Šta je novo?

Pro Evolution Soccer 2015

Njima da je do gejmpleja, ne bi komplikovali sa pecurkicama i generickim modelima igraca iz godine u godinu.
Zasto ne koriste firmu od moderatora yoyoo-a, motion capture ljudi rade skroz profi ?
Koji sken face ili fotka, pa od fotke model lica i frizurica ...
Njima je samo cilj da izvuku sto je vise love moguce iz fransize, za igrace ih zabole patka.

Pogledajte samo netcode.
Krimi rad. :d
 
Konamiju nisu bitne licence, nije bitno sto zakinu PC igrace u odnosu na konzole sa grafikom, nije im ono bitna grafika i ako zaostaje deceniju za nekim igrama, nije im bitna fizika, nema veze sto je out to date, nije im bitan odziv komandi i tromost (ne sam oigraca).. nije kao prosle godine ali je daleko od udobnosti, nije im bitno sto se neke greske ponavljaju kroz PES-ove, nije im bitna publika (nije ni meni ali od 100 ljudi u kadru, 80 zna biti ista osoba.. kada sutas penal publika ima 3 frejma života mi moga), nije im bitan izgled menija.. izgleda kao prije deset godina.. sta je njima bitno ? Od cega nastaje taj magični gameplay o kojem svi pricaju ? O jednodimezionalnosti u odnosu na igre ovog doba.

Jedva sam pregazio sve te mane i poceo igrati i onda me sa vremena na vrijeme odvale bugovi koji se provlace kroz svaki PES koje svariti ne mogu. Igram ga od japanskog WE3 ali ovo je sramota sta iz godine u godinu rade. Ja sam dva dana štimao sweetfx da izgleda ovako: http://www.mediafire.com/convkey/0dc3/qwip5b6rf2gclx6fg.jpg

Jer su svi ostali kao da je editorima crno & bijeli monitor.

Što mi to treba. Sit sam ja vise njihovih obečanja a godine prolaze i prolaze. Samo neke od stvari koje ubise u mozak..

Kada trcim i protivnik dirne loptu, moj igrac prestane trcati.. diskonektuje se totalno. Kao da ga je voz udario. Il iako mu neko malo zapne. Problem kao i sta prastarim PES-ovima. Isti klinac kao i ovdje, prolazi lopta pored njega ali nije sposoban da je udari:
https://www.youtube.com/watch?v=2viAhpfXR1o&feature=youtu.be
Tacn ose vidi nakon 2-3 sekunde, on se okrene prema svom golu i šutne loptu koja vise nije tu.

U punom se trku on utripovao i izvodi neki klinac, naginje se na protivnik... mislim, WTF:
https://www.youtube.com/watch?v=OX81kxER64c&feature=youtu.be

I'm bored.. ili šta:
https://www.youtube.com/watch?v=E8cawvApEdg&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=DWSfQwh4dD4&feature=youtu.be

Uzimanje lopte disejblovano.. mislim:
https://www.youtube.com/watch?v=qp8Jz0spxmY&feature=youtu.be

Kada uzmeme loptu a protivnik iz ko zna kojeg razloga pada, pada i moj jer ga jednostavno ne moze preskociti:
https://www.youtube.com/watch?v=LtUpUBkVPtg&feature=youtu.be

Kao prvo, koji djavo Marcelo uopste pada ??

Kada napravim faul nekih 30-40m od svog gola, moji se igraci pomjeraju 10m od lopte ali u pravcu protivnickog gola. Umjesto obratno.

To su sve repetativni bugovi koji nastavljaju da ponavljaju a meni samo kroz glavu naviru sjecanja hejta u igraonama jer su se iste stvari i tada desavale.

Ima ovo cudo jos more problem.a Gdje je onaj sto ne vide suparničkog igraca kada dodajes. Makar da doda neprecizno pored. Isto i AI, pogodi moga u glavu kada izvodi aut. Izvodim brzinski prekid i pogodim svoga u noge i odbije se lopta u random smijeru. Pa nje valjda da nekada ne vide ni svoje igrace. Podesavanje asistencija kak ogod ali oni uvjek forsiraj uda dodaju bolje igracu i ako isti nije u stanju da primi ispravno.

Da ne bude da hejtam igrace i fanove. Nije ni alternativa bajna. Ako mozete da ovo pregrizete super, meni se neda. Ja ne znam kako svih ovih godina imate ovoliko strpljenje ali kada sm okod toga sta je konamiju bitno a sta nije, mislim da im igra jednostavno nije bitna. Ko se zakaci, zakaci. Mislim da dugo godina recikliraju istu igru istu platformu samo nastavljaju editovati ali nista novo. Nije ni cudo sto izgleda kao groblje.
 
Konamiju nisu bitne licence, nije bitno sto zakinu PC igrace u odnosu na konzole sa grafikom, nije im ono bitna grafika i ako zaostaje deceniju za nekim igrama, nije im bitna fizika, nema veze sto je out to date, nije im bitan odziv komandi i tromost (ne sam oigraca).. nije kao prosle godine ali je daleko od udobnosti, nije im bitno sto se neke greske ponavljaju kroz PES-ove, nije im bitna publika (nije ni meni ali od 100 ljudi u kadru, 80 zna biti ista osoba.. kada sutas penal publika ima 3 frejma života mi moga), nije im bitan izgled menija.. izgleda kao prije deset godina.. sta je njima bitno ? Od cega nastaje taj magični gameplay o kojem svi pricaju ? O jednodimezionalnosti u odnosu na igre ovog doba.

Jedva sam pregazio sve te mane i poceo igrati i onda me sa vremena na vrijeme odvale bugovi koji se provlace kroz svaki PES koje svariti ne mogu. Igram ga od japanskog WE3 ali ovo je sramota sta iz godine u godinu rade. Ja sam dva dana štimao sweetfx da izgleda ovako: http://www.mediafire.com/convkey/0dc3/qwip5b6rf2gclx6fg.jpg

Jer su svi ostali kao da je editorima crno & bijeli monitor.

Što mi to treba. Sit sam ja vise njihovih obečanja a godine prolaze i prolaze. Samo neke od stvari koje ubise u mozak..

Kada trcim i protivnik dirne loptu, moj igrac prestane trcati.. diskonektuje se totalno. Kao da ga je voz udario. Il iako mu neko malo zapne. Problem kao i sta prastarim PES-ovima. Isti klinac kao i ovdje, prolazi lopta pored njega ali nije sposoban da je udari:
https://www.youtube.com/watch?v=2viAhpfXR1o&feature=youtu.be
Tacn ose vidi nakon 2-3 sekunde, on se okrene prema svom golu i šutne loptu koja vise nije tu.

U punom se trku on utripovao i izvodi neki klinac, naginje se na protivnik... mislim, WTF:
https://www.youtube.com/watch?v=OX81kxER64c&feature=youtu.be

I'm bored.. ili šta:
https://www.youtube.com/watch?v=E8cawvApEdg&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=DWSfQwh4dD4&feature=youtu.be

Uzimanje lopte disejblovano.. mislim:
https://www.youtube.com/watch?v=qp8Jz0spxmY&feature=youtu.be

Kada uzmeme loptu a protivnik iz ko zna kojeg razloga pada, pada i moj jer ga jednostavno ne moze preskociti:
https://www.youtube.com/watch?v=LtUpUBkVPtg&feature=youtu.be

Kao prvo, koji djavo Marcelo uopste pada ??

Kada napravim faul nekih 30-40m od svog gola, moji se igraci pomjeraju 10m od lopte ali u pravcu protivnickog gola. Umjesto obratno.

To su sve repetativni bugovi koji nastavljaju da ponavljaju a meni samo kroz glavu naviru sjecanja hejta u igraonama jer su se iste stvari i tada desavale.

Ima ovo cudo jos more problem.a Gdje je onaj sto ne vide suparničkog igraca kada dodajes. Makar da doda neprecizno pored. Isto i AI, pogodi moga u glavu kada izvodi aut. Izvodim brzinski prekid i pogodim svoga u noge i odbije se lopta u random smijeru. Pa nje valjda da nekada ne vide ni svoje igrace. Podesavanje asistencija kak ogod ali oni uvjek forsiraj uda dodaju bolje igracu i ako isti nije u stanju da primi ispravno.

Da ne bude da hejtam igrace i fanove. Nije ni alternativa bajna. Ako mozete da ovo pregrizete super, meni se neda. Ja ne znam kako svih ovih godina imate ovoliko strpljenje ali kada sm okod toga sta je konamiju bitno a sta nije, mislim da im igra jednostavno nije bitna. Ko se zakaci, zakaci. Mislim da dugo godina recikliraju istu igru istu platformu samo nastavljaju editovati ali nista novo. Nije ni cudo sto izgleda kao groblje.

Odlican post. Sve potpisujem.
 
@Glenn, tata igrice si u pisanju misljenja i revjuova. Meni se desava sve to, ali kad treba da napisem to u nekom postu izgubim se u nebitnim stvarima haha
 
Čovek objasnio, zato sam i napisao da zajednica ne treba više da ih podržava, nisu zaslužili.
 
Sad ovakvi postovi, kad je PES bas dobar? Ne razumem tajming, kao ni tajming PES-edita, kao revolt neki.. brate, verzija je ista kao na novim konzolama osim losije grafike. Buuu.

Golovi su bas raznovrsni, R2 opet radi kako treba, 'real time' izvodjenje auta mnogo doprinosi gejmpleju, golman kom ne treba 5 sekundi da doda rukom, nastavljas akciju odma sa golmanom.. Opet se konkretno cuje lopta pri pasovima, sutu, pogadjanju precke, to daje feedback kog nemamo iz ove pticje perspektive i uvek sam pricao koliko je to bitno, ne znam dal je vecina to konacno skapirala.. Skroz dobre animacije, zamisljam da sam ja developer i kako bi izveo te animacije kad ne znas sta ce i kad ce neko od nas da klikne koje dugme, koji pravac da promeni, stvarno ne znam kako da to izgleda 'fensi' a da opet reaguje brzo na komande..
Istripovali ste se malo..

Nemam resenje za ovaj presing i oduzimanje lopte kad neko igra na pecurkama, stiskanje leve pecurke daje previse brz presing i instant oduzimanje lopte :( Za sad nemam odbranu od toga kad neko tako igra, ja igram na d-pad i nemam mogucnost da koristim to.. Poprilicno je iritantno i pre*rkano, za dve desetinke se stvori odma neko cim primim loptu, i oduzima mi je uvek bez prekrsaja..
 
Ja bih tebe na preki PES sud zbog tog tvrdoglavog insistiranja na d-pedu. Pa ja sam siguran da sada već duže igram PES na analozima nego na d - padu, ni ne sećam se kad sam prešao. Mučio sam se 1 dan a mnogo je udobnije i nema lomljenja prstiju i d-pada. Kontrola igrača mnogo preciznija. Pravi si deda :D
 
d-pad je zakon za pes, bio i ostao.
 
I ja sam do pre jedno 2 godine igrao fudbal na krsticima (realno do pes-a 2014 lakse je bilo da se igra na krsticima), ali od kada sam preso na fifu analozi su mnogo bolje resenje :)
 
d-pad je zakon za pes, bio i ostao.

Isto kao i tastatura za vožnje...

Ne razumem zašto neki ljudi u 2014-toj žele da im veštačka inteligencija odlučuju gde će završiti trough ball ili šut, gde će tačno trčati igrač. Nema većeg zadovoljstva nego kada se pošalje idealan pas u prazan prostor, u idealnom mseru i idelane jačine, ili kada igrač šutne tačno onako kako si zamislio, a ne neka skirpta da donosi odluke o tome i pravi greške umesto nas samih...
 
Zato sto je neprijatan osecaj, sta uopste vi mislite zasto se odupiremo, zbog navike? Ne, vec upravo nemam kontrolu koju ti opisujes, imam mozda vecu preciznost ali nemam kontrolu pod prstima, jednostavno ne sljakaju pecurke za tu perspektivu iz koje se igraju fudbalske igre, da je iz prvog lica, treceg lica, e onda bi pecurke bila prava stvar, ali fudbal se ne igra tako.
I kad si pomenuo voznje, opet pogresno poredjenje pravis, pre ce biti da je kao da igras voznju sa volanom a pogled je iz treceg lica ili bilo koji pogled sa spoljne strane automobila.. E tako je meni filing kad igram PES na pecurke.
 
Zato imaš opciju da upališ onaj kružić koji se pomera dok ciljaš kada su ti trough balls i šutevi na advanced, sve je stvar navike, a veruj mi da je zadovoljstvo kada pošalješ idealan pas u prazan prostor isti osećaju kod idealnog prolaska kroz šikanu :)
 
Nemam resenje za ovaj presing i oduzimanje lopte kad neko igra na pecurkama, stiskanje leve pecurke daje previse brz presing i instant oduzimanje lopte :( Za sad nemam odbranu od toga kad neko tako igra, ja igram na d-pad i nemam mogucnost da koristim to.. Poprilicno je iritantno i pre*rkano, za dve desetinke se stvori odma neko cim primim loptu, i oduzima mi je uvek bez prekrsaja..

Ne znaš ti da igraš. Strelice, tj. d-pad ima veliku prednost kod oduzimanja lopte. Kakvo crno stiskanje i presing sa pečurkom:)))
 
Sta kukate redom, nekom je bolje na padu nekom na analogu. Meni je nezamisivo igrati na padu i sumnjam da bi znao preci polovinu protiv nekoga.
 
Podrazumevano je (i predviđeno) da se igra na analogu, ali je ostavljena mogućnost kretanja preko d-pada. Samo što je uspešan "tackle" izvodiv samo pod određenim preciznim uglom, a sa analogom teže pogađaš baš npr. 90 stepeni, pošto uvek odstupa malo, tako da prednost ima d-pad kod oduzimanja lopte. Tako da je to prilično bitna stvar.
 
Na koje dugme je taj bolji tackle? Na X? Jer nije.. Ovo oduzimanje na L3 je preterano dobro uradjeno i nikad ne bude faul za razliku od X-a.
 
Kakav je ovo bezobrazluk Konamija.
Bez preterivanja, bukvalno vise od DVA sata pokusavam da igram online i ne mogu.
Unable to connect with opponent ili Checking Connection Status i tako u krug vise od dva hebena sata!
Obrni, okreni, restartuj ruter, komp, testiraj...
Potrazim malo po netu kad ono, masa ljudi danima ne moze da igra, jednostavno ne mogu da se povezu sa protivnikom i kraj price.
Ja danas odigrao jednu partiju koja je naravno prsla zbog protivnika na piratu i dial apu i to je to.
Razumeo bi da su ovo neki poceci, prvi put im je da rade online pa ne znaju ljudi, potkrale se greske i ok ali da posle X godina izdavanja online moda oni naprave ovakav propust. sr**e ili kako god da nazovem ovaj bezobrazluk, to ne mogu da razumem.
U stvari necu da razumem, ne interesuje me.
Hocete da budete COOL pa da pustite ljude da igraju pirata, nema problema! Nemam nista protiv ali obezbedite resurse da sistem moze da dise pa cemo da igramo.
Deinstal, disk u djubre, vise od mene pare nece dobiti i mirna mi glava.
 
Kakav je ovo bezobrazluk Konamija.
Bez preterivanja, bukvalno vise od DVA sata pokusavam da igram online i ne mogu.
Unable to connect with opponent ili Checking Connection Status i tako u krug vise od dva hebena sata!
Obrni, okreni, restartuj ruter, komp, testiraj...
Potrazim malo po netu kad ono, masa ljudi danima ne moze da igra, jednostavno ne mogu da se povezu sa protivnikom i kraj price.
Ja danas odigrao jednu partiju koja je naravno prsla zbog protivnika na piratu i dial apu i to je to.
Razumeo bi da su ovo neki poceci, prvi put im je da rade online pa ne znaju ljudi, potkrale se greske i ok ali da posle X godina izdavanja online moda oni naprave ovakav propust. sr**e ili kako god da nazovem ovaj bezobrazluk, to ne mogu da razumem.
U stvari necu da razumem, ne interesuje me.
Hocete da budete COOL pa da pustite ljude da igraju pirata, nema problema! Nemam nista protiv ali obezbedite resurse da sistem moze da dise pa cemo da igramo.
Deinstal, disk u djubre, vise od mene pare nece dobiti i mirna mi glava.

Pa ja ne pamtim kad je online radio u pesu. Prosto ljudi su nesposobni da naprave da radi online kako treba godinama uzanad. Probao i ja igru, po meni krs kao i prethidnih 5-6 godina...
 
Ma radilo je, moglo je da se igra ali ovo sad je extremno.
 
Radi online, smao se izbriše jedan folder u documents (mount). Ja nisam mogao da nađem par dana meč u nekim modovima, u nekima je jedva nalazio, onda sam taj folder sklonio na desktop i šljaka sad svaka tekma.
 
Radi online, smao se izbriše jedan folder u documents (mount). Ja nisam mogao da nađem par dana meč u nekim modovima, u nekima je jedva nalazio, onda sam taj folder sklonio na desktop i šljaka sad svaka tekma.
Taj folder i live update fajl se brisu ako live update ne moze da se instalira i nema nikakve veze sa konektovanjem na protivnika. :)
Znaci kad se desi Live Update Failed, obrise se folder ili samo temp. fajl u njemu ( live... nesto ), restartuje se igra i bude sve ok.
 
Taj folder i live update fajl se brisu ako live update ne moze da se instalira i nema nikakve veze sa konektovanjem na protivnika. :)
Znaci kad se desi Live Update Failed, obrise se folder ili samo temp. fajl u njemu ( live... nesto ), restartuje se igra i bude sve ok.

I ja sam mislio to, ali od kad sam taj folder obrisao, ja nisam imao problema koje sam ranije imao. Proradio mi je i myclub i Divizije su brže nalazile protivnike i sve.
 
Nazad
Vrh Dno