Šta je novo?

SBB - generalna diskusija (2024) [nije tema za EON box i aplikacije]

Zvanično su svi operateri usaglasili akcije 3meseca po 1 dinar. Zavisno od tehnologije. Nezvanično uvek ima neka akcija ukoliko prelaziš sa opratera nekog kod njih
Znam ljude koji su im opremu poslali poštom zajedno sa zahtevom za raskid i tako su r askinuli ugovor. Pošalji im mail zvanično sa tvojim podacima i najavi da ćeš da im opremu proslediš poštom i unesi sve podatke kako bi imao dokaz da si to uradio. Br pošiljke i slično


Generalno otkazuje se tako što se podnese zahtev za raskid usluge operateri to rastegnu na 30 dana ali po zakonu može i odmahg raskid ukoliko im prilikom podnošenja zahteva za raskid doneseš svu opremu i insistiraš da odmah raskinu. Naravno u poslovnici će te odvratiti od toga ne bi li dali priliku kolegama iz zadržavanja da te okrenu i zadrže. Ukoliko si siguran da raskidaš sve to odbi i traži momentalni raskid uz vraćanje opreme na lice mesta i naravno dokumentovano sve
Hvala, podneo sam zahtev za raskid i u međuvremenu potpisao ugovor sa drugim operaterom. Zvali iz kol centra da pitaju za razlog i da ponude nešto novo, rekoh kasno... Pisao sam ja ovde ranije kako su me bezobrazno otkačili kada sam tražio neku bolju ponudu, neki njihov lik sa fejsa kaže sigurno si koristio pognosti kada si potpisao ugovor...pre 20 godina 🤣 a i neki njihov zaposleni je bio tako bezobrazan preko telefona da sam odlučio da ih otkačim.
20+ godina njihov korisnik :)
 
Izvini mod. zbog duplog posta, ali samo da dodam da bi ovi iz SBB-a trebalo da poboljšaju poslovnu politiku prema starim korisnicima, jer ako ovako nastave svi će da odu... Video sam ovde da je jedan kolega forumaš primetio tek kasno da mu sleduju dva boksa ako si premium korisnik, a mi u domacinstvu nismo imali nijedan :). A i do mene je, nije me zanimalo da se bakćem oko toga. Stari Cisco modem od pre hrista zamenjen prošle godine. I to da nisam zvao i cimao par puta, ne bi ni to zamenili :)
Devojka koja je zvala iz kol centra za zadržavanje je bila vrlo korektna i profi, ali ovi pre nje pravi džukci...
 
^Hoćeš da kažeš, da onima(fizička lica) koji imaju Digitalni Eon Premium paket, sleduju dva Eon boxa?
 
Da li postoji neko rešenje za gubitak wifi signala na modemu NE1611B, wifi svako malo se gubi pogotovo ako sam u susednoj sobi, što je najjače ovaj modem mi je ishvalio monter kao bolji je od starog a kod tog istog starog nisam imao ovaj problem, možda jednom u 10 dana i to se rešavalo restarta ako više puta izgubi signal!?
 
^Hoćeš da kažeš, da onima(fizička lica) koji imaju Digitalni Eon Premium paket, sleduju dva Eon boxa?
Upravo sam to pitao lika na FB, kaže nije tačno, ali moj drugar je dobio u stanu 3 eon boxa jer nema koaksijalnu instalaciju u stanu, i nije bilo uslova da se buše zidovi i razvlače kablovi.
 
Tri EON boxa daju samo korosnicima na optici.
 
Da li postoji neko rešenje za gubitak wifi signala na modemu NE1611B, wifi svako malo se gubi pogotovo ako sam u susednoj sobi, što je najjače ovaj modem mi je ishvalio monter kao bolji je od starog a kod tog istog starog nisam imao ovaj problem, možda jednom u 10 dana i to se rešavalo restarta ako više puta izgubi signal!?
Na kojem ti je kanalu wifi,znas li to?
 
^Hoćeš da kažeš, da onima(fizička lica) koji imaju Digitalni Eon Premium paket, sleduju dva Eon boxa?
Sleduju ti dva boxa ja sam ih uzeo a vratio jedan D3 mini a Cisca ostavio.Vec sam pisao o tome.Iscenkao se da mi daju popust 8 meseci -50% i mesh dva uredjaja.Zato savetujem svakog da se cenka i ne naseda na njihove price iz prve.Fore prosla je akcija mesh se naplacuje i ostalo su vacaroske fore kao i pitanje instalacije.trazio sam da mi vuku LAN kabal 25m iz garaze do potkrovlja tri sprata pa na drugu stranu kuce.Kazu pa to mi ne radimo ako ne radite onda nista,ali za ove nove bokseve nije potreban LAN mogu na wifi nista me to ne zanima hocu da budu na kabal.I sad pomisli neko kakav je ovo drkos ali verujte svako od njih gleda nas da izvacari.Placam im 20 god uslugu a wifi ne moze da dobaci ni do kupatila koje je 6-7m od modema pa jel za to da dajem 5200 jos sad kad su i sve fudbalske lige izgubili pa prenose Slovacku i Sloveniju..
 
Sleduju ti dva boxa ja sam ih uzeo a vratio jedan D3 mini a Cisca ostavio.Vec sam pisao o tome.Iscenkao se da mi daju popust 8 meseci -50% i mesh dva uredjaja.Zato savetujem svakog da se cenka i ne naseda na njihove price iz prve.Fore prosla je akcija mesh se naplacuje i ostalo su vacaroske fore kao i pitanje instalacije.trazio sam da mi vuku LAN kabal 25m iz garaze do potkrovlja tri sprata pa na drugu stranu kuce.Kazu pa to mi ne radimo ako ne radite onda nista,ali za ove nove bokseve nije potreban LAN mogu na wifi nista me to ne zanima hocu da budu na kabal.I sad pomisli neko kakav je ovo drkos ali verujte svako od njih gleda nas da izvacari.Placam im 20 god uslugu a wifi ne moze da dobaci ni do kupatila koje je 6-7m od modema pa jel za to da dajem 5200 jos sad kad su i sve fudbalske lige izgubili pa prenose Slovacku i Sloveniju..
Pozdrav, OK obelezio sam ovo gore crveno.
Jel mozes malo podrobnije o tome....meni je pre jedno mesec dana receno da do EON boxa mora da ide LAN kabl i naravno to mi nikako ne odgovara, ali ako moze preko WIFI, to bi vec bilo idelano za drugi EON box, obzirom da i ja imam premium paket.
 
I meni su tako rekli to je samo fora da te prevare.Ovaj novi box radi preko wifi.Ja sam sproveo kabal ali ga nisam povezao vec radi preko wifi-ja.Sad je samo bitno kakav ti je wifi,meni je bio los ali sad sa Meshom radi bez problema.
 
@TatkoNaMafiju

Da li znas da li bi mogla oprema i zahtev za raskid da im se posalju postom?

Nemam problem sa tim da platim jos jedan mesec ukoliko je neophodno.

Hvala
Možeš ali mail je bitan jer tu uneseš broj pošiljke i time precizno navedeš kojim putemn ide oprema ovako ako pošalješ pismo i opremu i zagubi se a ti to ne znaš posle par meseci dođe negativno iznenađenje.
Po Zakonu ako si ih adekvatno informisao i vratio im opremu ti si ispunio svoj deo kao korisnik
 
A sto lepo ne namestis na 5ghz i uzivas? Pa ja ,vec godinama,nemam ni ukljuceno 2,4. Tu je krkljanac na toj frekvenciji.
Sad super radi u odnosu kako je radio i ako se i izgubi wifi u sekundi se vraća, Isključio 2,4 kao što si rekao ostavi samo 5g a kanal sam stavio na 60.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240411_083827_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240411_083827_Samsung Internet.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 75
E tu si pogresio malo. Izaberi 36,48,46 ! Ne znam tacko sad kako ide ali 36 imas sigurno pa izaberi taj. Nece ti vise prekidatdi,posle toga.
 
Zvali danas u vezi produzenja uo i nude da ostanem na starom paketu koji vise nije u ponudi i platim 3 meseca po 1din, pa posle po 4289din ili da predjem na Duo premijum i prvih 20meseci po 20%, a ostala 4 po 4849din.
Mozda da podnesem zahtev za raskid, hm...?! :unsure::rolleyes:
Juce podneo zahtev za raskid, danas zvali i dogovorili da predjem na Eon Duo Premium i 8 meseci po 1din.

Posto sam do sada koristio neki paket koji odavno nije u ponudi, oprema je ostala ista, ali u svako doba mogu da zamenim...
Trenutno koristim modem Cisco EPC3928sV2, na koji je povezan TP-Link C80. Da li da menjam za neki noviji i koji, rece da daju neke Ubee i Tehnicolor?
Vidim u Moj Sbb pod Televizija-Dokupljene opcije pise da je aktivirana "D3 kuca 1" koja se placa 290din mesecno, ali je dugme deaktiviraj "zasivljeno" i nemoguce je deaktivirati, pa pretpostavljam da je ta usluga vec uracunata u Premium Duo paket?
 
Istice mi ugovor za eon premium, zvao ih za produzenje. Jedino sto nude je ostanak iste cene paketa 5149. Kada sam potao za popust na cenu, rekli su da ne nude, ali da ce proslediti kolegama iz podrske broj da oni nesto drugo ponude. Jel su nekog zvali i sta nude, cisto da budem pripremljen.
 
Istice mi ugovor za eon premium, zvao ih za produzenje. Jedino sto nude je ostanak iste cene paketa 5149. Kada sam potao za popust na cenu, rekli su da ne nude, ali da ce proslediti kolegama iz podrske broj da oni nesto drugo ponude. Jel su nekog zvali i sta nude, cisto da budem pripremljen.
20% popusta na pretplatu, tokom trajanja novopotpisane ugovorne obaveze. (1. ostaviš podatke podršci na društvenim mrežama s molbom da te zovu kolege ili 2. zahtev za raskid ugovora pa te zovu kolege sa "crvenim" ovlašćenjima)
 
Hvala! Cekam poziv, ako ne bude. Onda cu ih kontaktirati preko drustvenih mreza!
 
Meni su ponudili najvise 16 meseci 20% popusta ili premium + 1000/100 dodatak.
 
Da li gubim nešto ako zamenim EPC3928s za neki noviji (ne znam šta nude kao zamenu)?
 
@Truba Da li si već na CG-NAT? U zamenu ce verovatno da ti nude onu SDMC NE1611B kršinu od rutera?
 
Ne znam, spomenuli su da imaju 3 neka uređaja koja daju kao zamenu i sva su (navodno) ista po mogućnostima, ali ne znaju tačno koji ću da dobijem. Možda mogu da tražim neki određeni od ta tri.
 
Potpisao i ja ugovor pre neki dan (promocija 9 meseci po dinar), dobio taj ozloglašeni SDMC NE1611B. Prvi dan je gubio link ka njima (ulogujem se na ruter i vidim da nema IP adresu na WAN-u, pa posle nekoliko minuta dobije), onda se stabilizovalo ali su Wi-Fi 2,4 GHz brzine stvarno tužne, 30-60 megabita zavisno od uređaja (na telefonu ide najbrže). Wi-Fi 5GHz izvlači punu brzinu (300/30).

Kvalitet signala do rutera je odličan tako da je ruter izgleda stvarno dreš.
 
Drugi dobiti neces sem ako imas vezu ili,kao ja,budes pretio da ces isplatiti penale i raskinuti ugovor. Tako sam se docepao Ubee-a.
 
Ne vredi, ruter sporadično gubi WAN adresu, nestabilno im radi ovo. Prijavio sam, napravili su nalog za tehničare, ako ne uspeju da reše otkazaću celu zajebanciju, nemam vremena da testiram svaki dan i nagađam kad će da zaglavljuje.

S obzirom da sam ugovor potpisao kod sebe kući a ne u poslovnici, da li to spada u ugovor na daljinu koji mogu da otkažem u roku od 14 dana?
 
Ne vredi, ruter sporadično gubi WAN adresu, nestabilno im radi ovo. Prijavio sam, napravili su nalog za tehničare, ako ne uspeju da reše otkazaću celu zajebanciju, nemam vremena da testiram svaki dan i nagađam kad će da zaglavljuje.

S obzirom da sam ugovor potpisao kod sebe kući a ne u poslovnici, da li to spada u ugovor na daljinu koji mogu da otkažem u roku od 14 dana?
Imas rok od 14 dana od dana potpisivanja.Ja sam tako otkazao 2-3 dana posle potpisivanja potom me zvali sta kako i izganjao sam sve sto sam trazio od mesha do novih boxeva i provlacenja kablova oko cele kuce i naravno -50% osam mesici.Nemoj da ih pustis da te zavlace posle prodje voz i treba da cekas dve godine.Ako dodje tehnicar i sredi ok(odmah i sa njim vidi da kaze da je modem u kvaru i da ti da novi) ako ne moze odmah ,das im fore do 7 dana a potom u prvu expozituru i raskines ugovor (i tu ce probati da te izrade na foru pa vi ste potpisali ugovor medjutim odmah im reci da imas fore 14 dana da raskines ako nisi zadovoljan).
 
Nazad
Vrh Dno