Šta je novo?

i7 4790K 4 GHz Base and 4.4 GHz Turbo Clock

nema sanse da mu radi na 2400mhz na 1.5v neka to pogleda jos jednom.
 
To je samo primer, da moze i da radi na 1.5v, da nema potrebe za preko 1.65v (to sam mozda pogresno shvatio iz nekog od prethodnih post-ova). Tako da je verovatno do ploce koju kad zameni, resice problem :)
 
Ali kako nije htela da sljaka ova Muskin memorija u dual modu, a radila je super na Z77 UD3 ploci?
Mislim da je vrlo jednostavno, neka nadju memoriju koja sljaka na ovoj ploci i to je to to, valjda tako moze da se resi problem ili druga ploca.
 
Javili mi,:alo:
otisao neki pin na maticnoj, na postolju za procesor, verovatno za taj neki memorijski protok, zato je i ploca brljavila i beepovala 15-20 za par sekundi.
Pokusace da poprave ili ce valjda biti nova ploca.
Da li neko zna, da li mogu da se srede ti pinovi na postolju za procesor i da radi to kako treba?

EDIT: Sad mi rekose da nema garancije za novu plocu ako ne moze da se popravi pokvareni pin.
Ma, :mad::S::smash::wall::exploder:
 
Poslednja izmena:
Mala pomoc, ako neko zna kako stoje stvari.:rtfm:
Dakle, rece mi ovaj iz NS za plocu, da se nesto neki pin iskrivio na ploci za onaj deo gde stoji procesor. Poslao mi i neku sliku
IMG_20150818_103057.jpg
E, sad, ja sigurno nisam udarao cekicem po ploci:smash: da iskrivim taj neki pin, samo sam postavio proc i postavio onaj box kuler.
E, sad, drugar koji radi 15g. u firmi za kompjutere i bavi se time , kaze mi da nisam nikako mogao da iskrivim neki pin, jer proc nalegne i ne moze da ide dalje kad uspostavi taj neki kontakt sa pinovima, sto je i logicno, jer sta bi se desilo kad bi se postavio neki Noctua 15 kuler i kad se zategne sa srafovima, pa popucali bi svi pinovi od te neke sile ako ne bi bilo neke prepreke da procesor pritisne sve te pinove.
Dakle, da li je moguce da sam ja povredio taj neki pin, ako sam samo postavio procesor u leziste i postavio preko box kuler u one rupe?
Da li neko ima neko iskustvo sa ovim stvarima, puno bi mi znacila svaka pomoc, unapred hvala.:wave:
 
Ako si pazljivo radio, sve kako treba, nisi ga ti iskrivio. Zasto uopste sumnjas u sebe?
 
Vidi, postao sam nesto malo sumnjicav, kada sam uzimao komponente, procesor je imao nalepnicu, takodje i ram memorija, samo je ploca bila sa otvorenom kutijom, bez nalepnice i u njoj je stojala memorija i garantni list.
Zato pitam da li je ikako moguce povrediti pinove samo postavljanjem proca u leziste i postavljanjem hladnjaka.
Problem je sto ne znam kako sutra da se postavim u odnosu na situaciju.
Lik mi je vec reko da garancija ne vazi ako se ne popravi pin, da sam ja povredio pin postavljanjem procesora i da se to cesto desava i da jednostavno ako se ne popravi taj neki pin, tako ce i da mi radi , samo u single modu.
Sta ja tu mogu da radim, kako ja da dobijem drugu plocu od njega, nema sanse da prihvatim tako osakacenu plocu, pre cu sve da prodam ili da trazim da mi vrati pare.
Sta mislis, kako da se postavim u odnosu na ovu situaciju?
 
Koliko ja vidim na slici nije jedan pin vec vise,ako su pokrivljeni moze se ispraviti kao i ako je ulego dole kao sto je bio slucaj kod mene sa jednom plojkom..

I ko sto rece DeRadicci ako si postavio CPU pravilno onda su ti oni uvalili plojku sa tim pinovima...

http://prntscr.com/88tudz ,pogledaj uvelicano sto sam obelezio tu definitivno nesto nije u redu ili ja slabo vidim...
 
