Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Mora da se kupi njihov ruter, ali ne moraš njega koristiti. Možeš karticu ubaciti u bilo koji jači LTE modem/ruter ili kao modem koristiti neki bolji (stari) nekorišćeni telefon, sa većim CAT-om. Nema nikakvog dokupljivanja dodataka u smislu količine GB. Dokupljuje se samo vreme korišćenja, 1 dan, 2, 7 ili mesec dana, pri čemu je neograničen protok. A brzina zavisi od lokacije, tehn.mogućnosti i opterećenja bazne stanice i tvog modema.
 
To mi je sve prihvatljivo za rutere. Sto se tice brzine izmerio sam na telefonu 260/15, ako bude i 80/10 ja cu biti zadovoljan.
Jedino to sa rekonektovanjem na svaka 2 sata moze biti problem, ali ako traje kratko, kontam da mi je i to prihvatljivo.
 
Povremeno koristim VIP vikend net. Doduše sada nešto ređe, jer nemam potrebe. Sa njihovim ruterom sigurno možeš dobiti 80mbit/s i više (teoretski 150 mislim). Upload je takođe visok. Ja sam uglavnom dobijao između 30 i 80 u DL i oko 30 do 50 u UL. Zavisi od lokacije, ali često i od doba dana.
 
To mi je sve prihvatljivo za rutere. Sto se tice brzine izmerio sam na telefonu 260/15, ako bude i 80/10 ja cu biti zadovoljan.
Jedino to sa rekonektovanjem na svaka 2 sata moze biti problem, ali ako traje kratko, kontam da mi je i to prihvatljivo.
Te rekonekcije su par trenutaka. I bilo sta sto ima od servisa radi. Doslovno ako imas ruter neki sa wanom doslovno kao da izvuces kabel iz wana na dva sekinda i vratiš. Da simuliras. U suštini cak ne bi trebalo da ti prekine servis nijedan uključujući i zivi poziv. Jedino par paketa u tom momentu da se izgubi. Dok se linija ne učita ponovo. Isao sam po 5 sati sa A1 netom doduse na 12 sati je bila rekonekcija koliko se secam. Ali doslovno se ne secam na 2 mbps posto lik je potrosio sav net i cak posle potrošenog neta da je ijednom slika prekinula iako je slika non stop isla uz zvuk. Tako da zum mozes da drzis Sastanke čak i na smanjenoj brzini na zumu...
 
Te rekonekcije su par trenutaka. I bilo sta sto ima od servisa radi. Doslovno ako imas ruter neki sa wanom doslovno kao da izvuces kabel iz wana na dva sekinda i vratiš. Da simuliras. U suštini cak ne bi trebalo da ti prekine servis nijedan uključujući i zivi poziv. Jedino par paketa u tom momentu da se izgubi. Dok se linija ne učita ponovo. Isao sam po 5 sati sa A1 netom doduse na 12 sati je bila rekonekcija koliko se secam. Ali doslovno se ne secam na 2 mbps posto lik je potrosio sav net i cak posle potrošenog neta da je ijednom slika prekinula iako je slika non stop isla uz zvuk. Tako da zum mozes da drzis Sastanke čak i na smanjenoj brzini na zumu...
Da na kucnom je pre bio 12h limit sad su to iskljucili koliko sam cuo.
 
Da, u vipu A1 jedino kućni net paketi nemaju taj glupi restart sesije.
Što se tiče vikend neta, taj restart sesije ume da pravi velike probleme, ok jeste da traje tipa samo 2-3 sekunde, ali nekome možda u sred posla, tj video sastanka ili igranja igrica online to može praviti veliki problem.
@zholinho pogledaj kućni net pakete, vidi dal ti ta količina brzih GB možda pokriva mesečne potrebe, pri čemu na te cene sa sajta dodaj popust 25 % zbog terenskog agenta koji ti može takođe dati 4G+ modem kojeg inače nema na sajtu. Pored toga, možeš i dokupljivati brze GB ako ti npr u XXL paketu ne bude dovoljno 400 GB.
 
Da, samo ne mogu da procenim koliko mesecno trosim, moguce da mi 400-500gb i bilo dovoljno mesecno, al sta znam, voleo bih da ne razmisljam.
A koja je fora sa tim agentom, zovem ga da dodje kuci ili sta? :)
 
Terenski agent ti daje dodatnih 25% popusta na cene sa sajta i donese ti na dogovorenu lokaciju ugovor, sim karticu i 4G+ modem besplatno uz ugovor na 2 godine koji može veće brzine da ostvari u odnosu na one obične 4G modeme na sajtu. Pisaću ti privatno da ne opterećujemo temu ovde.
 
