Šta je novo?

DX

Kako stoji trenutno porucivanje baterija preko DXa?
Porucio bih 1 bateriju za Sony fotoaparat od "1750mAh" i 2 baterije za Nikon od "1200mAh" + jos neke sitnice( 2-3 punjaca za AjFon i eventualno jos neke sitnice ).
Inace..Da ovo porucujem preko DXa ili PandaWilla..sta je vasa preporuka?
 
e sad..crkla mi je i treca led e14 sijalica.samo je prestala da radi...sve tri su stigle u jednom paketu. dve su crkle "zajedno",a treca je nastavila da radi ali jos samo nedelju-dve..nisu mi stigle ni one dve koje sam reklamirao, a sad treba opet:(...
dakle imam dve bez ikakvih vidljivih ostecana i trecu koja je "eksplodirala", tj jasno se vidi na njoj ostecenje


generalno e27 lepo rade, a i jedna e14 u kupatilu vec mesec-dva...nadam se da nije u pitanju bas krsh kvalitet nego da me mozda zapala losa serija
 
Kako stoji trenutno porucivanje baterija preko DXa?
Porucio bih 1 bateriju za Sony fotoaparat od "1750mAh" i 2 baterije za Nikon od "1200mAh" + jos neke sitnice( 2-3 punjaca za AjFon i eventualno jos neke sitnice ).
Inace..Da ovo porucujem preko DXa ili PandaWilla..sta je vasa preporuka?
Pa jel pise ista na njihovom sajtu o tome? Malo je glupo da dozvoljavaju selekciju i placanje ako ce im se baterije vratiti..
 
Kako stoji trenutno porucivanje baterija preko DXa?
Porucio bih 1 bateriju za Sony fotoaparat od "1750mAh" i 2 baterije za Nikon od "1200mAh" + jos neke sitnice( 2-3 punjaca za AjFon i eventualno jos neke sitnice ).
Inace..Da ovo porucujem preko DXa ili PandaWilla..sta je vasa preporuka?

sa alija...nijedna kineska pošta ne šalje pojedinačno baterije...jedina pošta koja šalje je holandska pošta...kontaktiraj prodavca, ako kaže da ne šalje holandskom poštom već nekom kineskom znači da samo gubiš vreme...ako kaže da šalje holandskom znači da zna posao i da ćeš bateriju na kraju i dobiti...dx bi to morao da zna, što samo znači da su neprofesionalni ako uzimaju pare a ne šalju kako je jedino moguće...
 
Šalju baterije i Malezijskom poštom, doduše meni je trebalo gotovo 3 meseca da stignu, sve sa tracking brojem.
 
Meni je tako poslao malezijskom pa nikad nije stigla, a prošlo je 5 meseci... Dobio sam pare nazad...
 
Poslednja izmena:
@dedamrsoje
ali samo uz telefon? nisam siguran da ce poslati tom postom rezervnu bateriju koju posebno narucis...

malo je tu nastala zbrka...vecina prodavaca ce uz telefon poslati njegovu bateriju i to je ok, to prolazi manje vise svuda...medjutim, uz neke telefone idu dve baterije i to onda mora ili holandskom postom ili da odustanes od druge baterije...isto vazi i kad se narucuje rezervna baterija za bilo sta posebno...to opet mora na holandsku postu...

meni je u maju navodno poslata neka rezervna baterija preko malezijske poste...nije stigla...onda narucim od drugog, ali mu kazem e nemoj da mi saljes malezijskom i slicno da ne gubim vreme i on mi je odgovorio da je jedini nacin holandska posta i da ce tu biti sve ok...tako je i bilo...
 
Poslednja izmena:
Cek meni sad nije jasno zasto onda stoji da mozes da stavis bateriju u korpu i da je platis, ako ne stizu?
 
Cek meni sad nije jasno zasto onda stoji da mozes da stavis bateriju u korpu i da je platis, ako ne stizu?
Da ne bi menjali skriptu sajta ? Bilo je ranije nekih problema i izvinjenja . DX je ozbiljna firma , verovatno šalju onako kako se mora . NL , CH ili nekako ..
 
ja sa porucuo bateriju od 10400mA i nije stigla, stigla je smo futrola za nju, vtratili pare. Ponovo sam porucio neku od 2600mA ni ona nije stigla, proslo mesec dana jos cekam odgovor od njih.
Malo je komplikovano kod njih slanje poruka i prepiska. Kao konkretno vi saljete poruke DX-u?
 
Poslednja izmena:
Za žalbe imaš pod my account -> my orders -> pa na levoj koloni my tickets . Klikni na ticklet service , klikni na after receiving . Pod dva imaš missing items , pa tu pročačkaj . Za onu prvu , ako je preko 15 dolara , imaš traking number , proveri da li ti je stiglo / tvoje Ime i Prezime . Možda misle da ih vaćariš .
Dosađuj im malko . Po onom zapadnjačkom , za svoje pare , imaš pravo na to .
BTW , nekad zna da shippment potraje i po dva meseca , doduše retko ,
 
... Malo je komplikovano kod njih slanje poruka i prepiska. Kao konkretno vi saljete poruke DX-u?

Ja sam koristio opciju Live chat, trebalo nekih 4-5 minuta da se čovek iz podrške javi, bila je u pitanju narudžbina gde su nekih stvari imali na stanju, nekih ne, pa sam hteo da otkažem sve, čovek to uradio bukvalno trenutno, pare legle na moju karticu u roku od nedelju dana.
 
Za žalbe imaš pod my account -> my orders -> pa na levoj koloni my tickets . Klikni na ticklet service , klikni na after receiving . Pod dva imaš missing items , pa tu pročačkaj . Za onu prvu , ako je preko 15 dolara , imaš traking number , proveri da li ti je stiglo / tvoje Ime i Prezime . Možda misle da ih vaćariš .
Dosađuj im malko . Po onom zapadnjačkom , za svoje pare , imaš pravo na to .
BTW , nekad zna da shippment potraje i po dva meseca , doduše retko ,

Pa tako sam se i dopisivao. posle nekog vremena zaboravim sta sal kliknuo, sad sa zapamtio. ovo Ticket - karta me zbunjivalo.
Live chat kod mene nije radio.
 
Poslednja izmena:
Sta znaci "the item is pre-advised"?
 
Ljudi DX je mnogo ne ozbiljan sajt….Ja sam porucio kameru preko njih i cekao 10 dana platio i kao sto ste vi rekli dali su tracking broj ali 10 dana se nista nije desavalo….da bi posle mesec dan se setili da odogovre na moj tiket sta se desava sa mojoj kamerom i onda s saostili da je kamera rasprodata !!!Ali akda sam je ja platio ona nije bila rasprodata i kao fora kazu kod njih je bio neki kineski pranzik koji traje 15 dana pa kao nisu videli poruku haha :)….jedino sto je dobro sto su uredno vratili novac…

Moj savet posto vidim da se dosta gluposti desava tu d DX treba zaobici …dok preko Aliexpresa sam narucivao stvarno dosta sitnica i svaki put su me odusevili…

Aj zivi bili i veliki porasli :)
 
Imao sam nekoliko paketa narucenih preko DX. skoro sve su bili razne LED sijalice.

Svi paketi sem jednog su mi stigli(paket cekam oko 2 meseca i vrednost mu je bila oko 10$-dakle "super saver" ili kako to vec to zovu bez trakinga...)

Najsumnjiviji mi je moj postar(mozda gresim naravno)-on je do sad pakete redovno ostavljao u moje sanduce. Cak mi je rekao kad sam ga sreo da on ima "univerzalni kljuc kao radnik poste za postansko sanduce" - pa on otkljuca nesto veci paket i stavi ga tako u sanduce(sijalice koje su malo sire npr). I da kao "ne moram da brinem svaki paket ce uredno ostaviti" .
Ok, verovatno moze biti i neki zastoj. Pa ce ipak da stigne iako je vec proslo dva puna meseca.

Koja je procedura?obracam se DX ili nasoj posti(ali ne znam po kojoj osnovi nasoj posti)? da li oni mogu znati gde se paket nalazi?
 
Od takvih stvari se oprostis..nista bez trackinga i osiguranja paketa...mozda ti DX izadje u susret, ali cisto sumnjam
 
dakle bez trackinga je iskljucivo moja odgovornost ako mi ne stigne paket?? nisam znao da je tako?
 
Otprilike, da, jer koliko znam postoji procedura da se traži takav paket, ali to ni naši neće da ti rade ukoliko im ne kukaš i nije skupo i sl...zato sam ti rekao možda ti dx izađe u susret sa refundacijom..neće se ni oni cimati sa njihovom poštom
 
Najsumnjiviji mi je moj postar(mozda gresim naravno)-on je do sad pakete redovno ostavljao u moje sanduce. Cak mi je rekao kad sam ga sreo da on ima "univerzalni kljuc kao radnik poste za postansko sanduce" - pa on otkljuca nesto veci paket i stavi ga tako u sanduce(sijalice koje su malo sire npr). I da kao "ne moram da brinem svaki paket ce uredno ostaviti" .

Ništa carina, PDV i tako to? Eh, kako je vama Beograđanima dobro :p

Paketi prolaze kroz mnogo ruku, a može biti i da te je DX izlevatio, jer znaju da nema tracking... Sledeći put gledaj da porudžbina bude preko $15 pa ćeš imati free tracking.
 
Znaci ako se narucuje neki paket a nema tracking, a ne stigne, sami smo krivi jer nema pracenje, a nikako ne bi moglo preko Paypal Dispute/Claim-a i onda eventualno escalation istog tog dispute-a u case i da Paypal vrati novac?
Mnogo se kinezi prave fini, sve kasni njihova posta zbog praznika, te u Srbiji su culi da carina ne valja mnogo zadrzava pakete, te da proverim sa ukucanima ili sa komsijama da nije neko (nekako) uspeo da ukrade, ali 100% su ga poslali, nemaju dokaz ali zasto bi lagali.

Svako kome ne stigne paket u roku od 30 dana, zalite se, dobijate novac nazad garantovano u roku od 30 dana preko Paypal Dispute-a, a preko ebaya u roku od 10.
 
Nazad
Vrh Dno