Šta je novo?

Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)

Ja sam igrao, prešao skoro celu igru i onda naleteo na game breaking bug i nisam mogao da nastavim. Nisu mi se pojavljivale glavne misije uopšte, a u razgovoru sa autorima mi rekoše da su to (kao) popravili, ali su mi tad predložili da obrišem celu igru i reinstaliram Steam... Tako da sam se tu smorio, ne znam da li su to popravili, ali inače nije loša igra.
 
Potpuno mi je neverovatno ovo što se dešava sa dobrim igrama u najavi, što na Steamu, što van njega...

Skapirao sam da zapravo sve što želim da igram na PCju do 2016. imam ili u beti/early accessu ili u rezervacijama. Torment? Preorderovan. Star Citizen? Tu je. The Forrest? Naravno. Kingdom Come? O, da. Pillars of Eternity? I on i ekspanzija. Elite: Dangerous? Opasno rezervisano. DayZ? Kad ga srede, srede. Planetary Annihilation? Nego šta. Novi Crimsonland? Day 1. Arma3 je isto tu, sada je kompletna, ali i nju su prodavali u fazama. Divinity: Original Sin? Apsolutno. Odavno su tu Prison Architect, Maia, Spacebase DF9...I tako redom. Fali Planescape Torment: Enhanced Edition, ali kapiram da će i on izaći u dogledno vreme :d Uzeo bih i Space Engineers, ali bre, odakle vremena.

Prosto je fantastično šta se sve može sa ovim akcijama, preorderima, kikstartovanjima i slično. Em možeš da vidiš šta ćeš igrati, em jeftinije nego da kupuješ kad izađe, em su bre uspeli da mi prodaju sve živo što hoću da igram - unapred. Gomila nabrojanog nisu nikakve igrice, zezancijice, sandbox klonići u dve dimenzije i slično (ima i toga, ali drugi put, te igre ovde nisu tema :) )

Srećom, i ukus mi je takav da igram baš ovo što je u fazi izrade, takve igre čekam. Biće tu i raznoraznih drugih igara, poput npr. Far Cry 4, ali to ću da vidim da li je uopšte vredno igranja ili je još jedna franšiza koju će Ubisoft/ko god da rabi na godišnjem nivou klonirajući je. Ionako fpsove bataljujem u suštini. Sve u svemu, sjajno.
 
EYE devine cybermacy je 1e. sjajna igra. malo komplikovana i konfuzna na pocetku, ali posle odlicna.
 
Jel uzeo to jos neko (4 pack), imam jedan kljuc ali trebace mi jos jedan - dva? Znam da nije tema za razmenu ali ako neko ima nek se javi, imam isto nekih kljuceva sto mi bezveze stoje...
 
Ne znam da li je već rečeno. BF Hardline beta je produžena. Ko hoće da isproba. Titanfall na Origin je besplatan da se isproba potpuna igra na 48 sati.
 
Potpuno mi je neverovatno ovo što se dešava sa dobrim igrama u najavi, što na Steamu, što van njega...

U pravu si, jeste neverovatno. Preorderovati macku u dzaku a bez nekih posebno opipljivih benefita, ne znam kako je "industrija" to izvela, zajedno sa kickstarterovanim projektima... s tom razlikom da ovo drugo moze biti i korisno.

I jos se osecas super sto si dao toliko para unapred.

Ok, pusticu da video govori umesto mene, ne zelim vise da budem kisa na tvojoj paradi. :D

https://www.youtube.com/watch?v=mf5Uj4XIT1Y
 
EYE devine cybermacy je 1e. sjajna igra. malo komplikovana i konfuzna na pocetku, ali posle odlicna.

Za evro je dobra ali ja sam je uzeo po punoj ceni jer su obecavali kule i gradove. Ono sto su ponudili je samo kostur, igra nikada nije zavrsena...
 
U pravu si, jeste neverovatno. Preorderovati macku u dzaku a bez nekih posebno opipljivih benefita, ne znam kako je "industrija" to izvela, zajedno sa kickstarterovanim projektima... s tom razlikom da ovo drugo moze biti i korisno.

I jos se osecas super sto si dao toliko para unapred.

Ok, pusticu da video govori umesto mene, ne zelim vise da budem kisa na tvojoj paradi. :D

https://www.youtube.com/watch?v=mf5Uj4XIT1Y

Bez kickstarter ili sličnih projekata mnogi naslovi koje je filipenko nabrojao uopšte ne bi bili mogući jer izdavače uglavnom ne interesuju takvi projekti, izdavače interesuje da pogode što šite mase moguće.

Naravno da svaki projekat neće uspeti, ali da uspe trećina, četvrtina i to je ogromna stvar :)

Ja lično ne praktikujem da dajem pare za takve projekte, ali ih sasvim razumem i sasvim su opravdani.
 
U pravu si, jeste neverovatno. Preorderovati macku u dzaku a bez nekih posebno opipljivih benefita, ne znam kako je "industrija" to izvela, zajedno sa kickstarterovanim projektima... s tom razlikom da ovo drugo moze biti i korisno.

I jos se osecas super sto si dao toliko para unapred.

Ok, pusticu da video govori umesto mene, ne zelim vise da budem kisa na tvojoj paradi. :D

https://www.youtube.com/watch?v=mf5Uj4XIT1Y



Video je dobar, i dobrim delom se slažem sa njim. Poenta je da sam za nabrojane igre potpuno ubeđen da će biti itekako vredne uloženog novca. Nije tačno da "nema benefita". Pre svega, jeftinije sam platio igru nego kad izađe. Poenta i jeste u tome da sa ovim silnim akcijama još u early accessu dobijemo naslov koji će u finalnoj ediciji koštati više. Osim toga, neretko se igre prodaju u dolarima, tako da se plati još manje. Dalje, upoznat sam sa igrom, njenom mehanikom. Mogao sam da je isprobam. To može doneti ogromnu prednost u multiplej režimu kada zvanično bude startovao. Uverio sam se da li igra ima potencijal ili nema u mnogim slučajevima, i bez izuzetka za ono što sam nabrojao nema nikakve sumnje da će biti u najmanju ruku dobre.

Naravno da ima gomila krševa i projekata koji su čisto bacanje vremena i novca, prevara i poluprevara tj. igara koje nikada neće biti završene. No, video koji si postovao se mnogo više odnosi na tzv. AAA naslove, nego na ono što sam pobrojao gore. Na preorderovanje igara generalno, dok ovde često imamo priliku da igramo mnogo pre izlaska same igre, ili pak ako ništa drugo da dobijemo mnogo više informacija o igri i njenom razvoju u odnosu na standardnu šemu koja nam se servira preko igračkih sajtova i marketinga. Ako Torment, Divinity, Planetary Annihilation, Kingdom Come, Star Citizen, The Forrest ispadnu loše igre, poješću svoj kompjuter. Sa lukom.
 
Poslednja izmena:
Ne treba zuriti sa kupovinom,sacekajte da vidite kolike ce cene biti posto ce ih jos smanjivati,pa tek onda pogledajte iz ru steam store sta koliko kosta,pa zatim kupite tf2 kljuceve i odradite sa nekim rusima trade.

http://store.steampowered.com/cart/?cc=ru

Zatim prekopirate cenu iz ru store zajedno sa valutom i na google samo upisete "cena" rub in euros ili u $ i izbacivam zatim izracunate koliko ce vam kljuceva trebati.

Sta su tf 2 kljucevi?
 
Team fortress kljucevi.
 
Video je dobar, i dobrim delom se slažem sa njim. Poenta je da sam za nabrojane igre potpuno ubeđen da će biti itekako vredne uloženog novca. Nije tačno da "nema benefita". Pre svega, jeftinije sam platio igru nego kad izađe. Poenta i jeste u tome da sa ovim silnim akcijama još u early accessu dobijemo naslov koji će u finalnoj ediciji koštati više. Osim toga, neretko se igre prodaju u dolarima, tako da se plati još manje. Dalje, upoznat sam sa igrom, njenom mehanikom. Mogao sam da je isprobam. To može doneti ogromnu prednost u multiplej režimu kada zvanično bude startovao. Uverio sam se da li igra ima potencijal ili nema u mnogim slučajevima, i bez izuzetka za ono što sam nabrojao nema nikakve sumnje da će biti u najmanju ruku dobre.

Naravno da ima gomila krševa i projekata koji su čisto bacanje vremena i novca, prevara i poluprevara tj. igara koje nikada neće biti završene. No, video koji si postovao se mnogo više odnosi na tzv. AAA naslove, nego na ono što sam pobrojao gore. Na preorderovanje igara generalno, dok ovde često imamo priliku da igramo mnogo pre izlaska same igre, ili pak ako ništa drugo da dobijemo mnogo više informacija o igri i njenom razvoju u odnosu na standardnu šemu koja nam se servira preko igračkih sajtova i marketinga. Ako Torment, Divinity, Planetary Annihilation, Kingdom Come, Star Citizen, The Forrest ispadnu loše igre, poješću svoj kompjuter. Sa lukom.

