Šta je novo?

Pro Evolution Soccer 2015

Pa da, ako hoćeš da pobegneš, a ako hoćeš da se guraš i izguraš ga onda suprotno tj. ka njemu. Tako funkcioniše sad, prošle godine remplovanje je bilo na desni analog, kao što sam već rekao.
 
Poslednja izmena:
Pa da, ako hoćeš da pobegneš, a ako hoćeš da se guraš i izguraš ga onda suprotno tj. ka njemu. Tako funkcioniše sad, prošle godine remplovanje je bilo na desni analog, kao što sam već rekao.

Pa jeste logicnije ,samo da vidimo dal to dobro funkcionise.Igrao sam demo ,ali ne znajuci da su promenili ,nekako nisam ni upotrebavljao pa ne mogu bas da ocenim :) .Ali mozemo cekat jos dan,dva, pa cemo videt :) .
 
Stigla u prodavnicu :)
 
Probao sam, baš je neobično, teško je malo kontrolisati igrača ali nema onog laga pri menjanju igrača, dodavanja kao što je bilo u 2014 verziji. Nekoliko partija da odigram pa prenosim detaljnije utiske :)
 
Mislim da smo posle duzeg vremena dobili igru kakvu ovaj serijal zaista to zasluzuje,ovo je moj utisak posle 4 utakmice. Samo cu reci TO JE TO. :) Je l' to samo kod mene ili nema uvodne cutscene kada igraci izlaze na teren (sastavi timova, etc...)?
 
Jel verzija iz prodavnice dolazi sa prvim DLC-om ili mora zasebno da se instalira?
 
Neverovatno ružna igra, boje strava isprane... Mislio sam da sam greškom uključio low detalje. Posle dužeg igranje FIFA ovde mi prvo smeta jadna kolizija između igrača pa je mnogo teže uzeti loptu direktnim duelom, odnosno utrčavanjem u liniju protivniku. Nije mi jasno ni umaranje igrača, posle 50 minuta pola tima je potrošilo kompletnu energiju. Igraću na silu naravno ali trenutno ne vidim ništa posebno interesantno sem Partizana :)

Mislim da smo posle duzeg vremena dobili igru kakvu ovaj serijal zaista to zasluzuje,ovo je moj utisak posle 4 utakmice. Samo cu reci TO JE TO. :) Je l' to samo kod mene ili nema uvodne cutscene kada igraci izlaze na teren (sastavi timova, etc...)?

Ni kod mene. Prezentacija im je uvek bila jadna ali uvek može i gore izgleda.
 
Poslednja izmena:
Odigrao sam jednu partiju i skroz sam zadovoljan, jes da mi je cudno sto forsaken kaze za umor igraca ali po pitanju gameplay-a vidi se napredak.
 
Gameplay je bolji nego prosle godine ali je grafika zato katastrofa pogotovo kada se igraju vecernje utakmice, isprane teksture, osvetljenje lose, brate kao da igram na low. Stvarno sramota kako su osakatili pc verziju graficki.
 
Meni i dalje nije jasno zasto Konami na silu tera igrace da igraju po novim pravilima. Hocu normalno da igram bez upotrebe i desnog i levog analoga, znaci kao na 2013. To da li ja necu da se priviknem ili nesto drugo je moja stvar, dakle glupo je guranje igraca ako nisam navikao na taj sistem i ne odgovara mi. Jedino kad sam koristio analog je kad sam izvodio prekide pa birao igraca kome hocu da dodam ili ubacim loptu, kod kornera i slicno. Ovo sa novim sistemom smara nevidjeno i to me bas odvraca od igre, iako imam 2014 original.
 
Jel engine DX11? Ako nije koristite SweetFX pobogu ako je toliko isprano.
 
Ja pazarih celu noc, i evo taman da sednem d'igram, kad ono u podesavanjima mi konstantno ukljucen desni analog desno (y + mislim da je), i koju god kontrolu da pokusam da promenim, on odmah aktivira doticno...
u control panelu dzojstik normalno radi, kalibrisan kako treba, samo u pesu pravi problem... (thrustmaster f 430 je btw)
da li je jos neko imao slican problem, ili zna kako da resi ovo?
 
Ja ništa nisam skapirao oko tog guranja :p mislim wtf ovo je PES ionako ga igram na krstiću i drugari dolaze se Logitech Precision na partiju za sat vremena ni nemaju dodatne pečurke.;)

Ja sam danas probao PES i stvarno je ok igram PES od 5 tice i ovaj je baš taman.

Videću kakav je 2na2 pa javljam da li ima bagova. A grafa uf tuga baš tuga a kao 2015 next Gen i te fore,imam neki utisak da je PES 2011 bio lepši neznam kakav je na PS4 i X1 ali ako je lepša grafa nije mi jasna fora.
Kao sedi odbor u Konamiju i dogovara osakatićemo PC grafu jel nam je Sony šljusnuo lovu :mad:
 
Poslednja izmena:
Kakav crni Sony... Konami misli da će navući par socijala igrača kojima je FIFA 15 prezahtevna, ali to je krajnje *****na odluka. PES 2014 je definitivno bio lepši, endžin je isti praktično ali su boje bile bolje.

Još nešto - ovde se strašno malo sviraju faulovi, toliko malo da sam jedno poluvreme proveo praveći isključivo pogibljene startove jer sam mislio da faulovi nisu ni uključeni! Posle jedno 4-5 konačno je prekinuta igra i dobio sam žuti za nešto zbog čega bih u FIFA 15 odavno leteo iz igre.
 
Ja ništa nisam skapirao oko tog guranja :p mislim wtf ovo je PES ionako ga igram na krstiću i drugari dolaze se Logitech Precision na partiju za sat vremena ni nemaju dodatne pečurke.;)
Oni neće moći da izvedu slobodan udarac ni korner što je bezveze, mora analog da se ima.
 
Oličan 5+ ;) Na kraju smo svi imali sa pečurkama. Visoki pas u prostor prolazi u ovom delu vrhunski ;) i bogami svira sudija faulove samo tako crveni dobijaš nikad lakše.
Ali zaključak je da kretnja uradjena vrhunski golmani nisu retartirani kao ranije, i ovde kad je crven igrač tada ubija stvarno i Ibraka Dabra je Terminator popizdeo sam, elem što se mene tiče da je grafa bolje ni nemora da se menja PES.

By the way Pes 2na2 se završio tako što je jedan igrač (sa rezom 5:0 za moj tim) iz gubitničkog tabora bacio gamepad i otišao kući....naravno proglasio je ovaj PES najgorim ikada hahahahhaa
 
Da li se vama čini da je teško kontrolisati igrača, driblati sa njim i slično?
 
Da ja uvek igram PES sa Gamespeed 1+ ovako je sporo baš. Pa i ne baš drug je predriblao celu odbranu i dao go pa bi rekao da je do igrača i njegovog gameplaya, a opet ponavljam da posle večeranjeg igranja smo svi prezadovoljni sa samom kontrolom i pokretima čak i ovaj što je napustio je na početku bio zadovoljan :p
 
Znaci ko nema pecurke na dzojstiku moze da se slika... Bravo za Konami!
 
Koja je fora sa remplovanjem, ako je na levoj palici kako dok trcim npr. napred i hocu od nazad da otresem protivnika, normalno da moj igrac stane kad stisnem nazad :/... I kompjuter nekad zna da se gradi samo tako, stiskam 2x X ali dzabe
 
Meni je igranje odbrane na PC mnogo nepreciznije nego na PS3 recimo, možda je do dualshock2... probaću sutra dualshock3.
 
Meni je igranje odbrane na PC mnogo nepreciznije nego na PS3 recimo, možda je do dualshock2... probaću sutra dualshock3.

Nije do dzojpeda do igre je, ni ja nemam dobru kontrolu nad igracima u sesnaestercu, previse lako ispadaju i neprecizno ih je upravljati
 
PRobao sam i ja, doduse smao jednu utakmicu pa necu mnogo da sudim ali za sad mi je igra nekako spora, o grafici da ne pricam, dno dna, prezentacija naravno -1, postave, formacije, taktike isto uzasno odradjeno, al sad cu da odigram jos koju partiju pa da dam i konacan sud o gameplayu samom
 
Da ja uvek igram PES sa Gamespeed 1+ ovako je sporo baš. Pa i ne baš drug je predriblao celu odbranu i dao go pa bi rekao da je do igrača i njegovog gameplaya, a opet ponavljam da posle večeranjeg igranja smo svi prezadovoljni sa samom kontrolom i pokretima čak i ovaj što je napustio je na početku bio zadovoljan :p

Ne znam, ostavio sam game speed na nuli za sada, deluje mi ok tako. Odigrah par partija, prvi utisci... Pa uglavnom slični kao kod drugih, grafika je mogla biti daleko bolja, slažem se za kontrolu i pokrete to me je prijatno iznenadilo. Ali recimo ono što me nervira jeste trapava odbrana, šutevi su ok. Ima bagova tu i tamo, ali osim grafike, čini mi se da je ova 15 ipak korak unapred za Konami, a ne kao sa prošlim verzijama koje su bile blagi očaj.
 
Ispada da je PES 2014 bio samo neka vrsta platforme za nadolazece verzije, ima ovde dosta potencijala, mislim da je posle ovog PES-a ova igra krenula u pravom smeru. Nadam se da ce sledeci PES na PC-u biti identican u grafici sa verzijama sa next gen konzola. (Verujem da je i sada moglo bolje, ali nisu jednostavno hteli) Sve u svemu, na dobrom su putu posle ovog dela.
 
Citam komentare i smejem se, jer sam dosao do zakljucka da je KONAMI-ju trebalo, koliko, 5-6 godina da napokon krene u pravom smeru? Sramota. A da ne pricam o tome da ovo i dalje ije simulacija fudbala, daleko od toga. Nikad necemo imati fudbal koji kvalitetom i realizom moze da se meri sa NBA2K15. Barem slajdere da ubace i imamo pobednika.

Nego primetio sam da centarsuetvi po zemlji u kazneni i dalje mnogo lako prolaze, najvise sansi tako pravim. Smori posle odredjenog vremena, ne tera te da se trudis.
 
Citam komentare i smejem se, jer sam dosao do zakljucka da je KONAMI-ju trebalo, koliko, 5-6 godina da napokon krene u pravom smeru? Sramota. A da ne pricam o tome da ovo i dalje ije simulacija fudbala, daleko od toga. Nikad necemo imati fudbal koji kvalitetom i realizom moze da se meri sa NBA2K15. Barem slajdere da ubace i imamo pobednika.

Nego primetio sam da centarsuetvi po zemlji u kazneni i dalje mnogo lako prolaze, najvise sansi tako pravim. Smori posle odredjenog vremena, ne tera te da se trudis.

Eto NBA je savrsen..

Ima mana na pretek i sad govoriti da su FIFA ili PES (koji takodje imaju mana na pretek) iza njega je - haha.
 
Naravno da ima mana, ali je mnoooogo priblizniji realnosti od FIFE ili PESa. Nisam rekao da je NBA savrsen nego daleko realniji. Ti mozes NBA da podesis tako da za 4x12 minuta dobijes realan skor i ultra realnu utakmicu (po statistikama). Ajde da odigramo PES 2x45 minuta da vidimo rezultat ili statistiku. :D Bilo bi nesto tipa 20:18, sa 50 i vise suteva na gol, smesno. Ne kazem da ce iko igrati pes sat i po, ali naveo sam to radi komparacije. Isto tako kontam da postoji verovatno mnogo vise igraca koji ne traze od PESa da bude ultra realan, ali zato postoje slajderi recimo, da svako podesi onako kako mu odgovara. Ovako KONAMI k*nja kako su popravili to i to i uvek postoji dobar procenat igraca koji ce da pljune igru. Uvedite j*bene slajdere, how hard can that be?
 
Poslednja izmena:
Naravno da ima mana, ali je mnoooogo priblizniji realnosti od FIFE ili PESa. Nisam rekao da je NBA savrsen nego daleko realniji. Ti mozes NBA da podesis tako da za 4x12 minuta dobijes realan skor i ultra realnu utakmicu (po statistikama). Ajde da odigramo PES 2x45 minuta da vidimo rezultat ili statistiku. :D Bilo bi nesto tipa 20:18, sa 50 i vise suteva na gol, smesno. Ne kazem da ce iko igrati pes sat i po, ali naveo sam to radi komparacije. Isto tako kontam da postoji verovatno mnogo vise igraca koji ne traze od PESa da bude ultra realan, ali zato postoje slajderi recimo, da svako podesi onako kako mu odgovara. Ovako KONAMI k*nja kako su popravili to i to i uvek postoji dobar procenat igraca koji ce da pljune igru. Uvedite j*bene slajdere, how hard can that be?
Pa podesi i ti fifu, na slow gameplay, stavi legendary i ako znaš igrati imaćeš realan rezultat. Igram ja NBA i statistika jeste realna ali način igranja je glup, kao i u fudbalskim simulacijama računar igra odbranu kao retardiran, hvata skokove kao lud i koristi svaki otvoren šut, ne znam ja da je tako i realnosti. Problem kod PES a i FIFA-e je brzina i katastrofalno ponašanje AI odbranbenih igrača. Sve je to ista boranija i nijedna nije ni blizu realnosti, tj. ide u tome pravcu ali inteligencija računara i upravljanje koci sve to.
 
Nazad
Vrh Dno