Od nedavno koristim VikendNet u centru SU, pa se dvoumim oko izbora rutera, da li bi sa na primer B818 ruterom dobio bolju brzinu, nego sa na primer B535? Ili je to samo marginalno? Bazna stanica ima 4ca agregaciju
 
dobio bi sigurno.B818 je odlican ali je skup.Dobar je i b535 ali b818 je ekstra bolji od njega je neki koji podrzava i 5g mrezu kad dodje kod nas da si spreman i za to.
 
Od nedavno koristim VikendNet u centru SU, pa se dvoumim oko izbora rutera, da li bi sa na primer B818 ruterom dobio bolju brzinu, nego sa na primer B535? Ili je to samo marginalno? Bazna stanica ima 4ca agregaciju
Uvek možeš u neki iPhone 14 pro da ubacis ili Huawei i napravis par speed testova. Ali u suštini trebalo bi da se oseti razlika i to dobrana. B535 je minimalno što bih koristio 300/100
naspram b818 1600/150 u gužvi posebno sigurno ima vecu sposobnost da se "izbori" za veći bandwith. Osetna je razlika između 2ca 300 i 3ca 450 mbps. Za 1600 mbps da ne spominjem.
Sad ne znam za A1 posto dosta su unapredili mrežu ne bi me cudilo da podrzavaju neku 4G na 5G modulacije.
Tipa e-utran-nr dual connectivity.
Gde bi se tek znatno osetlila razlika
 
Poslednja izmena:
Od nedavno koristim VikendNet u centru SU, pa se dvoumim oko izbora rutera, da li bi sa na primer B818 ruterom dobio bolju brzinu, nego sa na primer B535? Ili je to samo marginalno? Bazna stanica ima 4ca agregaciju
Imam iskustvo sa oba rutera. U Bgd je "b818" daleko bolji od "b535", u mom slucaju skoro 3x veca brzina. Dok u okolini Sapca na vikendici brzina je potpuna ista na oba rutera.
 
Imam iskustvo sa oba rutera. U Bgd je "b818" daleko bolji od "b535", u mom slucaju skoro 3x veca brzina. Dok u okolini Sapca na vikendici brzina je potpuna ista na oba rutera.
Verovatno ti ne hvata signal za agregaciju. Prosetaj sa telefonom okolo vikendice pa ako ti treba brzina ako hvatas neki slab signal na drugoj frekvenciji da ti upali 4g plus mozes neku jagi antenincu da nabavis da ti hvata oba signala i samo zavrnes ruter na nju kad si u vikendici
 
I dalje postoji problem sa aktivacijom dodataka. Meni se nije sam deaktivirao pa sam morao da zovem, bkv 10min nakon poziva sam aktivirao bez greske :D Videh da je neko napisao da sesija traje 2h, ja koliko sam primetio traje 4h vrv su povecali, eto nesto lepo u vezi vikend neta... Inace brzina kida :D :D :D
 

Prilozi

  • IMG_1315.jpg
    IMG_1315.jpg
    57 KB · Pregleda: 76
@Vesper koji ruter koristis? Koliko traje taj prekid sesije? Da li imas neke zamerke na net ili si zadovoljan, kakvo ti je generalno iskustvo? Brzina je stvarno lepa.
 
@Vesper koji ruter koristite? Koliko traje ta pauza? Imate li primjedbi na net ili ste zadovoljni, kakvo je vaše općenito iskustvo? Brzina je zaista dobra.
Ovo je brzina sa b535-333.
Prekid sesije traje 2 sekunde npr. za te 2 sekunde mi prekine FIFA online, ali opet to je svaka 4 sata po 2 sekunde.
Jedina zamerka je ta sesija vezana za internet. I naravno, kada dodatak istekne, dodatak se obično neće aktivirati, pa moras zvati korisnički servis, ali oni to reše za 10 minuta.:whistle:
S'obzirom da je ovo jedini NEOGRANIČEN mobilni internet koji je prenosiv, zadovoljan sam. :sneaky:
Brzina tokom dana sa ovim ruterom je oko 170mbps, dok noću ide do 280mbps.
 
