Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ovo je bukvalno nešto najsmešnije što sam pročitao u ovoj temi. Žaliti se na nekog operatera što je "požurio" sa uvodjenjem flat voice, zbog čega su i ostali operateri morali da spuštaju cene, a korisnici najviše profitirali zbog jeftinije usluge.

Rafiki, sad bar znamo za koga radiš. Reci nam, kako je u Telenoru, na kojoj si poziciji? Da li su redovne plate?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Postoji jedna izreka: "sve u svoje vreme". Neko ce shvatiti njeno znacenje, neko nece...
Trziste telekomunikacija (kao i svako drugo) se razvija odredjenom dinamikom. Detalji te dinamike su uslovljeni okruzenjem konkretnog trzista, ali generalno gledano, zna se kad i sta treba da se desi. Po oceni mnogih koji se bave telekomunikacionim biznisom na ovim prostorima, VIP je malo pozurio sa flat voice ponudom.
Sto se tice ostatka tvog posta i zakljucka da radim u Telenoru, rekao bih ti da lupas gluposti, ali sam lepo vaspitan, pa ti to necu reci.
I moram da ispravim petra: nisam nikad radio u Telenoru, vec sam radio u Mobtelu, mnogo pre nego sto je Telenor dosao u ove krajeve. Ako neko misli da zbog toga preferiram Telenor, nek' zna i da sam radio za 10+ operatera i telekom vendora sirom sveta. Ne gajim posebna osecanja ni prema kome od njih (to je samo posao), ali na telekom trziste gledam iz malo sireg ugla od prosecnog korisnika mobitela.
Pozdrav
 
Po oceni mnogih koji se bave telekomunikacionim biznisom na ovim prostorima, VIP je malo pozurio sa flat voice ponudom.
Po oceni nas, krajnjih korisnika sa zlatnim runom, pre bih se pozvao na onu našu- narodnu, 'ko pre devojci-njemu devojka' . Sve dok je operater open minded, imaće me kao dugogodišnjeg korisnika.



Sent from my Redmi Note 3 Pro[kenzo] using Tapatalk
 
Sto se tice ostatka tvog posta i zakljucka da radim u Telenoru, rekao bih ti da lupas gluposti, ali sam lepo vaspitan, pa ti to necu reci.
Ovo je vec drugi post koji uopste ne lici na tebe, sta se promenilo?


Na konto toga da je bolje po nas korisnike - nije. Opet je ovo za najveci deo korisnika povecanje cena (najmanje pretplate).
Ovo je opet pojeftinjenje za velike potrosace (minuta/SMSova), koji su morali nekoliko hiljada da plate za takav luksuz.
 
Samo kad Telenor nije očajan, pa kad neko hoće da predje nudi više za manje para. E to je očajno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Nije to ocajno, nego se to zove zdrava konkurencija. To je nesto sto je na nasem trzistu tek zazivelo. Do sada su upraznjavali otvoreno kartelisanje a od sad izgleda da to nije slucaj.


Ovo je vec drugi post koji uopste ne lici na tebe, sta se promenilo?


Na konto toga da je bolje po nas korisnike - nije. Opet je ovo za najveci deo korisnika povecanje cena (najmanje pretplate).
Ovo je opet pojeftinjenje za velike potrosace (minuta/SMSova), koji su morali nekoliko hiljada da plate za takav luksuz.

Ima istine i u jednoj i u drugoj tvrdnji.
 
Poslednja izmena:
Zdrava konkurencija je kada SVIMA nudis.
Telenor je - ne vredi trositi reci, bezobrazan je slab izraz. On u stvari i dalje kartelise time, zeli da se odrzi odnos tzista kakav jeste. Da nije tako, on bi ponudio svima to isto.
 
Nikada se trzisni odnosi na telco trzistu drastično ne menjaju. Procenti se lako održavaju, samo je pitanje ko kakve korisnike neguje.

Apropo ovih dogadjaja i vip "ubrzanja" - sta je bilo bilo je i vec na scenu stupa ponovna ravnoteza preko direktnih dogovora.

I da dodam komentar na misljenja da je dobro sto sada imamo flat voice za 8.5eur - mislim da ce se cene korigovati na ovaj ili onaj nacin. Ili ce poskupeti taj flat ili ce najjeftiniji paketi biti izbačeni i tako ostali korisnici biti osteceni na neki nacin.
Profiti ostaju isti, tu nema dileme.
 
Dobit? Odakle ti uopste cifra DOBITI mobilne telefonije?
 
Ako mene pitas, nisam spominjao cifre niti je to poenta.
Poenta je da stete po operatere nema.
 
Kakva je situacija sa promenom tarifa? Recimo, sada sam Neo 2, hoću par meseci da pređem na Neo 4, posle opet na Neo 2... Postoji li takva mogućnost i plaća li se?
Zna li neko nešto o ovome? Zvao sam CC, kaže teta da je moguća šetnja kroz NEO tarife gore-dole, svakog meseca (bez naknade), no da proverim i ovde. Ne mogu taj podatak da pronađem na sajtu.
 
Jedino neko ko već ima neo da pročita uslove iz ugovora. Ranije koliko se sećam nije moglo da se ide sa više na nižu tarifu, samo obrnuto.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Zovi ti još jednom i snimi razgovor za svaki slučaj.
 
logično je da moze sa NEO 2 na NEO 4 pa da se vrati
ali ako se potpiše NEO 4 onda ne moze na NEO 2 besplatno ...
 
Evo sa Twittera, možda još nekom zatreba info:
834d9908e943ae90b4255feb97a7136e.jpg
 
Zna li neko zašto ne može online da se kupi onaj paket 3gb za 290din mesečno? Jel to mora u poslovnici ili nema više tog paketa. Još uvek im stoji na sajtu, samo ne može da naruči online.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Da bi ga manje ljudi uzimalo verovatno. Moze i dalje, ali mora u poslovnicu.
 
Moze li on da se rezervise? Tek mi krajem godine istice ugovor u mts-u, a nekako sam se pomirio s tim da menjam broj.
 
A jel ima negde objasnjeno sta taj paket podrazumeva,uz sta moze da se uzme,jel ide posebna kartica za njega ili ne?Ili ja ne nalazim?
 
Dobija se 3 gb neta i posle po želji uzimaš dodatke. Dobija se posebna kartica bez mogućnosti da biraš broj.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Moze li on da se rezervise? Tek mi krajem godine istice ugovor u mts-u, a nekako sam se pomirio s tim da menjam broj.
Ako misliš na neo može i sa prenosom kompletnog broja. Ja pokušavam da prebacim jedan koji ističe u mtsu 13januara. Popunila sam formu na sajtu. Javiće mi se iz vipa za par dana.

A što se tiče ovog 3gb, ja sam mislila da to ide na moju postojeću sim karticu. Ali ne ide, već ti daju neki sim koji nema pozive i poruke, samo net. Uz to se dobija i stik za komp pa može da se ubaci u stik ili u drugi slot u telefonu. Mene zeza što mi je telenor na postpejdu u drugom slotu a u prvom vip kartica na koju moram da budem dostupna. Moraću da se zadovoljim skupim dodacima na pripejdu.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
bojilica; je napisao(la):
A što se tiče ovog 3gb, ja sam mislila da to ide na moju postojeću sim karticu. Ali ne ide, već ti daju neki sim koji nema pozive i poruke, samo net.

Vip online 3 gb može da se koristi i za pozive, probao sam jednom pre nekoliko meseci. Bude na sledećem računu obračunat poziv uz redovnih 290 dinara.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako misliš na neo može i sa prenosom kompletnog broja. Ja pokušavam da prebacim jedan koji ističe u mtsu 13januara. Popunila sam formu na sajtu. Javiće mi se iz vipa za par dana.

A što se tiče ovog 3gb, ja sam mislila da to ide na moju postojeću sim karticu. Ali ne ide, već ti daju neki sim koji nema pozive i poruke, samo net. Uz to se dobija i stik za komp pa može da se ubaci u stik ili u drugi slot u telefonu. Mene zeza što mi je telenor na postpejdu u drugom slotu a u prvom vip kartica na koju moram da budem dostupna. Moraću da se zadovoljim skupim dodacima na pripejdu.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

Mislio sam na ovaj "mobilni net" 3gb. Tu mi se cini da se ne dobija usb/flesh jer samo uz taj paket (od 3gb) ne ide, i mora 24 meseca ugovor. Meni je to korektno, uzmu se dodaci za minute i dodaci za poruke i ispadne isplativije nego pola tarifa kod svih operatera zajedno. Meni NEO ne treba jer ne pricam puno.
Samo se nadam da nesto nece menjati do kraja godine sto se tice te "tarife" odnosno "internet" paketa.

A kod tebe je bas zeznuta situacija... moj trenutni telefon je single sim pa cu cak morati da verovatno ugasim trenutnu karticu, jer mi nista ne znaci da zvoni na pripejdu (kad ga prebacim) koji nemam gde da ubacim.
 
Ide i stik, meni su tako rekli kad sam hteo da uzmem (sef poslovnice, skroz uvereno, nije ono "mislim da ide").
 
Pa ne treba mi :D Mislio sam da ce ostati Piraeus akcija za cashback, pa sam hteo da uzmem jos jednu karticu i vezem najmanji moguci paket koji postoji, ali nema je vise :( Vazi samo za one koji vec imaju aktiviranu to.
 
Mislio sam na ovaj "mobilni net" 3gb. Tu mi se cini da se ne dobija usb/flesh jer samo uz taj paket (od 3gb) ne ide, i mora 24 meseca ugovor. Meni je to korektno, uzmu se dodaci za minute i dodaci za poruke i ispadne isplativije nego pola tarifa kod svih operatera zajedno. Meni NEO ne treba jer ne pricam puno.
Samo se nadam da nesto nece menjati do kraja godine sto se tice te "tarife" odnosno "internet" paketa.

A kod tebe je bas zeznuta situacija... moj trenutni telefon je single sim pa cu cak morati da verovatno ugasim trenutnu karticu, jer mi nista ne znaci da zvoni na pripejdu (kad ga prebacim) koji nemam gde da ubacim.
Pa da. To sam i ja mislila samo sa jednom sim karticom. Nisam znala da ovaj net ide na posebnu. Šta je, tu je moram čekati raskid sa telenorom. I meni minuti propadaju bzv. net mi je najbitniji. Kad se zeznuh sa telenorom i sad nemam 4g onda ću da plaćam dodatke kod vipa.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Nije do Telenora vec do tvog fona koji ne podrzava lte800 to smo ti vec rekli.
Sto nisi birala tel sa lte 800?
Nisi znala/razmisljala kako god(trebala si se raspitati pre kupovine fona o spec telefona i o dostupnim frkfencijama operatera) tu Telenor nije nista kriv, oni su postavili BS pre nego sto si ti kupila telefon.
Mo dobro imas ovo sa Vipom pa nije problem ili da sacekas da ubace 1800 kod tebe u gradu/selu gde si vec.
 
Nisam ja ni rekla da je telenor kriv. Ja sam nešto pogrešno shvatila kad sam trebala da produžim ugovor i mislila sam da ću imati 4g na telenoru. A uredjaj sam birala po ceni i tako će i ostati jer je bezobrazno kakve krševe ovde nude i po kojoj ceni. Po netu sam nalazila komentare da xiaomi telefoni sa lte 800 imaju drugi procesor i teže se rutuju, prebacuju na global rom što je meni mnogo bitnije od 4g. A telefon sam kupila kod preprodavca na kp-u a tamo ne nude baš te internacionalne verzije. Što bi se ja sad bacala na nenormalan trošak da kupujem 3-4 puta skuplji telefon da bih udovoljila telenoru kad mogu kod vipa da imam sve što mi treba? Pričam za ubuduće.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
U nekom budućem periodu će odnos 800/1800 vrlo verovatno biti sličan kod svih operatera, tako da ako kod jednog imaš problem verovatno ćeš ga imati kod drugog. Jednostavno, bar meni, kupovina telefona bez LTE800 ne dolazi u obzir. Ono gde nisi u pravu je ovo 3-4 puta više para zbog LTE800. To jednostavno nije tačno. E sad, što možda nema takav Xiaomi, to je već nešto drugo...

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Kako nije tačno. Koliko košta telefon 3/32gb okta core procesor kod nas, bilo koja marka a posebno kod operatera? Bilo mi je rizično da naručujem iz Kine ovaj put. Sledeći ću verovatno naručiti neki koji bude imao i lte 800 ali pre toga da se dobro raspitam. Ja ne putujem mnogo i sasvim mi je dovoljno ono što ima u mom gradu a tu je vip u prednosti. Zašto telenor nije postavio i neku 1800 baznu stanicu u Valjevu? Pa valjda je logično da bude i jednih i drugih pa da svako bude zadovoljan. Kapiram ja da je ovo tek početak za njih iako treba uveliko da se sprema za 5g mrežu. Toliko mi se smučio telenor i njihova odvratna politika da se tajno nude popusti da mi sad na glavi postave antenu, ne bih ostala kod njih. Mora da mi se smuče kad pola dana učitavam stranicu na njihovoj 3g mreži. Ispade da im 3g gore radi sad nego pre uvodjenja 4g.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno