Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Mesečna pretplata od 1700 dinara važi uz ugovornu obavezu od 24 meseca, bez uređaja. Nakon isteka ugovorne obaveze, mesečna pretplata je 2700 din.

Koja je logika ovoga?
 
Pa dobro, coveku se svidelo da ima flat 4g...
Nekome je 100GB malo, drugom je i 300MB mnogo, ne vredi uopste raspravljati o tome.
 
E a ima dobrih telefona, tipa lumia 925, xperia z i z2, htc one mini 2, lg flex itd itd.
Cijene su brutalne samo što mi ne odgovara smart 1000, malo mi je, a 3000 mi je mnogo :)

A biz tarife sa kojima bi se moždai uklopio su brutalno skupe.

Ovo što ima online , jel to sa raskopanim kutijama , možda i popravljano ili baš baš novo ?
 
Poslednja izmena:
Mesečna pretplata od 1700 dinara važi uz ugovornu obavezu od 24 meseca, bez uređaja. Nakon isteka ugovorne obaveze, mesečna pretplata je 2700 din.

Koja je logika ovoga?

Ne znam na sta tacno ciljas. 1000 din placas manje ako ne uzmes telefon, nije bas kao 50% popusta, ali nije ni lose :D a ovo drugo znaci da ako nastavis da koristis tarifu (a ne obnovis ugovor) ugovor tece mesec, za mesecom bez UO i placas punu cenu, jer popust vazi 24..
 
Ne znam na sta tacno ciljas. 1000 din placas manje ako ne uzmes telefon, nije bas kao 50% popusta, ali nije ni lose :D a ovo drugo znaci da ako nastavis da koristis tarifu (a ne obnovis ugovor) ugovor tece mesec, za mesecom bez UO i placas punu cenu, jer popust vazi 24..

jedini telekom ima da i kad istekne placas isto, makar za adsl...
 
Pa ovo nije tema o ADSL-u. I kod Telekoma se placa puna cena paketa po isteku ugovora. Meni je istekao 15og u mesecu pa su mi naplatili ceo iznos pretplate pod izgovorom da sam mogao i ranije da produzim ugovor.
 
Pa dobro, coveku se svidelo da ima flat 4g...
Nekome je 100GB malo, drugom je i 300MB mnogo, ne vredi uopste raspravljati o tome.
Desp, retki su i oni kojima kao tebi treba 7.5, a 75GB je jos manja realnost :)
Ima onih koji MOGU da iskoriste toliko, ali ne znaci da im je potrebno.
 
Pa dobro, coveku se svidelo da ima flat 4g...
Nekome je 100GB malo, drugom je i 300MB mnogo, ne vredi uopste raspravljati o tome.

Ja npr volim dok sam u prevozu,bilo gde napolju itd da gledam klipove na youtubu,mozda i neki film,cesto slusam radio preko neta,skype pozivi...I taman bi mi bilo dosta 100GB neta mesečno,jer dok je bio flat 4G trošio sam u Aprilu i Maju po 150GB ,a tih meseci sam radio na fonu sve ono što bi i inače radio da imam flat 4G net.
 
@alfa
Slazem se. Zato i ne verujem da bi mnogo ljudi bilo voljno da plati za cenu flat 4G
@Neca
To je otprilike ono sto je alfa i napisao. Moze da se potrosi, ali nije stvarno potrebno. :)

Edit: mada, ne treba zivot svoditi samo na neophodne stvari, mora biti i mesta za uzivanje.
 
Poslednja izmena:
Nerealno bi bilo da puno ljudi tako trosi net - ne bi izdrzala mreza.
Da za cenu od ~15e (pa i manje dok je bio 4G frei) moze biti flat 4G, svi bi otkazali ADSL i koristili mobilni.

U Koreji postoji Flat mobilni data (pravi), kosta 100+ EUR trenutno. Ali ga vrlo malo ljudi koristi kao pravi flat, i niko ga u prevozu ne koristi za YT - za to ima WiFi na svakom cosku koji je dostupan uz mobilne tarife besplatno (neki su i inace besplatni).

Ali dok kod nas bude takva pokrivenost..
 
Drugari, vreme je da se rastajemo, ja podneo za prelazak na pripejd. Čekao sam LG G4 i kad se pojavio, promocije su katastrofa. Kao povoljnost mi je ponuđeno da pređem na višu tarifu. :smash: :party:
 
Poslednja izmena:
Sacekaj avgust ili septembra. Uvek su bolje promocije tada. Ovo je samo da se ispuni vreme:)
Taman prepaid do tada:)
 
E a ima dobrih telefona, tipa lumia 925, xperia z i z2, htc one mini 2, lg flex itd itd.
Cijene su brutalne samo što mi ne odgovara smart 1000, malo mi je, a 3000 mi je mnogo :)

A biz tarife sa kojima bi se moždai uklopio su brutalno skupe.

Ovo što ima online , jel to sa raskopanim kutijama , možda i popravljano ili baš baš novo ?

Ima dobrih telefona ali izgleda samo na sajtu, danas me covek pravi ludim u poslovnici kako Z2 telefon stoji vec 2 godine na sajtu i da je na isteku zaliha i da nema pojma gde ima taj telefon i sl. Ako si novi korisnik mozda i uspes da dobijes nesto od toga, inace nas stare korisnike tretiraju kao djubre. Popust koji sam dobio na godinu dana 25% nmg da kombinujem sa ovom novom promocijom. Na kraju sam trazio da razgovaram sa nekim ko je nadlezan za nas korisnike a da nije operater ili radnik u poslovnici i dobio odgovor da mogu da posaljem zalbu i da ocekujem odogovor u narednih 7 dana po zakonskoj regulativi. Poslao sam zalbu, cekam odgovor, javljam sta sam uradio ;).
 
Sacekaj avgust ili septembra. Uvek su bolje promocije tada. Ovo je samo da se ispuni vreme:)
Taman prepaid do tada:)
Ja pricao sa jednim radnikom u poslovnici koji prati bas kakve su promocije i bas mi je rekao da su u decembru-januaru svake godine najbolje promocije sad ja ne znam samo prenosim njegove reci.
Kaze on je sebi i svom klincu u decembru uzeo promociju od -60% to je valjda najveci popust koji su ikad davali.
 
Ako si novi korisnik mozda i uspes da dobijes nesto od toga, inace nas stare korisnike tretiraju kao djubre.

Klasika za vip. Kao sto je i klasika da uglavnom imaju odlicne promocije i pakete, cesto i najpovoljnije cene telefona ali je zato sama mreza/usluga najlosija u Srbiji :)

Pre neki dan se otac zali kako nije mogao da koristi net (nesto hitno mu zatrebalo) u basti restorana u samom centru Va, ja reko cale ne pitaj me nista :d
''3G/H+'' brzine su im bukvalno spale na dial up nivo, horor nad hororima od januara 2015, valjda namamili veliki broj novih korisnika a mreza na ovom podrucju (sa 100k stanovnika, da ne bude da je neko ''nebitno selo'' kako to neki lupetaju) ne moze sve to da isprati, to je laicko objasnjenje ali nekako najlogicnije.

I da, pre neki dan uzeo da apdejtujem malo aplikacije, u dvoristu na 800m od centra.. aj da kazem da sam uspeo da apdejtujem svaku petu i to iz desetog pokusaja uz zadovoljstvo gledanja dial up brzina u update statusu. Sta reci, dno dna.

