Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Bila je tema oko GravityBox-a... Radi sasvim ok sa Xposed verzijom 2.3.1. Bar meni za sad. Uspeo sam da dobijem transparent statusbar kao i masu drugih tweak-ova koji su mi nedostajali. Čak mi je i lag prilikom spuštanja panela notifikacija koji je bio tu od apdejta nestao :)
Pozdrav svima.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413112493940.png
    uploadfromtaptalk1413112493940.png
    159.7 KB · Pregleda: 173
Bila je tema oko GravityBox-a... Radi sasvim ok sa Xposed verzijom 2.3.1. Bar meni za sad. Uspeo sam da dobijem transparent statusbar kao i masu drugih tweak-ova koji su mi nedostajali. Čak mi je i lag prilikom spuštanja panela notifikacija koji je bio tu od apdejta nestao :)
Pozdrav svima.

E stvarno mi ide na zivce taj lag pri spustanju notifikacionog bara. Sve radi savrseno, sem toga... Jel ima neko drugo resenje za to?
 
Da, al uz GravityBox je znatno neprimentniji. Pošto sam podešavao raspored i koje tajlove da prikazuje, i kada sam podesio mala slova u nazivima tajlova lag mi je skoro nestao :)
A to me je od apdejta najviše nerviralo, tako da 2 muve jednim potezom.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1413128294730.png
    uploadfromtaptalk1413128294730.png
    277.7 KB · Pregleda: 172
brate jel mozes da mi kaze kako da uradim da bude i kod mene tako ko sto je kod tebe taj launcer i to,npr vidim da ti je sa desne strane sve u beloj boji status signala i wirelesa..?
 
brate jel mozes da mi kaze kako da uradim da bude i kod mene tako ko sto je kod tebe taj launcer i to,npr vidim da ti je sa desne strane sve u beloj boji status signala i wirelesa..?
Prvo ti treba root (Ukoliko nemaš root-ovan telefon dalje ne vredi ni razmišljati). Potom instaliraš Xposed Framevork 2.3.1. (Obavezno ovu verziju, jer novije ne rade kako treba i možeš da odeš u bootloop). Pošto instaliraš Xposed u modulima nađeš i instaliraš GravityBox modul. Može ti tražiti par restarta telefona.
Ukoliko sve ovo lepo prođe u launcher-u ćeš imati aplikaciju GravityBox pomoću koje možeš da se igraš i sa ikonicama i sa statusbar traansparency i još mnogo drugih tweakova za MediaTek uređaje :)
E sad, meni je sa Xposed verzijom 2.3.1. i zadnjim GravityBox-om sve prošlo ok, ali sam po forumima naleteo na ljude sa raznim problemima, tako da ako nisi siguran valja još malo pročešljati i ovaj i druge forume ;)
 
Pozdrav svima.
Korisnik sam ovog uredjaja vec neko vreme pa rekoh da iznesem i ja svoje utiske. Telefonom sam generalno zadovoljan. Na stock rom-u se ponasao pristojno. Nakon nekog vremena rutovao sam ga i izbacio sam neke po meni nepotrebne aplikacije kao i njegov laucher i zamenio ga Nova Launcher-om prime verzije. Radio je neznatno bolje.
Probao sam i Miui rom ali nisam bio zadovoljan. Trenutno koristim beta verziju 4.4.2. U sustini test verzija buduceg stock rom updejta. Radi jako pristojno, mislim da je za neki 50% brzi. Promene su u sutini u dailer-u, dodat je meni i poboljsanjima kamera aplikacije koja je dobila nove opcije, i ubrzana je, i jos par sitnijih isprvki. Nisam ni jednom imao force close situaciju i sve u svemu radi vrlo pristojno, dosta bolje od 4.2.2 verzije. Ako nekog zanima mogu da vam dam linkove roma i propratnih alata za instalaciju :)

Screenshot_2014-10-13-14-15-12.png Screenshot_2014-10-13-14-15-04.jpg Screenshot_2014-10-13-14-15-41.png Screenshot_2014-10-13-14-15-56.png Screenshot_2014-10-13-14-16-59.png
 
Da naravno... Ja sam pokusao da dodjem do linkova kod kineza, preko QQ Messangera ali bezuspesno.
 
davas pitam, jel telefon radi bolje posle toga i kakva je baterija?
 
