Šta je novo?

SBB D3 GO - Televizija u pokretu

Sad menjaj slobodno :smoke:
 
Jel probao možda neko, npr da se nakači sa laptop-om na mobilni net, i onda probati pokrenuti neki od kanala, pa se prebaciti na neki drugi net :D
 
Jel probao možda neko, npr da se nakači sa laptop-om na mobilni net, i onda probati pokrenuti neki od kanala, pa se prebaciti na neki drugi net :D
Ima jos bolja fora, postoji adapter lan to usb i kad ga ustekas u komp on ga prikazuje kao mobilni net, prelistaj malo temu pisano je o tome. ;)
Nego, zasto ne radi SK na telenor mrezi?
 
Kao što napisah fora ne radi na kompu da se gledaju blokirani kanali tako što se koristi 3G net. Znači na kompu unutar browsera da gledaš blokirane kanale neće da može bez SBB IP adrese.

@Drakenzen: nisi ti to baš dobro razumeo pa sad dalje širiš dezinformaciju. Bilo koji USB/LAN adapter (znači nema posebni magični model) kad se koristi na Android uređaju ta Ethernet konekcija se usred osobenosti/limita samog sistema tretira kao data mobilni internet, pa time i D3Go app misli da koristiš data net a ti ustvari koristiš ADSL ili koji god broadband. Očigledno app ne omogućava ili onemogućava te kanale u zavisnosti od IP adrese nego samo proverava "jel tip neta non-WiFi" i to je to.
 
Meni Android box običnu ethernet konekciju gleda kao mobile data bez ikakvih adaptera. I pusti SK kanale, međutim brzo shvati da ga "varaš" pa onda pri šaltanju kanala prijavi standardno upozorenje i jedino pomaže gašenje pa ponovno paljenje app. Fox kanale sa druge strane neće nikako da pusti šta fod radio...
 
Kao što napisah fora ne radi na kompu da se gledaju blokirani kanali tako što se koristi 3G net. Znači na kompu unutar browsera da gledaš blokirane kanale neće da može bez SBB IP adrese.

@Drakenzen: nisi ti to baš dobro razumeo pa sad dalje širiš dezinformaciju. Bilo koji USB/LAN adapter (znači nema posebni magični model) kad se koristi na Android uređaju ta Ethernet konekcija se usred osobenosti/limita samog sistema tretira kao data mobilni internet, pa time i D3Go app misli da koristiš data net a ti ustvari koristiš ADSL ili koji god broadband. Očigledno app ne omogućava ili onemogućava te kanale u zavisnosti od IP adrese nego samo proverava "jel tip neta non-WiFi" i to je to.
5 put citam tvoj post i ne kapiram o kakvom android uredjaju pricas?
 
Pa slabo kopiraš :D Android uređaj = mobilni, tablet, "mini pc"... Hardware na kojem je Android OS.
Znači mobilni + LAN adapter (bilo koji dok ga Android prepoznaje, dakle imaju drajveri) + D3Go aplikaciju za Android = gledaš SportKlub.
Ti si napisao da se LAN adapter koristi na kompu, što nije tačno. Jedino ako na komp instaliraš Android OS :D :D

Za plugin za Windows tj browsere cela ta priča ne važi, niti da deliš 3G net sa moba na komp, niti postižeš bilo šta ako bi koristio neki USB/LAN adapter. Tu je jedini način za otključavanje kanala da se koristi VPN ili proxy i kači na nekog ko ima SBB net tj SBB IP adresu. Pošto nemam koga da smaram da digne VPN server nisam baš siguran da li plugin za komp ne proverava češće sa kog IP-a pristupaš, tj da li bi stream uopšte radio i dalje nakon što se otkačiš sa VPN.
 
Poslednja izmena:
Ja ni jednog trenutka nisam pomislio a kamoli rekao da ovako nesto moze za telefon, vec da se prikljuci na komp a komp ga prepoznaje kao mobilni net....
 
Da i to nije istina. Nisi razumeo. Android sistem je srž cele fore. On konekcije deli na "WiFi" i "not WiFi", zato se Ethernet i data/3G net tretiraju isto. D3Go app za Android verovatno radi na fazon "if not on WiFi, unlock SportKlub" :D To bi se lako moglo proveriti jel tako uz pomoć 2 mobilna, da 1 bude WiFi hotspot, da drugi se konektuje na taj WiFi signal i da pokrene D3Go i proba da pusti SportKlub. Ako ne radi znači da logika otključavanja kanala ne vrši proveru na osnovu IP adresa tj da nisu dozvolili konkretno Telenor/MTS/VIP IP opsege.

Znači baš naopačke od toga što ti misliš, nije fora za komp (i za Windows) već za mobilne i ostale uređaje na kojima je Android.
 
Poslednja izmena:
@shamanNS pratim tvoju logiku i padne mi napamet da mozda postoje dve vrste filtera... - d3go kaze: ako sam na mobilnom uredjaju onda proveravam da li sam na wifi ili ne, a drugi filter je - ako sam na PC onda proveravam IP adresu
...pazi, ako je tako a posto znamo da d3go radi iz browsera onda mozemo da pretpostavimo da informaciju o tome sa koje vrste uredjaja je pokrenuta aplikacija dobija od samog browsera pa je onda sasvim zdrava nova pretpostavka da je potrebno slagati aplikaciju tako sto bi se browser podesio da se ponasa kao da je u stvari na mobilnom uredjaju a ne na PC? Nisam eksperimentisao s tim ali mi deluje logicno pa reko' aj' da podelim razmisljanje s tobom.
 
Da definitivno se "identifikuje" aplikacija tj "klijent" dal je PC verzija ili mobilna. I očigledno imaju različit set restrikcija. Ko zna gde je smeštena ta logika, u ViewRight plugin za koji source code nije dostupan, ili je na server strani. Kako god nemaš prostora i priliku išta da modifikuješ. Kontam šanse su 90% da čak ni Android app kroz emulator na kompu neće da radi zbog DRM šema i verovatno koristi hardversku akceleraciju videa i ko zna šta još.

Sve u svemu na kompu nema gledanja bez da ugnjavite poznanika koji ima SBB net da digne VPN server (idealno da poznanik ima ruter na kom postoji podrška za OpenVPN), i to pod uslovom da radi aplikacija za komp isto kao mobilna, da može da se koristi VPN samo da startuje stream.
 
Prosto mi je neverovatno da nema neka fora preko prox-a i sl da se gleda d3go ako nemas sbb net..
 
Pa ima, ako imaš pristup SBB VPN/proxy to radi :D Sad dal bi morao kompletan saobraćaj non stop kroz VPN ili može kao na mobilnoj aplikaciji da se samo startuje i da se otkačiš sa VPN, to već nisam mogao da testiram.

Ako mora stalno kroz tuđi net da ide onda nema šanse da će ti bilo koji prijatelj dati pristup jer maltene niko nema dovoljan upload da izgura i tebi stream i njemu da ostane da može normalno da koristi net istovremeno dok ti jašiš na D3Go.

@Drakenzen : Ja bih se smarao sa tim samo da imam koga sa SBB netom kao "donora". Ne isplati mi se da plaćam 300 din dodatni D3i risiver ako ću da ga koristim 4 puta mesečno kad ne mogu na TV-u u dnevnoj iz nekog razloga da gledam šta hoću. Tako da za sad se smaram sa premeštanjem ovog 1 D3i risivera tamo-vamo, jer mi nije doživljaj da gledam sport na mobilnom pored "živog" monitora od 24 inča.
 
Koliko je komplikovano to oko VPN servera? Bas sam planirao ovako nesto, za oca koji je u inostranstvu, pa da se poveze preko moje IP adrese. Imam sbb net 40/2.5, pa bi taj upload cak mozda i bio dovoljan za ne HD kanale.
 
Ja ću sutra posle podne probati preko VPN-a, pa javljam rezultate.
 
@edvinn: Pa malo je i tih 2.5 Mbps upload-a, ako on gleda nešto na D3Go ti možeš da se slikaš. To treba testirati da li može samo da se startuju kanali kroz VPN a onda da se otkačuje i koristi direkt svoj net. Onda bilo ko sa bilo kojim SBB netom može da bude "donor" jer mu opterećuješ net samo na par sekundi.
I naravno ako host-uješ VPN server na kompu onda kad ugasiš komp ćale ne može da se konektuje.
Kad neko ima ruter na koji mogu da se stave OpenWRT ili DD-WRT firmware koji sadrže i podršku za OpenVPN server to je super, uvek dostupno. Doduše ta varijanta je malo komlikovanija za podesiti za prosečnog korisnika kompa :D
 
Da, istrazivao sam malo. Video i to za ruter, ali tu se vec ubacuju i razliciti firmveri za ruter i nisam stigao da se zezam, a ne znam da li ovaj sbb-ov ruter podrzava OpenVPN. Svakako mi je racunar ukljucen 24/7. A ovako preko obicnog VPN servera moze biti prilicno jednostavno.

Testirao sam sad sa telenor internetom. Sa SBB interneta sam pokrenuo tv program (koji inace ne moze sa telenor mreze da se gleda), a onda prekinuo tu internet konekciju, a povezao se na telenor internet i program i dalje radi. Vuce oko 1-2 Mbps. Dakle najverovatnije ce raditi kada se startuje preko VPN-a koji je na SBB internetu, a posle moze dalje sa bilo kog neta. Ostaje samo jos da se testira i ovaj slucaj, ali ne vidim razlog zasto ne bi radilo.
 
^ ista stvar meni preko Telekoma ne radi :(
 
Moguce da dugo traje prebacivanje sa jedne konekcije na drugu, pa prekine stream. Ja sam npr imao istovremenu konekciju na sbb (LAN), a preko wifi se konektovao na telenor. Primarna konekcija je sbb, i s njom je pokrenut stream, a posle samo disable tu konekciju i automatski prebacuje na wifi. Naravno proveravao sam i IP adrese, da proverim kad je na kom netu. Btw koristio sam firefox, njega koristim samo za D3Go, fluidnije mi radi nekako.
 
Ma ja nakcim telefon kao modem na komp i disable cable net. Odem na sajt d3go i dok sam na nobilnoj mrezi mi ne da sk da porkenem..
 
^Ni ne moze sa mobilne mreze da se pokrene. Mora da se pokrene sa sbb interneta, pa onda disable, dok se tv program vec pusta.
 
Probao sam sa VPN-om, nakačio sam se, upalio D3GO, ugasio vpn i radi[emoji4]
 
hteo bih da predjem sa vektora na sbb,pa me interesuje koliko je to izvodljivo,posto je u mojoj zgradi 95% vektor,a ostalo Targo?

U slucaju da moze,da li mi ponovo razvlace kablove po stanu ili koriste postojece koji su mi u zidu i ovo mi je jako bitno?

Da li se dobija dodatni uredjaj ili moze sve uz pomoc one kartice?

Koliko se ceka na ukljucenje?veoma mi je i ovo bitno

Kakva obavezu imam prema vektoru?nemam nikakve ugovorne.Slobodan sam sto se toga tice
 
Kao prvo pogresio si temu.
Kao drugo neizvodljivo je ako ne postoji SBB infrastruktura u zgradi a kazes kod tebe nema.
Kao trece samo do tvog stana stavljaju nove kablove(njihove) ti koristis one koje bi do juce koristio.
Kao cetvrto nista mi nije jasno kakav uredjaj i kakva kartica???
Koliko bi se cekalo na ukljucenje u principu ti je nebitno jer nemas mogucnosti za sbb.
Ako nemas obavezu prema RV tj. ugovor nemas nikakvu obavezu prema njima osim da isplatis do zadnjeg racuna dok si ih koristio.
Naravno ti nemas uslova za SBB i ovo sve pada u vodu.
Mozes eventualno d3i da uzmes od sbb i to ti je to.
 
Probao sam sa VPN-om, nakačio sam se, upalio D3GO, ugasio vpn i radi[emoji4]
To je to. Odlicno. [emoji4]
Reci mi samo ako mozes da proveris da li je dodavao novi uredjaj medju one aktivne uredjaje za d3go (3 najvise dozvoljeno)?
Najverovatnije da to ide preko username-a i passworda, ali palo mi na pamet da mogu gledati i IP, pa identifikovati to kao novi uredjaj.
 
E nije mi dodao novi uređaj, proverio sam.
 
Nazad
Vrh Dno