Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Verovatno može brže. Ali definitivno treba ubaciti u uredjaj sa vise CA. Tipa ako bi u telefonu koristio sa CAT6 sa dve agregacije 300Mbps teoretski ili CAT9 450Mbps teoretski sa tri agregacije.
Iz mog iskustva upload manje vise 15 do 35 Mbps.
Ali download
CAT 4 bez agregacije 15ak do 30 Mbps
CAT 6 2CA 35 do 70ak 80 možda Mbps.
CAT9 3CA 50 do 130 Mbps. Može i malo jače ali najrealnije je očekivati oko 100tinjak Mbps.
Ovo sve se podrazumeva ako nije neko van serijsko opterećenje baznih stanica...
Čisto da znaš u kom opsegu da ocekujes brzine.
 
Verovatno može brže. Ali definitivno treba ubaciti u uredjaj sa vise CA. Tipa ako bi u telefonu koristio sa CAT6 sa dve agregacije 300Mbps teoretski ili CAT9 450Mbps teoretski sa tri agregacije.
Iz mog iskustva upload manje vise 15 do 35 Mbps.
Ali download
CAT 4 bez agregacije 15ak do 30 Mbps
CAT 6 2CA 35 do 70ak 80 možda Mbps.
CAT9 3CA 50 do 130 Mbps. Može i malo jače ali najrealnije je očekivati oko 100tinjak Mbps.
Ovo sve se podrazumeva ako nije neko van serijsko opterećenje baznih stanica...
Čisto da znaš u kom opsegu da ocekujes brzine.
Za sad ga koristim samo ovako standardno kako sam ga dobio i povezan je samo sa laptopom. Ali ovo je super da znam za ubuduce. Hvala!
 
Za sad ga koristim samo ovako standardno kako sam ga dobio i povezan je samo sa laptopom. Ali ovo je super da znam za ubuduce. Hvala!
Netgear AC810s na kp oko 80e 3 frekvencije moze da agregise.Kad skines bateriju radi na 20w adapteru.
Pozdrav
 
Jel' ima mozda neka jeftinija varijanta trenutno na kp? Ne ono kao za 500 dinara ali oko 40e tako nesto? Ja sam skroz pglu kad su u pitanju ruteri pa ne znam sta da trazim. Vazno mi je da mogu da ga roknem u struju i da se ne brinem o baterijama i da je brzina, ako je moguce, dupla od ove moje trenutne sto je oko 30mbps (inace primetio sam da se ovaj moj dosta ugrejao pa sam ga stavio ispred ventilatora i brzina mu skocila na 40mbps evoneznammajkemi)
 
Jel' ima mozda neka jeftinija varijanta trenutno na kp? Ne ono kao za 500 dinara ali oko 40e tako nesto? Ja sam skroz pglu kad su u pitanju ruteri pa ne znam sta da trazim. Vazno mi je da mogu da ga roknem u struju i da se ne brinem o baterijama i da je brzina, ako je moguce, dupla od ove moje trenutne sto je oko 30mbps (inace primetio sam da se ovaj moj dosta ugrejao pa sam ga stavio ispred ventilatora i brzina mu skocila na 40mbps evoneznammajkemi)
Nekad kad sam imao njihov mifi-huawei preko wifi nisam uspeo preko 50mbps da izvucem, kad ga prikacim na usb druga prica , da ne kazem 3xveca ali duplo sigurno…kasnije sam uzeo huawei 525(zapravo sa paketom ali on izvlaci bas dobre brzine ovde po Leskovac)
 
Opet nisam mogao da produzim dodatak, ne mogu da verujem da im se ovo i dalje desava...
 
testirao sam restart sesije za vikend net paket na sledećim modemima:
Huawei B315s-22 / ZTE MF927U4 / ZTE MF971R

Na sva tri modema se restartuje sesija na tačno svaka 4 sata.

Ostao mi je još Huawei B528s-23a za test, mada će verovatno i na njemu da bude isto.
 
Nema to veze sa modemom, sistemski je tako podeseno, na pocetku je bilo na svakih sat vremena.
 
