Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pre dve nedelje potpisao dve sigurice na 590 dinara po broju. Sad će mi biti 934 dinara?
Jeftiniji mi je MTS kontrola troškova...
Sada ce ti biti 649 din.
Ima i Globatel, dobija se 200 GB uz prenos broja.. A i nisu im lose ove prepaid opcije

Inace i oni dizu cene

Post in thread 'GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator' https://forum.benchmark.rs/threads/globaltel-virtuelni-mobilni-operator.383533/post-7123975
Globaltel je u raspadu,nemas poruke od banke,PP... Signal katastrofa (bar kod mene).
 
Ako bude 649 dinara, onda ok.
 
Uporedjujem neke cene izmedju A1 i MTS, da li je moguce da je u A1 Redmi Note 13 Pro+ 5G jeftiniji za 800-900 dinara mesecno? To mu dodje skoro 20000 na 2 godine.
 
Imam jedno pitanje, keva je potpisala pre oko godinu dana ugovor i imala je 6m za jedan dinar. Kada bih sada raskinuo ugovor sa njima, da li bi morala da refundira tih 6m?
 
Глупо питање.

Моторола еџ узет у септембру 2023. Телефон је плаћен 20 000. Ако прекинем уговор, колико остаје да се плати њима? Нео 23 је пакет.
 
Kolika ti je rata za telefon? Pod uslovom da ga još otplaćuješ (nije jasno ovo "plaćen 20.000", da li si toliko dao u kešu unapred, ili je tolika bila ukupna cena?). U svakom slučaju, treba da im platiš ratu za telefon x broj meseci preostalih do kraja ugovorne obaveze.
 
Kolika ti je rata za telefon? Pod uslovom da ga još otplaćuješ (nije jasno ovo "plaćen 20.000", da li si toliko dao u kešu unapred, ili je tolika bila ukupna cena?). U svakom slučaju, treba da im platiš ratu za telefon x broj meseci preostalih do kraja ugovorne obaveze.
Телефон је плаћен у кешу, сада нема рате за телефон. Једино што се плаћа је претплата, с тим да је она увећана јер је узет телефон.
 
Телефон је плаћен у кешу, сада нема рате за телефон. Једино што се плаћа је претплата, с тим да је она увећана јер је узет телефон.
Onda imaš prava na raskid bez penala ukoliko te kači poskupljenje, a nisi saglasan sa time član 131 o elektronskim komunikacijama.
 
Uporedjujem neke cene izmedju A1 i MTS, da li je moguce da je u A1 Redmi Note 13 Pro+ 5G jeftiniji za 800-900 dinara mesecno? To mu dodje skoro 20000 na 2 godine.
Mislim da sam bas u ovoj temi ostavljao slicno uporedjenje A1 i MTS, mzoda i u temi za neki od Honora koje sam uporedjivao.To sam i ja primetio da je u A1 jeftinije, ako se dobro secam nije bilo tako ranijih godina MTS je bio povoljniji jer sam tamo bio 15 godina i nekoliko telefona uzeo preko njih i uvek uporedjivao sva tri operatera i MTS mi se uvek najvise isplatio.
 
Mislim da sam bas u ovoj temi ostavljao slicno uporedjenje A1 i MTS, mzoda i u temi za neki od Honora koje sam uporedjivao.To sam i ja primetio da je u A1 jeftinije, ako se dobro secam nije bilo tako ranijih godina MTS je bio povoljniji jer sam tamo bio 15 godina i nekoliko telefona uzeo preko njih i uvek uporedjivao sva tri operatera i MTS mi se uvek najvise isplatio.
Bogme mts sada skuplji od A1 i pored povećanja cena i ne sviđa mi se kod mts-a prvih 12 meseci jedna cena, drugih 12 vam oderu kožu sa lađa.
 
Juce sam bio u poslovnici. Dali mi papir da napisem razlog prelaska na prepaid i kaze mi devojka da ce me neko kontaktirati da vidimo sta dalje. E sada i mama razmislja da predje na prepaid. Gledao sam njen racun. Pise rata za uredjaj je 150 din. Ima do kraja obaveze 17 meseci. Nesto mi malo da treba da plati samo po tih 150 din po mesecu.
Ja takodje bio danas i potpisao formular i kolege ce me kontaktirati. Na pitanje mogu li ostati na postpaidu bez UO kazu - NE. Mora da se ide na prepaid! Opet pitanje, rekoh nemojte da mi "zarobite broj 3 meseca", pa ne znaju, pa provere, mejlovi i navodno i nadam se - broj ce biti prebacen na prepaid (mora tako) ali je odmah slobodan da se seli u drugu mrezu. Takodje nedoreceno jel sam na prepaid - u tog dana kad raskid bude konacan, opet "najevrovatnije" mora do preseka stanja pa ste tek onda slobodni. Dobija se zadnji racun, zbirni za preth mesec + preostale rate za uredjaj. Sta ce biti - videcemo. Nadam se sve ok.
 
