Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

To sam i uradio, ali nisam srecan sa tim resenjem, nekako mi je antipatican, mozda je samo stvar navike...
 
@Charlie
Odaberi hrvatski jezik.

Pozdrav svima.

Btw, da li je se neko igrao sa xposed frameworkom i gravity boxom i uspeo da napravi transclusent status bar? Nešto mi to nedostaje a po forumima čitam oprečne stvari za verzije koje rade odnosno ne. Svaka informacija znači.
 
@Charlie
Odaberi hrvatski jezik.

Pozdrav svima.

Btw, da li je se neko igrao sa xposed frameworkom i gravity boxom i uspeo da napravi transclusent status bar? Nešto mi to nedostaje a po forumima čitam oprečne stvari za verzije koje rade odnosno ne. Svaka informacija znači.
Ja koristim xposed ali verziju 2.6 na kojoj ne radi gravitybox. Kažu da sa xposed 2.3.1 radi, ali nisam probao.
 
Jel zna neko gde imaju dobre futrole ili bumperi za ovaj telefon? Jedini sto sam nasao jesu tri varijante, 2 su one silikonske (jecod i nesto na S) i neka sa futrola sa coverom i sve je to na KP. Ja bih pazario samu neku delimicnu poput bumpera kao na Iphoneu ili nesto sl al ne mogu nigde da nadjem kod nas...
 
Najbolje da posetiš aliexpres, ja sam tamo još u novembru našao super gumiranu. Stiglo mi iznenađujuće brzo iz Hong Konga.
 
Koliko te izasla postarina i kojs je cena te super gumirane? A moze i link :)
 
Mnogo su vam napadne te futrole. Ja sam prezadovoljan sa Teracell sibom poluprovidnom.
 
jel postoji mogucnos da se cpu i gpu overclockuju(prvenstveni gpu)
 
Može (root, drugi rom/kernel), ali nećeš dobiti ništa spektakularno u performansama.
 
pitam (mislim da mi je vazniji gpu) zbog igara npr koci fifa nmg lepo da je igram ili rr3(znam da ima aplikacija za rr3 lepo radi preko nje)...
 
Jel imao neko iskustva sa zamenom stakla na zadnjoj kameri?
 
Nemoguće da ti fifa koči. Igrao sam je malo do pre par meseci, jedino ako nisu nekim updateom nešto zeznuli.
koci majke mi. od kad sam uzeo fon koci, i posle update koci(neke utakmice ne koce, BUKVALNO ZAVISI OD STADIONA NA KOME IGRAM DAL CE KOCITI ILI NE!)

na nekim stadionima mi koci a na nekim ne!
 
Jel moze neko da mi odgovori da li ce telefon bolje da radi ako su ove tri stavke u Opciji Programera stiklirane ili ne,kako je najbolje da budu,ako moze neko da mi kaze,posto se ne razumem bas najbolje..? hvala
Deaktiviraj HW preklapanja ?
Prinudno GPU rendiranje ?
Aktivirajte 4x MSAA ?
 
Ništa ne aktiviraj od tih podešavanja. Ako ne znaš čemu služi, ne diraj.

Možeš animacije (u istom tom meniju) da staviš na 0.5x i telefon će delovati brže, jer će animacije kraće trajati.
 
Meni sinoc zabo telefon, restartavao se i ponovo prijavljuje system ui problem...

Novi update se ocajno pokazao na mom telefonu!
 
jel znate mozda da li ce nekada za ovaj telefon izaci kitkat i kada, s obzirom da je ovaj update vrlo ocajan po mnogo cemu..?
 
Pois0n, i meni se ocajno pokazao, vratio sam se na staru verziju i sve radi kako treba, bez greske!
 
Pois0n, i meni se ocajno pokazao, vratio sam se na staru verziju i sve radi kako treba, bez greske!

Kako si vratio na staru verziju?

Od update moj Idol kao da nije vise onaj stari telefon...
 
Jel zna neko gde imaju dobre futrole ili bumperi za ovaj telefon? Jedini sto sam nasao jesu tri varijante, 2 su one silikonske (jecod i nesto na S) i neka sa futrola sa coverom i sve je to na KP. Ja bih pazario samu neku delimicnu poput bumpera kao na Iphoneu ili nesto sl al ne mogu nigde da nadjem kod nas...

ja preporucujem jekod, kupio sam sivu : http://www.alibaba.com/product-detail/TPU-case-for-Alcatel-Idol-X_1477217314.html za 500din sa folijom. Prijanja odlicno i veoma dobro izgleda na telefonu... bolje nego terracel... jer prati pravougaone linije telefona... tj potpuno odgovara toj futroli sto si stavio link...

i da, ima orebrenja sa strane, prakticno nemoguce da izklizne iz ruke...


p.s.
posto je moj riknuo... poklanjam moju futrolu...pa ko hoce ... polovno ....
 
Poslednja izmena:
Razmišljam o instalranju upate-a i vidim da ima dosta nezadovoljnih korisnika. Korisnik sam Telenor mreže.
Da li svi koji imaju problem posle upate imaju root-ovan telefon?
 
Ljudi, imam problem.
Treba da updejtujem jednu igru sa stora, oko 50 mb i pise mi da nemam prostora na uredjaju.
Pokazuje mi u podesavanjima da i na fonu i na kartici imam oko 300 mb slobodno, mada imam po preko 1 gb siguran sam.
Probao sam i drugu igru neku (rekoh mozda je do samo aplikacije) ali nece. Menjao sam i mesto skladistenja, opet isti problem.
Je l ima neko ideju sta bi moglo biti?
 
Ako pokazuje da imas oko 300mb slobodno kakk si siguran da imas preko 1gb slobodno? Probaj sa Clean Masterom da pobrises djubre koje se vremenom mozda nakupilo.
 
Ma znam sigurno, cak mi i jedino kad udjem u "aplikacije" pa ono dole sto pise "memorija telefona", pise 1,3 gb slobodno. Ali samo tu, svuda ostalo (upravljanje datotekama folder i memorija u podesavanjima), pise oko 300mb.
U svakom slucaju i 300 mb je dovoljno za ovu igru.
Aj videcu sa tim clean masterom.
 
Vrh Dno