Šta je novo?

HTC One

Oni smatraju da je oštećena matična ploča posle otkljucavanja bootloadera. Bez mozga. Zato nikad više HTC.
 
Oni smatraju da je oštećena matična ploča posle otkljucavanja bootloadera. Bez mozga. Zato nikad više HTC.
Meni je bio otključan bootloader i bio je root_ovan telefon pa su mi odobrili zamenu telefona! Telefon je bio skroz mrtav pa ne verujem da su mogli da provere da li je root_ovan, a mislim da su mogli da vide preko HTC_ove baze da je bootloader otključan jer sam ga otključao preko HTC_ovog sajta.
 
Meni se telefon ugasio i nije hteo 2-3 dana da se upali.. . I upalio se u servisu. Videli su otkljucan bootloader i ponudili zamenu uz doplatu od 200e. Odbio sam, a telefon i dalje radi.
 
Forum se opet raspada.. ne mogu da vidim poslednju stranu ove teme..
Lollipop vec postoji za GPE... mozes da uradis konverziju ili da flashujes ZIP iz recoveryija cak i preko Sense firmware-a.
 
Poslednja izmena:
Oni smatraju da je oštećena matična ploča posle otkljucavanja bootloadera. Bez mozga. Zato nikad više HTC.

Takva je procedura i to je to. Mada kod HTC-a ipak postoji način da se telefon vrati u fabričko stanje pre slanja na servis. Šta onda reći za Samsung?

A jesu li ti poništili garanciju?
 
Jesu. Poništena je. Cak su i uslikali hboot.
 
Ja sam zadovoljan posle GPE konverzije. Najvise trosi Cell Standby.. izguglacu malo da vidim kako to da resim. Od ujutro do uvece izdrzi bez problema. Obicno pred spavanje ostane oko 30%. Sad se puni.. sutra cu okaciti screenshote.
 
Zna li neko kakva je procedura ako hoces, recimo, da zamenis bateriju u ovlascenom servisu (van garancije)?
(Nije da mi treba, nego me cisto zanima da li je neko imao iskustva)...
 
Protok uvek aktivan, 2g only. Kad hocu da pogledam nesto prebacim na 3g only za to kratko vreme. Osvetljenje na prvoj kockici, iliti 30-ak %. Kao da imam pola baterije.
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-12-16-16-04-47.png
    Screenshot_2014-12-16-16-04-47.png
    273.1 KB · Pregleda: 127
  • Screenshot_2014-12-16-16-04-57.png
    Screenshot_2014-12-16-16-04-57.png
    318.9 KB · Pregleda: 130
Poslednja izmena:
vrijeme da pocnes da istrazujes sve moguce nacine kako da pristedis bateriju :) Ja na primjer sad provaljujem da se theverge.com bukvalno vuche i ubija bateriju na stock browseru, a na Chrome Beta (koji sam sad instalirao, prije ga nisam koristio) sajt leti, a i potrosnja baterije je onda osjetno manja B-) Iskljucio sam i pocket detection za pojacavanje zvona kad je u dzepu, opet mali plus za bateriju
 
Stejer koliko ti je star telefon? Na ovom mom je baterija sasvim solidna
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1418748471118.jpg
    uploadfromtaptalk1418748471118.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 134
Kao da je drugi telefon fazon, mogu samo da sanjam o ovih 2.4%/h, ni 5 ne mogu da imam. Telefon je uzet sredinom avgusta ove godine, refurbished iz Begrama.
 
Taj tvoj ne može dan da pregura, to je manje više neupotrebljivo. Ili ga rutuj pa vidi sa BBS šta se dešava ili ga menjaj, džabe kidaš živce ovako.
 
Moja je izgleda, takođe na izdisaju. Brzo se troši, 20% za 40 minuta, a evo za pola sata na netu je digao temperaturu baterije na 43°C! Takođe se sporo puni, po 4 sata!
 
AKo sumnjate u bateriju, odradite sledeci test... napuni telefon do 100%, da se upali zelena lampica, predjite u airplane mode. U dialeru ukucajte *#*#3424#*#* i pokrenuce se test app. U spisku nadjite battery test, stiklirajte i kliknite na RUN pa pratite dalje uputstvo.
Test ce upaliti brightness na 100% i zatrazice od vas da ne dirate telefon narednih sat vremena. Ja sam test odradio i za tih sat vremena, baterija je pala na 91%. Ako baterija zavrsi na ispod 70% onda je za zamenu.
 
...za zamjenu, a baterija ne moze da se mijenja :d

elem, gledacu da probam taj test negdje kasno uvece neki dan...
 
Će probamo. [emoji12]

-----------

Meni ne pokreće ništa, kada ukucam poslednju *, obriše sve brojeve?
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi potvrdi da je uspeo da sredi taj no sound u pozivima? Imam Viper rom 70.1 i poceo je da mi se gubi zvuk u pozivima tj taj problem o cemu su pricali kolege @yooyo i @corvus corax. Meni proradi jedino ako predjem ponovo sa Viperom preko starog i to radi dok se telefon ne ugasi.Ako je stiklirana opcija boot u opcijama onda radi i posle restarta ali ako se skroz isprazni baterija ili se restartuje a da nije fast boot onda vise ne radi.
 
Kod mene se više nije javljao nakon prelaska na ARHD 83.1. Tada je obrisan dalvik, pa je flešovan 83.1 preko 82.0 i to je to. Nije se više javio problem.
 
Poslednja izmena:
Flešuj 7.0.2, rešen problem.
 
Sa ciscenjem data play service i google service nije uspelo, sa fix koji je kolega @joriq postavio radi. Probao sam vise restarta i potpuno gasenje i radi za sada. Hvala :)
 
nema na cemu :) A koji rom koristis?
 
Nazad
Vrh Dno