Ako je na 4 sata, 2 sekunde, to mi je skroz prihvatljivo.
Jel moram da kupim onaj njihov ruter? Posto bih uzeo isto kao i ti, pa da ne plaćam 2.
 
Mora da se kupi ruter za Vikend net.
 
Ako je na 4 sata, 2 sekunde, to mi je skroz prihvatljivo.
Jel moram da kupim onaj njihov ruter? Posto bih uzeo isto kao i ti, pa da ne plaćam 2.
Moras uzeti ruter.
Ali ako si u gradu razmisli o boljem ruteru, jer sa ovim ces u toku dana imati brzinu max 50mbps. Barem je tako kod mene, u pitanju je Vozdovac.
Ja u Bgd koristim b818 i on je 3 puta bolji od b535 na istoj lokaciji.
Testiraj preko telefona 4G brzinu tamo gde planiras da koristis net.
 
Bas je slaba ponuda b525 ili slicnih rutera.
da li neko mozda nudi neki od ovde spomenutih rutera na prodaju ili zna neku alternativu? Ono sto vidim da se spominje je b535, b525, b818(skup) itd..

edit:
da li na primer d-link DWR-921 radi isti/slican posao kao ostali?
 
Bas je slaba ponuda b525 ili slicnih rutera.
da li neko mozda nudi neki od ovde spomenutih rutera na prodaju ili zna neku alternativu? Ono sto vidim da se spominje je b535, b525, b818(skup) itd..

edit:
da li na primer d-link DWR-921 radi isti/slican posao kao ostali?
d-link DWR-921 je cat4 ne vredi ti on.
Treba da lovis na kp b525 i ne uzimati sa nemackog t mobile u slucaju ubacivanja otkljucanog fw nema usb koji je potreban za flesovanje.Od mifi imas netgear ac810s koji je isto ok radi na 20w adapteru bez baterije.On je oko 80e ja sam moj platio kad je bio 60e.
Pozdrav
 
Ukrali mi VikendNet (ruter i karticu), pa sam u A1 uzeo drugu karticu, a ruteri uzeo na KP Alcatel HH41V.

Medjutim brzine koje ostarujem su bas male, ipod 8mbps u dl. Posto imam A1 (redovan) u telefonu (eSIM) tu dobijam mnogo vece brzine (30ak mbps). Ubacio sam i VikendNet karticu u telefon i rezultat se slaze sa eSIM.

Prvo, koji APN treba da koristim? Vidim da se automatski podeseno APN:vipmobile, a da se na netu pominje APN:internet.
Probao sam i jedno i drugo i nisam primetio neku veliku razliku.

Odnosno, da li je ovo mozda ogranicenje rutera u smislu WiFi ili u smislu 4G mogucnosti?
 
Jasno mi je da je sporiji ali bi morao da moze bolje od 8mbps
 
Pa i ne mora. Ja sam na mtsu imao.priliku da 4G vuce 5 mbps a 3CA izvlači 35. Dosta je velika razlika cim dobijes jedu agregaciju. Jos ako je hardver losiji i na nizoj frekvenciji....
 
Ovde je A1 generalno losiji od Yettela i MTS.
Bac cu da probam detaljnije kad se vratim kuci
Skinuo sam sa onog Yettel Home Huawei 4G LTE antene i stavio na ovog Alcatela i situacija je nesto bolja (vise konstantnija nego znacajno brza)

p.s. Da izbacim WIFi iz jednacine povezao sam laptop preko LAN kabla
 
Da, ali sa losim hardverom na preopterecenoj baznoj stanici mozes da se slikas i da budzis do sutra...
 

Prilozi

  • 20230418_124903.jpg
    20230418_124903.jpg
    110.3 KB · Pregleda: 40
E sad ako BS ima agregaciju i ns lošoj BS bi neki 4G modem bez agregacije bio dosta lošiji na tom opterećenju od tog telefona koji može da koristi agregaciju.
 
Ima li neko iz centra NS da koristi
vikend net sa modemom TCL koji se mora kupiti?
Interesuje me, koje se brzine mogu postići.
 
Do sada je bio obavezan da se kupi neki ZTE ruter, a u širem centru grada brzine s tim ruterom su oscilovale, maksimalne se bile 70-80 mbit/s, ali najčešće 30-50.
 
Nazad
Vrh Dno