Šta je novo?

Raiffeisen bank

Ćerka je na trećem tipu, onaj što dobija dve digitalne i dve plastične kartice i dobila je mail. Ne sećam se koliko dugo je korisnik, možda nekih šest meseci. Ako nekom treba link, neka piše u PP, ima još dva.
 
Meni jedino što pada na pamet razlog zašto nikada ne dobijam ove promocije (takođe prilično dugo imam iRačun) je ako negde ima da se štiklira opcija da stižu promocije na email ili su me pitali prilikom otvaranja računa, to sam sigurno odbio. Pogledah i ebank i mbank, nisam video tu opciju.
 
Moguće, ja sam nekih godinu dana korisnik i dobio sam link
Takođe mi šalju povremeno ponude za kredite, doz. minuse i ostalo
 
Meni pred kraj godine istice visa,dinu nisam ni koristio.
Koji je postupak za obnovu?
Ako nekom treba link za otvaranje iracuna nek se javi.
 
Do kraja godine može da se desi da se banka zove Poštajnzenteza banka :)
Kakva obnova, dobičeš sve na vreme, obično u tom zadnjem mesecu. Menjali su par puta za isporuku fizičkih pa ni sam nisam siguran da li je zadnje ostalo da poštom stižu fizičke.
 
Ja sam dugogodišnji korisnik Banke Inteze i nedavno sam otvorio iRačun preko linka koji mi je poslala prijateljica. Trebaće mi taj račun za neke stvari, pa je ispalo dobro i za mene i za nju.

Ali me jako buni to što za jedan račun dobijam četiri kartice, dve Vise (digitalnu i online) i dve Dine (digitalnu i online). Gledao sam uputstvo na sajtu banke i ništa mi nije jasno. Ako vam nije problem, da li neko može ukratko da bi objasni za šta koristite digitalne, a za šta online kartice. I da li postoji opcija da se bilo koja od te četiri kartice doda u Google Wallet?
 
Dobijas po 2 digitalne i 2 fizicke Vise i Dine. U google wallet ne moze da dodas ni jednu jer se za to koristi Rai pay.
Digitalne koristis "kao fizicke" putem telefona (nfc), a online mozes da koristis sve.
 
Hvala na odgovoru. Valjda će mi biti do kraja jasno kad stignu i počnem da ih koristim. U Intezi npr. imaš jednu Visu i nju dobiješ i kao fizičku karticu, a ujedno je koristiš i za sve ostalo (Google Wallet - telefon ili pametni sat, online plaćanja itd). Malo me je zbunio koncept dve kartice, ali OK, svako ima svoj sistem :)
 
Nema na cemu. Da probam jos ovako, kao sto imas u Intezi opciju da napravis virtuelne kartice tako su ti ovde ove digitalne samo sa duzim rokom trajanja i ne moras da pamtis cvc.
 
Hvala na odgovoru. Valjda će mi biti do kraja jasno kad stignu i počnem da ih koristim. U Intezi npr. imaš jednu Visu i nju dobiješ i kao fizičku karticu, a ujedno je koristiš i za sve ostalo (Google Wallet - telefon ili pametni sat, online plaćanja itd). Malo me je zbunio koncept dve kartice, ali OK, svako ima svoj sistem :)
Pošto kada bi otvorio devizni iRačun i odlučio se da vežeš jednu ili obe za upotrebu u inostranstvu, koristiće se samo evri, dok će transakcije biti odbijene ako ih ne bude dovoljno, bez obzira što imaš para na dinarskom. S druge strane, postoji opcija da, ako ne dođe do automatskog povezivanja nakon otvorenog deviznog iRačuna, kod savetnika u filijali napomeneš koju tačno od njih hoćeš da ti poveže (da li Visa Online - Plastičnu i/ili Visa Digital - virtuelnu) i onda bi po jednoj od njih ostavio mogućnost da ostane dinarska u krajnjoj nuždi. Imali smo par članova na forumu kojima takvo rešenje više odgovara. U trenutnoj situaciji, Dina kartice se mogu koristiti isključivo u Srbiji, ali su po zakonu obavezne (čak i kao digitalna ispunjava uslov, jer se tretira kao platni instrument zasnovan na platnoj kartici), odnosno tek od 1.6. kreću beskontaktne (najverovatnije posredstvom UnionPay).
 
Heh cirkus, javili mi danas da istrazuju sta se desilo. Kazu da anketu dobijaju ljudi kad zavrse sa registracijom naloga iRacun-a.
Kako je neko uspeo da registruje iRacun sa mojim emailom nije mi jasno...
 
Je li neko skoro trazio i dobio Virtuon karticu Raiff.banke . Postoji li jos to?? Ako jeste koliko se ceka.
 
Naravno da postoji, ali ne znam koliko se čeka. Poslednju sam dobio letos, jer je izrađena pre nego što će stara Virtuon kartica da istekne.
 
Mama je odradila oko 20h. Mislim da rade do 21h. A ta verifikacija se možda uvek radi, kad se vracas dok je proces "u toku".
 
Pozdrav drugari.
Ne znam da li ste informisani, a i meni je lakše da pitam vas sa foruma nego da zovem Raifaisen banku i smaram se operaterom pri čemu možda ne dobijem pravu informaciju koju ću pre ovde dobiti.
Imam Huawei telefon, kao što svi znamo Huawei wallet nije dostupan u Srbiji i verovatno ko zna kada će biti.
Da li neko od vas koristi RaiPay aplikaciju na Huawei telefonima i plaća putem telefona i nje, kao što je to moguće preko Google Pay-a?
 
Trenutno tekući dinarski i devizni plaćam 390 RSD. Razmišljam da pređem u Premium, zadovoljavam uslove da ne plaćam održavanje, ali nije mi najjasnije šta onda plaćam. Ako nastavim da imam tekući dinarski i devizni, a uzmem recimo Visa debit karticu, to je 120 RSD mesečno za karticu i još 100 RSD za devizni račun, tj. ukupno 220 RSD - povoljnije nego sada?

Koji je trenutno kurs u aplikaciji za Premium korisnike? Meni je trenutno užasnih 115.24 i 119.11, bilo da menjam 20 ili 20k EUR.
 
Otvoren preključe iRačun i eto ih već danas 3 koverte sa PIN-ovima. Ovo ostalo valja sačekati sigurno do ponedeljka bar.

Ove fizičke kartice što su sad u online formatu treba da se deblokiraju u aplikaciji, znači može i sad sa ovim PIN-ovima ili ipak da sačekam fizičke kako je njihova preporuka? Ništa hitno nije naravno.
 
@n1tr0dr
Meni za Visa debit Gold uzimaju 350 (mada nisam siguran da li je to za moju ili za dodatnu karticu). Kurs je uvek bio loš.
 
Može li da se plaća ovom njihovom karticom što ide uz iRacun na Ali-u, Amazon-u, Ebay-u, itd?
 
Otvoren preključe iRačun i eto ih već danas 3 koverte sa PIN-ovima. Ovo ostalo valja sačekati sigurno do ponedeljka bar.

Ove fizičke kartice što su sad u online formatu treba da se deblokiraju u aplikaciji, znači može i sad sa ovim PIN-ovima ili ipak da sačekam fizičke kako je njihova preporuka? Ništa hitno nije naravno.

Možeš digitalne odmah, naravno. Možeš potom i da ih privremeno blokiraš/odblokiraš koliko god puta hoćeš, ako ih npr. ne koristiš neko vreme.
 
Ove fizičke kartice što su sad u online formatu treba da se deblokiraju u aplikaciji, znači može i sad sa ovim PIN-ovima ili ipak da sačekam fizičke kako je njihova preporuka? Ništa hitno nije naravno.
Digitalne. Prvo aktiviraj digitalne u mBanka aplikaciji. Digitalnu VISA možeš odmah da dodaš u RaiPay (ako je android) jer sve informacije o njoj imaš u Moja mBanka aplikaciji.

PIN kod digitalne imaš, a možeš i da ga vidiš u RaiPay aplikaciji nakon dodavanja.

Kasnije, kada ti dođe plastična, možeš i nju da dodaš u RaiPay.

Na višenamenskim bankomatima možeš da uplaćuješ odmah novac, takođe i da plaćaš na POS terminalima. Nisam imao problema, koristio sam tako u početku dok nisu stigli PIN-ovi.
 
Može li da se plaća ovom njihovom karticom što ide uz iRacun na Ali-u, Amazon-u, Ebay-u, itd?
Može, kao i da se povežu na devizni iRačun kod savetnika u filijali, u slučaju ako po otvaranju istog ne budu povezane automatski.
 
Juče sam otvorio devizni iRačun, mnogo je brža procedura jer nema video poziva i dostavljanje podataka (ako se nisu promenili).

Devizni mi nije automatski bio povezan sa debitnom karticom.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Je l' moguće da ne može da se otvori besplatni jednovalutni a vista devizni račun pored iRačuna?

I zašto sada povezuju obe debitne sa deviznim iRačunom?

Nije valjda da sam ušao u pogrešnu filijalu :D
 
Zašto sada povezuju obe debitne sa deviznim iRačunom?

Nije valjda da sam ušao u pogrešnu filijalu :D
Nisi posebno naglasio koju ćeš, da li Visa Online ili Visa Digital. Podrazumeva se da si tražio za obe. 🤷🏽‍♂️
 
Nazad
Vrh Dno