Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

kakav bre resample,toga nema jos od onih krs integrusa iz 2004te.poenta je da se disuje kompletan OS jer na kraju neko nema opciju u plejeru od koje svakako nema benefite.gde bre skupljate te mitove,ispasce da sve karte koje nemaju nativni asio drajver nisu sposobne da krsteno reprodukuju zvuk,a pakuju studio grade DAC-ove u telefone.
 
Šta je sa tim novim build-om? rekli su tokom ove sedmice će da se pojavi, a evo kraj je već pa opet ništa? Da se nisu malo predomislili?!!.
 
kakav bre resample,toga nema jos od onih krs integrusa iz 2004te.poenta je da se disuje kompletan OS jer na kraju neko nema opciju u plejeru od koje svakako nema benefite.gde bre skupljate te mitove,ispasce da sve karte koje nemaju nativni asio drajver nisu sposobne da krsteno reprodukuju zvuk,a pakuju studio grade DAC-ove u telefone.







Samo cinjenice, kapiram da gotivis Win ali nema on uvek najbolje resenje za sve, za to i sluze developeri... Integrusa je krs, e sad ti brani nju koliko hoces, u odnosu na Zvucnu Karticu je malo dete...cak i te Audigy iz 2003 su jace od danasnjih sa ploca... Kada koristis digital output (toslink) i nije toliko bitno dali je integrusa ili kartica, vec kada je analogna konekcija oseti se razlika u korist naravno zvucne kartice...





Dark je pomenuo bit perfect, procitaj malo o tome..


http://wiki.jriver.com/index.php/Bit-perfect_Audio


Nisu nebuloze...
 
Poslednja izmena:
Meni se gasi drugi hard disk. Jel ima jos neko podesavanje za gasenje harda sem onog u power meniju ? Jos sam prebacio SWAP na taj hard koji se gasi, ali ne vredi i dalje se gasi pa se zamrzne na par sekundi kada se pali....
Jesi probao u device manager pa na ide pa properties pa power options?
 
U "Change advanced settings" jesi li na to mislio ?
 
dejan87dex:

'ajde prvo procitaj sta zapravo napisem ne sta ti umisljas da pisem,nabaci koji argument pa da pricamo.ako ces da me ubedjujes da i directsound drajver nesto radi sa 16bit,44,1khz audiom,zaobidji me.danas su razlike iskljucivo u DAC-evima i putu od rendera do tvojih usiju,ne u samom OS-u,plejeru itd.a ako imas neki drugi argument sem da se "oseti" jako bih voleo da cujem.
 
Nemoj da pretvarate i ovo u hi-files.
Direct Sound može da budete bit-perfect, odnosno da ne prolazi dodatnu obradu, može svaka da se isključi.
ASIO ti garantuje da je na nivou OS-a nema, kao i WASAPI Exclusive.
I dalje može da se koristi obrada unutar samog player-a.
Ja koristim ASIO, jer što ne bih kad ga imam i dobro radi.
Ne znam šta ima da se raspravlja u prazno.
 
kakav bre resample,toga nema jos od onih krs integrusa iz 2004te.poenta je da se disuje kompletan OS jer na kraju neko nema opciju u plejeru od koje svakako nema benefite.gde bre skupljate te mitove,ispasce da sve karte koje nemaju nativni asio drajver nisu sposobne da krsteno reprodukuju zvuk,a pakuju studio grade DAC-ove u telefone.

Posle ovakvih izjava ja nebih vise pisao nista, objasnio si. I uzivaj u 44khz 16bit :) a pusti nas da uzivamo u boljem kvalitetu putem boljeg drivera.
 
izvoli,demantuj moju tvrdnju.i dalje ni jedan ni drugi niste mi okacili gde to i kako i DS i WASAPI diraju 44.1khz i 16bit.takodje,ako je 44,1khz i 16bit problem,koje to fajlove pustate veceg kvaliteta,i gde je tacno frka u DS-u i WASAPI-ju pa nemere te vase fajlove da pusti,nego ih daunsempluje i sta im vec radi.samo jedan konkretan dokaz sem da se "oseti" i da bataljujemo pricu.
 
16bit i 44.1khz je studijski kvalitet zvuka i format koji se prodaje na itunes-u, traxu, beatportu,deezeru, i svim digitalnim store-ovima.
To je format koji se isporucuje. Artist salje 24bit wav, a kao izlaz se dobija 16bit 44,1khz.
To sto ce neko pustiti traku kroz veci sample rate ne znaci nista.
24bit je dobar jer generalno nema klipinga, ali to nije standard niti se bilo koja pesma isporucuje u 24bita. To sto neka traka postoji u 24bita to je samo konverzija iz 16bita.
Zasto se ne prelazi na 24bita ?
100mb vs 50-60mb za pesmu od 5:30 minuta.
Dok se glavne trgovine ne opredele za 24bita, ista oprema za reprodukovanje nema smisla, i to sto neko nesto "primeti" je krajnje autosugestivno.
To je kao da divx konvertujete u dvd, i kao bolja je slika.
How yes no.
 