Pozdrav svima.
Korisnik sam ovog uredjaja vec neko vreme pa rekoh da iznesem i ja svoje utiske. Telefonom sam generalno zadovoljan. Na stock rom-u se ponasao pristojno. Nakon nekog vremena rutovao sam ga i izbacio sam neke po meni nepotrebne aplikacije kao i njegov laucher i zamenio ga Nova Launcher-om prime verzije. Radio je neznatno bolje.
Probao sam i Miui rom ali nisam bio zadovoljan. Trenutno koristim beta verziju 4.4.2. U sustini test verzija buduceg stock rom updejta. Radi jako pristojno, mislim da je za neki 50% brzi. Promene su u sutini u dailer-u, dodat je meni i poboljsanjima kamera aplikacije koja je dobila nove opcije, i ubrzana je, i jos par sitnijih isprvki. Nisam ni jednom imao force close situaciju i sve u svemu radi vrlo pristojno, dosta bolje od 4.2.2 verzije. Ako nekog zanima mogu da vam dam linkove roma i propratnih alata za instalaciju :)

Pogledajte prilog 151710 Pogledajte prilog 151711 Pogledajte prilog 151712 Pogledajte prilog 151713 Pogledajte prilog 151714

Ajde to upustvo, da se malo igramo :)
 
Pozdrav.
Evo instrukcija za instalaciju 4.4.2 rom-a.
Potrebni fajlovi:
https://www.dropbox.com/s/jk390wmlgl7d5se/S950_KK4.4.2_0926.zip?dl=0
https://www.dropbox.com/s/w7kr7dxeuax887w/SP-Flash-Tool-v5.1352.01.zip?dl=0
Postupak instalacije:
Raspokavati obe arhive u posebne foldere. Pokrenuti flash tool exe.
U raspakovanom folderu sa ROM-om, postoje tri fajla sa ekstenzijom txt, EBR1, EBR2 i MBR. Te ekstenzije obrisati.
Pokrenuti Flash tool exe program i postaviti za sccater loader fajl iz raspakovanog fajla ROM-a sa txt ekstenzijom.
U flash tool-u pored opcija koje su vec cekirane cekirati i custpack opciju i izabrati custpack fajl iz foldera ROM-a.
Telefon iskljuciti. Kliknuti na download u flash tool-u i prikaciti telefon.
Sacekati da se rom prebaci na telefon dok flash tool izbaci zeleni krug gde pise da je sve Ok.
Skinuti telefon sa kabla i instalacija je gotova. Sve sto vas zanima pitajte :) Pozdrav.
 
Da. Telefon bolje radi po mom utisku. Baterija svakako ima bolju autonomiju :D
 
@3 gde si nasao ovo upustvo?

Ovde ide full wipe?
 
Uputstvo sam ja pisao, doduse malo sam popio pivo ali to je to generalno, da posle instalacije ide full wipe sa Factory resetom i Dalvik cashom :)
Moze se desiti da nece da udje u stock recovery nakon instalacije rom-a u tom slucaju iskoristi isti sccater fajl za Flash tool samo stavi da flesuje ovaj recovery https://www.dropbox.com/s/27yxz76rbek9c9k/TWRP.img?dl=0
U flash tool-u moras da cekiras samo recovery, tako da ti je najbolja opcija da kopiras sccater fajl i ovaj recovery u poseban folder da ne bi slucajno instalirao ceo rom.
 
Nisam jos ni root-ovao fon, a stvarno me nervira sto nema KK za njega. Pa mozda bi ovo probao...
 
Nisam jos ni root-ovao fon, a stvarno me nervira sto nema KK za njega. Pa mozda bi ovo probao...

Btw kako backupovati postojeci ROM
 
Imam Gaapps, poslacu ujutru link za download, skinuo sam neki minimal edition koji sadrzi samo google play apk i sinhronizaciju za kontakte i calendar. Pre njega sam probao neki oficijal ali nije hteo da se instalira.
 
Kako da odradim backup trenutnog rom-a? Nema te opcije u onom power+ vol up meniju.
 
U recovery - u.
 
Zasto mi GP kaze za AppOps da nije kompatibilan sa ovim fonom, da ne zna ko?
 
Skinuo sam gaaps, instalirao kroz TWRP recovery sto si ostavio link, jer kroz stock recovery nece da instalira, tako da zbog mene ne moras da se cimas :)
Sve radi, par sitnica mi se ne svidja ali to su bas sitnice, generalni utisak je odlican, dialer je dosta lepsi, telefon radi bez seckanja, kamera je dobila cini mi se najznacajnije poboljsanje, vise opcija, brzi rad...

Inace na Telenor Stock recovery (1001 firmware) nema opcija za backup rom-a.

Sve u svemu, svidja mi se :)
Hvala jos jednom


Edit:
Nece da odradi root, ni sa Kingom ni sa VRoot-om
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno