Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

od fante so uzeo otvorenu plocu? sad cu da ga pitam posto se znamo.
 
Meni su Asus ploče stizale bez ikakvih zaštitnih nalepnica na kutiji ili kesi, tehnički je neko mogao da otvori, gleda i "podešava" pinove.
 
evo ovako, tvoja ploca nije sad bila zavrsena nisu stigli ali ti je noctua cooler i onaj kontroler ventova uzeo. tacno je da plocu nisi dobio sealed jer gigabyte ne lepi ni na ploce ni na grafike taj seal to moze da potvrdi ko god je kupio od njega do sad. rekao mi je da ako nema iscupanih da ce ti biti popravljeno ali to ne zato sto spada pod garanciju vec zato sto ima tamo dugo iskustvo pa mu besplatno servisiraju. kaze da mu tako dosta se ploca vrati sa krivim pinovima jer ljudi ne montiraju pravilno cpu i guraju i pomeraju prstima u lezaju. sa preko 800 ocena na danasnji dan nikada nikog nije nikada namerno ostetio niti ikada poslao tako nesto ti si mu vratio post expressom i on nije ni otvarao vec je direktno odneo tamo i u servisu su mu pokazali red i silne pinove pokrivljene sto je uslikao. ja sam od njega uzimao za vise od 15k robe i znam da je uvek sve bilo savrseno i tako kazem da si ti najverovatnije to nestrucnim ubacivanjem to uradio. sto nisi odmah dao nekom da ti montira nego si tek posle nosio nekom da pogleda? ploca ce najverovatnije biti popravljena posto covek ide uglavnom sredom pre sledece nista.
 
Poslednja izmena:
Uff,
dobro, nesto mi se i ne svidja sto se sve ovako, javno, prezentuje ova moja situacija, ce da ispadnne da cu se nesto, na kraju, zameriti coveku, potpuno nepotrebno.:mad:
Vec sam negde i pomenuo da se procesor nesto malo pomerao u lezistu i da me je to malo zacudilo, jer je kod Z77 ploce, procesor dobro nalegao u leziste.
Kako je tako je, nadam se da nisam nesto pogresno rekao i pogresno objasnio moju situaciju, i da sam nekako narusio reputaciju coveku od koga sam uzeo komponente.
 
Meni su Asus ploče stizale bez ikakvih zaštitnih nalepnica na kutiji ili kesi, tehnički je neko mogao da otvori, gleda i "podešava" pinove.

Tako je bilo i kod mene. Kupljena nova u radnji. NIkada mi se to pre nije desilo pa mi nije ni padalo na pamet da proveravam socket na novim plocama. Ploca je stigla sa najnovijim BIOS-om starim nekih dvadesetak dana. X79 platforma ja bila u pitanju a tek su izasli ivy bridge - e procesori.

Instalirao CPU upalio komp i deslio se da ne rade neki slotovi za memoriju. Odneo plocu u radnju gde je i kupljena. Nakon razgovora sa serviserima dobio sam obrazlozenje da sam verovatno iskrivio pinove nepravilnom instalacijom. Jer sam uklonio zastitnu plastiku pre nego sto sam ubacio CPU u socket. Plastikica je trebala da ostane. I nakon ubacivanja sama bi ispala.
 
To nikako nije moglo da pokrivi pinove.
 
To nikako nije moglo da pokrivi pinove.

Takvo sam obrazlozenje dobio. Sam sam kriv jer nisam proverio socket pre ubacivanja CPUa. Nikada pre a ni posle nisam iskrivio pinove niti bilo sta slicno. Ostalo je na tome, ali od tada uvek proveravam socket i to lupom. Za svaki slucaj ;)
 
Uff,
dobro, nesto mi se i ne svidja sto se sve ovako, javno, prezentuje ova moja situacija, ce da ispadnne da cu se nesto, na kraju, zameriti coveku, potpuno nepotrebno.:mad:
Vec sam negde i pomenuo da se procesor nesto malo pomerao u lezistu i da me je to malo zacudilo, jer je kod Z77 ploce, procesor dobro nalegao u leziste.
Kako je tako je, nadam se da nisam nesto pogresno rekao i pogresno objasnio moju situaciju, i da sam nekako narusio reputaciju coveku od koga sam uzeo komponente.

ti si je sam prezentovao, pokazivajuci svoju stranu price, sada imamo kompletnu situaciju.
 
I tako odoste debelo u offtopic.

