Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Mene je vip mnogo razocarao. Standard paketi su postali jako skupi, a bez neogranicenog interneta i prenošenja minuta. Tarifiranje je strašno loše - 90/60, tako da sam ja preduhitrio vip, smislio promociju "tarifiranje kao nekad" i vratio se na Telenor Play+, gde je tarifiranje 60/60, a minuti se prenose!
Nema sta da se razocaravas, 7 godina rade na veresiju. Mora to da dođe na naplatu...
 
Zovem 12388 centar za brigu o korisnicima. Kazem im da hocu 25% popusta na pretplatu tokom celog dvogodisnjeg ugovora sa telefonom ili da dobijem 50% bez telefona. Odobre oni za 2 minuta. Uputim se u VIP, razmisljajuci koji telefon da izaberem, zvoni telefon, zovu iz korisnickog centra, i saopstavaju da mogu dobiti popust samo tokom prve godine pretplate sa telefonom ili 50% bez telefona tokom 2 god. Na kraju cu ipak uzeti izgleda bez telefona.

Jel je moguće dobiti ovih 50% popusta za stare korisnike. Prijatelju istekao ugovor prošlog meseca, uzeo bi smart 700 sa 50% popusta ako je moguće pošto mu već klinac ima broj u VIP mreži pa sem većeg broja poruka kod mTS-a u MIX Net L paketu ne dobija ništa drastično više (internet maltene i ne troši).
 
Da, ali popust za smart 700 je isti kao i za smart 150, 4800 dinara za vreme trajanja ugovorne obaveze, sto znači 200 dinara mesečno odnosno nekih 14 posto u odnosu na cenu paketa, pa bi sa dodatnih 25% smart 700 koštao 1042,50 dinara umesto 795 dinara koliko bi bilo sa 50% popusta.


Bez telefona sa svim trenutno vazecim popustima smart 700 na 2 god. ti dodje 992.5din mesecno, bio danas u poslovnici i tako mi izracunali,mislim da ne postoji jeftinija opcija od ove tj. ta sa 50% popusta u vip-u to vazi za mts.
 
Kako ne postoji ? Ja u MTS-u paket MIX NET L plaćam 990 dinara (sa 50% popusta) i imam 600 minuta prema svim mrežama, 1500 sms-ova i neograničen internet.

Ne postoji kod VIP-a opcija da dobijes 50% popusta na cenu paketa to ima samo kod MTS-a,kod VIP-a trenutno imas 25% popusta u okviru vip SIM akcije i 200 din za paket smart700 u okviru akcije "cene kao nekad" kad se sve to sracuna izadje ti Smart700 paket za 992.5 din mesecno.Tako bar meni objasnili u poslovnici.
 
Sva 3 provajdera nakon isteka ugovora, ukoliko se malo iscimas dobijes 50% na pretplatu bez telefona.
 
Ne, kod MTS-a dobijas bez cimanja :D
Kod Telenora sa bas puno cimanja i ako si u srecnoj grupi...
VIP ne znam gde je sa time, cene im trenutno nisu ni za 50% popusta nazalost :(
 
Ne, kod MTS-a dobijas bez cimanja :D
Kod Telenora sa bas puno cimanja i ako si u srecnoj grupi...
VIP ne znam gde je sa time, cene im trenutno nisu ni za 50% popusta nazalost :(

Kako te ne mrzi?
Koje puno cimanja za popust kod Telenora? Puna tema ljudi koji su sibnuli mail.
Racunica za VIP postoji samo ako se mnogo zove u mrezi, na novom smart paketu. Ostalo je za izbegavanje
 
Kako te ne mrzi?
Koje puno cimanja za popust kod Telenora? Puna tema ljudi koji su sibnuli mail.
Racunica za VIP postoji samo ako se mnogo zove u mrezi, na novom smart paketu. Ostalo je za izbegavanje

A cekaj, mailove, odbijanja, pitajte nakon 3 placena racuna, videcemo, pa zasto idete u drugu mrezu?
Kako tebe ne mrzi da toliko omalovazavas koliko ljudi moraju da se cimaju kao na pijaci za jedan obican ugovor? Ako treba vise nego kod MTS-a, gde je dovoljno da zovnes, izdiktiras JMBG, i donese kurir 50% popusta, to je cimanje!
Prihvatio ti to ili ne!


Nadji mi onih 15 koji su dobili popust ili ucuti vec jednom!
 
A cekaj, mailove, odbijanja, pitajte nakon 3 placena racuna, videcemo, pa zasto idete u drugu mrezu?
Kako tebe ne mrzi da toliko omalovazavas koliko ljudi moraju da se cimaju kao na pijaci za jedan obican ugovor? Ako treba vise nego kod MTS-a, gde je dovoljno da zovnes, izdiktiras JMBG, i donese kurir 50% popusta, to je cimanje!
Prihvatio ti to ili ne!


Nadji mi onih 15 koji su dobili popust ili ucuti vec jednom!