@jason13
Kod obicnoh A1 kucnog neta vise uopste ne rade restart sesija. Evo kod mene vec 10 dana konektovan i nijednom nisu prekidali.
 
@jason13
Kod obicnoh A1 kucnog neta vise uopste ne rade restart sesija. Evo kod mene vec 10 dana konektovan i nijednom nisu prekidali.
Ponesi net mislim da sece na 12h po netgear ac810s logovima.A na 5 ili 6h sece hello stranger prepaid testirano. A za kucni je tacno posto sam ga imao i u zadnjih mesec dva mi nisu sekli posle sam raskinuo jer mi nije trebalo.
 
Postoji li na Vikend Net bilo kakva brzina (npr 64kbps) kada istekne dodatak?
Meni se nekad učini da uspe nešto da skine i posle isteka (istekne u ponoć, a telefon ostane zakačen),
Međutim, ujutru definitinvo ne prolazi surf.
 
Radi samo ICMP i UDP za DNS kad istekne net.
 
Pozdrav svima,
Pocetkom jula sam bio u vikendici i aktivirao sam 2 dana vikend net-a (koji inace funkcionise) ali su oni imali kvar na anteni te usled toga internet apsolutno nije bio u funkciji tih 2 dana koliko sam uplatio. Prvi put kad sam zvao korisnicki servis i trazio da mi ne naplate ta 2 dana jer mreze nije bilo, rekli su da mi da su svesni kvara na najblizoj anteni, i da ce mi javiti kad procesuiraju nalog.
Proslo je 2 nedelje od mog prvog poziva, zvao sam drugi put, rekli su mi da nikakav nalog da se to istrazi nije kreiran, i da ce opet proveriti sve i da ce mi javiti, ovaj put sam zvao zato sto mi je stigao mesecni obracun sa tih 2 dana uracunatih. Medjutim opet je proslo jedno nedelju dana otkad sam ih zvao, i dalje nikakav odgovor nisam dobio od njih, a poslednji rok za placanje racuna mi se blizi, 1 avgust.
Mene zanima da li uopste imam prava da trazim da mi ne naplacuju tih 2 dana, ili da jednostavno ovaj put predjem preko toga i platim sve sto imam?
 
Od jutros sam primetio da ZTE ruter nece da se puni dok je ukljucen bilo na struju bilo na laptopu,kad ubodem kabl samo trepne zelena lampica kao da krece da puni i posle sekunde krene da gori konstantno. Da li je neko imao ovaj problem?
 
A šta piše na 192.168.0.1 ? Da li je baterija puna? Kod nnekog se puni do 100%, a neki su prijavljivali da se puni samo do 65%. U oba slučaja ruter radi potpuno normalno.
 
Stoji na 68% i ne mrda. Ajde bas cu da obratim paznju.
 
Stoji na 68% i ne mrda. Ajde bas cu da obratim paznju.
To je još SonyErricson imao davnih 2000ih da kabel ne dozvoljava da puni telefon vise od 68 odsto dok se koristi kao modem telefon. Ali na punjaču bilo kao modem ili telefon je normalno punio. Pa možda ima taj neki mod
 
Vrlo moguce, evo sad je na 64% ukljucen net prikacen na laptop i puni se.
Imam jos jedno pitanje, svaki put kad upalim laptop a zte je povezan sa istim pravi mi novu mrezu, sad je vec dosao do network 11, da li to moze da se izbegne nekako?
111.jpg
 
Isti slučaj i kod mene. Već sam na 64.mreži 😂
 
Vrlo moguce, evo sad je na 64% ukljucen net prikacen na laptop i puni se.
Imam jos jedno pitanje, svaki put kad upalim laptop a zte je povezan sa istim pravi mi novu mrezu, sad je vec dosao do network 11, da li to moze da se izbegne nekako?
Pogledajte prilog 350505
E imaš rešenje na superuser sajtu
Kucaj samo
"Prevent Windows From Creating New Network Names when Tethering with Android"
Trebalo bi da radi i za modem. Dosta je sličan princip rada.
Ali zahteva regeditovanje. Pa ako imas volje da se igras, backapuj za svaki slučaj. Ako nešto ode bez traga
 
Uzeo Vikend net, nadao se da će biti nešto boli or Yettel Home interneta, pogotovo na Zlatiboru gde često boravim. Ovo je patetično, i tu sam bio blag sa kritikom...