Treba ovo premestiti u neku temu o reklamacijama.
 
slazem se, prebaciti u temu da li ste testirali madjarsku garanciju...izvinjavam se za offtopic ali one thing led to another :(
 
@KodMeneJeRadilo,
ne slazem se sa tvojom konstantacijom da sam ja nesto pogresno predstavio u odnosu na ono sto si ti preneo i to se vidi lepo kada se pogledaju svi moji postovi u vezi ove stvari i zato sam i rekao da mi se ne svidja da se ovako javno raspravlja jer ce doci do lose interpretacije.
Kako bude u vezi ploce, pouke su izvucene:rtfm: i to je to.
 
@KodMeneJeRadilo,
ne slazem se sa tvojom konstantacijom da sam ja nesto pogresno predstavio u odnosu na ono sto si ti preneo i to se vidi lepo kada se pogledaju svi moji postovi u vezi ove stvari i zato sam i rekao da mi se ne svidja da se ovako javno raspravlja jer ce doci do lose interpretacije.
Kako bude u vezi ploce, pouke su izvucene:rtfm: i to je to.

bez da zalazim dalje u offtopic ja nigde nisam tekao da si ti nesto pogresno predstavio vec da su sada obe strane predstavljene stim da se vecina toga poklapa. poenta je samo da niko nije ti nista podmetnuo i da ce se sve uciniti da ti se popravi sto pre.
 
Okey, valjda je sada sve jasno.
Evo nasao sam isti slucaj, bukvalno preslikana situacijahttp://forum.giga-byte.co.uk/index.php?topic=14776.0.
Bre, na onoj Z77 ploci si mogao skoro da radis sta hoces sa njom,:smash:, a ovaj Z97 chipset i ploce kao su neki napredak.
Sta znam, i ovom liku sa istim problemom su uvazili garanciju.
Nesto razmisljam( onako na glas), a ko garantuje i da se i najiskusnijem serviseru ne bi desilo da mu procesor malo "zaigra" tj,. pomeri u lezistu na ploci.
A i sta ako se postavi proc lagano u leziste, i kada se zakljucava snalom, procesor i dalje moze malo vrdnuti da bi se postavio u pravi polozaj( ako nije prethodno u pravom polozaju jer postoji mali luft u lezaju), i u tom slucaju moze doci do krivljenja nekog pina, a prakticno nista nisi tehnicki pogresno uradio.
Dakle, pazite kako postavljate proc u leziste, morate da budete kao neki hirurzi i mirne ruke:smoke: da bi to sve proslo kako treba.
 
Kad ste već pominjali šta ide sa safety seal a sta ne,...

Matične ploče ni jednog proizvodjača ne idu sa safety seal nalepnicama...
Gigabyte čak ne stavlja ni na grafičke kartice, dok Asus recimo stavlja,...

da li je ploča nova ili ne vidi se iz aviona,...prvo po tome da li je kompletan sadržaj u kutiji, a i po zaštitnom celofanu koji je samo na originalno presavijenim mestima savijen i najčešće zalepljen tankim selotejpom,...

pošto je taj celofan prilično osetljiv na savijanja i oštećenja bilo koje vrste, odmah se vidi da li je vadjena iz zaštitnog celofana a i selotejp pri skidanju ume da ostavi trag ...

što se tiče postavljanja procesora,...mora se biti pažljiv jer ukoliko se desi da procesor šeta pre zatvaranja nešto najgore što može da se uradi je da se prstom slajduje gore-dole ili levo-desno (kako ste već postavljeni u odnosu na socket) u 99% slučajeva taj rad sa podesavanjem gore dole "da bi leglo na mesto" znači oštećenje nožica socketa,...

nožice su inače kao male udice za pecanje,..pri vrhu su zakrivljene i kače se za sve što dotaknu,...

ako je neko probao da prevuče prstom preko socketa i nožica u određenom pravcu mogao je osetiti tu vrstu kačenja,...nesreća je sto su nožice izdeljene u nekoliko odvojenih prostornih grupa i u svakoj grupi imaju različito postavljenu orijentaciju tih udica, i onda kad se krene gore-dole, levo-desno sa slajdovanjem procesora neizbežno je krivljenje nožica,...

desava se i veoma iskusnim serviserima da ne legne iz prve i da pri zatvaranju procesora on sklizne na pravo mesto, ali je na nožicama socketa već učinjena šteta,...

krivljenje nožica ne podleže garanciji jer se smatra fizičkim oštećenjem nestručnim ili slučajno loše postavljenim procesorom,...

najbolje sto možete da se nadate je da ce neko prihvatiti da vam ispravi te nožice,...opet naglašavam da ni to ne dajete svakom da radi,...uz pomoć štapa i kanapa,...u ovom slučaju lupe i igle...postoje alati sa kojima se to radi na najbezbedniji način jer ukoliko se nožica mnogo podesava desava se visestruko savijanje koje obavezno rezultira pucanjem i otpadanjem nožice.... onda vise nema pomoći,...

nadam se da su neke nedoumice razjašnjene,...
 
