Šta je novo?

HTC Desire X

Moze biti i to, ali stavi viber, whatsapp, hangouts, facebook, messenger, pa jos kad se doda ostale stvari itekako kuburis sa RAM-om + sense i njegove stvari koje se vrte u background-u.

Nije baš tačno. Moj brat koristi skoro sve od gore navedenog (fb, w'app, viber) i telefon mu vrlo pristojno radi već 6 meseci. Naravno, nema govora o fluidnosti flagship telefona ili stock androida, ali nema ni totalnog zakucavanja kao što je slučaj sa One V. A čovek verovatno hoće HTC jer se navikao na Sense. Mada mislim da je One S mnogo bolja opcija za iste pare (!?, sudeći po mobilnom svetu).

Drugo, veruj mi da se itekako oseća razlika u tih 254 MB RAM-a. Drugar koristi moj stari Incredible S umesto svog SGS I samo zbog toga.
 
Ma znam, ali kada gledam da kupim telefon, gledam da napravim neki veci pomak. sa 512 na 768, bas i nije nesto. Barem 1GB. Iovako aplikacije i sve ostalo postaje gladno, inace ne bi postojali telefoni sa 2GB RAM-a.
 
Isto mislim, zato sam i predložio One S, kao ne mnogo skuplju a mnogo, mnogo bolju alternativu od Desire X-a.

Inače, jel zna neko šta predstavljaju cene na mobilnom svetu, malpore gledajući ugledah da One S isto košta kao Desire X, da je SGS 2 skuplji od S4 Active i ostale misterije čovečanstva...
 
Pa to se htc ispalio sto je izbacio desire x sa samo 768Mb rama, bez prednje kamere i 720p kamkordera i ako telefoni iz iste klase imaju sve to +1Gb rama.
 
Isto mislim, zato sam i predložio One S, kao ne mnogo skuplju a mnogo, mnogo bolju alternativu od Desire X-a.

Inače, jel zna neko šta predstavljaju cene na mobilnom svetu, malpore gledajući ugledah da One S isto košta kao Desire X, da je SGS 2 skuplji od S4 Active i ostale misterije čovečanstva...

Ne gledaj te cene :D

Inace slazem se za One S, a i lep je telefon. Samo mozda da se ne uzme crni zbog famoznog ljuscenja. Pogotovo ako se nabavi sa S4 proc-om :)
 
Valjda su se ljustile samo prve verzije One S S4 u crnoj boji.. inace odlican fon.
 
Ma znam, ali kada gledam da kupim telefon, gledam da napravim neki veci pomak. sa 512 na 768, bas i nije nesto. Barem 1GB. Iovako aplikacije i sve ostalo postaje gladno, inace ne bi postojali telefoni sa 2GB RAM-a.
Jesi li razmatrao Desire 500?
 
Jesi li razmatrao Desire 500?

Za iste pare koliko kosta Desire 500 mogu da kupim LG Optimus G, sto ces se sloziti da nije normalno kolika je cena D500, a koliko se dobija vise ako uzmes Optimus G.
 
Za iste pare koliko kosta Desire 500 mogu da kupim LG Optimus G, sto ces se sloziti da nije normalno kolika je cena D500, a koliko se dobija vise ako uzmes Optimus G.
Ne znam gde ti gledaš te cene?
Kod Telenora je Desire 500 u rangu sa LG Optimus L9 po ceni.
 
U prodavnici mobilnih telefona. mobilnish**


Kod telenora gde deru sa cenama telefona.

Ovako odes na internet i vidis kako se krecu cene telefona i vidis koji telefon koliko vredi. A postoje i oglasi gde vidis cenu uredjaja takodje. 1 dan star.
 
Poslednja izmena:
Pa ne možeš da očekuješ da Desire 500 na takvim mestima ima realnu cenu, kada se pojavio u prodaji tek pre nedelju dana.
 
Znam, ali kazem da ovako dobijes realnu cenu. Telefon je skup, jer je nov (a i u Telenoru su generalno skupi telefoni), a ne nudi ono sto nudi Optimus G za iste pare.
 
Ljudi, pomoc, dobice krila.

Da li se nekom dogadja, ko ima ovaj telefon ili android generalno, da sam sistem gasi aplikacije?
Ako je zbog manjka menorije, da li postoji neka aplikacija koja to ne dozvoljava?

To mi se ranije nije dogadjalo, ne znam da li je od nekog update-a. Pre par meseci je sve funkcionisalo perfektno.

Mozda da radi servis?
 
Kako ti gasi aplikacije? One koje ostavljas aktivne u pozadini ili?
 
Ljudi, pomoc, dobice krila.

Da li se nekom dogadja, ko ima ovaj telefon ili android generalno, da sam sistem gasi aplikacije?
Ako je zbog manjka menorije, da li postoji neka aplikacija koja to ne dozvoljava?

To mi se ranije nije dogadjalo, ne znam da li je od nekog update-a. Pre par meseci je sve funkcionisalo perfektno.

Mozda da radi servis?

Ako se ovo odnosi na aplikacije u pozadini onda je to normalno ponašanje androida. Verovatno si u međuvremenu instalirao više programa koji imaju servise koji čuče non-stop u memoriji - npr facebook, mada i mnogi programi za koje to ne bi pomislio imaju servise koji jedu memoriju. Onda ti ostane manje memorije za aplikacije u prvom planu i OS je prinuđen da agresivnije izbacuje iz memorije 'keširane' aplikacije.
 
Da, sve to stoji, ali da li je normalno da mi gasi stock player ako pustim neku pesmu i odem da kucam sms u takodje stock aplikaciji?
Isto tako, gasi mi navigaciju, to je pocelo odjednom. Do tada je radilo sve ok, vise puta je navigacija radila nekoliko sati bez gasenja.

Juce sam dobio predlog od HTC-a da probam u safe modu. Probao sam i to i opet mi gasi muziku kada pokrenem nesto drugo.

Bice da je prso ram. Zreo je za servis.
 
Ćao svima. Imam ovaj model duže vremena i generalno sam zadovoljan. U poslednje vreme imam problem sa punjenjem baterije nekada se napuni za sat-dva na 100% a nekada mu ni sedam sati nije dosta i napuni samo oko 30% (za vreme punjenja telefon nije korišten čak je isključen internet i auto sync).
Da li neko zna šta bi mogao biti problem? :smash:
 
Ostadoh kratak informaciju kako sam resio problem koji sam imao.

Pricao sam sa sa htc online podrskom jer mi je bilo muka servisa koji su mnogo ispod nivoa na kom treba da budu.
Podrska mi je rekla da probam u safe modu i da probam da odradim factory reset, ali to nije dalo rezultata pa sam ipak morao da odnesem tel u servis.

Naravno, nisu nista nasli u servisu, jedino sto su uradili je da su stavili novi softver koji god to bio.

Od servisa druga prica, kao da su mi stavili jos rama i drugi procesor, drugi telefon. Kontam da je to sve bilo do softvera koji se zaglupeo odjednom.

Od aplikacija koristim uvek isto (od kada sam uzeo telefon) samo su apdejti radili. Takodje i sada je sve isto kao pre, ali telerfon jednostavno radi mnogo bolje.
 
Interesuje me da li je neko imao slican problem ovde, u stanu je SBB kablovski net, koji sam povezao sa WiFi ruterom TP-Link WR340G. Laptop bez problema otvara sve, ali Desire X se konektuje, ali nema prenosa podataka. Sad, pretpostavljam da je problem do rutera ili podesavanja istog, pa ako je neko imao isti slucaj..

Inace, pretrazio sam gomilu foruma i sajtova, probao - nista nije upalilo.
 
Evo maločas mi je ponuđen update od nekih 2 MB, kao Heartbleed fix.
 
Kod mene je bio ponudjen pre nekih 10 dana Heartbleed fix, oko 10MB, bug je samo patchovan.
 
Pojavila mi se ova žuta fleka u donjem delu ekrana, može se primetiti da ni dole na ivicama nije baš najsjajnije. Pojavilo se samo od sebe, telefon nije udaran, nije ispadao, niti kvašen pa da mogu da predpostavim do čega je, jel imao neko sličan problem sa ekranom?



Interesuje me da li je neko imao slican problem ovde, u stanu je SBB kablovski net, koji sam povezao sa WiFi ruterom TP-Link WR340G. Laptop bez problema otvara sve, ali Desire X se konektuje, ali nema prenosa podataka. Sad, pretpostavljam da je problem do rutera ili podesavanja istog, pa ako je neko imao isti slucaj...
To se sad i meni dešava samo sa ADSL ruterom.
 
Poslednja izmena:
Ćao svima. Imam ovaj model duže vremena i generalno sam zadovoljan. U poslednje vreme imam problem sa punjenjem baterije nekada se napuni za sat-dva na 100% a nekada mu ni sedam sati nije dosta i napuni samo oko 30% (za vreme punjenja telefon nije korišten čak je isključen internet i auto sync).
Da li neko zna šta bi mogao biti problem? :smash:

Ja sam imao slican problem dok sam imao Desire X,resio sam ga tako sto sam promenio punjac,izgleda da su kontakti na kablu malo oksidirali pa je ponekad slabije punio..kad sam uzeo nov punjac to se vise nije desavalo..pokusaj,mozda pomogne.
 
Da li neko zna zasto kad mi stigne poruka,treperi mi lampica 1 min u gusasi se,i kako to da resim da ako ne procitam poruku da treperi uvek?
 
Poslednja izmena:
Mozda da ubacis neku aplikaciju za svetlosna obavestenja, ako podrzava hardver. Pogledaj sta ima na play store-u
 
Treba mi pomoc oko otkljucavanja bootloader-a.

Unlock radim preko htcdev sajta.Dodjem do koraka kada trebam da odem u cmd,kucam cd \Android,medjutim tada mi izbaci "The system cannot find the Batch file".Ne znam sta da radim i kako to da popravim.Cilje mi je da rootujem tel.
 
Otkljucao sam bootloader i instalirao cwm moze li neko da pomogne oko roota ?
 
Nazad
Vrh Dno