EA04DC3F-3096-490B-B895-8FC597FE1A39.png
 
Uzeo Vikend net, nadao se da će biti nešto boli or Yettel Home interneta, pogotovo na Zlatiboru gde često boravim. Ovo je patetično, i tu sam bio blag sa kritikom...

Pogledajte prilog 350636
Testiraj cat6 ili bolji ruter pa ces da vidis razliku jer mifi sto koriste je cat4 pa kod opterecenih bs ne mozes da kombinujes 2 sektora ili vise za malo vecu brzinu.
 
Imamo Ugovor za Vikend netu.
Ili mesec uplati na kioso za 3600 dinara za 30 dana.
I Aktiviraj drugi mobile phone .
 
Uzeo Vikend net, nadao se da će biti nešto boli or Yettel Home interneta, pogotovo na Zlatiboru gde često boravim. Ovo je patetično, i tu sam bio blag sa kritikom...

Pogledajte prilog 350636
Uzmes power bank i neki stari flagship smartfon sa agregacijom (poželjno da nije iPhone), Huawei i Samsung rade besprekorno posao i rešio si sve probleme sa brzinom i napajanjima na većini mesta. Ako iPhone ima signala i izvlači brzinu. Sve drugo će imati sta god da je jos imas i rezerve telefon ako šta zatreba.
 
Izmedju Novog Sada i Veternika, Netgear M2 MR2100
Prodao bih stari NetGear M1 MR1100 sa njim je moguce 180Mbps na istom mestu,
zainteresovani neka mi pise u inbox (150 eur)

1668577512072.png
 

Prilozi

  • 1668577313261.png
    1668577313261.png
    57.1 KB · Pregleda: 10
Ako moze mala pomoc, gledao sam na sajtu ovu vikend tarifu, ali mi nije bas najjasnije. Trenutno kod kuce imam mts adsl 10/1 i treba mi neka alternativa.

Zanima me da li ja kod njih mogu da uzmem tu vikend tarifu i koristim kuci kao primarni net neograniceno?
Mama ima vip broj, merio sam kod nje na telefonu brzinu, izmerio sam 260/15, da li to znaci da bih imao slicnu brzinu i na tom netu?

Kod mts-a ima tarfa ali je ogranicena na 500 gb mesecno, ali vise bi mi znacilo nesto sto je neograniceno, posto bih koristio kao primarni internet, ako je to stvarno tako.

Hvala
 
  • Internet jeste neogranicen. Mozes terabajte da preneses.
  • Sama internet konekcija se rekonektuje na svaka 2 sata (u sekund tacno). To znaci potencijalni prekid nekog HTTP downloada aktivnog u tom trenutku, potencijalno izbacivanje iz online igrice itd...
  • Nema javne IP adrese, konekcija je kroz CG-NAT
  • Brzina zavisi od kategorije LTE rutera kog koristis: CAT4 ~40-60/20Mbps, CAT6 - 100-120/20-40Mbps, sa većim kategorijama i brže.
 
Jel dugo traje ta rekonekcija? Igrice ne igram, to mi ne bio bio problem, download bih mogao da resim preko nekog alata za nastavljanje downloada. Jedino bih imao problem na zoom sastancima i EON na tv-u. Ali ako ne traje dugo, kontam da ne bi bio problem.

Kakve tacno megabajte prenosim, ako je neogranicen net, tipa uzmem mesecni dodatak i koristim ceo mesec?
Koliko vidim oni na sajtu nude model ZTE MF927U4 koji je CAT4? Pretspotavljam da moram da kupim taj njihov, ne mogu da uzmem neki drugi?
 
Nazad
Vrh Dno