+1

Video nema veze sa pomenutim igrama a posebno je ogromna razlika između dva pristupa: otvorenosti prilikom pravljenja igre i u videu pomenutog embarga na reviews...
 
Bez kickstarter ili sličnih projekata mnogi naslovi koje je filipenko nabrojao uopšte ne bi bili mogući jer izdavače uglavnom ne interesuju takvi projekti, izdavače interesuje da pogode što šite mase moguće.

Svi znamo lepu pricu uvijenu u oblandu o bezgranicnoj slobodi kreacije i udovoljavanju svih hirova hardkor publike. Nisu veliki izdavaci jedini nacin da se finansira biznis. Da li si cuo za izraz angel investor (ili samo skraceno, angel)? Sta mislis, kako su se ranije finasirali indie projekti? Kickstarter je bubble, cak sam na ivici da to okarakterisem legalnom prevarom. Sporedni efekat, koji mi se ipak svidja, je ozivljavanje duha preduzetnistva i starih zaboravljenih gaming fransiza. Ali to je zabava za bogatase. Veruj mi, nasli bi oni nacin i bez tvojih 10$.

Nije tačno da "nema benefita". Pre svega, jeftinije sam platio igru nego kad izađe

Minimalna usteda uopste nije vredna rizika. Zapravo, ako bi bio samo malo strpljiv, za mesec-dva, cena igre bi pala ispod te preorder cene. Ako bi sacekao pola godine, mogao bi da je kupis za 30% cene. Ali vecina igara zapravo i ne kosta uopste manje. Samo donosi neke bezvredne game iteme i podstice losu biznis praksu, o cemu je TB govorio, ako si izdrzao do kraja videa.

Dalje, upoznat sam sa igrom, njenom mehanikom. Mogao sam da je isprobam. To može doneti ogromnu prednost u multiplej režimu kada zvanično bude startovao. Uverio sam se da li igra ima potencijal ili nema u mnogim slučajevima, i bez izuzetka za ono što sam nabrojao nema nikakve sumnje da će biti u najmanju ruku dobre.

Zasto bi uopste morao o tome da razmisljas, kakve ce biti? Zbog ustede od 2-3 dolara i takmicenja sa klincima koji ce u roku od 24h exploitovati neizbalansiranost? :) Steam refundira jednu igru, za ostalo na sebe preuzimas rizik da si unapred kupio igru koja nece ispasti dobro. Cini mi se da precenjujes svoje zivotno i gaming iskustvo.

No, video koji si postovao se mnogo više odnosi na tzv. AAA naslove, nego na ono što sam pobrojao gore.

Princip je potpuno isti. Review embargo, nedostatak demoa, besmislen rizik i stokholmski sindrom koji sledi.

Ako Torment, Divinity, Planetary Annihilation, Kingdom Come, Star Citizen, The Forrest ispadnu loše igre, poješću svoj kompjuter. Sa lukom.

Jedna od njih verovatno hoce, statisticki gledano. Wishfull thinking dobrim delom utice na tvoj rezon. Risk/reward je besmislen. Rizikujes ceo iznos, a maltene nemas nikakav reward.

U slucaju da jedna od igara bude losa, mozes samo DVD rom, ionako je beskoristan. Prilog po zelji. ;)
 
Poslednja izmena:
da li uzimati payday2?

nisam igrao ni keca, ali me coop privlaci
 
neko za 4pack?
 
Poenta je da sam za nabrojane igre potpuno ubeđen da će biti itekako vredne uloženog novca.

Mislis da svako ko preorderuje nije potpuno ubedjen, isto kao i ti? I mislis da je uvek i svako bio u pravu? Ja sam potpuno ubedjen da ce minimum jedna igra podbaciti od svih nabrojanih, ako nista drugo zbog kasnog izlaska i alfe koja ce trajati par godina. Koriste vas kao beta testere, i jos vam uzmu pare. Ali dobro, ako ste vi hepi, i ja sam hepi zboga vas.
 
ajmo ljudi 10 min za 4pack payday 2
 
pa sto se nisi javi oranije bre
 
Princip je potpuno isti. Review embargo, nedostatak demoa, besmislen rizik i stokholmski sindrom koji sledi.

Prve tri igre koje je naveo ne pratim ali Star Citizen i The Forrest igraju ljudi u najveće a Kingdom Come će takođe imati alfu tako da nema nikakvog review embarga ili nedostatka demoa, jednostavno neuporedivo je sa onim igrama koje je lik pominjao u videu. Radi se o potpuno različitim modelima.
 
lol. ja uzeo a ne treba mi igra uopste.pozurio dok ne istekne vreme :) ludnica :)
 
Nazad
Vrh Dno