Šta je novo?

Raiffeisen bank

Ma vidi...ne kažem ja da je nešto vrh ili ne. Samo delim iskustvo kako nešto funkcioniše.


Inače, šta znači "u setu"? Pitam, jer vidim na osnovu tvoje slike da je kurs za cifru od 3k evra - identičan.
Iskustva su dragocena treba ih podeliti. Veliki broj korisnih informacija sam nasao na ovom forumu.
Iskreno da sam znao da je ovakav kurs ne bih otvarao iDevizni jer nema sanse da cu fizicki da idem da uplacujem ili podizem novac.
Sa uplatom na bankomatima ima cesto problema (saradjujem sa ljudima koji uplacuju pazare i bas su nezadovoljni) tako da njih izbegavam.

"Set" je naziv za njihove pakete odrzavanja Start set, Klasik set, Aktiv set, Premijum set, svi sadrze dinarski i devizni racun i povoljni kurs. Ako imas vise racuna taj koji nije ukljucen u set nema povoljan kars ali njega i ne koristis za kupovinu/prodaju. Novac moze da se prebaci izmedju racuna po potrebi.
 
Neće ni plaćanje. U app mi piše Aktivna Visa debit digital. Visa debit online zaključana tj privremeno blokirana. Na obe mi se pokazuju sredstva koja sam uredno prebacio iz Mobi. Kako mogu da koristim fizičku karticu?
U aplikaciji Visa debit online je zapravo fizička/plastična kartica koju si dobio. Ona mora biti aktivirana ako želiš da je koristiš. Isto važi i za Dinacard debit online. Digitalnu i online visu možeš da dodaš u RaiPay (Android).

Preimenovao sam tu karticu tako da nema 'online' u svom nazivu, u početku me je to dosta bunilo.
 
Poslednja izmena:
Šalim se ja malo...

Ranije su slali i šta treba da se uradi, na papiru gde je bila zalepljena kartica (u koverti). Kontakt broj, redosled, procedura... Možda su ukinuli.

Pa pročitaj šta piše u pismu, ja sam ... e bi g a, uleteo si sa odgovorom :)

Bilo gde, baš bilo gde, gde ima POS, moraš da ubodeš karticu u terminal i da ukucaš PIN kod i time je aktiviraš. I u trafici ako ima terminal možeš.
Bar je tako bilo ranije.
I da znaš, ako imaš neku gomilu (niko ne zna koliku, bar kažu da je tako iz sigurnosnih razloga) beskontaktnih plaćanja, i odbije ti sledeću beskontaktnu. Onda opet moraš da uradiš operaciju ubadanja kartice u terminal i kucanje pin koda.

Telefonom, putem apple pay-a npr. mi se to nikada nije desilo. Ranije sa fizičkom jeste. Jendom i nakon tri ili četiri beskontaktna, pazario za kuću na čošku pa morao u par radnji.

U aplikaciji Visa debit online je zapravo fizička/plastična kartica koju si dobio. Ona mora biti aktivirana ako želiš da je koristiš. Isto važi i za Dinacard debit online. Digitalnu i online visu možeš da dodaš u RaiPay (Android).

Preimenovao sam tu karticu tako da nema 'online' u svom nazivu, u početku me je to dosta bunilo.

Rešio sam sam tako što sam odblokirao u app. Nisam znao da je to ta fizička blokirana. Ja sam aktivirao onu online i mislio da je to ova. Platio sam sad nesto , ali morao na pin. Rešeno i kartica radi. Hvala u svakom slučaju. Sad sam stigao da javim. Pozz 🍻🙂
 
Menjacnice vec duze nedelja zvanicno daju evro za 117.3, ja sam za 117.2 i 117.1 kupovao pre mesec i po otprilike (117.1 je nezvanicno naravno).
 
Redovno poručujem veće iznose sa iherba i skoro nikad ne mogu da uplatim na mobi banka bankomatima. Da li iRačun devizni ima proviziju ako poručujem preko interneta? Znam da mobi banka progresiv nema

Cenim da bi mi najveći problem bio što je račun viševalutni pa bi prvo trošio dinare?
 
Ima, 1%.
Nece, trosice prvo devize.
 
Ako je na karticu povezan i dinarski i devizni, onda će odbiti transakciju ako nema deviza. Neće da uradi automatsku konverziju dinara. Ako devizni nije povezan, onda radi automatsku konverziju.
Provizije se naplaćuju za sve inostrane transakcije (sve što je u devizama)
 
Redovno poručujem veće iznose sa iherba i skoro nikad ne mogu da uplatim na mobi banka bankomatima. Da li iRačun devizni ima proviziju ako poručujem preko interneta? Znam da mobi banka progresiv nema

Cenim da bi mi najveći problem bio što je račun viševalutni pa bi prvo trošio dinare?
ima provizija ja mislim. 1%
 
Znači osuđen sam na mobi banku i njihovu jadnu infrastrukturu.
 
Da li neko ima problem sa mu ne stižu više izvodi od kreditne kartice na mail?

Do oktobra mi je izvod svaki mesec stizao redovno, sada moram da šaljem molbu da mi proslede mail i pitao sam ih kada će da reše situaciju, niko mi ništa nije odgovorio iz korisničke službe.
 
Nažalost, samo bankomat.

Imate i opciju koju je @uji pominjao:
 
Zaostajali su mi izvodi po svim računima i sve je đuture stizalo posle nove godine, ali pošto pratim potrošnju preko mBankinga, onda mi to nije previše značajno.
Nažalost, samo bankomat.

Imate i opciju koju je @uji pominjao:
Pošto je kod nas Erste zatvorena, preostala je Poštanska i Visa internet, što se kasnije za mene ispostavilo bolje, jer može da se doda i u GPay. Pritom, može da se uzme i samo LIB pa prati stanje preko Homebanking-a. Jedino što je proces otvaranja predug i ako se ne opredelite za dnevni limit po potrošnji od 200€, onda vam aktiviraju Card alarm uslugu i maksimalni dnevni limit.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš negde blizu Erste bankomat, oni imaju besplatnu devizni račun gde dobijaš Mastercard debit. Nema provizije na plaćanja, jedino što ne možeš da vidiš stanje na aplikaciji, već samo na bankomatu (ali to možeš da rešiš sa bilo kojom apl. za finansije).
mislim da moze da se vidi stanje na app meni je radilo
 
  • Like
Reagovanja: uji
Da li neko ima problem sa mu ne stižu više izvodi od kreditne kartice na mail?

Do oktobra mi je izvod svaki mesec stizao redovno, sada moram da šaljem molbu da mi proslede mail i pitao sam ih kada će da reše situaciju, niko mi ništa nije odgovorio iz korisničke službe.
Stižu redovno.
Proveri u profilu adresu, u aplikaciji ili ebankingu.
 
nije prvo sam otvorio devizni pa su mi rekli da instaliram app sve se videlo pa sam kasnije otvorio i dinarski cudila se devojka iz call centra pitala me kako mi je radila app samo na deviznom
 
  • Like
Reagovanja: uji
Pozz ljudi. Jel moze neko da prosledi onaj friend referal code za otvaranje iRacuna na PM?
I jel bese bolje otvoriti devizni u postanskoj (visa internet) za online placanja van zemlje a dinarski iRacun za domacu kupovinu?
Citao sam mnogo strana unazad i sve mi se izmesalo u glavi :LOL: Neko je negde lepo sumirao u par reci al ne mogu sad da nadjem. Bio bi dobar neki sticky post za ove stvari za sve nas slepce. :ROFLMAO:Thx
 
Ako je neko jos uvek zainteresovan za otvaranje računa preko ove akcije nek se javi privatnom porukom. Ostalo sinu još 2 mesta.
 
nije prvo sam otvorio devizni pa su mi rekli da instaliram app sve se videlo pa sam kasnije otvorio i dinarski cudila se devojka iz call centra pitala me kako mi je radila app samo na deviznom
Pitao sam ih da li mogu da aktiviram mobilno bankarastvo za besplatan dev. i dobio sam odgovor da ne mogu, samo šalter. Mogu da probam opet, ako je tebi to uspelo.
 
Ispravljaju gresku, pre sat leglo 2X2500, sad skidose jednu uplatu... :D
Screenshot_2024-04-04-11-42-07-257_rs.Raiffeisen.mobile.png
 
Poslednja izmena:
Meni pa stornirali 3000 umesto 2500 😳
 

Prilozi

  • Screenshot_20240404-114856_Moja mBanka.png
    Screenshot_20240404-114856_Moja mBanka.png
    154.5 KB · Pregleda: 34
Upravo su stornirali i drugu uplatu...:LOL:

Da li i na obicnim bankomatima moze da se uplacuje novac na racun ili samo na visenamenskim?
Smorih se pre neko vece, kad sam provalio da kod mene nema visenamenski uredjaj/bankomat....
 
  • Like
Reagovanja: uji
Izgleda da su svi interni nalozi poništeni dok ne reše problem.
 
Nazad
Vrh Dno