Šta je novo?

3DMark 11

Sta je 14.800, HD7970??? Pa to nije ni 100-ti rezultat u svetu racunajuci LN2.
To je teoretski nemoguce sa Tahiti cipom da se napravi validacija sem na LN2.
A i tada moze 1% primeraka.
12-12.500 Max. Ala bi to bilo dobro za 350e a ti 15.000 u 3D Mark 11 kao GTX780.
Zasto ljudi to rade umesto da prikazu skor, pa to ne pokaze njihovo umece nego srecu.
E sada moguce su ne samo malverzacije sa tesalacijom kod Radeon, moguce je i da HD Intelov pripomogne.
Vidjao sam recimo 6950 sa ukljucenom HD grafikom pokazuje graficki skor kao GTX580 u 3DMark Vantage i moze da se uradi validacija u njemu.
Kako to urade, ne znam, stvarno, ali pripomogne skoru, i prilikom validacije kada iscita sve pokaze jasno da je Interna graficka pojela malo memorije od sistema,
nema recimo 8GB nego 7.25GB ili 6.25GB, recimo.
ako moze u Vantage verovatno moze i u 3DMark 11 bez validacije.
 
Poslednja izmena:
ako moze pomoc oko odabira grafike gtx 460 ili HD 6850? hvala
 
Jel danas prvi april? Poseban dan namenjen spamovanju tema i off topicu ili ja nesto propustam?
 
@Dox :shock: cpu? ovo stabilno ili? i hladis ovo sa se2? malaka ako je ovako svaka cast repekt
 
stvari se zakuvavaju :D
jedan forumski inventar vs drugi forumski inventar :D
Nema tu "vs", druze, znas da su oni komplementarni... dve glave, pola mozga. Pa deli.

Inace se i drugi - ponovo - usunjao na forum, danas sveze registrovan, izgleda da je na ovom "havajskom" zakljucan (s obzirom da mu ne stoji da je banovan)... sta mislis, koji ingeniozni nick je uzeo ovoga puta? :)
 
Nema tu "vs", druze, znas da su oni komplementarni... dve glave, pola mozga. Pa deli.

Inace se i drugi - ponovo - usunjao na forum, danas sveze registrovan, izgleda da je na ovom "havajskom" zakljucan (s obzirom da mu ne stoji da je banovan)... sta mislis, koji ingeniozni nick je uzeo ovoga puta? :)

nemoj mi reci... munja? :D
 
:D:D:D:D

Cekaj, reci mi nesto... jel' si to samo lupio, tj. nagadjas na osnovu prethodnih iskustava sa doticnim? A mozda mi samo citas misli, ko ce ga znati? :d
Ili si ga pak izvalio na keca, u momentu (jos jedne u nizu) registracije? :)
 
:D:D:D:D

Cekaj, reci mi nesto... jel' si to samo lupio, tj. nagadjas na osnovu prethodnih iskustava sa doticnim? A mozda mi samo citas misli, ko ce ga znati? :d
Ili si ga pak izvalio na keca, u momentu (jos jedne u nizu) registracije? :)

ima pomalo svega...
malo telepatije ;) malo prethodnih iskustava i razumevanja funkcionisanja mozga i preferancija ka odredjenom brendu :D i na kraju malo stare, dobre muske intuicije :D
a i primetio sam da nesto smrducka dok sam na forumu :D
 
Novo napajanje, novi rezultati.

Image 018.jpg

Mislim da je ovo neki bas bas max koji moze na vazduhu da se "istera". Za vodu ne znam jos. :D
 
CF 2x 7950 na vodi

attachment.php
 
Lepo Lepo. Uboo si dobar primerak cpua a boga mi i gpua :D Koji joj je asic ?
Po rezultatu smo tu negde. ali po klokovima moras jos da vezbas da bi me sustigao :smoke: :D

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?243571-3DMark-11&p=3220721&viewfull=1#post3220721

ASIC je 60.9% :p
Da si ti tu tvoju Single testirao na istim klokovima videla bi se razlika u snazi, ovako si morao da je razvalis bukvalno da bi bila priblizna kao Lightning. :d

Inace, da sam i ja ovu moju "potopio" mozda bi se i trkali :D . Za vazduh je taman a i previse. Gadja R9 290 stock lagano. :D

A za procesor si vec video temu. :)
 
Pa s obzirom na cenu obe nove kartice to je bas ta razlika sto se tice bencheva da kazem, ovo ostalo je samo sreca u primerku koliko je raspolozen za OC i da ga na taj nacin "poravnjas" sa novim modelom u gaming performansama. Uostalom to je i najbitnije, zar ne ? :p
 
Kad vidm vase poene, moj dodje kao jad i bjeda :d Ali ploca za procesor ne da vise da se id od 3,5 GHz, i grafin VRM ide do 70C a sam core do 60C na 40% fan speed ide 900 MHz, da li bi to moglo jos da ide, koji je safe limit za 6950 :)
 

Prilozi

  • Bencmark.png
    Bencmark.png
    502.8 KB · Pregleda: 84
Mislim da si do 95 bezbedan ali to mislim da nikako neces dostici + ti je mnogo sigurnije po kartu da ima manje temperature, nemoj da je silis bespotrebno.

Inace nije bitno kakav ti je rezultat niti poredjenje, bitno je da se postuje u temi i da se moze videti rezultat svake kartice ako nekome nekad zatreba bilo koji skor. :)
 
Super, mogu znaci jos malo da dizem :D Izvolte moju radi poredjenja, jos cu malo izvudci iz nje do nekih 60% ventilatora posle postaje bucan, za sada dobio sam dodatnih 10 fps average u BF3 na Ultra 1280x 1024 :)
 
Hajde sad u drajverima lepo ukljuci teselaciju.

Jos i to da upalim na ovu staru platformu koja me gusi barem za 3-4k :)

Inace , gasenje teselacije je dozvoljeno. I svi je gase za hwbot. Barem oni koji znaju :)

Sa ukljucenom teselacijom



attachment.php
 

Prilozi

  • ScreenShot208.jpg
    ScreenShot208.jpg
    396.4 KB · Pregleda: 497
Poslednja izmena:
Da malo osvezimo temu.....faza testiranja :)

attachment.php
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    335.2 KB · Pregleda: 142
1177MHz na jezgru i samo 42C :O WOW, nego mozes li i memoriju da gurnes vise, dosta pomaze u benchovima i generalno u igrama iz nekog razloga :)
 
Trenutno trazim maximum za core,posle cu i memoriju doterati.....moram pronaci koliki je max safe vcore,neki cak pisu na vodi preko 1.4v da idu....bice igranja ovih dana ;)
 
Nazad
Vrh Dno