Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Pošto moj televizor podržava DVB-C i hvata digitalne kanale (sad sam prvi put skenirao kanale preko TV-a), da li je možda bolje da STB uređaj zamenim za CA Modul?
Hvala bogu uzmi modul ako mozes.
 
Pa ja mu to sve vreme pricam da mu risiver treba ako nema kablovsku


Ne, ja ne znam da razlikujem zemaljsku od kablovske...
1. Risiver za kablovsku treba na običan TV ako ukinu analognu kablovsku ( u slučaju naselja u kom živim, preporučljiv je svakako jer analogna ima 30 kanala samo...), i ja sam na to mislio, a takođe sam mislio i na:
2. Eventualno kodiranje osnovne ponude za šta opet treba risiver ili CAM. U svakom slučaju mi je bolje da uzmem svoj risiver...
 
Pa deo osnovne ponude je i sada kodiran. Na spisku imaš 115 programa a ima ih 70-tak. Tih 30-inešto programa dobijaš ako uzmeš njihov STB ili CA modul koji naravno plaćaš mesečno 180 dinara.
 
110 kanala moze da se gleda sa STB uredjajem (ili CA modulom). Ostatak su pay kanali (30-tak). Sta se desava sa najavljenim pay paketima koje su pominjali u anketi?
 
Pa da, al' ako jedan deo programa možeš da gledaš SAMO SA NjIHOVIM STB-om i/ili CAM modulom, za koji traže dodatnih 100 dinara mesečno, onda i oni postaju "pay" kanali. Zar ne? Jeftini, ali pej.
 
Ni oni sami ne znaju šta hoće.... Otud i anketa. Ja bih najmirniji bio da imam svoj risiver, nek daju neku karticu za njega uz naknadu eto 100 din mesečno, da gledam osnovnu ponudu i da me bog vidi. Kungfu risiver nemam nameru da kačim, pa makar i čekićem razbio stari tv :) (razumemo se, naravno, AKO ukinu analognu kablovsku).
 
Išao danas u Poštu, zamenio STB uređaj za CA Modul i sad sve radi savršeno. Bilo bi lepo da uvedu više HD kanala.
 
Koja je procedura posto isto hocu da uradim? Vratis STB sa kutijom, uzmes CA Modul i sam ga montiras?

Upravo kako si napisao. Pozvao sam prvo telefonom da pitam da li imaju CA module, čovek rekao da ima, odneo sam im staru opremu i uzeo CA modul, ništa nisam platio. Instalacija je krajnje jednostavna, samo ubacis u predviđeno mesto na televizoru.
 
Ja bih najmirniji bio da imam svoj risiver...
To je mač sa dve oštrice.

1) Risiver koji kupiš će podržavati samo jedan ili eventualno dva sistema zaštite, pa ako jednog dana promeniš operatera nećeš moći da ga koristiš sa nekim drugim CA karticama

2) Svi STB uređaji, koje daju naši kablovski operateri, od analognih izlaza imaju samo jeftini CVBS (kompozitni) što sliku na pojedinim kanalima čini gorom od one na analognoj ponudi, pa s te strane gledaj da uzmeš nešto što ima SCART-RGB (ako ga imaš i na TV-u)
 
Synaps CHD-3100M sam imao na umu.

A što se drugih operatera tiče, samo ću blago da se nasmejem i kažem da živim blizu Subotice, grada koji je među prvima u SFRJ imao kablovsku, a sada ima najlošiju kablovsku infrastrukturu... normalno, postoje elitni delovi Subotice koji dobijaju optiku, a u mom naselju su pre par godina kopali gasovod i navodno optiku za kablovsku i net (ali je neko maznuo pare pa su cevi kroz koje je trebala da ide optika, ostale prazne).

I za ovog operatera sam morao da potežem kurtu i murtu, da plaćam 8000 prokop ispod dva puta, jer je kablovska genijalno sprovedena samo sa jedne strane glavne ulice ( glavne ulice koja vodi ka graničnom prelazu za Mađarsku), i još 4000 za kablove i razdelnik. Dobra stvar je što do mog tavana je sada prvi do pojačala razdelnik (debeli crni kabel ulazi u njega, dosta je masivan, stoga i imam odličan signal), a kuća je na raskrsnici, tako da ko dalje želi kablovsku iz ulice iza mene, mora da podeli troškove prokopa sa mnom. I svi se nešto nećkaju, hteli ljudi kablovsku pisali peticije, a kad je došlo vreme da se plaća, svi se uvukli u mišje rupe.
 
Synaps CHD-3100M nema CAM slot ako želiš da gledaš pay kanale i onaj deo osnovne ponude koji ide uz CAM modul.
 
@Devix89
Dok jednog dana ne dođu monteri na tvoj tavan i propuste dalje kablovsku. To delenje troškova ako u startu ne uspe, kasnije teško da ćeš izvući pare. Samo nemoj reći da ih nećeš pustiti na tavan.
 
Monter je moj čovek ;)

@sky: Videh da ima slot za karticu, to ne može da bude od koristi?
 
Ne,pošta koristi CAM modul.
 
Seljaci. :) živo me zanima šta kuvaju s tom anketom...
 
Kuvaju kodiranje za neke od trenutno free digitalnih kanala.
 
A da ja vas pitam, da li vam je EPG tacan (konkretno za FOX) i da li ga imate za duze od narednih sat vremena za domace kanale. Uzasno me nervira kad mi pise jedna stvar, a ide druga. Po nekim filmovima koji su bili na Foksu, pojave mi se 2-3 dana kasnije u to vreme na EPG-u.

Iako pretpostavljam da ne mogu nesto da zeznem u podesavanjima TV oko toga, tako da je do njih. Vreme i datum su mi tacni. :)
 
onaj deo osnovne ponude koji ide uz CAM modul.

E druze jel mozes da napises koji to deo iz osnovne ponude ide uz CAM modul?
Hvala unapred, pitam zbog klinca ako ima neki deciji kanal da odmah uzimam.
 
A da ja vas pitam, da li vam je EPG tacan (konkretno za FOX) i da li ga imate za duze od narednih sat vremena za domace kanale. Uzasno me nervira kad mi pise jedna stvar, a ide druga. Po nekim filmovima koji su bili na Foksu, pojave mi se 2-3 dana kasnije u to vreme na EPG-u.

Iako pretpostavljam da ne mogu nesto da zeznem u podesavanjima TV oko toga, tako da je do njih. Vreme i datum su mi tacni. :)

Ovo se i meni dešava na foxu i na svim pinkovima i strašno me nervira kad vidim neki film, a kad prebacim nešto sasvim treće... Ne verujem da je do nas. S tim da mi na foxu nije uvek, nekad bude tačno tj retko kad ne bude tačno dok pinkove nisam još nijednom ubo da je tačno.
 
Poslednja izmena:
Na EPG-u je obicno razlika sat vremena, verovatno nije uskladjeno sa pomeranje sata. Mada ume nekad i da bude potpuno netacno
 
A da ja vas pitam, da li vam je EPG tacan (konkretno za FOX) i da li ga imate za duze od narednih sat vremena za domace kanale. Uzasno me nervira kad mi pise jedna stvar, a ide druga. Po nekim filmovima koji su bili na Foksu, pojave mi se 2-3 dana kasnije u to vreme na EPG-u.

Iako pretpostavljam da ne mogu nesto da zeznem u podesavanjima TV oko toga, tako da je do njih. Vreme i datum su mi tacni. :)


Kod mene ima opcija GUIDE na daljinskom tu udjem (znaci danas je petak 28.11.2014) i pokazuje mi EPG do utorka 02.12.2014. Sad da li je tacan za sve kanale uvek ne znam, ali znam da je na Arenama i Sport Klubovima uglavnom tacan.
 
Kod mene je isto tako i imam problema samo sa foxom i pinkovima, ostalo je sve dobro...
 
Ja sad bas gledam za fox movie i pink filmske kanale. Pokazuje dobro koliko vidim. Za Arene nije baš tačno.
 
Fox Crime, Life i Movie delimicno tacno, ali "cist" Fox je potpuno pogresan kod mene.

@Montela: Za npr RTS imas TV program 5 dana unapred??? Ja imam samo 1-2 sata unapred.

@Markomix: To odstupanje od 1 sata trebalo bi da mozes da resis podesavanjem vremena i vremenske zone. Kod mene je to namesteno da vuce automatski sa kabla i +1GTM.
 
Ja gledam samo sportske i foxove kanale

@Montela: Za npr RTS imas TV program 5 dana unapred??? Ja imam samo 1-2 sata unapred.

@brzibg: Ja sam napisao za kanale koje ja uglavnom gledam da su uglavnom tacni u tom trenutku i da ide do 5 dana unapred, a sto se tice RTS taj kanal bas retko gledam ali evo sad upravo gledam i nema uopste EPG. U ovom trenutku nema EPG ni za kanale B92, PRVA i na jos nekim kanalima. Da li je tako uvek nisam ni obracao paznju jer ih bas slabo gledam.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam imao izbora (Subotica)

Uzeo sam Osnovni digitalni paket u POSTA NET-u..

Dobio sam ovaj čajniz STB - DCD4304i

Ono sto me interesuje, nazad ima i USB port, da li je moguce tu prikljuciti flash disk ili externi HDD da pusta filmove koje prebacim sa kompa?
Ako neko ima informacije iz prve ruke..
 
Od 1 decembra poštari su uveli neku pay akciju.Koliko vidim nema nikavih novih kanala.Mislim se,,,,,koji su oni slepci majko mila.Mlate narod sa anketom i nemaju vremena da prvo uvedu neke promene sa novim razvrstanim paketima pa tek onda da prave akcije.
 
Nisam imao izbora (Subotica)

Uzeo sam Osnovni digitalni paket u POSTA NET-u..

Dobio sam ovaj čajniz STB - DCD4304i

Ono sto me interesuje, nazad ima i USB port, da li je moguce tu prikljuciti flash disk ili externi HDD da pusta filmove koje prebacim sa kompa?
Ako neko ima informacije iz prve ruke..

Informacija iz prve ruke: možeš naravno kada priključiš usb fleš u STB uređaj da gledaš video i slike. Sa eksternim hard diskom nisam probao, pretpostavljam da možeš i sa tim. Ali ako imaš neki film i prevod za taj film kao odvojeni fajl (.txt .srt ili .sub), onda STB uređaj neće da ti učita prevod (ja bar mislim, možda i grešim). Još jedna dobra stvar je kada ubaciš flešku u STB uređaj možeš da snimaš bilo koji program sa TV-a i kasnije gledaš (fleška od 4GB ti je otprilike 2 sata snimanja).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno