Šta je novo?

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim

Hvala druze! :)
 
Jel moze jedan savet u vezi grafike?Planiram kompletan upgrade ali tek krajem godine pa mu ovo dodje prinudno resenje.
Imam phenom II x4 955 + 4 gb ddr3 pa me zanima da li neki radeon r9 270 (ili x) mogao terati ovu igru ( plus AC,buduci F1,Dirt Rally,voznje uglavnom) na pristojnim detaljima i da li bi znacilo dodati jos 4gb memorije?Znacilo bi sigurno to znam ali jel neophodno?
I jos sta sa junior memberima,koliko treba dodati preko onih 10eura za full igru?
Sorry na gnjavazi ;(
 
Samo zaobidji AMD karte sto se ovog naslova tice. Uzasno radi. Jos jedan u nizu AMD failova sa novim naslovima i driverima i ako istina, ovdje je SMS bio pristran vise zelenima. Kako ce poslije biti, we will see.
 
Sto je ovo gadna kombinacija. Doduse nisu gume ni "razradjene" ali nisma dva puta stisno puni gas. Ali zabavno:

[youtube]uXsaDJ49yaE[/youtube]
 
Jedna kraca prakticno 1v1 utrka. Ali cool osjecak kada sam ga uzeo pred ciljem..

[youtube]Bl-ivcPIMXw[/youtube]

Ruf RGT 8 nekako najbolji GT3 izbor samo mu zadnji kraj zna "iznenada" pobjeci.. porše k'o porše. Z4 je takodjer nice overall ali je RUF nekako "agilniji".
 
Poslednja izmena:
Jedna kraca prakticno 1v1 utrka. Ali cool osjecak kada sam ga uzeo pred ciljem..


Ruf RGT 8 nekako najbolji GT3 izbor samo mu zadnji kraj zna "iznenada" pobjeci.. porše k'o porše. Z4 je takodjer nice overall ali je RUF nekako "agilniji".


0:42, asi ga cvrknuo haha

Na cemu si vozio? xbox kontroler ili?
 
Ma kasno bilo, pred spavanje pa koncentracija nula. Sreca nisam ga izvrtio. Da, x360 gamepad..
 
Ma kasno bilo, pred spavanje pa koncentracija nula. Sreca nisam ga izvrtio. Da, x360 gamepad..

Ma biva to tako. Meni se desava da udarim nekog odzada kada on pocne prerano kociti pa se ja iznenadim, takve mi dodje da pojedem. Sta imas koji vrag kociti 200 m ispred krivine.

Btw, koji ti je steering sens u podesavanjima? Sta god da namjestim nekako mi ne djeluje tacno.
 
Malo je to komplikovano sa x360 gamepadom. Vec sam pisao ali ako nisi naletio na post: x360 gamepad ima fiksni steering speed i poprilicno je spor za kontriranje kada gubiš grip. To je slucaj i ako stavis custom wheel settings. Opet ga prepozna kao gamepad.

Da bi dobio raw output bez usporavanja i filtriranja, treba uraditi ovo: http://forum.projectcarsgame.com/sh...g-up-a-gamepad&p=888156&viewfull=1#post888156

Ali tada gamepad vise nije pepoznat kao x360 kontroler pa ce ti eventualno stvarati probleme u drugim igrama (meni ne smeta). Nakon toga u pCARS pravis custom wheel opcije i registrujes gamepad kao volan. Odradis kalibraciju stika i dodjelis funkcije za dugmad.

Ostala podesavanja su nesto ovako i ako se jos igram oko setovanja:

In game settings:

First set controller input mode on "2" and set "Advanced" to: off.

STEERING DEADZONE: 0
STEERING SENSITIVITY: 0
THROTTLE DEADZONE: 0
THROTTLE SENSITIVITY: 5
BRAKE DEADZONE: 5
BRAKE SENSITIVITY: 30
SPEED SENSITIVITY: 85
CONTROLLER FILTERING SENSITIVITY: 65
DAMPER SATURATION: 0
FORCE FEEDBACK: 10

..i nakon toga je upravljanje mnogo preciznije: https://www.youtube.com/watch?v=9G5gGbc70D4
 
Pogledacu to. Pratio sam neka uputstva i namjestio gamepad, ali jednostavno i sa najboljim podesavanjima ne mogu da se naviknem, svaka S krivina mi pravi problem jer dok ja "iskontriram" nakon prve krivine, vec se nadjem na sred sikane i gotovo. Kontriranje je bruku tesko, kao i doziranje gasa, dakle ili moze da napucavas gas do kraja ili da ga pustis, ako hocu da budem precizniji onda vise razmisljam o tome sta radim prstima nego kud vozim.

Eh sad, ne znam koliko ce mi to praviti probleme u FIFAi, jedino da probam skontati kako da napravim dva profila pa da mijenjam kad mi za koju igru zatreba.

Uglavnom, hvala ti, probacu ovo. Jer nemam volje davati pare za nov volan, a ovako je nemoguce.
 
Poslednja izmena:
Ma da, sterring speed je prespor a nisu uveli opciju editovanja kao u svakoj normalnoj racing igri. U beta verzijama je bilo nacina za gašenje steering speeda i dobijanja raw outputa ali su ugasili developer menu tako da nista vise od tih naprednih opcija nema.

Jedan od admina sa foruma mi je rekao da SMS radi na tom problemu ali iz nekog razloga mi je rekao da je 99% sansa da necemo dobiti steering speed opciju. Sta je mislio pod tim onda da ce rjesiti, ne znam. Mozda vrate old dampening koji gasi filtriranje potenciometra palice i taj famozni steering speed.

FIFA ti sigurno nece vidjeti gamepad kao x360 tako da skontaj prije ne go sto zezenes drajvere. Eventualno kako kazes, napraviti dva profila gdje ce jedan biti x360 profil.
 
Poslednja izmena:
Ma da, sterring speed je prespor a nisu uveli opciju editovanja kao u svakoj normalnoj racing igri. U beta verzijama je bilo nacina za gašenje steering speeda i dobijanje raw outputa ali su ugasili developer menu tako da nista vise od tih naprednih opcija nema.

Jedan od admina sa foruma mi je rekao da SMS radi na tom problemu ali iz nekog razloga mi je rekao da je 99% sansa da necemo dobiti steering speed opciju. Sta je mislio pod tim onda da ce rjesiti, ne znam. Mozda vrate old dampening koji gasi filtriranje potenciometra palice i taj famozni steering speed.

FIFA ti sigurno nece vidjeti gamepad kao x360 tako da skontaj prije ne go sto zezenes drajvere. Eventualno kako kazes, napraviti dva profila gdje ce jedan biti x360 profil.

Bas me interesuje na koji nacin ce to da rijese. Uglavnom probacu to sa raw outputom, samo da skontam ovo da ne unistim podesavanja za ostale igre. Ne znam da li bi bilo drugacije na DS3 igrati jer ima bas mekane analoge, za razliku ovog od xkutijinog koji su tvrdi kao kamen.
 
Igral' ko ovo.. jedan krug sa monaka

[youtube]YzRV5M4yIEc[/youtube]
 
Kako ne igra, vec su je obrnuli na Hard, napucali 6.5 sati, dosta, nazad na ubijanje cudovista :D

Odlican Monaco, nadam se da ce da procuri, if you know what i mean :)
 
..nisam bas razumio to zadnje, heh.
 
Da ga neko portuje i u druge naslove.. :) Mada sad sam ga upalio, bolje deluje na snimku nego dok vozis..
 
Ne znam bas da li ce nesto procuriti iz pCARS kada ne mozes prici obicnim opcijama za komande.
 
Ovaj sudar me podsjetio na voznju u pCARSu, inace u MPu likovi malo precesto rade ovo. Ovakav ishod treba da bude i za njih, a ne da oni mene izguraju i ostanu na stazi, naravno ne ocekujem da otpadaju tockovi, ali daj bar malo. (I ovaj Grozan je zeznuo jer je zakocio 10 m ranije kao sto je Verstapen rekao)

https://www.youtube.com/watch?v=PXxyI3SG-CA
 
Poslednja izmena:
Ovaj sudar me podsjetio na voznju u pCARSu, inace u MPu likovi malo precesto rade ovo. Ovakav ishod treba da bude i za njih, a ne da oni mene izguraju i ostanu na stazi, naravno ne ocekujem da otpadaju tockovi, ali daj bar malo. (I ovaj Grozan je zeznuo jer je zakocio 10 m ranije kao sto je Verstapen rekao)

https://www.youtube.com/watch?v=PXxyI3SG-CA
ma bre namerno te izguraju u project cars, i mene to nervira samo te lupi od pozadi ko fazan :D
 
SLoRspO.gif

[youtube]NpecF_JfdtQ[/youtube]
 
Ali jos je ubrzao posle :D
 
img_8816_3.jpg


Zamisljam facu tog lika...
 
Ali jos je ubrzao posle :D

Nakon krivine je bio brzi od onih ispred njega. Nerjetko ljudi izlete na pijesak ili travu u jednoj krivini, udare u zaštiti i ne izgube na brzini.

To je ono sto sam prvo rekao i primjetio kada sam je probao.
 
Nakon krivine je bio brzi od onih ispred njega. Nerjetko ljudi izlete na pijesak ili travu u jednoj krivini, udare u zaštiti i ne izgube na brzini.

To je ono sto sam prvo rekao i primjetio kada sam je probao.


Ti izgleda imas neki poseban build :) Ja kad sletim sa staze uvek se uspori a volan(ffb) bije samo tako...o pesku da ne pricam uspori te skroz.
 
Sreca pa nisi ulozio u AC oni jedva prodali 200k pa sad konzolasi mora da vade situaciju :d
 
Nazad
Vrh Dno