Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Gorgilije je skroz ok dečko/čovek.
Nema potrebe da se obrušavaš na njega kao kobac i dodatno spamuješ obe teme.
Ko je rekao da nije ok decko/covek?
Niko se ninakoga ne obrusava osim ti na mene.
Spamuje on sa totalno nebitnom vescu, koja je btw prezvakana.
Ono sto je ovde vest je da su se Krka i kinez videli i sta je novo u toj vesti, ajde molim te reci.
 
Mogao si izneti svoje misljenje u jednoj temi a ne u obe. Takodje, ne mora tvoja uvek da bude poslednja po svaku cenu.

Ništa vest nije posebna, slažem se. Jedino ako krajnje optimistično posmatramo reči kineskog ambasadora o sortirnom centru možemo nagadjati o eventualnim razmišljanjima alibabe.
 
Bio ja "spiker" ili ne,ova vest koju sam preneo je itekako vezana za ovu temu.I nikom ne smeta samo tebi izgleda smeta.Kada ambasador naj jace ekonomske sile sveta prica o necemu,velike su sanse da ce od toga biti nesto.Kada se zapocinje neki posao prvo se o njemu prica,planira,pa se onda pocinje sa radom.E sad,sto je to tebi totalno nebitno...
Uffff pogresno totalno meni ne smeta vec ne vidim poentu a sta je uradjeno? Nista.
Jesmo li znali za ovo i ranije. Jesmo.
Zato kazem trenutno je ovo sto pise u vesti nebitno jer sve znamo, kad se bude nesto realizovalo to nas interesuje.
Nemam ja nista protiv nego kazi sta si nam novo to rekao ovon bajatom vesti?
Da si dao link sa vescu da sutra pocinje Alibaba sa radom iz Srbije, e to bi bila vest.
Jel vidis razliku?
 
Mogao si izneti svoje misljenje u jednoj temi a ne u obe. Takodje, ne mora tvoja uvek da bude poslednja po svaku cenu.

Ništa vest nije posebna, slažem se. Jedino ako krajnje optimistično posmatramo reči kineskog ambasadora o sortirnom centru možemo nagadjati o eventualnim razmišljanjima alibabe.
Tako slazem se da je mogao "vest" da iznese u jednoj temi ne u obe.
Moja nije poslednja a vidim da tvoja mora, nemam nista protiv.
No nije ni bitno ti uvek znas sve najbolje...
 
Како се добијају поени за feedback, већ дуже време ми стоји 6 а имао сам после још поруџбина и оценивања?
 
Pa kada te oceni prodavac da si ok tad i dobiješ.
 
I ja sam to primetio, pa mi nije bilo jasno. Na kraju sam video da samo porudžbine od preko 5 USD ulaze u skor.
 
Naručio sam neku glupost, totalno sam zaboravio na porudžbinu. Prošlo je više od 3 meseca, a ništa nije stiglo, status je finished. tek da pitam ima li varijante da se nešto uradi? Vrednost je par dolara i nije mi toliko važno, čisto da znam pošto suviše često zaboravljam.
 
Možeš zamoliti prodavca da ti opet pošalje ali sve zavisi od njegove dobre volje. Nema obavezu ništa da uradi.
 
Pozdrav, narucio sam neke maske za telefon i prodavac jos nije ni poslao. Ima jos 7 dana fore da posalje, a sad mene interesuje ako ne posalje kako oni meni vracaju novac s obzirom da sam platio internet karticom?
 
Vracaju ti na racun koji ti je vezan za karticu. Ako ne posalje vracaju automatski za 2 do 5 dana u proseku
 
Zanima me kako je moguce vratiti pare na karticu kad ja karticu mogu samo da dopunim u komercijalnoj banci? p.s. imam prepaid debitnu karticu.
 
Zanima me kako je moguce vratiti pare na karticu kad ja karticu mogu samo da dopunim u komercijalnoj banci? p.s. imam prepaid debitnu karticu.

Moguće je uraditi refundiranje uvek i na svaku karticu. Naravno, ukoliko ti prodavac/posrednik odobre refundiranje.
 
5 godina slavi aliexpress...koliko su se pretrgli sa akcijama strasno..
 
Sa kim imate najbolja iskustva tj ko je najbrzi, china post, hongkong post ili singapore post ?
 
Da li nakon refunda ocenjujete prodavca? Ovo mi je prvi dispute koji sam otvorio. Pitam zato sto postoji stavka shiping pri ocenjivanju a ja nisam dobio paket.
 
Sa kim imate najbolja iskustva tj ko je najbrzi, china post, hongkong post ili singapore post ?

HK post.... ume da stinge i za 10 dana od datuma kada je pošiljka izašla iz Kine.

Što se tiče ocenjivanja prodavca nakon refunda... samo jednom sam imao refund od preko 200 narudžbina i to je prodavac bio lažan, refund mi je vraćen 100% jer je prošlo 60 dana a ja paket nisam dobio, vrednost paketa 5 dolara. Ocenio sam najnižim ocenama i ostavio negativan komentar ali je ALI posle 10-ak dana potpuno obrisao tog prodavca sa sajta jer su izgleda i drugi tražili refund pa su shvatili da je prevarant.

Uglavnom ocenjujem sa 5* jer roba koju poručim identično izgleda i uživo i očekivanog je kvaliteta.
 
Da li nakon refunda ocenjujete prodavca? Ovo mi je prvi dispute koji sam otvorio. Pitam zato sto postoji stavka shiping pri ocenjivanju a ja nisam dobio paket.
Meni su 2 puta vratili full refund i nisam ocenjivao prodavca...na jedvite jade sam povratio novac i prilicno se raspravljao sa kinezom tako da ne bi da negatigvna ocena jos pogorsa sve jos vise...
 
Jao ocenjujem zavisno od komunioacije sa prodavcem, ukoliko ima nekoh problema. Ako je prodavac korektan u toj komunikaciji, dobije dobru ocenu.
 
Ja imam oko 50 kupovina. Slučaj je sledeći. Narucio sam artikal od 100$. Međutim tracking se ne pojavljuje ni posle 20 dana. Tražio sam refund, lik je prihvatio.

Dakle da dam pozitivne ocene osim za shiping pošto nisam dobio paket?
 
Sta pozitivno izvozo te ko majmuna, sve najgore ocene mu daj.
 
stigao paket sa alija a unutra fale 2 kabla...pa kinezi ne znaju ni da broje...drugi put od istog prodavca oba puta fale...pa da li je to normalno...
 
Sa kim imate najbolja iskustva tj ko je najbrzi, china post, hongkong post ili singapore post ?
HK posta ti je kao dhl bar kod mene uvek dobijem paket za 5 dana od uplate.
Taman posla da je isto cn sg i hk posta.
Evo prvi put narucio nesto sg postom 15 dana jos nije kod mene paket, toliko o tome.
 
stigao paket sa alija a unutra fale 2 kabla...pa kinezi ne znaju ni da broje...drugi put od istog prodavca oba puta fale...pa da li je to normalno...
Meni skoro stiglo umesto 3 lota (3x2) ,Kinez poslao 3 komada (3x1) . Pisao čoveku , on prihvatio bez reči da pošalje to što fali . Sad pratim tracking . Jednom sam oprostio neke čaure , pa ih naknadno naručuo ( Dalabu ja )
To tvoje deluje " Ako prođe -prošlo " . Znaju Kinezi da broje , ali i da jajare na taj način . Piši Kinezu i traži da ti pošalje , i nemoj da potvrdiš prispeće dok ne stigne . Shvatiće poruku .
 
Poslednja izmena:
Meni skoro stiglo umesto 3 lota (3x2) ,Kinez poslao 3 komada (3x1) . Pisao čoveku , on prihvatio bez reči da pošalje to što fali . Sad pratim tracking . Jednom sam oprostio neke čaure , pa ih naknadno naručuo ( Dalabu ja )
To tvoje deluje " Ako prođe -prošlo " . Znaju Kinezi da broje , ali i da jajare na taj način . Piši Kinezu i traži da ti pošalje , i nemoj da potvrdiš prispeće dok ne stigne . Shvatiće poruku .

Pazi da te ne zezne, kao poslao, a ustvari kupuje vreme dok ne istekne zastita, a onda nema zalbe.
 
Produžio je Purchase Protection , Ostalo je oko 30 dana . To mogu i ja par dana pre isteka . Ako ne prihvati extend Purchase Protection , biće mi jasno šta je po sredi . Onda dispute . Imam napismeno da je poslao + tracking number .
 
Ovi kodovi za praćenje pošiljaka prelaze u besmisao... Sve je više onih koji uopšte ne menjaju statuse. Prikaže se da je primljen i 2-3 nedelje kasnije samo stigne... bez ijedne promene statusa. Čini mi se da je to ranije bilo baš retko, a sada mi se pogodilo tako za nekoliko sitnica.
 
Pozdrav. Hteo bih da kupim neke naocare za sunce. NArucio bih nesto preko aliexpres-a, ali se bas ne razumem u ove Kineske marke, moje pitanje u stvari je, da li Kinezi imaju nesto kvalitetnije, sa nekim malo boljim socivom? Vidim da ima jeftinih kopija koliko hoces, ja bih uzeo nesto malo kvalitetnije. Ima li neko iskustva?
 
Nazad
Vrh Dno