I to nije slucaj samo kod cala i mene (sony/samsung telefoni) vec mnogi nasi prijatelji imaju slicne probleme sa ocajnim brzinama neta.. i to bas od pocetka godine. Mada se zale i na telenor net u poslednje vreme ali cisto sumnjam da u toku celog meseca radi losije od ovog ocaja :d
 
Poslednja izmena:
Ja pricao sa jednim radnikom u poslovnici koji prati bas kakve su promocije i bas mi je rekao da su u decembru-januaru svake godine najbolje promocije sad ja ne znam samo prenosim njegove reci.
Kaze on je sebi i svom klincu u decembru uzeo promociju od -60% to je valjda najveci popust koji su ikad davali.

Mozda su bolje, ali do avgusta je lako sacekati, do decembra-februara.. ode prilicno novca sto nije uzeo ranije promociju.
Ja recimo cekam u MTSu sada za 2 paketa, istekla su juna, nadam se da ce biti nesto do kraja juna :( (tipa koji mesec besplatno, dupli MB, sta znam...)
 
Klasika za vip. Kao sto je i klasika da uglavnom imaju odlicne promocije i pakete, cesto i najpovoljnije cene telefona ali je zato sama mreza/usluga najlosija u Srbiji :)

Pre neki dan se otac zali kako nije mogao da koristi net (nesto hitno mu zatrebalo) u basti restorana u samom centru Va, ja reko cale ne pitaj me nista :d
''3G/H+'' brzine su im bukvalno spale na dial up nivo, horor nad hororima od januara 2015, valjda namamili veliki broj novih korisnika a mreza na ovom podrucju (sa 100k stanovnika, da ne bude da je neko ''nebitno selo'' kako to neki lupetaju) ne moze sve to da isprati, to je laicko objasnjenje ali nekako najlogicnije.

I da, pre neki dan uzeo da apdejtujem malo aplikacije, u dvoristu na 800m od centra.. aj da kazem da sam uspeo da apdejtujem svaku petu i to iz desetog pokusaja uz zadovoljstvo gledanja dial up brzina u update statusu. Sta reci, dno dna.

I to nije slucaj samo kod cala i mene (sony/samsung telefoni) vec mnogi nasi prijatelji imaju slicne probleme sa ocajnim brzinama neta.. i to bas od pocetka godine. Mada se zale i na telenor net u poslednje vreme ali cisto sumnjam da u toku celog meseca radi losije od ovog ocaja :d
Totalno suprotno kod mene. Savrsena mreza u principu DL obicno ide 10Mbit i malo vise.
Jedino sto mi je losije mi je kod kuce iako pise H+ nece nista da otvori onda prebaci na E i otvara stranicu.
Nije mi jasno zasto to ali to se desava samo na Zvezdari u stanu.
 
BG je super, VIP je cak i najbolji.
Ali hsv je u Valjevu.

Ja ne prihvatam ni 100 dinara vise da platim za "bolju mrezu", ali ako je VIP toliko los, nisu druge dve "bolje", vec stvarno bolje mreze.
 
Da pa pisem za BG da ne pomisle ostali sto citaju da je vip svugde los.
 
Mogu reći da su smećari.
Meni se čini da kako mi je ugovor sve bliži kraju da su oni prema meni gori.

Tako je bilo i sa telenorom.
Uglavnom.
Moja mjesečna potrošnja ovaj mjesec za dva broja i 1 internet je okruglo 4000, možda koji dinar više.
To je potrošnja na pretplatu sa popustima, nisam uzimao aparat.
Nisam ga uzeo jer kad sam dolazio nije bilo dobre ponude.

Sad kad je ima (lumia 925,lg g flex, xperia z2, isl. ) to je samo za nove korisnike.
A razlog je sistemsko ograničenje :D


Da razgovaram manje, a pričam preko 1400 minuta mjesečno davno bi ramišljao o drugoj mreži ali u drugoj mreži paket sa 1400 minuta koštaaaaaaaa.

Uf, baš su me iznervirali.
 
Da pa pisem za BG da ne pomisle ostali sto citaju da je vip svugde los.

