Šta je novo?

3DMark 11

Zanimljivo, ja koliko gledah po netu moraces da spustis max core za par desetina MHz da bi dogurao do 6,4GHz za memoriju :D To je onaj lik sa OC3D imao i ja mislim 1150MHz na jezgru :)
 
Dotezanje....1180/[email protected],maximalno stabilno 24/7...

attachment.php
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    256.3 KB · Pregleda: 266
Temperature su monstruzono dobre za takav OC :D Jedino da li bi bile vise u unigine valley benchu posle sat vremena przenja. U svakom slucaju se isplati baciti 290X na vodu :)
 
Neverujem da bi bile vece,inace,to su max zabelezene temperature posle skoro sat vremena przenja crysis3,pa sam posle izvrteo 3d mark,cisto vidim rez....
 
Pa to je bas cool :d Nego ja mislio 52C posle 3DMarka. Gde da sumnjam u takvog profesionalca :lupko: Nego na drugu temu, osvoji li onaj AMD contest sto je bio na Benchu, bas si bio dobro odradio ASUS DCuII :D
 
Drugo mesto osvojio,dobio onaj amd APU cpu....
 
Neverujem da bi bile vece,inace,to su max zabelezene temperature posle skoro sat vremena przenja crysis3,pa sam posle izvrteo 3d mark,cisto vidim rez....

Na koliko je fan? Jel to pored otvorenog prozora? :)
 
Nije pored otvorenog al je veoma hladno u toj prostoriji ;)
 
Poslednja izmena:
Trenutno trazim maximum za core,posle cu i memoriju doterati.....moram pronaci koliki je max safe vcore,neki cak pisu na vodi preko 1.4v da idu....bice igranja ovih dana ;)

Bilo bi lepo da postavis neku sliku sistema :) Koji blok si uzeo ? I koje su temperature naponske jedinice?
 
U pitanju je ovaj blok:

fc-r9-290x_na_front_800.jpg


+ ovaj backplate

fc-r9-290x-backplate_front_800.jpg


Temp naponske dok kopa

attachment.php



....a sto se fotkanja tice,bice i toga,fali mi jos par sitnica da "utegnem" ceo sistem onako kako sam zamislio,pa cu oda okaciti neke fotke....
 

Prilozi

  • naponska.JPG
    naponska.JPG
    66.1 KB · Pregleda: 233
Poslednja izmena:
Odlicne temperature. Koji je asic karte? A koja je ambijentalna temp. i temp. vode posle sat vremena kopanja ? I ja palniram da potopim jednu ili dve 290, pa da znam sta da ocekujem :) I iskoristi ovo zahladjenje pa vidi koji je max za testiranje. Na vodi bi trebalo da doguras do 1238/1637 , to je neki prosek hwbotu za vodu
 
Asic je 75% ako se nevaram,karta ne prelazi 51 stepen sad ovih dana dok kopa,zatvoren je prozor od sobe.....e sad,maximum sto sam ja uspeo da izvucem sa njom za igre 100% stabilno je 1180/1450,i to pri setovanju voltaze na 1.4v preko gpu tweaka,sve preko toga krecu artefakti....
 
Ajde prvo vidi šta ti u biosu piše.
I najbolje da isključiš taj turbo i lepo klokuješ k'o čovek :)
 
Pa nije mi bas nesto primarno da klokujem, u biosu je sve po difoltu, znaci ukljucen cool n quiet, turbo core i to sve
 
Pa onda se možda 3dmark pogubio...
 
par puta sam radio i svaki put je izbacio, nista mi nije jasno
 
2mhYzhH.png
Maksimum koji sam uspeo da izvučem.
Čini mi se da bi cpu mogao makar na 5.1-5.2 sa boljom matičnom. Ovo je već sa najvećim mogućim naponom koji može da se izabere u biosu i čini mi se da throtluje malo jer su rezultati na 4.8 i 5Ghz skoro isti.
Koliko je matična dobra za OC najbolje pokazuju temperatura naponske(tmpin1) i vdroop od 0.88V! :d
vram je mogao još neki mhz gore, ali nisam video veliku razliku ni sa ovim u odnosu na default.
 
Pogledajte prilog 144551
Maksimum koji sam uspeo da izvučem.
Čini mi se da bi cpu mogao makar na 5.1-5.2 sa boljom matičnom. Ovo je već sa najvećim mogućim naponom koji može da se izabere u biosu i čini mi se da throtluje malo jer su rezultati na 4.8 i 5Ghz skoro isti.
Koliko je matična dobra za OC najbolje pokazuju temperatura naponske(tmpin1) i vdroop od 0.88V! :d
vram je mogao još neki mhz gore, ali nisam video veliku razliku ni sa ovim u odnosu na default.
Vi sa 2500K na 5GHz dobijate isti score kao ja sa i5-4670K na 4,2GHz i 1,25V. Ja ovo moje nemenjao bar jos 3 godine :D
 
Porediš maximus vi hero i jednu od najgorih z77 ploča? :)
 
Porediš maximus vi hero i jednu od najgorih z77 ploča? :)
Ne nije to bila poenta moje poruke. Hteo sam da kazem da od 2500K do 4670K nije bilo velikog povecanja performansi. Tvoj je na 5GHz a moj na 4,2GHz i isti su. Mislim prosle su godine, a razlika je minimalna kada se overklokuju. Nego cime ti hladis tih 5GHz ?
 
Ma razuemo sam ja tebe, ali hoću da kažem da je razlika između ta dva procesora i manja nego što misliš. Dobra ploča mnogo znači za cpu skor... Ovde sam imao veći skor na 4.8Ghz nego na 5, dok ovaj lik na 4.9GHz ima neuporedivo bolji skor zbog bolje ploče.
Tih 5Ghz hladi 212Evo i posle 3dmarka maksimalna temperatura bude ~75C. Prime se ne usuđujem da uključim jer temperatura naponske ode u đavola i na 96C se ugasi komp. :d
Na 4.5Ghz, 1.3V, koliko mi je za svaki dan u prime-u, temperatura ide do 80C na ovim vrućinama, s tim da je kuler na 1000rpm. Mogao bi napon i niže da ide, ali su mi uključeni EIST i C-state.
 
Dobar primerak imaš, šteta što nemaš bolju ploču i vodeno hlađenje :(
 
Mislim da nije ni blizu DoX-ovog sa prethodnih strana, ali nije ni loš.
Sačekaću malo da vidim kave su temperature i kako se overklokuje devils canyon. Ako bude bio bolji od haswella, prelazim na njega, ako ne bude mnogo bolji, uzimam novu ploču i bolje hlađenje.
 
Jel si probao da poteraš procesor još malo? Kakve su ti temperature?
Mene definitivno ploča mnoogo ograničava. Ovo je rezultat na 1.384V i još malo doterana grafička. Manje temperature i malo bolji rezultat, ali zato nestabilno do zla boga. Prolazi 3dmark, ali za prime popijem bsod. :d
Edit: I jel ti 3dmark lepo vidi brzinu rama? Ja sam iz nekog razloga sa starom memorijom imao 10ak procenata bolji physics score na 1600 nego na 1333. Sa ovom na 2133 nešto nisam video razliku.
 
Poslednja izmena:
Jel si probao da poteraš procesor još malo? Kakve su ti temperature?
Mene definitivno ploča mnoogo ograničava. Ovo je rezultat na 1.384V i još malo doterana grafička. Manje temperature i malo bolji rezultat, ali zato nestabilno do zla boga. Prolazi 3dmark, ali za prime popijem bsod. :d
Edit: I jel ti 3dmark lepo vidi brzinu rama? Ja sam iz nekog razloga sa starom memorijom imao 10ak procenata bolji physics score na 1600 nego na 1333. Sa ovom na 2133 nešto nisam video razliku.
Na Phenom II 955, kad sam prebacio ram sa 1066 na 1333, povecao se skore za 300 poena. Moja od kako je ubacena radi na 1600MHz pa i ne znam. Temp u prime95 bez AVX2 ode do 90C, i to je sa 1,325V, posto je napon adaptive podesen, a visi oko 80C kada podesim manual. Prime sa AVX2 i Linx sa dosta memorije ode odmah na 100C. ISto vazi i sa OCCT. Maticna ni da se umlaci :)
 
Nazad
Vrh Dno