Poslednja izmena:
Mala pomoc, ako neko zna kako stoje stvari.:rtfm:
Dakle, rece mi ovaj iz NS za plocu, da se nesto neki pin iskrivio na ploci za onaj deo gde stoji procesor. Poslao mi i neku sliku
Pogledajte prilog 177880
E, sad, ja sigurno nisam udarao cekicem po ploci:smash: da iskrivim taj neki pin, samo sam postavio proc i postavio onaj box kuler.
E, sad, drugar koji radi 15g. u firmi za kompjutere i bavi se time , kaze mi da nisam nikako mogao da iskrivim neki pin, jer proc nalegne i ne moze da ide dalje kad uspostavi taj neki kontakt sa pinovima, sto je i logicno, jer sta bi se desilo kad bi se postavio neki Noctua 15 kuler i kad se zategne sa srafovima, pa popucali bi svi pinovi od te neke sile ako ne bi bilo neke prepreke da procesor pritisne sve te pinove.
Dakle, da li je moguce da sam ja povredio taj neki pin, ako sam samo postavio procesor u leziste i postavio preko box kuler u one rupe?
Da li neko ima neko iskustvo sa ovim stvarima, puno bi mi znacila svaka pomoc, unapred hvala.:wave:

od koga si kupio plojku?
da li je bila ganc nova neotpakovana?
ako nije, da li si proveravao soket pre ubacivanja procesora?
da li je imao soket onu plastichnu zashtitu?
ako jeste, da li si prvo ubacio cpu, pa onda sa zashtitom poklopio i zashtita onda sama iskochi?

ako si je kupio polovnu, a nisi proverio stanje soket, vrlo je moguce da ti je tako i poslao on i ti tu ne mozesh nishta.
on ce reci da si ti to shebao i krastavac... probaj nekom iglom ili patentarom da nezno ispravish te pinove, ima ih vishe krivih...
 
Da, reko mi je, kao da mozda moze da se popravi, jer nisu skroz, potpuno iskrivljeni i potpuno nefunkcionalni.
Pa, ja stvarno ne znam, postavis proc u leziste.
Nego, zaboravio sam kad sam to radio na staroj Z77 ploci, ali sam ovde kod ove Gigabyte z97 ploci, odmah primetio, da procesor lepo nalegne u leziste, ali je imao neki mali luft izmedju gornje i donje ivice lezista i mogao je malo da se pomera gore dole.
IMG_20150818_103057.jpg
Da li je to normalno da proc seta gore-dole u lezistu? Mozda je to uzrok ovog ostecenja pinova?

EDIT: Da, imao je poklopac na lezistu i samo sam ga skinuo, vec sam reko u postu #547 svoje neke sumnje, nisam proverio plocu i to je moja greska, i ploca je u Madjarskoj( valjda:mad:),
 
Poslednja izmena:
Ne bi smeo da mrda ako si ga stavio kako treba. Mada ako mislis pre nego sto nabacis preko poklopac, da moze malcice da "slajduje" gore dole.
 
Poslednja izmena:
Ako mrda onda nije dobro nalego odnosno pokrivljen pin/ovi..
 
Da, nisam se lepo izrazio, pre nego sto ga pritisnem sa snalom, mrdao je gore-dole, pa sam ga ja postavio da bude blizi donjoj ivici lezista. pa sam ga zakljucao sa snalom.
@Nenad 970,
a kako se tebi desilo da iskrivis te pinove?
 
ahahhaa..lik je uvecao tvoju sliku :D :D

uvalili su ti je tako, nema shta sad... kupi drugu i sl put pamet u glavu.

ajd' reci od koga si uzeo da znamo za izbegavanje....
 
Facepalm_f713f1_2503628.jpg
 
Ma nema setanja gore dole kad stavis CPU on ne mrda uopste ako je stavljen kako treba,snalom ga samo zategnes..
Nisam ja iskrivio pinove vec mi takvu plojku poslao lik,al ko ce reci "da se usro",srecom bio ulego pa sam ga izvadio iglom..
 
@Nenad 970,
ne seta sad on gore-dole, nesto strasno, ali se vrlo malo pomera, "slajduje",
ja koliko se secam na Z77 ploci, kada se postavi u leziste, on se ne mrda nimalo, stoji zakucan u lezistu i samo se snalom zategne, bas kako si i ti objasnio.
Pa, kako ce onda svaki pin da legne na odredjeno mesto ako se proc pomera u lezistu?
Da li sam u pravu sto se tice ove stvari?

EDIT: Da se nije mozda slajdovao gore dole zbog toga sto su mozda pinovi vec bili iskrivljeni?:trust:
 
Poslednja izmena:
Mozda na haswelu slajduje kako ti kazes nisam primetio jer sam samo jednom prilikom imao dodir stim soketom,na ovim ostalim znam da ne mrda niti klacka itd ako je postavljen kako treba,ako je pin iskriven, ulego onda naravno da ce da se vidi ocigledno da klacka

Poslali su ti plojku sa izhebanim pinovima ili si ti nepaznjom to uradio,posto ti kazes da si odradio kako treba onda je ovo prvo i tu nema mnogo filozofije...

Probaj sa lupom da ispravis pinove ili daj nekom ako nisi siguran...
 
Ploca je u Budapest:D,
reko je da bi trebalo da se popravi, jer pinovi nisu pokidani, na slici deluje kao du samo iskrivljeni,
Ajd, videcemo sutra kaka je situacija, mozda ce neko dobiti plocu sa single memorijom, za neku fer sumu( kada je prodam):beat::mad:
 
Haswell kada se montira u socket ne mrda ni malo. Vrlo korisno kod skalpiranih procesora :d
 
Grrrr,:mad: cu da ujedam,
nisu jos Madjari sredili plocu, tek sledece nedelje.
Ispostavi se da nisu samo par pinova iskrivljeni, ne moze da se vidi na slici, cela jedna grupa pinova u uglu lezista, kao da se malo pomerila, kao da nesto ulegla, tako nekako, malo iskrivljena.
Pa, covece, samo sam postavio proc. u leziste i utuknuo taj box ventilator u one cetiri rupe na ploci.
Nisam sedeo i skakao na ploci pola sata.:cigar:
Po tome, ispada, kada bi postavljao neki Noctua N15 hladnjak od 1.5kg. i kada bi ga dobro zasrafio, oni pinovi bi, jadni:(, svi "pocrkali".
Prosto neverovatno. Kad nisam proverio plocu, sad je pitanje sta ce biti, ako nisu pukli pinovi, ako su samo iskrivljeni, valjda ce moci da se popravi situacija.
Ovo je za nauk, i meni i za druge kupce, proverite fizicko stanje svake komponente kada je kupujete, i pazljivo postavljajte taj proc u leziste( po ovom mom slucaju, ispade, da bi svaka druga ploca bila sa iskrivljenim pinovima)
 
da si uzeo od proverenog fante ne bi te bolela glava uvek dobijes fabricki sealed paket.
 
Ma ti pinovi su mozda bili vec ispravljani ko zna, pa su osetljiviji i onda su pod pritiskom popustili s obzirom na nepotrebno zakomplikovan mehanizam intelovih socketa, ali opet treba covek mnogoooo aljkav da bude da bi ih iskrivio, jer cpu lepo upada u leziste i ne mrda, i nema veze to sa velicinom i tezinom kulera svakako... Ja sam od pre mesec-dva preso na intel posle 15god, bez problema sam sastavio sve sam, nisam imao nikakvog iskustva sa intelom jos od prastarog socketa 370... Morace novu plocu da ti daju, a za buduce pamet u glavu, bar kad se kupuju maticne ploce...
 
Vidi,:shock:
uzeo sam od decka koga je preporucio i @DoX na gtx980 temi za neku 980 grafiku.
Ima samo pozitivne komentare i decko je stvarno na prvi utisak okey lik i deluje kao ozbiljan i dobar covek.
Mislim da nije bilo namere da me prevari ako je ploca stigla sa neispravnim pinovima.
Rekao mi je da je ta firma u Budapest jedna od najboljih sa kojima radi i da ce da srede plocu ako su samo pinovi iskrivljeni, jer su vracali u zivot neke ploce koje su vec bile prakticno "mrtve".
Reko mi je da neke firme nece cak da uzmu ni u razmatranje da pogledaju oko tih pinova, a kamoli da postoji mogucnost za neku garanciju.
Dakle, posle ovog danasnjeg razgovora sa tim deckom, verujem da je potpuno iskren lik i da nije neko ko bi mogao da proda neku falsh robu.
 
Pazi,vrlo zahebana situacija...i da nisti stavljao CPU kako ces dokazati njima da jesi,jedino da ceo postupak od raspakovanja snimas, ovako ko sto reko niko nece reci "da se usro"
 
U principu u pravu si.
Memorija i procesor su bili zapecaceni, a kutija od ploce otvorena, kao unutra je bila garancija i memorija.
Vec sam to i reko, tu i imam neku realnu sumnju.
Ajd videcemo sta ce ispasti, da li ce na kraju na kraju lik da ispadne fer i uvazi mi garanciju ako se ne popravi ploca ili ce me iskulirati.
 
Grrrr,:mad: cu da ujedam,
nisu jos Madjari sredili plocu, tek sledece nedelje.
Ispostavi se da nisu samo par pinova iskrivljeni, ne moze da se vidi na slici, cela jedna grupa pinova u uglu lezista, kao da se malo pomerila, kao da nesto ulegla, tako nekako, malo iskrivljena.
Pa, covece, samo sam postavio proc. u leziste i utuknuo taj box ventilator u one cetiri rupe na ploci.
Nisam sedeo i skakao na ploci pola sata.:cigar:
Po tome, ispada, kada bi postavljao neki Noctua N15 hladnjak od 1.5kg. i kada bi ga dobro zasrafio, oni pinovi bi, jadni:(, svi "pocrkali".
Prosto neverovatno. Kad nisam proverio plocu, sad je pitanje sta ce biti, ako nisu pukli pinovi, ako su samo iskrivljeni, valjda ce moci da se popravi situacija.
Ovo je za nauk, i meni i za druge kupce, proverite fizicko stanje svake komponente kada je kupujete, i pazljivo postavljajte taj proc u leziste( po ovom mom slucaju, ispade, da bi svaka druga ploca bila sa iskrivljenim pinovima)

Ako si samo ubacio procesor u leziste kako treba i pritegao snalu, nema sanse da su se mogli pokriviti pinovi. Oni su bili iskrivljeni pre ubacivanja procesora.
 
Vidi,:shock:
uzeo sam od decka koga je preporucio i @DoX na gtx980 temi za neku 980 grafiku.
Ima samo pozitivne komentare i decko je stvarno na prvi utisak okey lik i deluje kao ozbiljan i dobar covek.
Mislim da nije bilo namere da me prevari ako je ploca stigla sa neispravnim pinovima.
Rekao mi je da je ta firma u Budapest jedna od najboljih sa kojima radi i da ce da srede plocu ako su samo pinovi iskrivljeni, jer su vracali u zivot neke ploce koje su vec bile prakticno "mrtve".
Reko mi je da neke firme nece cak da uzmu ni u razmatranje da pogledaju oko tih pinova, a kamoli da postoji mogucnost za neku garanciju.
Dakle, posle ovog danasnjeg razgovora sa tim deckom, verujem da je potpuno iskren lik i da nije neko ko bi mogao da proda neku falsh robu.

Ako je u pitanju Fantas*****fic sa KP decko je korektan i mozes biti siguran da nije postojala namera da te prevari ili uvali neispravnu plocu. Uzeo sam gomilu komponenti od njega i sve je stiglo novo neotpakovano. I nisam jedini, dosta njih je od njega uzimalo i sve je bilo ok.

Da, vecina firmi kada vide iskrivljene pinove nece ni da razgovaraju o popravci ili eventualnoj zameni. I naravno garancija prestaje da vazi jer je doslo do fizickog ostecenja. Tako da je fer sa njihove strane sto pokusavaju da ti rese problem.

Slican problem sam ja imao pre nekoliko godina. Ploca kupljena nova u jednoj domacoj radnji. Nakon instalacije cpu-a u socket pojavio mi se isti problem sa memorijom. Ispostavilo se da sam ubacio CPU u socket a prethodno skinuo zastitnu plastikicu. A trebalo je da plastika ostane tj da ubacim proc i kada spustim vratanca plastika sama ispadne. Pinove sam ispravio a plocu sam prodao za 50% od cene nove. I nakon toga kupim drugu polovnu koja stigne sa nakrivljenim pinovima ali to je vec neka druga pricha ;) .

Kada kupujes polovnu maticnu ili bilo sta drugo obavezno proveri na nema fizickih ostecenja. U sta spadaju i pokrivljeni ili pokidani pinovi. Da je nova dosla sa ovim sto se vidi na slici sanse su <1%.
 
Poslednja izmena:
Jeste, taj Fa.... je u pitanju.
Zaista, decko delije sasvim okey i iskreno, ali, evo i ti si rekao, "Uzeo sam gomilu komponenti od njega i sve je stiglo novo neotpakovano".
Meni je ploca bila otpakovana sa memorijom i garancijom unutra.
Zasto je tako uradio, ako je do sada sve bilo neotpakovano?
To budi neku realnu sumnju:trust: i tu nema mesta nekoj sentimentalnosti prema bilo kom prodavcu makar i imao 800 pozitivnih komentara.
I opet, realno, to je moja greska sto nisam proverio plocu kada sam uzimao.
Valjda ce na kraju sve dobro ispasti.:bottle:

EDIT: Da, i ja sam prvo skinuo zastitnu plastikicu, pa onda poklopio sa snalom. Dal je moguce da ovo funkcionise na taj nacin, to prvi put cujem, kako mogu da se pokvare pinovi, potuno neshvatljivo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno