Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol X

Nema telefona vise ni u jednoj telenorovoj prodavnici u Beogradu.
 
Ostao je jos jedan primerak u Srbiji. Bio sam medju poslednjima koji su uzeli ovaj telefon. :D
Imam samo jedno pitanje:
Gde podesavate rezoluciju kamere (da bude kvalitet 9,4 ili 13,1 mp)? Preko nekog alternativnog programa (i kog?) ili preko stock aplikacije?
 
Otvoriš Camera app pa Settings i ako je Full screen uključen onda je 9,4 a ako nije onda je 13.
 
Hvala puno. Pre nekoliko sati sam merio brzinu protoka preko Speed test-a, i primetio da mi je brzina download-a 0,12mbps po sekundi pri telenorovim podesavanjima (sa njihovim proxyjem), i bez njihovog proksija 0,18mbps. Da li je to normalna brzina za njihov "brz" internet dok imam megabajte?
 
Ne zavisi od lokacije vec je problem do telenora.

Udjite u Menu/Settings/More.../Mobile networks/Acces Point Names/Telenor Internet i obrisite Proxy,Port, Username i Password.

Treba da izgleda ovako



Posle toga upalite i ugasite mobilni internet i proverite brzinu.
 
Poslednja izmena:
Pa radiće ti još brže.
 
A ovo za kameru, po čemu znate da je u full screen-u 9,4 a u "običnom" 13 mpx?
 
A čemu to? Meni i ovako dobro radi net.

Jedna od milion si ako ti normalno brzinom radi pametna mreza bez brisanja.

Meni je brzina download bez brisanja bila maks 0.5mbps dok ovako imam 9,10,11mbps...
 
udy8eze8.jpg


Evo meni je ovako na Telenor internetu, nista nisam brisala i menjala. Jel to dobro?
 
Nije baš dobro. Upload ti je ok, ali meni Download ide i preko 15 Mbps.
 
Ali da li ovo znači da će sada brže da mi jede mb iz paketa? :D
 
Ne, znači da će ti isto trošiti koliko i sada, samo što će brže raditi i otvarati sve što ima veze sa internetom!
 
E, a jel vam se dešava da vam se skajp sam izloguje i onda neće da prihvati login dok ne obrišete app data? Kako to rešiti?
 
Ako neko ima informaciju u kojoj telenorovoj poslovnici ima tel neka mi baci PM.
 
E, a jel vam se dešava da vam se skajp sam izloguje i onda neće da prihvati login dok ne obrišete app data? Kako to rešiti?

Probaj da obrišeš pa ponovo instaliraš Skype.
I koristi edit, nemoj da pišeš post jedan za drugim!
 
Pa pišem preko Tapatalk aplikacije, jel to može, to edit? Izvinjavam se, ja tek učim po forumima da učestvujem :)

Aa, našla sam to za edit. Hvala :)
 
Meni se desava da nece da se uloguje na skajp ali posto ne koristim skajp toliko cesto nije mi to uopste bitno.

Vidis da ti sad internet radi "samo" 13x brze :)
 
U pravu ste ljudi!
Samo mi je u kuci pravio problem jer izgleda da mi nije bas najbolja pozicija u odnosu na telenorovu stanicu (pretpostavljam). Napolju mi ide do 14mbps. Nije kao kod vas po Beogradu 24, ali dobro je i ovo. Bitno mi je kada recimo idem autobusom, setao sam malopre par ulica i non stop je isao od 12 do 14mbps.
To naravno kada sam izmenio podesavanja, po Telerovim podesavanjima je 1mbps download, sta reci.
Inace upload mi je oko 3,4mbps.

PS: Koliko sam cuo, ostao je jos jedan telefon u Novom Pazaru. To je bilo pre 2,3 dana. Proveri kakvo je stanje trenutno @kamang.
 
Ma dajte ljudi, prodaju ga već za 220€ na oglasima. Gre'ota je potpisivati ugovor za te pare.
 
Greota je davati 220e kada se moze uzeti za 3900din uz pretplatu od 1800din.
 
Ma dajte ljudi, prodaju ga već za 220€ na oglasima. Gre'ota je potpisivati ugovor za te pare.

Na oglasima ima najjeftiniji nov za 260e (koliko sam ja uspeo da pronadjem cisto informativno).
Odmah zatim idu po 250e i nize, polovni (to sto je mesec dana star mi nista ne znaci, jer moze biti i 5, nema razlike mesec ili 5 jer svakako nije nov), bar ja tako gledam.
Kao sto rece kamango, najbolje je dati 3.800 din i uzeti prenesi i surfuj 1000 (odnosno 1820 din mesecno), i Bog da te vidi.
 
Taman dodje na isto ... Oko 220-230 evra izadje i tako, samo što si ga fakzički uzeo na rate, ne mora da istreseš 220 evra keša.
 
Nazad
Vrh Dno