restartujes telefon?
Ljudi jel postoji neki dobar rom za telefon?
 
Nazad
Vrh Dno