Šta je novo?

Huawei G300

i nije mi jasno zašto bloatujete telefon dodatnim playerima, kad ovaj koji se dobija uz android radi super.

Pod jedan, taj difoltni plejer ne pušta srt niti druge titlove, a da ne pominjem sjaset opcija koje imaju drugi plejeri, dok difoltni nema nikakva podešavanja.
Pod dva, mov, xvid, mp4 itd uopšte neće ni da pusti, ni 720p ni 1080p... tako da ne može nikako da radi super... barem ne meni. Ja držim mxplayer jer pušta srt, ssa i razne druge formate titlova, a i pustio je sve formate kojim sam ga narokao, a koje difoltni nije hteo ni da pusti. Svi 720p i pogotovo 1080p klipovi su seckali ili radili u nekih 15-tak frejmova, bilo da koristi hardverski ili softverski dekoder...

A sad da se cimam s transkodovanjem fajlova kako bih mogao da gledam hd na mobilnom, zabole me... A verovatno je i maltene neizvodljivo.

Youtube radi kako treba i ako hoću da pogledam neki trejler itd, on radi posao.

A ni ja ne vidim poentu da na ekranima 400x800 furaš 720p ili 1080p. To treba da radi S3 sa 720p ekranom, tu već ima smisla hd video.

Ali baš me zanima da li će neko na ovom telefonu poterati neki makar 720p klip.

Ako neko uspe neka javi u kom plejeru, s kojim kodecima i koji je tačno format i kontejner fajla koji je uspešno pustio...
 
Poslednja izmena:
ja ne znam... sve sto sam hteo da pustim pustio je... bas cu da probam neki hd video da pustim, pa cu da javim...

titlove btw ne bih nikom preporucivao inace necete nauciti jezik nikad...
 
A ni ja ne vidim poentu da na ekranima 400x800 furaš 720p ili 1080p. To treba da radi S3 sa 720p ekranom, tu već ima smisla hd video.
Reci mi da li ti je lakše da samo kopiraš fajl na telefon i pustiš ga ne misleći da li je ova ili ona rezolucija, kodek, kontejner, bitrejt,... ili da se bakćeš sa transkodovanjem svaki put kada ga prebacuješ na telefon (ili da čuvaš jednom napravljenu kopiju negde na računaru, kao što ja sada radim)? Svrha je prebaciti video na telefon i biti u stanju da ga pogledaš što brže, a ne trošiti vreme reenkodovanjem i primenama filtera za promenu rezolucije...

Logikom da rezolucija video fajla ne treba da prelazi rezoluciju ekrana na kojem se pušta ja ne bih nikad ništa odgledao na svom starom telefonu, 6120 Classic, sa ekranom 320x240 koji je, usput, mogao da pušta 1008x1008 video...

Sramota je da 1 GHz CPU + Adreno 200 ne mogu da urade ono što 400, 600 i 680 MHz uredjaji mogu (iPhone 3G, 3GS i Symbian^3 modeli puštaju 720p, 3GS čak pušta i 1080p).
 
Poslednja izmena:
ko kaže da ne može da pusti 720p ljudi šta vam je....

neće moći da pusti neki bolestan bitrate ili možda 1080p

može da bude video i milijardu x milijardu ako ti je bitrate deset. 6120 classic... ajde molim te...

nateraćete me da povežem fon na komp i da prebacim neki video fajl da probam i sam...

evo sad sam našao neki yt video, skinuću 1080p i 720p pa ću da probam ovih dana....
 
Poslednja izmena:
titlove btw ne bih nikom preporucivao inace necete nauciti jezik nikad...

Ja se lično profesionalno bavim prevođenjem, tako da mi jezik nije problem, ali volim da imam titlove, pogotovo kad uveče gledam film i ženka urla da smanjim ton pa ništa ni ne čujem... A da ne pominjem što mi je pravo uživanje da se smejem (i plačem ponekad) kad vidim kakve sve nenormalne gluposti piše ova nepismena klinčurija koja prevodi pirate, a ni televizije s nacionalnom frekvencijom nisu nešto mnogo bolje... Avala je npr. leglo nepismenosti i amaterizma.

Ali svako ko ima tri i više banki teško da će naučiti jezik gledajući filmove bez prevoda, ali klinci da... oni upijaju kao sunđer... Ja i burazer smo kao mali gledali cartoon network i filmove bez prevoda po ceo dan. Tako sam engleski tečno govorio još kad sam tek krenuo u osnovnu i svim roditeljima bih preporučio da deci daju da gledaju filmove i crtaće bez prevoda... Pogotovo što današnja deca još daleko brže napreduju od nas kad smo bili klinci, oni sad u osnovnoj već čuda prave...

Ali da se vratim s oftopičarenja, neki vole da pogledaju i neki španski, francuski, norveški ili danski film na primer, a ne samo holivudske blokbastere sa dijalogom za decu predškolskog uzrasta, pa se mogućnost puštanja titlova svakako nameće kao "must" u svakom ozbiljnijem video plejeru... Ali izgleda ništa ne pomaže havajcu da pušta hd video zapise... Čini mi se da ICS ima bolju podršku za korišćenje resursa grafičkog čipa pa se sve nešto nadam da će taj ICS update doneti dosta zanimljivih novina.

nateraćete me da povežem fon na komp i da prebacim neki video fajl da probam i sam...

Ja sam se, eto, već naterao i skinuo jedno desetak 720p i 1080p trejlera u mov, mkv i mp4 i difoltna aplikacija ništa nije puštala, dok je mxplayer sve pustio, ali 720p i 1080p u nekih 15tak frejmova možda... Takođe samo skidao i klipove s youtube-a i ista stvar.
 
Poslednja izmena:
Why on earth bi neko gledao 720p na G300 ili generalno na telefonu? JA sam prebacio DVDRip od 1,5gb i savrseno je cista slika, sto je i logicno kada se uzme odnos rezolucije ekrana i klipa.
 
Dok čekamo na odgovore za video reprodukciju, da pitam za mem. kartice: koji FS i koliku karticu koristite? Da li radi exFAT, pošto je kernel 2.6?
 
Odgovori za video reprodukciju su već tu... Ja koristim 8gb. E sad slagaću te za FS, proveriću... Svakako planiram da roknem jednu od 32gb klasa 10, nadam se da će da šljaka...
 
Može i 8 GB da posluži za probu, samo me interesuje radi li exFAT. Ukoliko ne radi, veća memorija - manji smisao, to je neki moj stav.
 
Da mi je neko fleshnuo ovaj MIUI sto je na modaco forumu?
 
Oko 30-33 evra, video na KP.

Kartica je FAT32, a evo sad bekapujem podatke pa formatiram u exFAT pa javljam radi li...
 
Mobilnom je svejedno, samo je pitanje da li ROM ima drajver za exFAT. ICS bi trebalo da ima po definiciji, ali GB može i ne mora (naknadno ubace drajver ili ne).
 
a koliko je onda bolji za korisnika? :D kapiram da je zbog nečega bolji čim pitate, a ne znam zbog čega... možda zbob onog obraničenja od 4gb?

nego, jel ima neko dojavu gde ima mat folija za g300? nervira me ovo shiny g*vno od ekrana
 
Neće exFAT, kaže kartica oštećena, evo vraćam sad na FAT32. Da li se onda isplati uzeti 32gb karticu (klasa 10) za ovaj fon?
 
aj molim te objasni zašto ti je toliko važno to? i zašto se ne isplati 32gb ako ne može exfat?

inače dobićemo oficijelni ics a on ima taj exfat :D
 
neko je rekao da su kinezi već dobili... za kapiram da će za zapad tek najesen... e sad dal smo mi taj zapad.... :D znam da zavisi i od operatera...
 
ExFAT nema ograničenje u veličini fajla od 4 GB koje ima FAT32, a nema ni silna drljanja po memoriji koja pravi NTFS.
 
Samo da javim da je stigao ponovo u Vip,ja uzeo malopre u poslovnici u Borci.U Knez-u odmah nestalo,sutra stize 25 komada ,tako mi rekose pa ko voli nek izvoli :)
 
Uzeo danas u telenoru dva primerka. Nisam probao ali skoro sam siguran da su zaključani jer je telenor dao svoj pečat telefonu. Jedan primerak blago krcka kad se stisnu ledja od pozadi i mislim da ne bi bio problem odnosno da ga ne bi menjao da je isti slučaj i sa drugim ali ovako verovatno hoću. Ostalo nisam ništa stigao da probam sem tastera dole i mogu reći da nema nikakvih problema sve radi savršeno što nije bio slučaj sa primerkom u vipu kad sam ga testirao pre mesec dana.
 
Kakve veze ima sd kartica sa fleshovanjem?? Fleshuj to pa javi utiske sto pre ;)
 
Neće exFAT, kaže kartica oštećena, evo vraćam sad na FAT32. Da li se onda isplati uzeti 32gb karticu (klasa 10) za ovaj fon?

Ako ne snimaš full hd ne treba ti veća od klase 4... Neke klase 10 ni ne dobacuju do 10mb/s, a platiš ih debelo...
 
uzeh ga i ja preko telenora, moj prvi android i touch telefon ikada... za sada sam prezadovoljan kako sve radi, javicu utiske posle nekoliko dana, samo da se priviknem na ovo cudo tehnike :d
 
Kako najeftinije i sigurno otključati telefon ?
 
forum.benchmark.rs/showthread.php?283363-Huawei-G300&p=2940562&viewfull=1#post2940562#post2940562
 
Nazad
Vrh Dno