Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Poslednja izmena:
Neko je ovde napisao da ima problem sa VIA HD Audio zvučnom karticom. Nažalost, koliko vidim, za nju uopšte ne postoje drajveri za Windows 10...
 
Ni meni nista na 8.1 kms pico, doduse prvo je poceo da skida pa sam mu odradio neki update i posle restarta ostalo zakucano 13.4gb slobodno na ssd-u a kada sam pokrenuo 8.1 bilo je 13.5gb free ...wtf
 
Zaglavljen sam na 10130, kaže da je to latest build. U Windows Update u advanced mi stoji TH1 i The selected branch is not set to receive preview builds, prebacivanje na fbl ne radi, prebaci ali kad se vratim opet je na TH1. Ne vidim nove buildove u Windows Update, guglao sam i vidim da brdo ljudi ima isti problem, mnogi nisu uspeli da ga reše, a sve metode koje sam probao nisu bile uspešne. Osim da skinem ISO, šta još može da se proba? Ako je neko imao isti problem neka napiše kako je rešio.
 
Ja sam na jednom kompu bio zaglavio na 130, resio sam tako sto sam instaliro XP. :D

Ne znam ali ako ti jeste aktiviran mogao bi da probas da apgrejdujes iz .iso 162, proveris jesi li jos aktivan i ako jesi onda upgrade na 240. Kroz WU vise nema sanse da mrdnes.

Inace, fazlinovicu, probavao ja jos svasta nesto ali bez uspeha i na kraju niti sam isao sa 162 niti sa sedmice nego onako kako je najlakse, autokmspico. :D
 
Meni piše da ne može da se instalira zbog:
NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430
The display manufacturer hasn´t made your display compatible with Windows 10.Check with the manufacturer for support.
A do malopre je pisalo da može da se instalira?:crash:
 
90 dana probna verzija vec objavljena na Microsoft sajtu:

pGyIpHM.png


Ne skidajte , sacekajte PRO verziju u toku dana ce biti na Microsoft sajtu!
 
Meni piše da ne može da se instalira zbog:
NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430
The display manufacturer hasn´t made your display compatible with Windows 10.Check with the manufacturer for support.
A do malopre je pisalo da može da se instalira?:crash:

Da bilo bi lepo da Microsoft objavi listu podrzanih GPU-eva... pogotovo sto vendori nece objaviti nista za stariji HW
 
Mozda ne moze preko Get Windows 10 aplikacije samo , probaj upgrade sa iso fajla pa vidi jel ti radi NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430!
 
Jel ovo vazi za regularno instalaciju sa win7? Meni izadje da apgrejdujem na win10... Jel ovo zamenjuje apgrejd iz WU? Posto tamo jos nece da pokrene setup?


I sta je sad ovo kod mene? U onom folderu sinoc bilo 5.7GB a sada samo 1.5GB I Nema skoro nista u njemu???
 
Poslednja izmena:
@darkodar
Da li za mene važi ovo: MediaCreationToolx64.exe ?
I samo pokrenem,gde da ga smestim?Hvala za pomoć,samo mi malo objasni ako se odnosi na mene..
 
Ne znam da li moze preko MediaCreationToolx64.exe da se odradi Upgrade sa Windows 7 na 10 , probajte pa javite , najverovatnije da moze.
 
Ja znam ko ce sigurno uptrebiti ovo...@ficicaaa.:D
Taj se nece smiriti dok svoj 240 RTM ne pregazi uzduz i popreko jedno x3.
 
Sta znam? on je insider i odavno je RTM, ali je uporan da da ga pregazi...
 
Ovo je zvanican ISO za Windows 10 Home i Pro

nrdaiJZ.png


Dakle en_windows_10_multiple_editions_x64_dvd_6846432.iso ima u sebi Home i Pro , sad ga trazim po google da skinem , posto nemam msdn nalog a on se placa!
 
Da, pomocu product key odredjujes koji ce biti instaliran od ta dva...
 
Ne moci ce da se bira kada se udje u ISO Home i pro , posto ja planiram danas da odradim Daz loader foru za besplatan upgrade onda necu unositi kljuc.
 
Neki update mi nudio od jutros, install sam i izgubila se ikocina za win10 :)
Dizem ruke...
 
preko media creation tool moze da se napravi iso file i kada se pokrene trazice kljuc to je za one sa original kljucevima? a za narodnu verziju moze da se preko media creation tool pokrene upgrade opcija i tako ubaci desetka na komp? ili ne :D
 
Ljudi, sto se tice update na win10, procitao sam negde da je vec napravljen folder u C partici pod imenom '' $Windows.~BT'' Nasao sam ga i unutra stoji setup. Da li je to to, da li mogu da instaliram? Ili moram da cekam tu notifikaciju sto pise ovde. Izvanjavam se unapred ako je neko ovo vec polemisao :)
 
preko media creation tool moze da se napravi iso file i kada se pokrene trazice kljuc to je za one sa original kljucevima? a za narodnu verziju moze da se preko media creation tool pokrene upgrade opcija i tako ubaci desetka na komp? ili ne :D

Odradiću backup sistema i probaću clean install pomoću ISO fajla koji se skida preko Media Creation Tool-a. :) Malo eksperimentisanja neće škoditi. ;)
 
Nazad
Vrh Dno