šta mislite, zašto je Majkrosoft blokirao skidanje utouched verzija windows 7 sp1...? ja nešt kontam, da će se lako apgrejdovati sa narodne verzije 7ce...(naravno ko ima dobar lek...):)
 
Mislim da je drugo u pitanju, win7 mora da ode.
Zele da ga vide na sto manje masina.
Upravo zbog win7 je win 8.1 lose prosao, to je jos jedan nacin
da naprave prostora za win 10.
Cak se nisu ni trudili preterano oko zastite...
 
izvoli,demantuj moju tvrdnju.i dalje ni jedan ni drugi niste mi okacili gde to i kako i DS i WASAPI diraju 44.1khz i 16bit.takodje,ako je 44,1khz i 16bit problem,koje to fajlove pustate veceg kvaliteta,i gde je tacno frka u DS-u i WASAPI-ju pa nemere te vase fajlove da pusti,nego ih daunsempluje i sta im vec radi.samo jedan konkretan dokaz sem da se "oseti" i da bataljujemo pricu.
Ja tebe nisam demantovao. Nego sam rekao da može, ne znači da će. Zavisno od podešavanja. Dok WASAPI i ASIO zaobilaze eventualno pogrešno namešten mikser.
16bit i 44.1khz je studijski kvalitet zvuka i format koji se prodaje na itunes-u, traxu, beatportu,deezeru, i svim digitalnim store-ovima.
To je format koji se isporucuje. Artist salje 24bit wav, a kao izlaz se dobija 16bit 44,1khz.
To sto ce neko pustiti traku kroz veci sample rate ne znaci nista.
24bit je dobar jer generalno nema klipinga, ali to nije standard niti se bilo koja pesma isporucuje u 24bita. To sto neka traka postoji u 24bita to je samo konverzija iz 16bita.
Zasto se ne prelazi na 24bita ?
100mb vs 50-60mb za pesmu od 5:30 minuta.
Dok se glavne trgovine ne opredele za 24bita, ista oprema za reprodukovanje nema smisla, i to sto neko nesto "primeti" je krajnje autosugestivno.
To je kao da divx konvertujete u dvd, i kao bolja je slika.
How yes no.
44.1/16 je matematički tačan format i maksimum našeg sluha i više od toga.

Ovaj off-topic da se mrdne ili ukloni.
 
kojih podesavanja,covece?i tacno kako moze?neki konkretan dokaz,bilo sta?
 
Aaaaaaaaa!!!
U Sound ima da se namesti sample rate za ceo sistem, namestiš tipa 96kHz, a puštaš 44.1. Onda većina kartica ima neke dodatne efekte koji su možda uključeni. Naravno ima i da ih isključiš na tom istom mestu.
Elem, ASIO i WASAPI Exclusive zaobiđe to da ne moraš ni da gledaš, a naročito ako ne znaš.
Plus Exclusive ima prednost što nijedan drugi zvuk ne može da se meša, tipa notifikacija itd.
Pa neće nešto da ti drekne dok slušaš.
U svakom slučaju ne znam šta se raspravljamo, kad sam se složio s tobom.
 
gde da izaberem default printer? imam dva pa uvek moram da biram onaj drugi iz liste kad nesto stampam..
 
Devices and Printers, desni klik na koji hoćeš da je default, set as default.
Tako je na osmici, ne verujem da su menjali.
 
Aaaaaaaaa!!!
U Sound ima da se namesti sample rate za ceo sistem, namestiš tipa 96kHz, a puštaš 44.1. Onda većina kartica ima neke dodatne efekte koji su možda uključeni. Naravno ima i da ih isključiš na tom istom mestu.
Elem, ASIO i WASAPI Exclusive zaobiđe to da ne moraš ni da gledaš, a naročito ako ne znaš.
Plus Exclusive ima prednost što nijedan drugi zvuk ne može da se meša, tipa notifikacija itd.
Pa neće nešto da ti drekne dok slušaš.
U svakom slučaju ne znam šta se raspravljamo, kad sam se složio s tobom.

dakle,ako sam te dobro razumeo,ASIO je superiorniji u plejbeku jer u DS-u kad namestis na 96kHz a pustis 44.1kHz DS ce nesto da mu uradi tj da nekako degradira signal?
 
Izbegavaš eventualni resampling ili ga sam nameštaš. Cela stvar uopšte ne mora da ima ikakve beneficije. Poenta priče je da kad već imaš mogućnost ASIO, što ga ne bi koristio?
 
burazeru,batali mene sa spinovanjem,burazer je postavio pricu da mu ne radi asio u aimpu na win10 TP-u i trt mrt,i ja lepo pitao za sta mu sluzi asio u plejeru.ti si onda uleteo sa moze i ne mora,da bi dosli do toga da se ti nacelno samnom oko nemam ni ja pojma cega slazes i da me pitas sto ne bi koristio kad vec moze.da ne pricam da me ni jedan ni drugi niste ispostovali sa odgovorom koje vi to formate pustate na kompu pa vam je 44,1kHz i 16bita malo.mozete usput da napisete koje to besne DAC-ove trosite da vam to ludilo od kilohercaze i bita prevede u analogni signal.posle mozemo se dohvatimo i egzotike od magneta koje vam pogoni neko ludilo od konova koje sigurno posedujete,da i mi sirotinja koja slusa muziku na direkt saundu ponesto i naucimo.

edit: zaboravih i to kako vam je akusticki obradjen prostor gde se nalazi to ludilo,i to bi nas zanimalo.
 
Poslednja izmena:
Au bre ti i dalje ne kapiras da je ASIO najbolji driver? Ajde zaboravi sve to, bice ti lakse, cemu toliko zamaranje kada ne prihvatas neke cinjenice... Lepo ti je napisano i cemu sluzi i sta zapravo radi i ti i dalje ne kapiras... Molim admina neka brise sve u vezi toga, sad se kajem sto sam i postavio jedno pitanje... Nikako coveku da objasnimo zapeo i zapeo ... I nije pa nije.
 
Poslednja izmena:
pa objasni meni neukom i dokazi buraz,ili pokazi gde su to iznete cinjenice,ili vec ako ides na autoritet pokazi kako to ti imas toliko superiorne usi pa imas "osecaj" da muzika bolje svira na ASIO drajveru,sta si to snimao,gde,sa kakvom si se opremom bakcao pa si stekao iskustvo itd.izvini na mom neznanju ali meni dejan87dex iz panceva ne znaci nista,bez uvrede.
 
Odužili ga sa ovim sledećim apdejtom, valjda izađe do kraja nedelje :D Takođe je rečeno da će i Spartan biti ubačen u ovom apdejtu .


 
Poslednja izmena:
Ja cekam njega, pa da se reinstaliram.:) Nego, kako znati koji je build kad im ne pise u onom Insider programu? Ili ja makar ne uspijevam da vidim..
 
pa objasni meni neukom i dokazi buraz,ili pokazi gde su to iznete cinjenice,ili vec ako ides na autoritet pokazi kako to ti imas toliko superiorne usi pa imas "osecaj" da muzika bolje svira na ASIO drajveru,sta si to snimao,gde,sa kakvom si se opremom bakcao pa si stekao iskustvo itd.izvini na mom neznanju ali meni dejan87dex iz panceva ne znaci nista,bez uvrede.
Zašto ti mene stavljaš u kategoriju kojoj ne pripadam? I ne znam šta pričaš o sirotinji sa DS, kad je i WASAPI isto tako dostupan. I cela poenta nije da je nešto neverovatno superiorno, nego kad već možeš, zašto ne bi... I naravno ništa iznad 44.1/16 ne treba, jer je iznad ljudskog sluha.
Napravio si kao da smo audiofilni zaluđenici koji veruju u razlike u hard diskovima oko zvuka. Inače sam popio ban s jednog foruma jer sam poremetio status quo neznanja.
I ovo sve nema veze s Windows 10 kao takvim. Ja sam mu rekao za ASIO kako da vidi hoće li da radi. Verovatno će biti bolje kad bude finalna verzija. Uostalom uvek ima WASAPI ili dobro podešen DS.
 
citirani post niti te pominje,niti se na tebe odnosi,a ako si se osetio prozvanim,to je tvoj problem,ja ti tu ne mogu pomoci.iz cega proizilazi da nemam pojma na koga se tvoj post odnosi,tj pricas sa imaginarnim sagovornikom.ako ti je do price,procitaj sta sam zapravo tebi pisao,pa ako hoces odgovori,ali i ne moras,posto koliko vidim nista konkretno ne pises,sem eto sto ne staviti ASIO ako je dostupan (a u ovom slucaju nije),sto niko nije ni sporio.
 
U mom slucaju je dostupan i sve sljaka kako treba, sa tobom ocigledno je uzaludno komentarisati ... I naravno da cu uvek koristiti ASIO driver, moj izbor a i izbor mnogih...
 
Poslednja izmena:
Ja pitao za ASIO dali su podrzani sa PAX driverima, probao - dobio iste u listi na AIMPu iako su modovani , radi sve ok i ti sad kazes da te neko voza? A niti te iko pitao niti ista, sam si sebe uvukao u pricu sam nekim predrasudama.. Sam sebe si provozao i bilo bi lepo da postujes clanove ovog foruma.
 
Nazad
Vrh Dno