Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

[emoji1]
pisao sam na jednom forumu bas uputstva sta i kako gledati ako se vec ne uzima u radnji, pa mi ostslo u secanju.

krastavac, na ocima ne treba stedeti, ako se vec moze uzeti, fon ce da zastari, crkne, odeca i obuca ce se iscepati, a ovo ce uvek stititi oci(najvaznije), biti u modi taj dizajn, slazu se uz sve, na svakoj glavi izgledaju odlicno i trajace decenijama ako se cuvaju stakla i ne brisu svacim.Pre cu i jeftiniji fon uzeti ako treba da biram.[emoji1]
 
@sale83
Pazi, ovaj decko kupuje na veliko, juce sam ga zvao, rekao mi je da ima oko 30-40 modela, 90€ je cena. E sada, on nema radnju, prodaje ih kuci. Sta mislis, da li on moze da postigne ovu cenu?
Gledao sam i ja ovo za kutiju, unutar crvena-laznjak, ono za savove. Mozes li mi izdvojiti par stvari koje su najbitnije, ja cu svakako pokusati da se informisem. Znaci logo je na desnom socivu, crvena boja unutrasnjosti futrole, nalepnica mora da bude u boji stakla, mislim na oznaku ne na logo kompanije. Meni je problem sto nisam imao dodira sa originalima, pa te razliie u bojama bas i ne kogu da prepoznam.
 
Uvek moze, pogotovo ako ljudi nemaju dodira sa originalima, mislim i u Bg-u imas na nekoliko mesta originale, pa me jedan preprodavac ubedjivao kako su i u radnjama fejk:)D ), a njegove su kao prave, naravno u pola cene.Da li imas u svojoj blizini opticarske radnje?Npr Diopta, bas ray ban radnja ili vidi koje prodaju ray ban, cisto da vidis uzivo.

mozes i po sifri isto da vidis.Odes na sajt ray ban, pogledas modele koji ti se svidjaju i zapisi sifre.Ako se zadesi da medju tih 30-40 ima taj lik i te koje ti zelis, ako se poklapa sve, moze i to da ti bude orijentir da li je sve ok uz ove pokazatelje oko rb znaka
urezanog u staklo, futrole(e da futrola je ili braon ili crna, starije verzije su imale braon, dok se modeli proizvedeni u poslednje 2-3 godine uglavnom daju u crnoj), knjizice i sl..te dve vrste stakla g15 i b15 to je to(polarizovane ce imati oznaku polarized i kad ih pogledas imace onaj efekat ogledala,jasno se ogledas u njima), nemaju nikakve nijanse,svetlija ili tamnij i sl,jasna zelena i jasna braon, tu se nikad neces zbuniti.
 
Видео сам овде један артикал, силиконски вадуум држач за екстетну батерију, са једне стране се залепи за телефон са друге за батерију. Не знам како да га тражим, под који називом.

Izgleda ide samo sa Power Bank
Ispravka .Vidi ovde
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoć. Koliko sam shvatio vlasnik Aliexperss-a je vlasnik i Tabao prodavnice samo što je ovo drugo samo za Kineze, a ovo prvo su uglavnom preprodavci sa istog...Mislim na fizička lica. E sad da li neko zna dobrog Tabao agenta ili još bolje nekog proverenog i pouzdanog Kineza sa Aliexpressa koji bi kupio za mene i poslao nešto što nema na Aliexpressu, ali ima na Tabao-u. Ja sam našao jednog neproverenog, ali traži duplo više plus još malo. Pitao sam neke od kojih sam ranije kupovao na aliju, ali nešto ne odgovaraju. Ako ima neko predlog, zahvaljujem unapred.
 
Treba mi pomoć. Koliko sam shvatio vlasnik Aliexperss-a je vlasnik i Tabao prodavnice samo što je ovo drugo samo za Kineze, a ovo prvo su uglavnom preprodavci sa istog...Mislim na fizička lica. E sad da li neko zna dobrog Tabao agenta ili još bolje nekog proverenog i pouzdanog Kineza sa Aliexpressa koji bi kupio za mene i poslao nešto što nema na Aliexpressu, ali ima na Tabao-u. Ja sam našao jednog neproverenog, ali traži duplo više plus još malo. Pitao sam neke od kojih sam ranije kupovao na aliju, ali nešto ne odgovaraju. Ako ima neko predlog, zahvaljujem unapred.

Evo imaš na ovom forumu detaljno sve od reči do reči napisano, pa može ti poslužiti kao vodič...

Imaš i ovog posrednika najsigurnija opcija na Ebay da posreduje (preko 4k ocena) ... shoppingshots2005 i (preko 7.5 ocena) metal-crown

I treća opcija opet Ebay, pa pretraži i vidi ponudu Taobao posrednika
 
Poslednja izmena:
bSecurity hvala na uputu. Kontaktiraću ih, pa ću napisati ovde utisak.
 
Evo imaš na ovom forumu detaljno sve od reči do reči napisano, pa može ti poslužiti kao vodič...

Imaš i ovog posrednika najsigurnija opcija na Ebay da posreduje (preko 4k ocena) ... shoppingshots2005 i (preko 7.5 ocena) metal-crown

I treća opcija opet Ebay, pa pretraži i vidi ponudu Taobao posrednika

Kontaktirao sam ih i dobio nezadovoljavujuć odgovor. Prvi traži više od ponude od onog lika sa alija, s opcijom da zbog težine može biti još i više, a drugi ne šalje( u pitanju su neke veće sijalice). Ovi ostali razbijaju samo sa poštarinom. Šta da se radi...Probaću s ovim na Aliju.
 
probaj s tim na aliju ali koliko sam shvatio ti ces sam platiti postarinu? ja mislim da to moze da bude dosta...
 
Narucio sam nasto sa Ali-ja,(manja vrednost) i preko Tracking number-a vidim da je to stiglo na Surcinski aerodrom pre nedelju dana.Paket je isao preko Yanwen-a.Ali sad taj tracking number vise ne mogu da pratim preko nase poste.Kaze da ne postoji.Kako drugacije da vidim sta se desava sa posiljkom?
 
Mislim nikako. Stici ce, ne brini.
Moguce je da ni informacija da je stigao na aerodrom nije tacna. Opusteno dok je u periodu zastite.
 
Poslednja izmena:
probaj s tim na aliju ali koliko sam shvatio ti ces sam platiti postarinu? ja mislim da to moze da bude dosta...

Poslao sam liku s Alija link proizvoda. On mi je dao ukupnu ponudu koja obuhvata pored cene proizvoda i dostave unutar Kine i poštarinu ka meni kao i njegov procenat. Evo čekam njegov odgovor oko načina slanja. Ako ispadne na kraju dobro, javljam.
 
Narucio sam nasto sa Ali-ja,(manja vrednost) i preko Tracking number-a vidim da je to stiglo na Surcinski aerodrom pre nedelju dana.Paket je isao preko Yanwen-a.Ali sad taj tracking number vise ne mogu da pratim preko nase poste.Kaze da ne postoji.Kako drugacije da vidim sta se desava sa posiljkom?
Yanwen traking je lazan i nema veze sa zivotom .Ali makar pokazuje da je posiljka predata na postu
 
Pozdrav ljudi imam mali/veliki problem sa posiljkama.

Naime narucio sam za komsiju neke 3 stvari sa alija od razlicitih likova.Sve sam uredno pratio i po tracking sajtovima stiglo je 21.03 u Srbiju na carinu i tu se zavrsava tracking.Ja rekoh sad ce to za koji dan da stigne na adresu i super kad me juce zove komsija kaze od ta tri paketa jedan mu je stigao i ubacen je u sanduce, a za ona 2 druga stoji papir da moze da ih podigne u posti ali posto on tih dana nije bio u BG nije ni video ni znao da mu je to stiglo, a postar ga nije obavestio telefonom.

Danas je otisao u Glavnu postu da vidi sta je sa paketima i oni mu kazu da su paketi poslati nazad u Kinu.

Sta mi je sad ciniti?Da otvaram dispute za povracaj ili nesto trece jer pakete nije moguce preuzeti?

Pozdrav.
 
to se u kinu nece vratiti...tj nece se vratiti kod lika od kog si narucio nego ce verovatno da se proda na nekoj aukciji ili tako nesto...sem ako on ne plati postarinu a ne verujem da ce to da se desi
 
Sada sam prvi put imao pošiljku sa YW brojem. Nikad se nije pojavila u praćenju, ali stigla je prilično brzo. Poslata 17.03. stigla danas, 02.04.
 
^Postexpress nosi EMS posiljke (tracking brojevi koji pocinju sa E..) i pakete (C..). EMS posiljke donose subotom, za pakete nisam siguran.
 
Taj Yanwen je djubre totalno! Najduze mi je putovao paket preko njih, broj je radio samo prilikom preuzimanja paketa njihove sluzbe i putovao je toliko dugo da je prodavac poslao drugi preko Singapurcana..a ovaj prvi u medjuvremenu stigao :D
 
Postexpress ne nosi posiljke sa carine, vec obicni postari i NE, ne nose subotom, receno vise stotina hiljada puta.

Donosili su mi iz državne pošte i subotom pakete. Ali mi nisu dali da podignem u pošti subotom iako je došlo tog jutra, ako nije zaveden paket zaključno sa petkom. Unutrašnjost je u pitanju.
 
231b748ab9d4a60ee226767e22353807.jpg


579b500a980594e839e06a148c3a5b15.jpg


Tapatalk+chrome kaže biće ti velike :)
 
Nazad
Vrh Dno