Pa eno ti na temi nas 6,7 na jednoj strani samo. Neki i za vise brojeva. Lako ces naci tih tvojih 15.U mom okruzenju samo JEDAN covek nema popust od nas 5,6.
Od nabrojanog, mogu da potvrdim za 3 placena racuna, sto je uslov za sticanje statusa korisnika.
Kakvo je to omalozavanje i cimanje da se posalje najobicniji, kulturni mail?
Meni je vece cimanje uzas od usluge koji su mi pruzili mts i VIP.
Posto je tema VIP, drzacu se samo njihovog primera. (za mts mogu na njihovoj temi, ili ovde ako urednici dozvole)
Meni je cimanje to sto moram da titram njihovoj mrezi, pa cas 2g, cas auto, da bih bio dostupan, cimanje mi je sto moram temeljno da proveravam svaki racun, posto na netu ocigledno kradu(upitno za minute), cimanje mi je kada mi u sred ugovora povecaju cenu, kada moram 500 puta da zovem call centar ili da idem u poslovnicu da bih sredjivao njihove brljotine. Imam prepiske sa VIPom sto mailom, sto preko poslovnice koliko hoces.
Kada sam uzimao telefon, u Telenoru su mi trazili jednu pretplatu unapred, koju su posle ispeglali kroz sledeca dva racuna.
Kod VIPa su mi trazili tri pretplate unapred, napravili haos tako sto su mi izmesali promocije (posto sam imao onu gde popust raste, a pre toga simfree popust), a ove pretplate unapred su zagubili...Umesto da svaki mesec odbiju fiksnu cifru, kao sto je Telenor.
O oprecnim informacijama ili klasicnom laganju, kao npr ono da ne mozte da raskinete ugovor dok vas ne pozovu iz pravne sluzbe, necu ni da pisem.
Sve u svemu jedan veliki uzas i mnogo vise maltretiranja nego 1 mail.
Kome je tesko i taj 1 mail, neka ide u mts, tamo ne treba ni toliko. (a ima i razlog zasto je tako)
 
Pa eno ti na temi nas 6,7 na jednoj strani samo. Neki i za vise brojeva. Lako ces naci tih tvojih 15.U mom okruzenju samo JEDAN covek nema popust od nas 5,6.
Daj ih navedi sve, nadji 15. Napravi listu. Do tada, tisina. I seti se da cu posle toga ja da navedem 15 njih koji su odbijeni, tako da opet nemas opravdanje.

Meni je vece cimanje uzas od usluge koji su mi pruzili mts i VIP.
Meni nije... ocigledno nije ni mnogima koji ostaju u MTS-u ili VIP-u.


Meni je cimanje to sto moram da titram njihovoj mrezi, pa cas 2g, cas auto, da bih bio dostupan
Iste primere su i za Telenor naveli, to sto je VIP stvarno slabiji po pitanju pokrivenosti moras da prihvatis. Ali tamo gde je radio mi je bolje od Telenora radio, a posto idem samo tamo gde ima VIP signala, ja sam za ove 2 godine jedino na autoputu naisao na rupe u VIP 3G signalu. Tako da ze mene je Telenor mreza losija, posto recimo u mojoj zgradi se svima prekida kada zovu sa Telenora, a kod mojih je dosta slabiji signal za net.

cimanje mi je sto moram temeljno da proveravam svaki racun
Koliko ti to cesto predjes racun pa moras da ga proveravas?
Iskreno, ja sam sve racune proveravao po nekoj automatici (jer nikome ni za sta ne verujem), i nijednom mi se nije desilo da je VIP pogresio ni za sekund, SMS/Smart. Jedino je za net bilo razlike, ali je to bila razlika manja od 1-2%, zbog zaokruzivanja, dakle, nijednom greska.

posto na netu ocigledno kradu(upitno za minute)
Izvini, a KAKO to kradu? To sto su naplatili protok van paketa, kako prilicno prikladnim slovima pise da ce naplatiti? To se zove ugovor... nemoj da mesas pojmove.
To sto zaokruzuju na 100kB, kao sto pise prilicno vidljivim slovima da zaokruzuju? To nije kradja, pogotovu ne kod VIPa, gde stvarno sesije traju i traju... do te mere da na 1.5GB protoka je meni razlika bila 10-15MB u odnosu na Data Usage counter na Androidu. Ne mesaj pojmove, to nije kradja.

cimanje mi je kada mi u sred ugovora povecaju cenu
To je Telenor optimizovao 2 godine pre VIPa, cuti tu, jedinica :D

kada moram 500 puta da zovem call centar ili da idem u poslovnicu da bih sredjivao njihove brljotine.
OK, ovde te vec podrzavam. I za MTS i za VIP.
Ali ni Telenor nije nista bolji! Kad sam trebao da dam telefon na popravku (dok nisam znao da moze direktno u servis), 10x su me cimali da sve nesto novo im donesem! Ma idite... mnogo mi vise znaci da telefon dobijem odmah, tj. sto pre, nego sto cu da se cimam na proveru racuna.

Kod VIPa su mi trazili tri pretplate unapred
To je tvoj slucaj, meni ni ratu nisu trazili unapred, a nisam imao nikakav ugovor kod VIPa ranije. Das im cist KB, Intesinu karticu (u to doba samo preko nje je islo na 6 rata, mada meni licno je to bio minus jer je kurs padao :D), i nista nisam unapred placao.

napravili haos tako sto su mi izmesali promocije (posto sam imao onu gde popust raste, a pre toga simfree popust), a ove pretplate unapred su zagubili...
A kod Telenora bi to sve placao u to doba koji put vise (ne poredjuj trenutne pakete, nemaju veze sa onima tokom Zimske promocije u VIPu)., tako da bi kod Telenora morao imati popust samo da budes na isto kao da kod VIPa nemas popust ;)
Znaci morao bi da se cimas kod Telenora da dobijes popust prvo, da mozes porediti.

Sve u svemu jedan veliki uzas i mnogo vise maltretiranja nego 1 mail.
Sto ocigledno se ne slazu svi, jer ima nas koji to znamo, pa i dalje necemo u Telenor.

Kome je tesko i taj 1 mail, neka ide u mts, tamo ne treba ni toliko. (a ima i razlog zasto je tako)
Koga znas da ima problem sa MTS-ovih 50% popusta?
 
Vipovu brljotinu sa majskim poskupljenjem, i uvodjenje zaokruzivanja na 90 sekundi, ne moze da "opere" nista. ali nista. ni druga dva operatora nisu mnogo bolja, ali ponasanje VIPa je skanadalozno. svaki potez im je prst u oko korisnicima. uz to - prvi su uveli zaokruzivanje prvog minuta na ceo minut, a potom i zaokruzivanje svakog zapocetog minuta na ceo.

a koliko vidim sve zamerke na telenor se svode na to da su najskuplji. pa lepo, ne morate da placate, imate druga dva. ali smatram da je to stvar izbora, i finansijskih mogucnosti svakoga. ja sam na telenoru nekih 4 godine, do sada nikada nijednu neprijatnost nisam imao sa racunom, aktiviranjem usluga i dodataka, i da imam i duplirane minute ka svima koje sam dobio pisuci famozni mejl o kome se ovde govori. meni licno mirna glava nema cenu. golgota koju sam prosao sa Vipom a pogotovo sa mts-om, i izgubljeni zivci.... nenadokandivo
 
Poslednja izmena:
Na Vip-u samo prepaid, tako su poceli kod nas i trenutno imaju najbolji prepaid, dok im je postpaid u krizi malo...
 
a koliko vidim sve zamerke na telenor se svode na to da su najskuplji.

Ne, samo se cuti... ima, polako su najzad i Telenorovce naterali da pricaju javno o problemima, pa cak i nepostojecem ili losem signalu, bacanju na Edge...
 
Vip izgleda da više radi na poslovnim korisnicima. Na ionako dobre pakete umeju da ponude dodatne popuste, pa i telefone sa popustom, kao i barem jedan jako dobar za 1 din. Samo da izbace "čekalicu", odnosno da se neko zezne i probije internet. Problem je sa njima dok npr. prebace sa jednog paketa na drugi ili uključe/isključe roming ume da prođe dosta vremena, odnosno moraju se "podsećati". Svaki put kažu kako nemaju prethodni zahtev i sl. Totalno neorganizovano.
U Beogradu su mrežu malo sredili, barem nema više onih prekida veza koji su ranije bili "normalni" za njih. Takođe se sada u Beogradu jako retko dešava (nisam ni imao takav slučaj poslednjih mesec dana) da je telefon nedostupan iako pokazuje pun signal.
U Vojvodini i šumadiji nisam primetio neke promene u odnosu na ranije.
 
Daj ih navedi sve, nadji 15. Napravi listu. Do tada, tisina. I seti se da cu posle toga ja da navedem 15 njih koji su odbijeni, tako da opet nemas opravdanje.


Meni nije... ocigledno nije ni mnogima koji ostaju u MTS-u ili VIP-u.



Iste primere su i za Telenor naveli, to sto je VIP stvarno slabiji po pitanju pokrivenosti moras da prihvatis. Ali tamo gde je radio mi je bolje od Telenora radio, a posto idem samo tamo gde ima VIP signala, ja sam za ove 2 godine jedino na autoputu naisao na rupe u VIP 3G signalu. Tako da ze mene je Telenor mreza losija, posto recimo u mojoj zgradi se svima prekida kada zovu sa Telenora, a kod mojih je dosta slabiji signal za net.


Koliko ti to cesto predjes racun pa moras da ga proveravas?
Iskreno, ja sam sve racune proveravao po nekoj automatici (jer nikome ni za sta ne verujem), i nijednom mi se nije desilo da je VIP pogresio ni za sekund, SMS/Smart. Jedino je za net bilo razlike, ali je to bila razlika manja od 1-2%, zbog zaokruzivanja, dakle, nijednom greska.


Izvini, a KAKO to kradu? To sto su naplatili protok van paketa, kako prilicno prikladnim slovima pise da ce naplatiti? To se zove ugovor... nemoj da mesas pojmove.
To sto zaokruzuju na 100kB, kao sto pise prilicno vidljivim slovima da zaokruzuju? To nije kradja, pogotovu ne kod VIPa, gde stvarno sesije traju i traju... do te mere da na 1.5GB protoka je meni razlika bila 10-15MB u odnosu na Data Usage counter na Androidu. Ne mesaj pojmove, to nije kradja.


To je Telenor optimizovao 2 godine pre VIPa, cuti tu, jedinica :D


OK, ovde te vec podrzavam. I za MTS i za VIP.
Ali ni Telenor nije nista bolji! Kad sam trebao da dam telefon na popravku (dok nisam znao da moze direktno u servis), 10x su me cimali da sve nesto novo im donesem! Ma idite... mnogo mi vise znaci da telefon dobijem odmah, tj. sto pre, nego sto cu da se cimam na proveru racuna.


To je tvoj slucaj, meni ni ratu nisu trazili unapred, a nisam imao nikakav ugovor kod VIPa ranije. Das im cist KB, Intesinu karticu (u to doba samo preko nje je islo na 6 rata, mada meni licno je to bio minus jer je kurs padao :D), i nista nisam unapred placao.


A kod Telenora bi to sve placao u to doba koji put vise (ne poredjuj trenutne pakete, nemaju veze sa onima tokom Zimske promocije u VIPu)., tako da bi kod Telenora morao imati popust samo da budes na isto kao da kod VIPa nemas popust ;)
Znaci morao bi da se cimas kod Telenora da dobijes popust prvo, da mozes porediti.


Sto ocigledno se ne slazu svi, jer ima nas koji to znamo, pa i dalje necemo u Telenor.


Koga znas da ima problem sa MTS-ovih 50% popusta?

Da li ti stvarno mislis da sam toliko dokon da cu da pravim spisak?
Posto ti pratis sve teme i po broju postova ocigledno imas vremena, izvoli lepo, pa se uveri sam, znam da si ispratio svaki post ;)
Tebi usluga VIPa nije cimanje, posto se ocigledno kreces bas tim specificnim rutama gde oni imaju signal, a 90% nas bas ne moze da se poklopi sa titranjem njihovih bs. Ocigledno ti ni poskupljenje nije smetalo, kao ni prevazidjeni paketi.
O da VIP krade na netu, ako ni zbog cega drugog, onda zato sto su me ubedjivali da mi je telefon koji je non stop na wifiju pravio 200 konkekcija nocu. Nije nego, prica za malu decu. Sto mi mts ili Telenor nisu pravili toliko konekcija ili taj isti VIP ranije??
A cimanja sa VIPom imam garantovano vise nego sto mozes da zamislis. Sto oko gresaka u popustu, promocijama, sto oko raskida, sto natezanja ko kome duguje itd...
U KB sam cist, radim na istom mestu godinama, sve isto, a u 5 meseci me razlicito tretiraju VIP i Telenor.
A sa pricom oko popusta i poredjenja si smesan, majke mi...
Uglavnom ljudi izgube volju da se ubedjuju sa tobom, posto izvrces cinjenice kako tebi odgovara, a "razumes" se u sve, no stvarno mi nece biti tesko, da u skladu sa vremenom odgovaram, uz napomenu da ga ocigledno nemam kao ti za bleju na forumu.
Covece, ti sa Telenorom imas sindrom ostavljene devojke, pa ides u patologiju...Priznaj, jesi bio njihov korisnik, pa ti nisu dali taj prokleti popust i sada nas terorises zbog toga?
Razumem ja da je neko besan u trenutku (kao npr ja u situaciji sa cimanjem po njihovoj banci), ali ti preterujes.
 
Da li ti stvarno mislis da sam toliko dokon da cu da pravim spisak?
Ja znam da tvrdis nesto sto ti se samo cini.

Posto ti pratis sve teme i po broju postova ocigledno imas vremena, izvoli lepo, pa se uveri sam, znam da si ispratio svaki post ;)
Nemam razloga, kada vec znam da nije tako kao sto kazes :)

Tebi usluga VIPa nije cimanje, posto se ocigledno kreces bas tim specificnim rutama gde oni imaju signal, a 90% nas bas ne moze da se poklopi sa titranjem njihovih bs.
Kojih to "nas"? Mislis 90% foruma ili 90% korisnika? Ocigledno nije 90% korisnika, jer VIP ima preko 10% trzista, i to prilicno preko, pa ocigledno opet pricas nesto sto ti se cini, a nisi u pravu ;)
Za 90% foruma sam tek siguran da nisi u pravu, jer se toliko foruma nije izjasnilo koju mrezu koristi ;)

Ocigledno ti ni poskupljenje nije smetalo
Iskreno i nije, ali doslo je kao royal flush, jer sam bas tada uzeo mTel CG karticu, sa kojom mogu da zovem 95% brojeva sa kojima razgovaram besplatno, a za koje sam koristio Smart1100 paket. Da nije bilo toga, meni bi stari smart paketi i dalje vise odgovarali uz vecu cenu nego drugi paketi trenutno dostupni (posto ja najvise i dalje koristim za razgovore a ne za SMS/net).
A tebi nije smetalo poskupljenje kod Telenora tokom optimizacije paketa?

kao ni prevazidjeni paketi.
Trenutno su im paketi klot, to stoji.

O da VIP krade na netu, ako ni zbog cega drugog, onda zato sto su me ubedjivali da mi je telefon koji je non stop na wifiju pravio 200 konkekcija nocu. Nije nego, prica za malu decu. Sto mi mts ili Telenor nisu pravili toliko konekcija ili taj isti VIP ranije??
Za Telenor ne znam, ali za MTS znam. MTS NE prikazuje i NE racuna konekcije ispod ~1KB ili 0.5KB, sto je vecina test konekcija koju Android pravi za proveru synca.
Tako da, vrlo lako je zbog toga. A ako si na WiFi-u, to je odlican razlog da Android pravi gomilu konekcija nocu, jer iz nekog glupog razloga ce resetovati izmedju svake dve konekcije.

To mi se ne desava ako je WiFi Always On, ali se desava kada je na Smart/Off during sleep. Ovo ti kazem iz iskustva, nemam nikakav razlog da branim VIP u tome... zaokruzivanje im je bezobrazno za net, tu nemam reci.


A cimanja sa VIPom imam garantovano vise nego sto mozes da zamislis. Sto oko gresaka u popustu, promocijama, sto oko raskida, sto natezanja ko kome duguje itd...
Za ovaj deo ne sumnjam.
Ali to nije vise nego sto je Telenor mene smorio za servis telefona, garantujem :D


A sa pricom oko popusta i poredjenja si smesan, majke mi...
Uglavnom ljudi izgube volju da se ubedjuju sa tobom, posto izvrces cinjenice kako tebi odgovara,
Ajde izvoli pokazi jednu stvar.... najlakse sam ti dao kao mogucnost - nadji 15 njih koji imaju popust od 50% u Telenoru sada.

Priznaj, jesi bio njihov korisnik, pa ti nisu dali taj prokleti popust i sada nas terorises zbog toga?
Ne, licno nikad nisam imao postpaid kod Telenora.
 
Poslednja izmena:
@alfa
Znaci, prekipece nekome od modova, pa cemo na hladjenje zbog ovoga....
Ne cini mi se, nego ti odbijas da priznas koliki je % ljudi tamo dobio popust.
Mislio sam na 90% korisnika VIPa da kuka oko dometa (makar onih koje poznajem). Ostalih 10% ne kuka, ali priznaje da nije sjajno
Nisam koristio Telenor kada je bila optimizacija, pa nisam ni siguran kada je to bilo. U moja 3 druzenja sa njima, nisam imao takvih problema.
Za te fantomske data konekcije, a na wifiju, nisi u pravu, posto sam imao i wp i android u tom periodu. Ista situacija, a pri tome kod wp je wifi bio always on. Uostalom, da je tako to bi mi se desavalo i ranije, posto androide koristim od verzije 1.6. Za 10 dana ode 300mb, bukvalno bez koriscenja, posto sam paralelno koristio Telenor karticu...
A sada dolazimo do velikog finala.
Nikada nisi imao postpaid kod Telenora, a pricas o njihovoj usluzi i njihovom smaranju tebe za telefon?? Kako je to moguce?
Ti onda ili lazes (izraz koji mnogo volis) ili napamet pricas o necemu sto nisi koristio. Za razliku od tebe, ja svoje iskustvo sa sva 3 provajdera iznosim na osnovu visegodisnjeg koriscenja postpaida(vrlo cesto i uporedo).
I veruj mi, nema teoretske sanse da imas vise prepiske sa bilo kojim operaterom nego ja sa VIPom...
A za listu sam ti rekao, ne pada mi na pamet. Kada si dokon, listaj temu i pravi listu, da das i neki konstruktivan doprinos umesto konstantnog hejta.
 
Ne cini mi se, nego ti odbijas da priznas koliki je % ljudi tamo dobio popust.
Izvoli, navedi ih... sve vreme ti dajem mogucnost, trebace ti manje vremena nego da odgovoris na 1 moj post.
Priznao sam da si bio u pravu za Play+ paket i Xperia M2 (tvoj slucaj, ne i da je generalno dobar izbor), ali tu si izneo cinjenice (jedini si inace, koji je izneo na stranu Telenora..). Izvoli, za listing 15 njih koji imaju 50% popusta ti ne treba vise od vremena za odgovor na ovaj post.

Mislio sam na 90% korisnika VIPa da kuka oko dometa (makar onih koje poznajem). Ostalih 10% ne kuka, ali priznaje da nije sjajno
Kukao sam i ja dok nisam shvatio da imaju neki los prebacaj 2G-3G, i telefon mi je od tada na WCDMA-only. U slucaju VIPa meni to radi 20x bolje nego Auto. A nije da ne idem svugde, idem od Viline Vode, preko Dorcola, do Vuka/Slavije stalno, nigde nisam bez dometa. NBG redje, ali nikad nisam primetio da nemam domet. Petlovo Brdo celo sam presao, i pogotovu trase od Z. Venca do P.B., nigde bez signala nisam ostao.
U Nisu su moji prilicno dalje od centra, gde i MTS i Telenor jedva imaju signal, ali VIP shiba. Centar, Bulevare i slicno da ne pominjem...
Stvarno ne znam gde to imaju problem, a da je u gradovima. Za manja mesta verovatno, ali ti si iz BG-a valjda?

Nisam koristio Telenor kada je bila optimizacija, pa nisam ni siguran kada je to bilo. U moja 3 druzenja sa njima, nisam imao takvih problema.
Znaci, samo nisi obavesten o tom problemu ;)

Za te fantomske data konekcije, a na wifiju, nisi u pravu, posto sam imao i wp i android u tom periodu. Ista situacija, a pri tome kod wp je wifi bio always on. Uostalom, da je tako to bi mi se desavalo i ranije, posto androide koristim od verzije 1.6. Za 10 dana ode 300mb, bukvalno bez koriscenja, posto sam paralelno koristio Telenor karticu...
Za WP ne znam, iskreno. Android je meni tako pravio konekcije, to sam siguran.
I to tacno izadje ovo sto sam rekao, kako kazes... 100kB najmanja konekcija, 200 konekcija dnevno, 10 dana, to je 200MB! Taman da su sve bile samo kontrolne konekcije, ali se zaokruzuje.

Ovo pricam samo o tehnickoj strani, wifi na Androidu bi to mogao da uradi, tj. zezne.
Ne mogu da tvrdim da ne kradu, naravno, ali ako lici na nesto, ne znaci da jeste tako, ipak smo ITevci, treba to ispitati a ne uvek misliti na najgore.

Iskreno, ja sam mozda i biased po pitanju VIPa - ocekivao sam sve najgore, i bio spreman na sve najgore sa njima kada sam potpisao ugovor, i happy sam, jer jedini problem koji sam imao sa njima je sto mi nisu primenili popust od 240 dinara :) Cak ni rasplet raskida nije bio negativan po meni, jedino sto je malo trajao.


Nikada nisi imao postpaid kod Telenora, a pricas o njihovoj usluzi i njihovom smaranju tebe za telefon?? Kako je to moguce?
Kupio telefon iz oglasa, sa Telenora, dok nisam znao da mogu direktno u servis, smarali su me da im donesem 5-6 papira (ne zezam se, jedno 5-6 papira sam stvarno morao da im donesem! od ovlascenja za predaju, preko ovlascenja za uzimanje sa servisa, do ovlascenja za koriscenje telefona, dokaz u kupovini telefona - DA DOKAZ o kupovini!).
A keva ima, preko firme, Telenor postpaid, tako da znam kakav je domet kod njih i kod mene konkretno.

Ti onda ili lazes (izraz koji mnogo volis) ili napamet pricas o necemu sto nisi koristio.
Hmm, ne, vidi gore :D

I veruj mi, nema teoretske sanse da imas vise prepiske sa bilo kojim operaterom nego ja sa VIPom...
U to verujem, jer kod MTS-a sa ~20 brojeva, i 2 kod VIPa, koje vodim (/sam vodio) ja imam ukupno <10 prepiski zadnjih 5 godina... ne racunajuci naravno obnove ugovora i slicne sporazume.
 
Ako budemo uspeli da izboksujemo popust od 50% na VIP-u, šta bi trenutno bio bolji izbor, SMART 1000 za oko 1050 dinara ili STANDARD 700 za 1075 dinara za nekoga ko mesečno troši u proseku između 200 i 300 minuta razgovora (po starom tarifiranju 60/60) i 500-600 SMS-ova, internet skoro pa nepotreban ?
Mix net M i imas za 3 piva mesecno (u kafani ili 6-10 ispred dragstora)
 
Izvoli, navedi ih... sve vreme ti dajem mogucnost, trebace ti manje vremena nego da odgovoris na 1 moj post.
Priznao sam da si bio u pravu za Play+ paket i Xperia M2 (tvoj slucaj, ne i da je generalno dobar izbor), ali tu si izneo cinjenice (jedini si inace, koji je izneo na stranu Telenora..). Izvoli, za listing 15 njih koji imaju 50% popusta ti ne treba vise od vremena za odgovor na ovaj post.


Kukao sam i ja dok nisam shvatio da imaju neki los prebacaj 2G-3G, i telefon mi je od tada na WCDMA-only. U slucaju VIPa meni to radi 20x bolje nego Auto. A nije da ne idem svugde, idem od Viline Vode, preko Dorcola, do Vuka/Slavije stalno, nigde nisam bez dometa. NBG redje, ali nikad nisam primetio da nemam domet. Petlovo Brdo celo sam presao, i pogotovu trase od Z. Venca do P.B., nigde bez signala nisam ostao.
U Nisu su moji prilicno dalje od centra, gde i MTS i Telenor jedva imaju signal, ali VIP shiba. Centar, Bulevare i slicno da ne pominjem...
Stvarno ne znam gde to imaju problem, a da je u gradovima. Za manja mesta verovatno, ali ti si iz BG-a valjda?


Znaci, samo nisi obavesten o tom problemu ;)


Za WP ne znam, iskreno. Android je meni tako pravio konekcije, to sam siguran.
I to tacno izadje ovo sto sam rekao, kako kazes... 100kB najmanja konekcija, 200 konekcija dnevno, 10 dana, to je 200MB! Taman da su sve bile samo kontrolne konekcije, ali se zaokruzuje.

Ovo pricam samo o tehnickoj strani, wifi na Androidu bi to mogao da uradi, tj. zezne.
Ne mogu da tvrdim da ne kradu, naravno, ali ako lici na nesto, ne znaci da jeste tako, ipak smo ITevci, treba to ispitati a ne uvek misliti na najgore.

Iskreno, ja sam mozda i biased po pitanju VIPa - ocekivao sam sve najgore, i bio spreman na sve najgore sa njima kada sam potpisao ugovor, i happy sam, jer jedini problem koji sam imao sa njima je sto mi nisu primenili popust od 240 dinara :) Cak ni rasplet raskida nije bio negativan po meni, jedino sto je malo trajao.



Kupio telefon iz oglasa, sa Telenora, dok nisam znao da mogu direktno u servis, smarali su me da im donesem 5-6 papira (ne zezam se, jedno 5-6 papira sam stvarno morao da im donesem! od ovlascenja za predaju, preko ovlascenja za uzimanje sa servisa, do ovlascenja za koriscenje telefona, dokaz u kupovini telefona - DA DOKAZ o kupovini!).
A keva ima, preko firme, Telenor postpaid, tako da znam kakav je domet kod njih i kod mene konkretno.


Hmm, ne, vidi gore :D


U to verujem, jer kod MTS-a sa ~20 brojeva, i 2 kod VIPa, koje vodim (/sam vodio) ja imam ukupno <10 prepiski zadnjih 5 godina... ne racunajuci naravno obnove ugovora i slicne sporazume.

Kao sto rekoh, sam mozes naci tih 15 ljudi, posto ti insistiras na njima, ne ja...
Vec si mi objasnio ranije da Borca nije Beograd, pa to jelte ne vazi za kantu od mreze zvanu VIP. Onda necu da pominjem levu obalu Dunava, niti Lestane itd. Medjutim, okolina gradske bolnice, Medak...su po tvojim standardima BG? Cak i po centru ume da zabode, npr 29. novembra...
Naveo sam ti konkretno oko tih fantomskih konekcija, koje se nisu desavale. Pogotovo ne 200,300 tokom noci :)
Eto, Telenor ti je omogucio da reklamiras telefon, iako si ga doneo kod njih bez obzira sto nisi vlasnik ugovora.
Pokusaj to u Mtsu ili VIPu, cisto da vidis ;) Hoces da ti kazem? Nece hteti da ti zavrse. U najboljem slucaju ces moci da predas tel, ali ce potpisnik ugovora morati da ga preuzme.
E vidis, ja sa VIPom imam preko 30 prepiski za kratko vreme.
Frapantan je bezobrazluk, odnosno nekompetencija koju su pozakali. Ako prelistas ovu temu, videces delic zavrzlame.
A taj popust za e-racun koji ti pominjes (koliko sam skapirao po iznosu) mi nisu obracunali ni posle reklamacije. Bitno da su poslali opomenu pred tuzbu za nepostojeci dug. Toliko o njima.
E da, svidja mi se i novo fer tarifiranje u interesu korisnika 90+60. Jedan od noviteta iz VIP kuhinje. Taj njihov marketinski trik gde daju vise minuta uz nepovoljnije tarifiranje nam je svima nakacio takvo obracunavanje.
 
Kao sto rekoh, sam mozes naci tih 15 ljudi, posto ti insistiras na njima, ne ja...
Znaci ne mozes...

Onda necu da pominjem levu obalu Dunava, niti Lestane itd. Medjutim, okolina gradske bolnice, Medak...su po tvojim standardima BG? Cak i po centru ume da zabode, npr 29. novembra...
Gradska Bolnica = KBC Zvezdara?? Leva obala Dunava gde tacno?
U 29. Novembra sam siguran da nijednu rupu nisam imao, tu ulicu cesto prolazim.
Ako pod GB mislim KBCZ, i tu sam imao signal stalno.
Medak - imao sam signal, bas sam 2x isao zbog telefona tamo, radio mi je VIP :)
Za Lestane jedino ne znam.

Naveo sam ti konkretno oko tih fantomskih konekcija, koje se nisu desavale. Pogotovo ne 200,300 tokom noci :)
A to se bas tebi desilo, a nece da kradu nekoga ko kao ja je imao Smart1100 (znaci mogao je da prekoraci net), i sve smartove skoro koristi za minute, i to ih bas trosi van mreze? Pa kako to da se to ne desi svakome bre, ili da izaberu one koji im bodu prihod :)

Eto, Telenor ti je omogucio da reklamiras telefon, iako si ga doneo kod njih bez obzira sto nisi vlasnik ugovora.
NISU! Na kraju sam morao da ga nosim u CT! Nisam mogao da dobijem sve te papire! Toliko o njihovoj profesionalnosti! Da su tada znali da firme tako rade, ne bi bili bilmezi.

Pokusaj to u Mtsu ili VIPu, cisto da vidis ;) Hoces da ti kazem? Nece hteti da ti zavrse. U najboljem slucaju ces moci da predas tel, ali ce potpisnik ugovora morati da ga preuzme.
Aha :D Malo Morgen samo tako :) A bas je jedna od osoba koja je od mene uzela telefon i predala i pokupila. Imala je ovlascenje iz opstine :)
Sad si se upecao bespotrebno.

EDIT: BTW, VIP ima zakonsko pravo da to trazi, jer je telefon NJIHOV legalno. Telenor ni tada nije imao pravo da mi ISTA trazi osim fiskalnog ili garantnog lista, a smorili su me vise nego bilo sta od nase birokratije...


E vidis, ja sa VIPom imam preko 30 prepiski za kratko vreme.
Frapantan je bezobrazluk, odnosno nekompetencija koju su pozakali. Ako prelistas ovu temu, videces delic zavrzlame.
Verujem ti, za taj deo sa VIPom uopste ne sumnjam. Kazem i sam sam bio spreman za najgore sa njima, i prosto sam bio srecan za sve sto nije najgore ;) Zato je i moje iskustvo sa njima pozitivno.

E da, svidja mi se i novo fer tarifiranje u interesu korisnika 90+60. Jedan od noviteta iz VIP kuhinje. Taj njihov marketinski trik gde daju vise minuta uz nepovoljnije tarifiranje nam je svima nakacio takvo obracunavanje.
Sto je, uz besplatne i odvojene minute u mrezi, bolje nego Telenorova optimizacija paketa, najavljena na racunu dva meseca posle primene :D Gde je 20-25% veca cena paketa.
Tvoja strana ima jedan pogled na stvari, mi se ne slazemo sa time :) Nama nije Telenor uopste bolji od VIPa. Samo se manje cuje o problemima sa njime.
 
Poslednja izmena:
Smart, jer ne mozes prekoraciti internet. Nemoj im davati mogucnost da te posle boli glava zbog toga. Posto ne uzimas telefon verovatno mozes uzeti net dodatak, ako ti treba.

Ako budemo uspeli da izboksujemo popust od 50% na VIP-u, šta bi trenutno bio bolji izbor, SMART 1000 za oko 1050 dinara ili STANDARD 700 za 1075 dinara za nekoga ko mesečno troši u proseku između 200 i 300 minuta razgovora (po starom tarifiranju 60/60) i 500-600 SMS-ova, internet skoro pa nepotreban ?
 
Ja mislim da je bolja opcija Standard 700 ovde, uz obavezno limitiranje interneta na ~600MB (na mobilnom telefonu) da se ne desi da dođe račun od par stotina eura. Pa ček da se stavi i dodatni merač, za svaki slučaj...
Kod smart paketa mi se ne sviđa što svako dodatak koji se kupi (ako nekad zatreba), mora da se koristi minimum tri meseca. U standard tarifi postoje jednokratni dodaci. A i nekako više znam na čemu sam.
Kod smart paketa, ako se desi da ostaneš bez smatova, moraš praktično da dokupiš sve dodatke (za priču, poruke i net). Kod standard paketa samo ono što treba.
 
Poslednja izmena:
Iako je i u teoriji i u praksi Standard bolja varijanta, licno ne bih nikome savetovao pakete gde net nije limitiran. Prosto jer je to sada ispod nivoa tržišta.

Da ne bude zabune, koristio sam takav paket, stari Smart 1100 ali na dumb telefonu bez gprs. A mreza pamti i tacan model telefona, imei, etc.. Tako da nema zime ;).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno