Šta je novo?

Xbox Series X / S

Zavisi koliko košta sada Core. Ja sam bio uzeo 4x core (live gold) od po 12 meseci. Koštalo me 3200 din. za jedan kod od 12 meseci. Konverzija se vrši u odnosu 3:2. Za godinu dana se dobije 8 meseci + taj jedan mesec GPU sa kojim se vrši konverzija. Za oko 4000 sad dobijam 9 meseci GPU-a, što ispadne oko 440 din. mesečno.
Ne znam koliko je sada taj Core (live gold), da li je isplativo, treba iskalkulisati pre kupovine.
Сад сам бацио поглед на инстант гаминг, г2а и гамиво. На инстант гаминг је око 5300 12 месеци, на г2а слично, а на гамиво је 4050дин преко Бразила, док је 6 месеци на гамиво Европа 2620дин, што изађе 655дин за 4 месеца ултимате-а. С обзиром да је 4050дин за 8 месеци преко Бразила одлично, јел је неко уопште покушавао да искористи бразилски код без проблема са впн-ом?
1 mesec 159, 3 meseca 399 lira
У принципу дође на исто, 715дин и 750дин за месец дана исти ђаво
 
Сад сам бацио поглед на инстант гаминг, г2а и гамиво. На инстант гаминг је око 5300 12 месеци, на г2а слично, а на гамиво је 4050дин преко Бразила, док је 6 месеци на гамиво Европа 2620дин, што изађе 655дин за 4 месеца ултимате-а. С обзиром да је 4050дин за 8 месеци преко Бразила одлично, јел је неко уопште покушавао да искористи бразилски код без проблема са впн-ом?

У принципу дође на исто, 715дин и 750дин за месец дана исти ђаво
To si gledao za Core ili Ultimate?
 
To si gledao za Core ili Ultimate?
За Коре. Ултимате једино шта сам видео повољно је преко гамива Турска 3 месеца 1970дин (што изађе неких 300дин јефтиније него директ да се узме)
 
Cene slicne Turskoj, bar sto se tice GPU pretplate, su i u Indiji i Juznoj Africi ( cak i Japan nije jako strasna razlika ).
Pitanje samo da li prolaze nase kartice na foru kao i Turskoj.
 
Cene slicne Turskoj, bar sto se tice GPU pretplate, su i u Indiji i Juznoj Africi ( cak i Japan nije jako strasna razlika ).
Pitanje samo da li prolaze nase kartice na foru kao i Turskoj.
Ako rade u TR vrlo moguće da će i u ostalim gde ima xbox store.
 
Zdravo, da stavim i ovde.
Imam problem sa kupovinom u store-u. Do skoro je sve regularno radilo, xbox region na tursku, visa debit ubacena sa turskom adresom -> udjes na microsoft store koji ima cene u turskim lirama, kliknes buy i to je to. A sada izbacuje ovo.

P.S. drugar isto ima rajfajzen visu i sve podeseno kao i meni, njemu kupuje.

A probao sam da promenim region pa da vratim, da obrisem karticu pa da dodam, da promenim adresu itd.

Zdravo, da stavim i ovde.
Imam problem sa kupovinom u store-u. Do skoro je sve regularno radilo, xbox region na tursku, visa debit ubacena sa turskom adresom -> udjes na microsoft store koji ima cene u turskim lirama, kliknes buy i to je to. A sada izbacuje ovo.

P.S. drugar isto ima rajfajzen visu i sve podeseno kao i meni, njemu kupuje.

A probao sam da promenim region pa da vratim, da obrisem karticu pa da dodam, da promenim adresu itd.

Da se nadovezem, probao sam upravo gift card i kad hocu da redeemujem kod ovo se desi.

Da se nadovezem, probao sam upravo gift card i kad hocu da redeemujem kod ovo se desi.

Probao sam da redeemujem i preko web browsvera.
 

Prilozi

  • 5165D5A4-1370-4DE8-B6B0-C09846D4E7B7.jpeg
    5165D5A4-1370-4DE8-B6B0-C09846D4E7B7.jpeg
    94.4 KB · Pregleda: 75
  • IMG_6343.jpeg
    IMG_6343.jpeg
    213.5 KB · Pregleda: 31
  • IMG_6352.png
    IMG_6352.png
    106.5 KB · Pregleda: 27
Sačekaj za karticu par dana.
Probaj drugu, ako imaš.
Za redeem koda promeni region naloga na TR (preko web-a) i potreban ti je VPN kad redeemujes (preko web-a).
 
Redeem radiš na telefonu uz pomoć VPN na Tursku, a preko konzole radiš kupovinu. Ako neće da redeemuje onda je verovatno do VPN-a. Vrlo je verovatno da si dobio blokadu na tom nalogu, tako da ti nijedna kartica neće više proći na tom nalogu. Čak ni taj gift card kredit ako uspeš da redeemuješ, neće da ti omogući kupovinu.
Imaš dve opcije ako hoćeš da nastaviš da koristiš turski store.
Prva je da ubaciš gift card sa kreditom, da izbaciš karticu sa naloga, onda se konektuješ sa vpn-om preko pc-a ili telefona i kontaktiraš chat support. Objasniš im da si u Turskoj i da ti ne prolazi kupovina preko tog kredita. Oni će pokušati umesto tebe uz tvoje odobrenje da kupe nešto i neće moći.
Onda će te prebaciti na microsoft osoblje koje neće isto moći ništa, pa će proslediti na higher support. Sve to će trajati par nedelja, u medjuvremenu ih povremeno smaraš, oni će proveravati kakvo je stanje i slati upite nadležnima. Na kraju ako si te sreće kao ja, skinuće ti tu blokadu i radiće ti ponovo.
Druga jednostavnija opcija je da uz pomoć VPN-a na tursku otvoriš novi microsoft nalog. Proveri u podešavanjima naloga da je zemlja turska, ako nije promeni. Zatim na xboxu staviš region turski i našu karticu sa turskom adresom, možeš onu staru koju si pre koristio. 99,9% da će da ti radi sa tom istom karticom.
 
Redeem radiš na telefonu uz pomoć VPN na Tursku, a preko konzole radiš kupovinu. Ako neće da redeemuje onda je verovatno do VPN-a. Vrlo je verovatno da si dobio blokadu na tom nalogu, tako da ti nijedna kartica neće više proći na tom nalogu. Čak ni taj gift card kredit ako uspeš da redeemuješ, neće da ti omogući kupovinu.
Imaš dve opcije ako hoćeš da nastaviš da koristiš turski store.
Prva je da ubaciš gift card sa kreditom, da izbaciš karticu sa naloga, onda se konektuješ sa vpn-om preko pc-a ili telefona i kontaktiraš chat support. Objasniš im da si u Turskoj i da ti ne prolazi kupovina preko tog kredita. Oni će pokušati umesto tebe uz tvoje odobrenje da kupe nešto i neće moći.
Onda će te prebaciti na microsoft osoblje koje neće isto moći ništa, pa će proslediti na higher support. Sve to će trajati par nedelja, u medjuvremenu ih povremeno smaraš, oni će proveravati kakvo je stanje i slati upite nadležnima. Na kraju ako si te sreće kao ja, skinuće ti tu blokadu i radiće ti ponovo.
Druga jednostavnija opcija je da uz pomoć VPN-a na tursku otvoriš novi microsoft nalog. Proveri u podešavanjima naloga da je zemlja turska, ako nije promeni. Zatim na xboxu staviš region turski i našu karticu sa turskom adresom, možeš onu staru koju si pre koristio. 99,9% da će da ti radi sa tom istom karticom.

Hvala puno na odgovoru, ceo dan kopam po guglu i pokusavam sve i svasta. Znaci dotrajalo.

Sto se tice prve opcije ne znam da li da se toliko zajebavam i opet ostaje pitanje da li ce da prodje. Realnija je druga opcija.

Ne, nikako ne praviti acc kroz VPN, nema potrebe plus može samo problem da se napravi.

Slab vpn verovatno.

E sad da li sa vpn-om ili bez.


Ne, nikako ne praviti acc kroz VPN, nema potrebe plus može samo problem da se napravi.

Slab vpn verovatno.

Windscribe na Istanbul, mogu da probam i preko surfsharka od ortaka.
Stavice, ali se menja prilikom kreiranja bez problema, ne treba VPN.
@alek6legenda koji region ti stoji na nalogu kad ides preko web-a?

Ma svuda stoji Turska, i preko weba i na konzoli
 
Mom drugaru je redeem prošao najnormalnije koristeći besplatni Hola VPN, probaj i to.
 
Probaj jos da promenis region xbox live servisa, eventualno sacekaj dan ili dva da se serveri sinhronizuju. Neverujem da ce da pomogne, ali vredi pokusati.
Uvek je pametnije da se sve oko naloga radi preko android ili IOS telefona, jer microsoft ume da prikuplja podatke o lokaciji od windows operativnog sistema.
Tesko je prevariti microsoft preko njihovog sitema gde vec imaju milion podataka o svemu i svacemu.
 
Probaj jos da promenis region xbox live servisa, eventualno sacekaj dan ili dva da se serveri sinhronizuju. Neverujem da ce da pomogne, ali vredi pokusati.
Uvek je pametnije da se sve oko naloga radi preko android ili IOS telefona, jer microsoft ume da prikuplja podatke o lokaciji od windows operativnog sistema.
Tesko je prevariti microsoft preko njihovog sitema gde vec imaju milion podataka o svemu i svacemu.


Sve sam preko ios, tek sam sad na windowsu, cisto i to da probam.

A sto se tice menjanja
 

Prilozi

  • IMG_6371.png
    IMG_6371.png
    117.5 KB · Pregleda: 56
Ti si skroz zabunio sistem, mislim da je najbolje da sacekas 48 sati da dodje k sebi, ako uspe da se oporavi od svega sto si pokusao :p
 
Ti si skroz zabunio sistem, mislim da je najbolje da sacekas 48 sati da dodje k sebi, ako uspe da se oporavi od svega sto si pokusao :p

Pa morace sve da iskulira ocigledno, a i ja sa svime.

Ako se neko seti jos necega, neka pise.

Hvala svima na pomoci.


Dugacak je bio dan.

🤯🤯🤯
 
Tri dana sam se zezao sa time, dva su mi naloga tako zeznuli, resenje, novi nalog i nova kartica, ako napravis novi nalog i stara kartica moci ces da izvrsis jednu kupovinu i ponovo ces prilikom sledece kupovine dobiti istu "gresku".
 
Proradio redeem code

Medjutim kada probam preko konzole da kupim opet nece
 

Prilozi

  • IMG_6403.png
    IMG_6403.png
    173.8 KB · Pregleda: 28
  • IMG_6404.jpeg
    IMG_6404.jpeg
    154.1 KB · Pregleda: 26
Redeem nekad neće da prodje, a ti si sa tim silnim pokušajima napravio zabunu u sistemu. Kupovina ti neće proraditi preko Turske, bez intervencije podrške. Možeš da staviš US store i da kupuješ sa tom istom karticom bez problema će da ti uzmu pare.
Jel si probao da promeniš region xbox live servisa preko onog linka što sam postavio?
 
Redeem nekad neće da prodje, a ti si sa tim silnim pokušajima napravio zabunu u sistemu. Kupovina ti neće proraditi preko Turske, bez intervencije podrške. Možeš da staviš US store i da kupuješ sa tom istom karticom bez problema će da ti uzmu pare.
Jel si probao da promeniš region xbox live servisa preko onog linka što sam postavio?

Probao sam da promenim, nece, postavio sam sliku gore.

Hoces da kazes da mogu da promenim region na US i to je to? Osim sto ce biti skuplje, moci cu da kupujem?
 
Već dva dana pokušavam da na novom nalogu platim 1 dolar za prvi 14 dana za game pass. Dobijam poruku Something went wrong. Not sure what happened there.
Pokušavam sa američkom adresom i srpskom karticom. To je pre prolazilo.
Šta može da bude rešenje?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno