Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Ne otklucava mi se telefon, samo se pali ekran... Nema toga vise, izgleda je do glupog kurira bilo.
 
ljudi meni se danas iz cista mira zablokirao fon(desava mi se al uglavnom rr3 kad igram)
 
E pa tako je meni 3 dana za redom, ali sad je stao... Cak i kad sam cepao igrice po par sati, nije blokirao, a jeste kod obicnog koriscenja.
 
Da li neko zna, da li mogu ikonice da se smanje na stock launcher-u?
 
Srećna Nova Godina forumaši, nek je zdravlja, sreće i sexa svima :)
meni počela godina sa problemom sa ovim telefonom. Do sad sam svaki update ovog 4.4 roma flešovao uspešno preko SP Flash Tool, ali evo danas, probao sam poslednju verziju, sve po protokolu da uradim, ugašen telefon, zakačim ga na usb i program odmah izbaci crveni progres bar. Više ne mogu da uključim telefon, kad se zakači na punjač ili usb samo gori status lampica i ništa se ne dešava. Kad ga prikopčam na usb kaže device not recognised. Imate li savet?
 
Kakav je taj 4.4 rom, po pitanju bagova? Jel sve radi?
To je valjda za dual, nije to prob, samo disejblujem jedan slot. Nego jel cita sd karticu, jer dual valjda nema slot...?
 
Poslao sam im pitanje hoce li biti update-a na 4.4 i rekli su da hoce ali naravno ne znaju kad.
 
Čita karticu opušteno, u build.propu izmenis drugi slot na false, piše na xda negde, i opušteno.. A rom, pa mnogo je sličan 4.2,skoro pa isti, čak mi je i gori zbog lock screen jer je na jb bolji nego na kk...
Imaš na xda oficijalni 1007 verziju, radi sve ok...
 
Pa ako je isti kao ovaj, nema potrebe da ga menjam :) Koliko vidim,sve radi super na 1002, barem za sad...
Jel te ne mrzi da probas da li radi najnoviji xposed? Za to sam se polomio da nadjem resenje,jer mi treba ko lebac... Ali radi samo mator,na novijim ide boot loop.
Ne brini,ako ti se desi loop,samo klikces volume button dok se pali nekoliko puta i on se sam deaktivira, i ukljuci se telefon :) Napravljen je neki safe mode na xposed,probao sam,funkcionise.
 
Hoću naravno, ali danas nisam gajbi a treba ni mob jedino da se sutra čujemo...
 
Nego, jel zna neko zašto se na našem alkatelu ne može koristiti ona opcija tiny planet, u Google cameri? Znaci nema opcija panorama i ona sfera, samo da zamrlja slike?
 
Nego, jel zna neko zašto se na našem alkatelu ne može koristiti ona opcija tiny planet, u Google cameri? Znaci nema opcija panorama i ona sfera, samo da zamrlja slike?

ja ne mogu ni da je instaliram,na pleju nema (pise nije podrzano) a apk kad nadjem kaze mi there was a problem when parsing the package (probao sam dve verzije)
 
To je zato što si na 4.2 :)
Sad pogledah, treba neki ziroskop da ima telefon, što ovaj očigledno nema... Pih
 
Poslednja izmena:
Sad sam probao na sestrinom s4,sve kul, radi i postoji... Ne znam..
 
Google Camera app radi na 4.4+
Moraš nju da instaliraš za foto sferu i ostalo.
Nisam probao pa ne garantujem da će raditi na Idol X.
Ne zato što mu fali neki senzor nego ne znam ni ja iz kojih razloga.
Probao sam na jednom Gsmart i na jednom Blu telefonu i nije im radila iako imaju 4.4
 
Neće ni na ovome, odmah da znaš... :)
 
Preko koje aplikacije ste radili root telefona?

Hocu prvi put da rutujem telefon kako bih pobrisao neke aplikacije ali do sad nisam radio ni na jednom telefonu pa mi je svaka pomoc dobro dosla :)
 
Hvala.

Samo mi nije jasno zasto gubim garanciju kad ga rutujem?

Imao sam vec problem sa telefonom kad sam morao da ga nosim u telenor i ako bih zbog toga gubio garanciju ne isplati mi se rizikovati zbog par aplikacija...
 
Generalno mislim da je donet zakon da se root-om ne gubi garancija, ali to kod nasih ne vazi.

Zato sto oni misle ako ti rutujes, da ces pokvariti display ili zvucnik itd itd.
 
Naravno, mozes i OC da sprzis procesor i nastetis maticnoj itd itd.

Ali mi ovde koristimo root najvise zbog ciscenja bloata :)
 
Nazad
Vrh Dno