Nisi ni morao to da pises jer sam naglasio lokaciju vise puta ;) Mada i kad sam u NS/Sremu nije nista posebno bolje a nije do mog telefona/kartice jer i otac i mnogi prijatelji imaju iste/slicne probleme sa ocajnim vip netom (razni telefoni, od starijih dumb/feature phone-a do novijih telefona sa raznim os).

Ocigledno je situacija super u nekim gradovima (Bg npr, bar prema vasim pisanjima a i gde ce da radi dobro ako ne u Bg) ali na osnovu mog iskustva sa sve 3 mreze za ovih 15 godina vip mi deluje nekako najneozbiljnije i najpokvarenije kao operater bez obzira na dobre promocije i pakete (mada nisu pokvareniji od mts-a iz perioda 2005-2010 :d) a kada je net u pitanju od pocetka godine potpisujem da je ovo dno dna, zanimljivo je da se to skoro pa poklapa sa mojim prelaskom na najpovoljniji paket u Srbiji (ultra sa 60% popusta) a bukvalno od tog sata aktivacije paketa brzine interneta su postale dial up, aplikacije apdejtujem iz 10 pokusaja sa pucanjem konekcije itd, slucajnost? ;)

Svestan sam da ovde ima ljudi koji su (pre)zadovoljni sa vipom, postujem to i nemam nameru da ulazim u raspravu, nema ni potrebe.
Isto sam svestan da ima i ljudi koji malo vise vole vip :d a tek sa njima ne bih da polemisem bilo sta :d

Da sam znao da ce biti ovakva situacija promenio bih operatera. Bilo je problema i u toku prethodnog 2god. ugovora ali ne ovakvih. Najjace od svega je to sto od januara 2015. krece raspad, prvo eho i prekidanje veze pa onda i drastican pad kvaliteta net konekcije i brzina.

Ali napisao sam vec, posto nisam mob. net ovisnik i najvise koristim minute i sms iz paketa + 2G WA/Skype chat (a to bar hvala Bogu radi :d) onda cu nekako iskulirati jos godinu i po. Jedino kada nesto oko posla zavisi od tog strokavog neta e onda poludimo i ja i cale. To sto nece da ucita vesti po 2 min (mondo/blic app u centu grada) to me iskreno i ne dotice.

Znaci, jedini ''magnet'' koji me drzi na vipu je to sto za smesnih 880 din spucam 500-1000 min mesecno u razne svrhe, 200+ sms i sto mi je net uvek upaljen zbog pomenutih chat aplikacija (i za njih me zabole ali sta cu kada su svi presli na te servise i skoro pa batalili sms).

Da imam neki najnoviji phablet/flagship telefon sa 5''+ ekranom i brdom mogucnosti i da sam net ovisnik.. ne bih mogao da ostanem na vip mrezi zbog pomenutih problema na pomenutim lokacijama ;) ili da se preselim za BG :d
 
Poslednja izmena:
Verovatno su nešto poremetili kad su radili swap mreže i to tako sada stoji.
Obzirom da se neke stvari interno u Vipu menjaju, ovog leta se očekuje generalno podizanje kvaliteta usluge na viši nivo.

Znaš kako kažu: strpljen - spašen :d
 
Puca net i u Beogradu, prelaz sa tošinog bunara na BK, redovno.
Meni su smećari zbog ovog sa telefonima.
Da trošim 40.000,00 mjesečno lako bi oni otklonili sistemska ograničenja.
Sa 4k im nisam atraktivan.
 
Kako da automatski fon proverava mrezu kads se krecem autoputem recimo? Da vidim gde ima prekida?
 
Neko moje iskustvo oko kvaliteta signala i brzine neta na auto putu (potez Mali Požarevac - Bg.) je da i nema neke razlike između sva tri operatera. Signal (net) puca na istim mestima, i uglavnom retko se oslanjam da poslušam neki online sadržaj direktno, već uglavnom sav sadržaj skinem pre vožnje...Inače situacija se nije menjala zadnjih 5-6 godina, sumnjam da će i 4G doneti uskoro neki boljitak...
 
