Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ne, kazem da je najvaznije da padaju cene, a to nesto nije slucaj vec koju godinu :)
Gde su paketi od 400dinara sada? Nema ih vise! (ni sa popustom)
 
So, what? U zemlji smo gde je dinar platno sredstvo! :)
 
Nekad je i burek košta dinar... Ne možeš tako da gledaš na stvari Alfa. Nije isto sada 400 dinara i pre 6, 7 godina...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne kažem da oni svi zajedno ne delju sa cenama, ali i dinar je izgubio vrednost...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima u Vipu paket 3gb neta + 40 min razgovora 429 dinara,nemojte da pricate da nema kad ima.Moguce da nema u Mts ili Telenor jel su izuzetno nekorektni prema svojim korisnicima.Takav minimalan paket kosta u mts 639 din a u telenoru 745 din.Pa nek sabira ko zeli sta je gde i koliko skuplje :)

(mala ispravka u Vipu uz taj paket na poklon dobijate modem,tesko da ce vam ostali nesto pokloniti)
 
Poslednja izmena:
So, what? U zemlji smo gde je dinar platno sredstvo! :)
Jeste, ali se razno razne stvari kupuju u inostranstvu, mnoge firme su vezane za strani repromaterijal i isti placaju u €-ma.
So what, kazes? Imaj firmu koja posluje ili je zavisna od € i radi uvozi materijal ili bilo sta iz EU pa cemo onda pricati tj da li bi i obda pricao "pa sta"? Ja cu da ti kazem ne bi, jer bi bio u minusu, a sto rece ti so what?

My Samsung S6 sent this
 
Ne, kazem da je najvaznije da padaju cene, a to nesto nije slucaj vec koju godinu :)
Gde su paketi od 400dinara sada? Nema ih vise! (ni sa popustom)
Skocio nam standard pa je normalno svi se ugradjuju... Kad se ljudi budu odricali njihovih usluga onda ce mozda pada padaju. Evo npr ti prvi nosis 2-3 kartice i dajes im na znacaju :)
 
Ima u Vipu paket 3gb neta + 40 min razgovora 429 dinara,nemojte da pricate da nema kad ima.Moguce da nema u Mts ili Telenor jel su izuzetno nekorektni prema svojim korisnicima.Takav minimalan paket kosta u mts 639 din a u telenoru 745 din.Pa nek sabira ko zeli sta je gde i koliko skuplje :)

(mala ispravka u Vipu uz taj paket na poklon dobijate modem,tesko da ce vam ostali nesto pokloniti)

40 minta sa zaokruzivanjem 90/60? Ti to zoves paket, i pri tom' si ozbiljan?
 
Ima u Vipu paket 3gb neta + 40 min razgovora 429 dinara,nemojte da pricate da nema kad ima.Moguce da nema u Mts ili Telenor jel su izuzetno nekorektni prema svojim korisnicima.Takav minimalan paket kosta u mts 639 din a u telenoru 745 din.Pa nek sabira ko zeli sta je gde i koliko skuplje :)

(mala ispravka u Vipu uz taj paket na poklon dobijate modem,tesko da ce vam ostali nesto pokloniti)
Da racunica je tacna, ali nije bas uvek najjeftinije i najbolje.
Moze da mi da recimo Vip ili bilo koji od ostala dva operatera dobru cenu ako je los kvalitet i meni neupotrebljivo ili se ja nerviram sto je los net, gubi 3G ili bilo sta(dobro 4G sad svi gube jer je mala pokrivenost a i razumljivo je tek je u povoju isti) ali da spada sa 3G u 2016 i to na polovini iste to je nedopustivo bar meni.
Da napomenem imam kartice sva tri operatera 99% vremena sam u BG i pravio sam po tome kalkulaciju, obrni okreni Telenor je najbolji sa mrezom i u celom BG gde se krecem(a to mi je bitno) svugde ima 3G dok sa vipom i mtsom nije tako.
Pa tek propusteni pozivi a ti dostupan uuuuuu to da ne pricam na Telenoru toga nema bar kod mene.
A da je najskuplji jeste ali s razlogom tako da meni bitno da sacuvam zivce najpre para se ima i nije problem da platim kvalitet, ali skart necu da koristim makarvi za Dz, karikiram samo kazem razliku u ceni opravdava razliku u kvalitetu bar kod mene.
Negde je verovatno drugacija situacija pa svako za sebe nek napravi kalkulaciju.

My Samsung S6 sent this
 
Imate xe.com za proveru koliko je dinar izgubio na vrednosti. Nisam bio lenj, pa vam dajem primer:

Moj cale je sada na paketu za koji je potpisao ugovor u junu 2014. Placa ga 240 dinara sa popustom (kurs u tom trenutku je bio 115 dinara, gledam ga upravo na xe, znaci ispod 2,1 evra ukupno, i to bas u trenutku potpisivanja ugovora). Mts je u pitanju, 100 minuta i valjda 100 poruka koje mu ni ne trebaju, uz mogucnost prenosa 1 mesec. Ako sada obnovi ugovor i uzme paket koji je najblizi tome, pretplata je 419 dinara, takodje uz popust (kurs je trenutno 122,75, znaci nesto preko 3,4 evra je paket, sto ce reci preko 60% poskuljenje najjeftinijeg paketa u evrima).

Tako da je jasna namera, a pretpostavljam i dogovor da se ti mali paketi obesmisle, ne znam zasto bi iko pokusavao da to objasnjava time koliko dinar vredi ili ne znam cime. Vrlo je ocigledno sta se desilo. A gomila je tih starijih ljudi u penziji, kojima vise od tih 100 minuta i ne treba.
 
Nije to ništa novo, žele da obesmisle najniže tarife. Kada bih ja pravio poređenje onog što sam dobijao u vip-u pre 3 godine za hiljadu i nešto dinara i ovog sada što mogu da dobijem za iste pare, sada bih dobio više saobraćaja.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ima u Vipu paket 3gb neta + 40 min razgovora 429 dinara,nemojte da pricate da nema kad ima.
To nije ispod 400 :) A i nema SMSa tu!

Skocio nam standard pa je normalno svi se ugradjuju... Kad se ljudi budu odricali njihovih usluga onda ce mozda pada padaju. Evo npr ti prvi nosis 2-3 kartice i dajes im na znacaju :)
Pa i treba da se odricu, ja sam poceo.
Ja nosim 4 kartice ako cemo precizno :) Ali nijedna od njih nije >400, i imaju poslovne i privatne primene. Ako uzmes u bozir da sam ja Smart1100 placao oko 900din. od 2012. god i KT500 (250), ja trenutno placam manje nego pola od toga.
A realno i ne placam, posto mi VIP pokriva Piraeus kartica.
Matematicki su moji racuni oko 1100 trenutno, ali me kostaju ispod 500.
 
Tako da je jasna namera, a pretpostavljam i dogovor da se ti mali paketi obesmisle, ne znam zasto bi iko pokusavao da to objasnjava time koliko dinar vredi ili ne znam cime. Vrlo je ocigledno sta se desilo. A gomila je tih starijih ljudi u penziji, kojima vise od tih 100 minuta i ne treba.
То јесте 30-40% разлога за толику разлику/поскупљење; али тако је и на западу, повремено дају више или нове услуге, али цена не пада... Само што је код нас био лош(ији) стандард (па тиме и ниже цене), па је мало растао до 2008, али отада више не расте, многима и опада, а цене наравно расту... А друга два разлога су претходно поменута инфлација и сада као што рекох, светска економска криза која (скоро) све погађа, па и наше оператере.
 
Look at my sig prvo :)
 
Zbog ovakvih treba da je brzina 5mbit download. Srbija i ništa drugo.

Svašta! Pa znaju i u VIP-u da postoji tethering.
I imaju mogućnost da to spreče, ako bilo kome šteti.
Zato sam i pitao, jer sam mislio da su ograničili na neki način.
Ograničenje od 500 gb je jako velikodušno i svaka im čast.
Zašto ne iskoristiti svoje pravo, nude besplatan neograničen internet i time privlače korisnike?

Ostalima hvala na odgovoru :)

PS. Da li nakon tih godinu dana, kada istekne paket 600mb mesečno, automatski prekida net ili možeš opasno da podigneš račun prevelikim korišćenjem neta?
To za slučaj da zaboravim da mi je istekla promocija neograničenog neta, posle godinu dana.
 
Trazi Bezbrizan Surf da bude aktiviran besplatno.
 
Ukljucio sam tethering na telefonu i ubrzo mi je stigla poruka da sam potrosio 80% internet paketa.
Preko poruke mi je pokazalo da je ostalo još 160mb interneta.
Da li je to normalno, obzirom da bi trebalo da imam neogranicen net godinu dana?
Plašim se da mi ne naplati 1din-1mb kada prekoračim internet.

Želeo sam da pozovem korisnički servis, ali mi je govorni aparat najavio da će da traže JMBG ili broj ugovora, što ja nemam jer se broj vodi na nekog trećeg ko plaća račun i koga ne bih da cimam. Situacija je da je prebacio broj iz MTS-a u VIP i da su mu rekli da ima besplatan neograničen net godinu dana. Nisam bio uključen u sve to pa nisam siguran da li je zaista tako.
 
Vazi od sledeceg meseca tek mozda.
 
Da. Ipak sam pozvao VIP i važi tek od 10.06. U posleovnici to nisu rekli. Vodite računa.
 
Da, od sledeceg obracunskog oerioda sam hteo reci :)
 
Stigla mi je u cetvrtak poruka da svratim u Vip Partner centar u Resniku (odakle sam) da svratim da mi nude specijalnu ponudu. Malopre svratio i nude mi sledece:

1000 dinara popusta na telefon uz Novu 2/uz Novu 3 2000 ili 3000 dinara popusta (ne mogu da se setim tacno), + 10% popusta na cenu telefona za placanje gotovinom + 6 meseci 25% popusta na pretplatu. Planiram da uzmem Novu 2 a isto sam planirao Lumiu 550 da uzmem (2600 dinara tj. 2360 dinara sa popustom na gotovinu) na Novu 2 , od sutra mi krece novi obracunski period (smart 300 tarifa), da odem do 15h da uzmem ponudu, traje do kraja maja?
 
Poslednja izmena:
Regularna ponuda: http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji.3950.html
Regularno dobijaš: (1090 x 24 = 26160) + (3600 - 10% = 3240) = 29400
"Specijalna ponuda": ((1090 - 25%) x6 = 4905 + (1090 x 18 = 19620) = 24525 + 2610 = 27135
EDIT:
Ako uzmeš samo tarifu, bez telefona onda ostvaruješ popust od 25% tokom 2 godine = 1090 x 24 =19620, ostaje ti 7515 za telefon...
 
Poslednja izmena:
Iskoristio sam ovo, bolje mi je da nova tarifa krene od sutra nego da se kolebam mesecno sa Smart 300 :p.
 
Hoće li biti neke nove akcije početkom juna?
Ova za prenos broja i nove korisnike se baš odlužila...
 
A jel mogu novi korisnici da izboksuju ono da se neograniceni minuti za vip trose odmah? Ili bar popust 50%? [emoji1]
 
U Vipu sve moze i sve ne moze.
Zavisi u koj poslovnici pokusavas da se nagodis.

My Samsung S6 sent this
 
Nazad
Vrh Dno