Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Hahha, da iskopirao sam link, krastavac moja greska. Nisam video da je iskopirao ceo link.
 
da li je iko otvarao dipute aliexpresu, ne prodavcu?
poslali su mi ne ispravnu plocu za telefon, koju treba da vratim, a posto mi nesto govori da to nece biti ok i kad je vratim, tj da necu dobiti pare nazad, interesuje me kako stvari sa eskalacijom problema aliju?
 
Kome drugom otvaras dispute nego aliju. Prodavcu mozes samo se zalis a dispute uvek ide aliju.
 
hm ja sam skapirao kad otvoris dispute da on ide prodavcu tek kasnije mozes da umesas ali
 
Neee, kada kupis nesto na aliexpress-u novac ne ide odmah prodavcu, vec stoji na racunu aliexpress-a. Tek kada ti potvrdis da si preuzeo paket i da je sve u redu onda aliexpress prosledjuje novac prodavcu. Tako funkciinise zastita kupca.
 
Zdravo,

nalazim se u situaciji koju ne razumem, pa ako može da mi neko pojasni. 21 marta sam naručio pošiljku (monitor za tablet). Prodavac mi je poslao Tracking Number RI402195787CN, i link ka China Post Air Parcel

http://intmail.11185.cn ali to je sve na Kineskom, tako da ne mogu da pratim.

Kupio sam od ovog prodavca

http://www.aliexpress.com/store/top-rated-products/817938.html?tracelog=topselling_tab

Kako ja sada da znam gde je pošiljka :)
http://puu.sh/h3OLF/cdff8a5bd0.png


Na sajtu NASE poste pratis, samo ukucas taj broj.
 
^^ a moze i da koristi google translate da srpski prevede na engleski. [emoji6] [emoji1]
 
@sladoledsamesom

Znači stigla je :), samo da je carine ?
 
Ma dobro, malo sam sumnjao da je Kinez uopšte poslao :D
 
mozda nema na lageru pa odugovlaci...desavalo se i to, barem meni...
 
pozdrav svima treba mi pomoc oko ove posiljke, bune me ovi statusi :/
01.04.2015 20:45:00 NL - NLAMSC Prispeće
03.04.2015 13:09:03 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
03.04.2015 14:03:10 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
06.04.2015 09:06:45 62200 CARINA GPC NOVI SAD - Otprema
06.04.2015 14:46:01 20200 PC Novi Sad - 20200 PC Novi Sad Otprema
07.04.2015 07:38:29 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
zasto se vratilo na 11003?
 
Danas mi je stigla jedan case za telefon, a još 3 naručena u isto vreme a nisu došla, samo jedan došao, tracking numberi su lažni jer su case-ovi jeftini.. Šta mi je činiti...
 
Ma stizao mi je i pre od tog istog lika, ali sada kasni dosta. Boli me uvo za tu malu kintu oću case.
I sam piše da je mala cena case-a pa zato nema pravi tracking.
 
Porucih ja masku neku za fon (4$) cak sam i kod za pracenje dobio.. reko super taman da znam kada stize..
Proslo jedno desetak dana od placanja kada je kod konacno postao aktivan kada vidim da je posiljka za Surinam(SR) o_O ... Proverim na drugom sajtu kada ono isto..
Na momenat sam se uplasio da nisam napisao SR umesto SRB posto sam porucio jos 4 stvari u istom placanju... Ali nisam stoji Srbija(SRB) na Aliju kao sacuvana adresa.
Posaljem prodavcu poruku da li je kod ispravan na sta mi je on ogovorio kopiranim textom sa sajta za pracenje gde se datumi i vremena apsolutno poklapaju sa mojim sto znaci da je taj kod pogledao.
Ja sam mu odmah odgovorio da je adresa na koji je poslao pogresan na sta mi on nije odgovorio nicim drugim osim sacekaj par dana i od tada je proslo tridesetak dana...
Prodavnica ima 98% rejtin sa preko 15.000 prodatih artikala .. Ne mogu da verujem da im radi toliko nesposobna osoba na chetu..
 
Poslednja izmena:
Danas mi je stigla jedan case za telefon, a još 3 naručena u isto vreme a nisu došla, samo jedan došao, tracking numberi su lažni jer su case-ovi jeftini.. Šta mi je činiti...
Jel od iste osobe i u istom paketu?
Ako nije, onda sacekaj mozda stigne. Kada dodje par dana pre isteka vremena za zastitu otvori dispute.
 
Danas nesto gledam, kod povracaja je zanimljivo da je datum uplate na listingu je dan kad vam je skinuto pri kupovini...Cisto da se ne zbunjujete.Verovatno svi vec znaju , ja otkrio toplu vodu...
 
Porucih ja masku neku za fon (4$) cak sam i kod za pracenje dobio.. reko super taman da znam kada stize..
Proslo jedno desetak dana od placanja kada je kod konacno postao aktivan kada vidim da je posiljka za Surinam(SR) o_O ... Proverim na drugom sajtu kada ono isto..
Na momenat sam se uplasio da nisam napisao SR umesto SRB posto sam porucio jos 4 stvari u istom placanju... Ali nisam stoji Srbija(SRB) na Aliju kao sacuvana adresa.
Posaljem prodavcu poruku da li je kod ispravan na sta mi je on ogovorio kopiranim textom sa sajta za pracenje gde se datumi i vremena apsolutno poklapaju sa mojim sto znaci da je taj kod pogledao.
Ja sam mu odmah odgovorio da je adresa na koji je poslao pogresan na sta mi on nije odgovorio nicim drugim osim sacekaj par dana i od tada je proslo tridesetak dana...
Prodavnica ima 98% rejtin sa preko 15.000 prodatih artikala .. Ne mogu da verujem da im radi toliko nesposobna osoba na chetu..

I meni su jednom slali za Surinam .Kinez greškom popunio formular ili šta već sa SR umesto RS . Dobićeš dispute ladno , izgubljeno vreme ne računaju .
 
Ako je neko kupovao skoro i da ja bio zadovoljan, treba mi preporuka za OTG kabal na aliexpress-u.
 
Iskreno za 300din razlike ovde kod nas u radnjama i na aliexpresu ne isplati se čekati.
 
I meni su jednom slali za Surinam .Kinez greškom popunio formular ili šta već sa SR umesto RS . Dobićeš dispute ladno , izgubljeno vreme ne računaju .
Ahaaaa, znaci tako se zbune pa ode za Surinam Nisi jedini za koga sam cuo da mu je paket otisao za Surinam pa sam se cudio vecito kako im uspeva.
 
Imao sam 4 refunda od aliexpresa u zadnjih mesec dana, neke gluposti sto su kinezi poslali, polomljeno bilo, a nesto nije ni stiglo posle 2 meseca, uredno prihvatili refund.

Jedan refund za jednu stvar je stigla, i to ga u Intesi knjizili tipa nesto kao AlIeXpRESS.com_)599, ostalo nista.
Po searchu u temi vidim da treba da se licno ide i pita gde su pare u banci, i da posle toga puste oni sami, da li je i dalje ista procedura?
 
Nazad
Vrh Dno