E, puno hvala na Información.:Klanjanje
E, sad si me bas isprepadao na "mrtvo":lupko:, kad budem postavljao sledeci put proc. u leziste ima da se preznojim pet puta .:wc:
Ja stvarno ne znam, ali bre, zasto ne naprave onda knap onaj lezaj za proc. na ploci, pa da procesor nema nikakvog lufta i da ne moze da se pomera izmedju ivica od lezista, i onda ne bi postojala opasnost da se ostete pinovi.
Pa, ovako ispada, da je postavljanje i procesora neka vrsta i lutrije, pa kako ti se zalomi, ko ti je kriv sto nisi imao srece pri postavljanju proca u leziste, sorry, bad luck.:wall::crash::lupko:
Mislim, stvarno tako ispada, evo i mozda najiskusniji serviser moze da pogresi, a tehnicki nista nije pogresio, mislim stvarno.:hair:
Evo, bas mi je i ovaj decko kod koga sam uzeo proc., rekao da ima dosta ploca koje vraca zbog ostecenih pinova.
I, bre, pa koliko se secam, mozda gresim, na staroj Z77 ploci, procesor je dobro nalegao u leziste na ploci.
Kao neka tehnologija, super, extra, vasionske ploce, a ovamo banalne stvari ne mogu da naprave i nameste kako treba.
I bas ja morao da naletim na taj problem, kao neko zamorce:smack:, ma, ako ne poprave te pinove, cu da zapalim i proc. i maticnu i grafiku, ma i televizor, ne treba mi vise nikakva tehnika u zivotu, cu zivim kao neki kromanjonac.:sceptic:
 
Poslednja izmena:
ajmo sad svi, skidanje procesora na gotovs, provera pinova na levo, pocasni pozdrav na desno :) da proverimo da nismo svi pokrivili :)
 
1111.jpg
Ja imam batch X438B195, nije cudo sto je "pocepao" pinove, jak je kao "zemlja".:beat::(
 
Dajte da vidimo neki na 5GHz sa HT-om full stabilan :)
 
Ma, ako treba ce ga i seciramo,
garanciju:rtfm: necu ni da uzimam uopste.:beat:
 
Koja garancija na CPU :D Ako imas primerak sa potencijalom, delid ftw :)
 
Vidim da nekoliko vas koji su uzeli skoro ovaj cpu imaju Vijetnamce, i meni je takodje zapao isti (X448C362), ima li to neke veze posto do sada nisam vidjao takve? Kako se klokuju, ja se nisam mnogo igrao mojim, cekam da mi stigne druga ploca, ovog mog za sad drzim na defaultu 4/4,4ghz uz ukljucen all core sync samo sam smanjio voltazu malo posto je isla u 1.28 ponekad...
 
I moj je Vietnam, samo L450C530 batch. Radi na 1.31v 4.8GHz core i 1.255v 4.5GHz CPU Cache. Ima bolji, ima i losijih, moras da probas, zavisi sta ti zapadne :)
 
Znaci za preko 4.5ghz mora delid?
 
Opet zavisi od primerka i hladjenja, ali ja sa NH-D14 nisam mogao preko 4.6GHz bez delid-a. Sad sa D14 i 1.31v 4.8GHz bez problema.
 
Kao ima neke veze koji je batch.
Evo, ovaj moj proc. je Vietnamac batch X438B..., i koliko sam pronaso na net-u, vido sam dosad tri primerka sa X438B.... batchom koji su odlicni overklokeri, sa voltazom oko 1.3V idu na 4.8-4.9ghz, evo onaj sa 1.35V na 5.1gh.
Bas me interesuje kako ce se ovaj moj proc. ponasati, ako bude takodje dobar overkloker kao ovi prethodni sa istim batchom, onda ce imati veze koji je batch.
Trebalo bi da bude solidan kloker, jer koliko sam video ovi Vijetkongovci:smoke: imaju dobre klokove sa nekom malom voltazom, http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2438536/batch-4790k.html
I ja cekam plocu, pa ce da vidimo kako stoje stvari.

EDIT: Ovako kazu za ove brojeve na batchu, X438B195, prvi broj 4, godina proizvodnje 2014., druga dva, u kojoj sedmici su proizvedeni, 38 vikend ( znaci negde oko 260-og dana u godini:trust:), a ovo dalje nisam naso sta znaci, mozda da je neka B linija i 195 po redu.:eyebrows:
i jesu negde dva tri meseca krajem 2014, poceli da se prodaju.
 
Poslednja izmena:
Kakve su temperature sa H110?
 
onda je moj sa 1.27V za 4800 shampionski primerak? :D
 
Nazad
Vrh Dno