Šta je novo?

HTC Desire X

illidan

Znamenit
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
20,016
Poena
1,455
Moja oprema  
CPU & Cooler
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Matična ploča
asus proart b550
RAM
g.skill trident z neo 32gb
GPU
nvidia rtx 4070super founders edition
Storage
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Zvuk
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
PSU
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Kućište
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
Monitor
asus vg27aql1a
Miš & tastatura
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white, cream soda switches, gmk serika 2 keycaps
Pristup internetu
  1. Optički internet
HTC-Desire-X-3V-white.png


novi Desire X

http://www.htc.com/www/smartphones/htc-desire-x/#overview
http://www.htc.com/www/smartphones/htc-desire-x/#specs
 
Ovo neki wildfire na steroidima, šta znam izgleda OK (osim onog dela za kameru, koji izgleda :S:).
 
Nije valjda da niko nema ovaj fon?! :trust:
Dajte utiske.
 
Tek sto ga uzeh tako da nemogu neke sire informacije da vam kazem, za sad sam izuzetno zadovoljan prelepo izgleda,brzo radi bez seckanja i tome slicno.
 
Pazario sam telefon u telenoru nakon sto sam odustao od Grand X-a (prateci temu, video sam da ima previse cimanja sa tim aparatom...). Nakon Wildfire-a za mene je ovo ogroman skok. Sve ide glatko bez stucanja i kocenja. Baterija je solidna, rekao bih, ali to cu moci da potvrdim tek nakon nekog malo duzeg koriscenja. Kvalitet izrade je standardno dobar, ledja su od neke gumirane plastike i lepo lezi u ruci stim da se otisci jako vide i izgleda muzgljavo :(
 
Narucio sam ovaj telefon pre dva dana. Resio sam da ne dajem velike pare trenutno za cp\, pa sam uzeo neku mid-range varijantu. Ne ocekujem cuda od ovog, al ima da sljaka za svakodnevne potrebe. Ako neko ima iskustva sa ovim telefonom, voleo bih da znam koje su mu mane, sta mu najvise fali (osim prednje kamere, ofc) kao i sta se najbrze kvari? Hvala :)
 
Kod mene za sada sve radi tecno i stabilno, i za ovih nedelju dana nisam primetio neke bagove. Baterija je ok, reklo bi se. Pitanje sta se kvari je malo smesno, s obzirom da se aparat skoro pojavio.
 
Zadnja maska je problematicna ume da zvace sitno
 
Kod mene za sada sve radi tecno i stabilno, i za ovih nedelju dana nisam primetio neke bagove. Baterija je ok, reklo bi se. Pitanje sta se kvari je malo smesno, s obzirom da se aparat skoro pojavio.

Pa dobro, skoro je vrlo relativan pojam, jer kapiram da ljudi koji dolaze na ovaj forum medju prvima dodju do pojedinih modela. Ali da je noviji model, jeste. :)

Hvala obojici na utiscima, kent vejt da ga se docepam. :)
 
Pazario sam telefon u telenoru nakon sto sam odustao od Grand X-a (prateci temu, video sam da ima previse cimanja sa tim aparatom...). Nakon Wildfire-a za mene je ovo ogroman skok. Sve ide glatko bez stucanja i kocenja. Baterija je solidna, rekao bih, ali to cu moci da potvrdim tek nakon nekog malo duzeg koriscenja. Kvalitet izrade je standardno dobar, ledja su od neke gumirane plastike i lepo lezi u ruci stim da se otisci jako vide i izgleda muzgljavo :(
Isto planiram da sa Wildfire-a pređem na ovaj preko Telenora, pa bi mi značilo još komentara i iskustva, čisto da zacementiram odluku. :)
 
Uzeo sam ga pre nedelju dana i odusevljen sam istim.Telefon za male pare pruza mnogo.Pre njega sam imao Wildfire i barem za
2 klase je bolji od njega.Dual core od 1Ghz omogucava da sve tece glatko,tj.bez seckanja.Displej je visoke rezolucije 480x800.Baterija traje oko dan i po uz maksimalno arcenje,dok izdrzi dva dana uz normalno koriscenje.Kvalitet izrade je isti kao kod svih HTC telefona.Apsolutna preporuka!
 
Apsolutno se slazem sa ovim sto je eternity rekao, uz napomenu da se radio dualcore Snapdrag S4 procesoru 1GHz
 
kako ste zadovljni zadnjom maskom da li ima negde lufta i krckanja ili je samo ovaj moj problematican?
 
Uzeo sam danas telefon i svidja mi se kako lezi u ruci i prilicno glatko obavlja sve operacije. E sad, zanima me da li ste i gde ste kupovali case-ove i folije?! :)
 
E to i mene zanima.
 
Koliko interne memorije ima ovaj model, video sam zvanicno 4 GB, ali koliko mu ostaje nakon instalacije Androida i Sensa?
 
Uzeo sam pre 2 dana Desire X i zadovoljan sam telefonom.
Pre njega sam imao Wildfire S i bas se vidi koliko je ovo napredniji model.
Taman mi je istekao prethodni ugovor pa sam ga uzeo uz PiS500, i mislim da je za te pare uz ovaj paket odlicna kupovina.
 
Da li je neko nasao negde folije i futrole i tome slicno
 
Da li je neko nasao negde folije i futrole i tome slicno

Za sad ih nema nigde, zvao sam pre koji dan sve za mob i kazu da nemaju nista trenutno, a da se narucuje nesto preko grane ispada preko 30e case i folija. Malo li je na ovu krizu!
Ako neko nesto nadje, neka okaci... :(
 
moze jedan brz odogovor dal uzeti Sony Xperia Sola ili HTC Desire X
razlika je u 500din mesecno vise za Solu, nije mnogo ali ne mislim da vredi vise cak obrnuto preko paketa kod Telenora.
Da imam para uzo bi s2 al vise od ovog ne mogu da odvajam mesecno ! plata 20 000din :( 2 klinca bla bla bla .....
 
^Interno 4 GB, ostaje ti negde oko 1 GB.

Znaci, ako sam dobro razumeo, u odnosu na obican Desire (stock), koji ima slobodno 150 MB za instalaciju programa, kod Desire X je slobodno oko 1 GB?
Da li ima Gorilla Glass (mislim da obican Desire ima, ja ga imam nesto vise od godinu ipo dana, nema ni najmanju tackicu na ekranu, a koristim ga bez futrole i folije)?
 
Poslednja izmena:
Nasao sam slucajno u uscu foliju na onim tezgama pa ako nekome treba eto gde moze da nadje samo je smor sto je duplo skuplje ali bar ti oni nalepe skroz ok fokiju na telefon
 
moze jedan brz odogovor dal uzeti Sony Xperia Sola ili HTC Desire X
razlika je u 500din mesecno vise za Solu, nije mnogo ali ne mislim da vredi vise cak obrnuto preko paketa kod Telenora.
Da imam para uzo bi s2 al vise od ovog ne mogu da odvajam mesecno ! plata 20 000din :( 2 klinca bla bla bla .....

Po specifikacijama su vrlo slični, ali bi ja pre išao na HTC, pogotovo ako te ispadne jeftinije nego Sola.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4408&idPhone2=4951


Znaci, ako sam dobro razumeo, u odnosu na obican Desire (stock), koji ima slobodno 150 MB za instalaciju programa, kod Desire X je slobodno oko 1 GB?
Da li ima Gorilla Glass (mislim da obican Desire ima, ja ga imam nesto vise od godinu ipo dana, nema ni najmanju tackicu na ekranu, a koristim ga bez futrole i folije)?
Nema Gorilla Glass (dok ga moj Wildfire ima), zato se i preporučuje neka folija i obavezno futrola (ne samo zbog ekrana).


Nasao sam slucajno u uscu foliju na onim tezgama pa ako nekome treba eto gde moze da nadje samo je smor sto je duplo skuplje ali bar ti oni nalepe skroz ok fokiju na telefon
Koliko je ta folija i jel ima neke razlike kada se stavi, da li ekran izgleda drugačije i da li ima neke promene prilikom korišćenja ekrana?
 
Poslednja izmena:
Koliko je ta folija i jel ima neke razlike kada se stavi, da li ekran izgleda drugačije i da li ima neke promene prilikom korišćenja ekrana?

Evo da ti ja odgovorim, danas sam kupio.
Nema puno razlike, bar za mene koji sam uvek koristio telefone sa folijom na ekranu. Ekran izgleda isto i jedina razlika koju mozes da primetis jeste da ti prst malo sporije klizi po ekranu, ali to je cena koju placas za ekran bez ogrebotina. Folija ko folija bre. :)
 
Nisam nikad koristio foliju na ekranu, a na ovom ću morati, tako da me je zanimalo iskustvo iz prve ruke. :)
Koja je cena folije i gde si kupio?
 
^ cena je kod njih standarnih 500 kinti. Nalaze se na drugom spratu TC Usce. I da, dobra stvar je sto ti oni nalepe foliju, pa ti ne moras da Se cimas oko mehurica. :)
 
Zahvaljujem, čim uzmem telefon stavljam foliju. :)
 
Jel naso neko nekakvu futrolu za tel.Na xda likovi spominju da futrola sa htc desire v odgovara ovom tel.Da nije mozda neko proverio ovu informaciju.
 
Nazad
Vrh Dno