Ja takodje bio danas i potpisao formular i kolege ce me kontaktirati. Na pitanje mogu li ostati na postpaidu bez UO kazu - NE. Mora da se ide na prepaid! Opet pitanje, rekoh nemojte da mi "zarobite broj 3 meseca", pa ne znaju, pa provere, mejlovi i navodno i nadam se - broj ce biti prebacen na prepaid (mora tako) ali je odmah slobodan da se seli u drugu mrezu. Takodje nedoreceno jel sam na prepaid - u tog dana kad raskid bude konacan, opet "najevrovatnije" mora do preseka stanja pa ste tek onda slobodni. Dobija se zadnji racun, zbirni za preth mesec + preostale rate za uredjaj. Sta ce biti - videcemo. Nadam se sve ok.
Zvali me pre sat. Nudi decko start tarifu za 700 i neki dinar. Nisam pristao. Ostacu na prepaid tarifi od 900 pa cu videti sta dalje. Ubedjuje me da i prepaid uskoro poskupljuje pa da bolje razmislim. Ne kazem da im nije losa ponuda ali necu na dve godine da se zarobim. Kartica ostaje ista. Od 25-og sam na prepaidu. Da bi broj ostao aktivan treba ga dopuniti u roku od 30 dana.
 
Ja takodje bio danas i potpisao formular i kolege ce me kontaktirati. Na pitanje mogu li ostati na postpaidu bez UO kazu - NE. Mora da se ide na prepaid! Opet pitanje, rekoh nemojte da mi "zarobite broj 3 meseca", pa ne znaju, pa provere, mejlovi i navodno i nadam se - broj ce biti prebacen na prepaid (mora tako) ali je odmah slobodan da se seli u drugu mrezu. Takodje nedoreceno jel sam na prepaid - u tog dana kad raskid bude konacan, opet "najevrovatnije" mora do preseka stanja pa ste tek onda slobodni. Dobija se zadnji racun, zbirni za preth mesec + preostale rate za uredjaj. Sta ce biti - videcemo. Nadam se sve ok.
Ovo za 3 meseca odnosi se na registraciju broja! Ako je broj negde registrovan (svejedno postpaid ili prepaid) duze od 3 meseca onda nije problem prelazak na drugu mrezu bez cekanja! Ja sam nakon postpaida kod mts-a presao na prepaid, i nakon 2 sata sam otisao u tadasnji vip na postpaid! Procedura prelaska je krenula trenutno, bez ikakvih cekanja!
 
Da li mogu preko mail-a da zatrazim raskid ugovora ili moram u poslovnicu, ostao bih samo ako mi ponude neo neo za tih 1375 din.
 
Pozdrav, moze li mi clan koji je nudio Neo Neo za 1375din poslati privatnu poruku ili bilo ko drugi ko ima informacije kako je moguce dogovoriti ovu cenu za Neo Neo
 
Isključivo terenski agenti, ali i to vrlo teško odobravaju, do nove godine je bilo znatno lakše.
 
To neko skuplja brojeve da vam prodaje usisivače preko telefona. 😂

Kako ide procedura prelaska na pripejd? Je l to može da se završi pre tog preseka u mesecu? Ako ne, da li može bar ta procedura, pa posle samo da oni prebace?
 
Ajde ako je neko raskinuo ugovornu obavezu, razlog - poskupljenje, neka pise kako je sve proslo, da li su se javijali sa nekim "nezvanicnim ponudama" itd. Jel moze odmah da se ide u drugu mrezu i slicno. Hvala unapred.
 
Ajde ako je neko raskinuo ugovornu obavezu, razlog - poskupljenje, neka pise kako je sve proslo, da li su se javijali sa nekim "nezvanicnim ponudama" itd. Jel moze odmah da se ide u drugu mrezu i slicno. Hvala unapred.
Ako raskineš ugovor, možeš odmah preći u drugu mrežu.
Što se tiče nezvaničnih ponuda, toga će biti sve manje.
 
Koliko je realno da zbog ovog poskupljenja odem, raskinem ugovor i odmah potpišem novi ugovor sa popustom bez uređaja? Jel postoji neki rok koliko moram mozda da budem na prepaidu ili ne?
Telefon sam platio u celosti tako da mislim da tu nema problema.
Ako već postoji mogućnost da plaćam manje što da ne.
 
Odes danas i podneses zahtev za prelazak na prepaid. Neko cete zvati za dan dva sa novom ponudom koja u mom slucaju nije bila losa. U koliko ne pristanes na prepaidu si od onog dana kada ti je do sada bio obracunski period. U mom slucaju od 25.03. E sada ne znam koliko vremena treba da prodje ako zelis u drugu mrezu. Ranije je bilo 3,posle 2 meseca,sada ne znam.
Koliko je realno da zbog ovog poskupljenja odem, raskinem ugovor i odmah potpišem novi ugovor sa popustom bez uređaja? Jel postoji neki rok koliko moram mozda da budem na prepaidu ili ne?
Telefon sam platio u celosti tako da mislim da tu nema problema.
Ako već postoji mogućnost da plaćam manje što da ne.
 
Nazad
Vrh Dno