Šta je novo?

Samsung 850 EVO (Samsung MGX/MEX controller, Samsung 128Gbit 40nm TLC V-NAND)

veca tebi cast na sirenju dezinformacija i paranoje.
 
Ja nisam reko da ce da crkne nego se trosi, brzina upisa i citanja mu opada (jer se razne stvari konstatno upisuju i citaju a nisu bas neophodne) i onda koja je svrha SSD-a? Da postane HDD vremenom po pitanju brzine? Ako niste znali i USB memorija radi na istom principu, posle 2 godine stalne upotrebe daj boze da upisuje 7-10mb a u startu upisuje 35-45mb (narvano govorim o usb 3.0) Tako isto i sa SSD-om samo sto je kod SSD-a mnogo duze ali za kapacitete od 512GB, 1TB a 250GB i 128GB koji ima samo jedan/dva (ne racunam kontroler i zavisi od modela do modela) cipa gde trpa sve te info. ne bih se slozio. Zato ako se bas ne susreces cesto sa page file da ti treba, slobodno to ugasi ako ti ista znaci brzina. A sto se tice toga da ce HDD pre da rikne nego SSD... :d U proseku isto oni traju ali HDD ima konstatnu brzinu dok SSD je gubi vremenom ;)
Mešaš babe i žabe. Samsung neće da se uspori.
 
Poslednja izmena:
U svakom slučaju pričaš o starim Sand Force, koji nemaju veze sa ovim.
 
Problem je sto prica a nema pojma, bukvalno.
Ajde da pita jer nema pojma ali imenjak iznosi tvrdnje, pa ce neko ko isto tako nema pojma, da kao istinito prihvati to pisanje i eto stete po neupucene...
 
Nadam se da je sarkazam.
Problem je sto prica a nema pojma, bukvalno.
Ajde da pita jer nema pojma ali imenjak iznosi tvrdnje, pa ce neko ko isto tako nema pojma, da kao istinito prihvati to pisanje i eto stete po neupucene...
Najgora varijanta.
 
Uredu je, smirite strasti nisam ubio coveka... Reko sam da je to bila cinjenica, i da mozda vise nije. Ne tvrdim da je tako i dalje... Stvarno mnogo nesto prisvajate srcu... I sami vidite da sam u jednom delu bio u pravu a u drugom nisam tj da su Sand Force imali probleme a ovi noviji nemaju vise. Eto ja nisam znao da ovi noviji nemaju probleme, jer nisam toliko ocekivao da je SSD napredovao... Samo jos fali neko da mi se ovde rasplace :D
Opustite se ljudi tu smo da pricamo i jedni druge da ispravimo ako u necemu gresimo ili ne znamo ;)
 
dule:

nisi ubio coveka ali si sirio dezinformacije jer si neupucen i nisi hteo da prihvatis sugestiju da gresis,pa je morala da ti se skrene paznja.ne prihvatamo k' srcu,samo vise farbu sa zidova skidate sa tom mistifikacijom SSD-ova i opasno ide na zivce jer je kao kuga,koliko god mi iznosili cinjenice i pojasnjavali prosto nece ljudi da batale.
 
Ok :d U svakom slucaju vidis da nisam od te sorte ljudi koji ce da teraju svoju pricu do kraja :D
 
Uzeh 850 EVO 256GB za MacMini, sve radi kako treba.
 
Mozda si uzeo 850 PRO od 256GB ili si ipak uzeo EVO od 250GB ali sigurno nisi uzeo to sto napisa.
 
Potejto, potato, EVO 250GB je u pitanju.
 
Jeste, sem ako prodjes kao oni sa linka koji sam kacio gde im je automatski TRIM tiho unistavao podatke. Tako da garancija nema...
Meni u jednom hypervisor-u sada radi 850 EVO/ 500 GB. Lepo sljaka za sada, iako je TRIM zbog gorepomenutog problema onemogucen za sve Samsung uredjaje na nivou kernela. Brine me kad se nakrca podacima do 80%, a prodje dosta vremena bez TRIM-ovanja.... :sceptic:
 
Poslednja izmena:
Da li je 850 EVO best buy sto se tice pouzdanosti i performansi na duze vreme? Mislim, da li postoji jeftinije resenje, da moze u potpunosti da parira ovom?
 
Ok, hvala, sad cu da pogledam. Jasno mi je da ima jeftinijih varijanti, samo nisam pratio neko vreme situaciju, pa ne znam ko je jos u igri sa Samsungom.
 
"pouzdanosti i performansi na duze vreme"
Konkretno sam mislio na sindrom "usporavanja" i jos par drugih mana koje dolaze do izrazaja tokom vremena koriscenja, cesto cak i kraceg vremenskog perioda kao npr. kod nekih modela Silicon powera.
 
Ovako na keca, secam se da sam skoro citao za SP240GBSS3S55S25 jako losa iskustva sa novim serijama. Pre oko god dana za neke druge modele. Zato pitam, jer kazem da nisam pratio neko vreme.
 
Dobar je Evo 850, nema bolje za te pare pretpostavljam. RAdi mi vec pola godine OK, prvi moj SSD, ne znam kakvi su drugi. Gledam one cruciale pa duplo skuplji. Jbt samsung 250GB, 80e.
 
Ovako na keca, secam se da sam skoro citao za SP240GBSS3S55S25 jako losa iskustva sa novim serijama. Pre oko god dana za neke druge modele.

Nisam siguran da je to primer za ono što si prethodno pomenuo. "Tokom vremena korišćenja" znači da disk vremenom počinje da radi sve sporije. Nove serije su sporije kada u njih stave lošije kontrolere i onda su sporiji od početka, ne od korišćenja. Dakle, da li pitaš za diskove/proizvođača za kog se pouzdano zna da ne slabi nove serije diskova ili za diskove koji ne slabe od... habanja?
 
Bas tako sam citao za taj sdd, da vremenom postaje sve sporiji. U medjuvremenu sam bio na temi "best buy sdd", pa sam resio dileme, izmedju ostalog i u vezi ovog ssd-a.
Od normalnog koriscenja, nisam mislio da torentujem na njemu. Mada, sto da ne! ;)
I naravno ovo prvo sto si pitao, valjda to znaci pouzdan - izmedju ostalog.

Da dodam:
@umart
Delim tvoje stavove sto se tice izbora ssd. Nije potrebno ime da bi proizvod bio dobar, kao sto za svakodnevno koriscenje nisu potrebne neke svemirske porformanse. Prosao sam poslednjih 50tak stranica navedene teme i video o cemu se radi. Mozda se ne slazem sa tvojim pristupom diskusiji, ali to je vec nesto drugo. Vecina korisnika svakako nece primetiti razlike koje proizvodjaci navode kao specifikacije.
Upravo zbog toga sam i postavio pitanje, da cujem sta postoji jos od budzetskih diskova koji konkurisu 850ici.
 
Poslednja izmena:
Pazario 850 EVO 250GB, za sad zadovoljan.
slika 1.pngslika 2.png
Iskljucio sam onaj RAPID
 
Poslednja izmena:
Prikačio sam 850 EVO 250gb na matičnu ploču sa Sata 2 (Asus M2N-SLI). Nije bilo opcije za AHCI pa sam uključio RAID (kažu da je to to).

E sad, da li su ovo OK rezultati za Sata 2?

850 EVO AS ssd.PNG850 EVO novi.PNG
 
Nazad
Vrh Dno