Verovatno su nešto poremetili kad su radili swap mreže i to tako sada stoji.
Obzirom da se neke stvari interno u Vipu menjaju, ovog leta se očekuje generalno podizanje kvaliteta usluge na viši nivo.

Znaš kako kažu: strpljen - spašen :d

Ko zna.. u svakom slucaju to je dobra vest, bar ''na papiru'' ;)

A generalno me sve vise boli uvo za smartfon i mob. net, nikada sve to nisam ni koristio previse a tek sada necu, ljudi corave u ekrancice i lencare dok ima prolazi zivot, gde god da krenes svi samo bulje u telefone, skoro da ne primecuju svet oko sebe, 1000000000 aplikacija, nebitnih vesti i podataka.. zayebi.

smartphone-addiction-illustrations-cartoons-10__605.jpg

Zato i tolerisem nekako vip gluposti mada kada je nesto bitno onda i nije svejedno a i kako da smatram da je normalno to sto sa dial up brzinama u 2015. jedva uploadujem nekoliko aplikacija?

Aj malo chat-a (jer sms polako izumire), malo neta za posao i slicno.. poneka aplikacija i to je to.
 
Poslednja izmena:
Mene danas zvali iz korisničkog servisa VIPa , da malo porazgovaramo.
Pošto mi u avgustu ističe ugovor za ONLINE 15 tarifu, nazvali me da me obaveste i eventualno ponude neki popust. Taj popust je 25% na pretplatu 12 meseci ako uzmem tablet.
Naravno da nisam pristao i objasnim im sledeće:
- kad sam bio u poslovnici i raspitivao se oko benificija pri produživanju ugovora na dva broja, nisu mi izašli u susret a pri tom je devojka pored mene potpisivala novi ugovor i imala bolju ponudu nego ja koji sam 5 godina kod njih i plaćam 7000 mesečno
- ne treba mi nov tablet pri obnovi tarife ONLINE 15 već mi treba mobilni aparat (koji je čak i jeftiniji od tableta) ali oni ne mogu iz tehničkih razloga da mi izađu u susret. Pa ih ja pitam a kako ste mogli G2 da mi nudite pre mesec dana i Note3 a sad ništa e tad nasta tajac
- poskupeli ste radi poboljšanja mreže a meni protok nikad gori što imam i dokumentovano
- nudite mi aparate na 24 meseca i 50% popusta ili aparat na 12 meseci i puna cena pretplate ali kad se sve sabere ušteda je 2-3000 dinara na dve godine što je smešno a još mi i ne date aparate koje ja hoću
- po mom mišljenju ova zadnja promocija je bila blagi užas ili ti markentiški pokušaj obmane, pogotovo za one koji ne žele da se bave matematičkom računicom

Na sve to , ljubazna devojka, mi je posle kratke dramske pauze rekla da se trude da budu jeftiniji od konkurencije i da me ponuda sa 25% popusta na 12 meseci čeka do 31.07 i mogu nazvati kad god hoću da je aktiviram. Na tome sam joj se ljubazno zahvalio i rekao da imaju moj broj i da me mogu nazvati kad god hoće ako žele da me zadrže kao dugogodišnjeg korisnika čim reše njihove tehničke razloge koji im navodno ne dopuštaju da budu fleksibilniji.
 
Mene danas zvali iz korisničkog servisa VIPa , da malo porazgovaramo.
Pošto mi u avgustu ističe ugovor za ONLINE 15 tarifu, nazvali me da me obaveste i eventualno ponude neki popust. Taj popust je 25% na pretplatu 12 meseci ako uzmem tablet.
Naravno da nisam pristao i objasnim im sledeće:
- kad sam bio u poslovnici i raspitivao se oko benificija pri produživanju ugovora na dva broja, nisu mi izašli u susret a pri tom je devojka pored mene potpisivala novi ugovor i imala bolju ponudu nego ja koji sam 5 godina kod njih i plaćam 7000 mesečno
- ne treba mi nov tablet pri obnovi tarife ONLINE 15 već mi treba mobilni aparat (koji je čak i jeftiniji od tableta) ali oni ne mogu iz tehničkih razloga da mi izađu u susret. Pa ih ja pitam a kako ste mogli G2 da mi nudite pre mesec dana i Note3 a sad ništa e tad nasta tajac
- poskupeli ste radi poboljšanja mreže a meni protok nikad gori što imam i dokumentovano
- nudite mi aparate na 24 meseca i 50% popusta ili aparat na 12 meseci i puna cena pretplate ali kad se sve sabere ušteda je 2-3000 dinara na dve godine što je smešno a još mi i ne date aparate koje ja hoću
- po mom mišljenju ova zadnja promocija je bila blagi užas ili ti markentiški pokušaj obmane, pogotovo za one koji ne žele da se bave matematičkom računicom

Na sve to , ljubazna devojka, mi je posle kratke dramske pauze rekla da se trude da budu jeftiniji od konkurencije i da me ponuda sa 25% popusta na 12 meseci čeka do 31.07 i mogu nazvati kad god hoću da je aktiviram. Na tome sam joj se ljubazno zahvalio i rekao da imaju moj broj i da me mogu nazvati kad god hoće ako žele da me zadrže kao dugogodišnjeg korisnika čim reše njihove tehničke razloge koji im navodno ne dopuštaju da budu fleksibilniji.

To je to svima pricaju istu pricu. Jedno je sigurno stari korisnici ih ne zanimaju uopste.

P.S sto se tice mreze ja nisam imao nikakvih problema skoro 2 godine ( BG - Vojvode Stepe ), cimer ima mts karticu i desi se da nekad nema uopste signala u zgradi a kamoli interneta...
 
Mene danas zvali iz korisničkog servisa VIPa , da malo porazgovaramo.
Pošto mi u avgustu ističe ugovor za ONLINE 15 tarifu, nazvali me da me obaveste i eventualno ponude neki popust. Taj popust je 25% na pretplatu 12 meseci ako uzmem tablet.
Naravno da nisam pristao i objasnim im sledeće:
- kad sam bio u poslovnici i raspitivao se oko benificija pri produživanju ugovora na dva broja, nisu mi izašli u susret a pri tom je devojka pored mene potpisivala novi ugovor i imala bolju ponudu nego ja koji sam 5 godina kod njih i plaćam 7000 mesečno
- ne treba mi nov tablet pri obnovi tarife ONLINE 15 već mi treba mobilni aparat (koji je čak i jeftiniji od tableta) ali oni ne mogu iz tehničkih razloga da mi izađu u susret. Pa ih ja pitam a kako ste mogli G2 da mi nudite pre mesec dana i Note3 a sad ništa e tad nasta tajac
- poskupeli ste radi poboljšanja mreže a meni protok nikad gori što imam i dokumentovano
- nudite mi aparate na 24 meseca i 50% popusta ili aparat na 12 meseci i puna cena pretplate ali kad se sve sabere ušteda je 2-3000 dinara na dve godine što je smešno a još mi i ne date aparate koje ja hoću
- po mom mišljenju ova zadnja promocija je bila blagi užas ili ti markentiški pokušaj obmane, pogotovo za one koji ne žele da se bave matematičkom računicom

Na sve to , ljubazna devojka, mi je posle kratke dramske pauze rekla da se trude da budu jeftiniji od konkurencije i da me ponuda sa 25% popusta na 12 meseci čeka do 31.07 i mogu nazvati kad god hoću da je aktiviram. Na tome sam joj se ljubazno zahvalio i rekao da imaju moj broj i da me mogu nazvati kad god hoće ako žele da me zadrže kao dugogodišnjeg korisnika čim reše njihove tehničke razloge koji im navodno ne dopuštaju da budu fleksibilniji.

Ja sam imao slicne razgovore sa njima kad nisu hteli da mi daju 50% popusta na celokupno trajanje ugovora ... nisam hteo da sklopim novi ugovor 3 meseca ... zvali me 3 puta ... 2 puta sam im ibjasnio da necu ugovor koj je losiji od starog i da ako ne mogu da mi ponude iste uslove ne moraju da me zovu ... na kraju su me pozvali i dali mi 50% za ceo ugovor i jos neki popust prva 3 meseca ... lol
 
- po mom mišljenju ova zadnja promocija je bila blagi užas ili ti markentiški pokušaj obmane, pogotovo za one koji ne žele da se bave matematičkom računicom

Vidis po mom misljenju je extra promocija bila, kazes da je marketinski trik i obmana e bas bih voleo da me obmanjuju stalno ovako.
Naime, da se pozabavimo matematikom svi znamo da cifre ne lazu pa hajdemo.
Moj primer uzeo sam smart 3000 na 24 medeca naravno UO, dakle da je full pretplata bilo bi 3990x24=95.760 RSD medjutim mene izadje 1995x24=47.880 RSD
Znaci u MOM slucaju razlika koju cu ostaviti u dzepu je 47880 sto je tacno 400€ po danasnjem kursu na 2 godine, godisnje znaci 200 €…
Sledeci primer oni koji su uzeli smart 1000 oni na dve godine ustede 25080.... itd.
Mislim generalizovao si situaciju na svom primeru sto je pogresno mozda TEBI nije dobra promocija bila nekima(meni) odlicna.
Ja iskljucivo kupujem telefone u slobodnoj prodaji i ne padam na trikove fon za 1 dinar i slicne.
Izkesiram lovu 200, 300, 400, 500€ i ne razmisljam u njihovim obmanama kad se uzima paket bez fona odlicne su promocije.
Onaj ko nece/nema/ne moze da pljusne tu lovu za fon koji zeli onda i mora da bude tako ili jos lepse receno taj nije za taj telefon ako vec nema da ga kupi.
Moj primer kupio sam Alfu Giulietta-u jer sam imao toliko para da dam za nov auto u kesu, naravno da bih vise voleo ferarija da sam mogao da kupim ali malo mi je previse.
Hocu da kazem, u skladu sa svojim mogucnostima se i ponasas ILI placas penale(lose promocije sa telefonima, neodgovarajuci fon, tablet...)
Vidis ogranicen si sto ne odes i ne kupis fon koji ti se svidja i duplo manje placas dve godine, ustedeces.
Ako nemas krastavac ali to je cena nemanja sa tim moras da se pomiris druze.
Pazi sve sam pisao iz najbolje namere bez zelje da te uvredim i pisao sam racionalno kako jeste.
Verovatno se ne slazes sa mnom ali boze moj mozda i ja gresim ali tako je to u zivotu.
Uzmi ili ostavi, razumem ja tebe ti hoces da izboksujes najbolje za tebe ali ako ti ne daju to ti kazes da su najgori.... Ipak svaka medalja ima dve strane. Svako tu gleda sebe ali na obostranu korist. Ti bi hipoteticki voleo da ti daju S6 xa 1 din za malu pretplatu dali bi ti i oni ali bi bili u minusu pa samo iz tog razloga ne daju ne tebi nego bilo kome.
S druge strane ti gledas da ti daju sto vise a da placas sto manje i to je razumljivo to svi gledamo samo nismo svi iste platezne moci i nesto sto se tebi cini(tebi jeste) skupo meni ili nekom drugom moze da bude prihvatljivo.
Nadam se da me razumes sta sam hteo da ti kazem, malo sam oduzio ali bas iz razloga da ne ostanem nedorecen.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno