Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

UA159****72HU danas stigle dve neregistrovane sa zadnjim statusom od 29.01 za 68 dana 😵
Sombor
 
Malopre stiže mail da je u paketomat ubačen kabl, poslat 18.11. :D A pre neki dan par sitnica dobili status arrived at local delivery center, nadam se da će se i one naći u paketomatu. Sa ovom sam se bio pozdravio (kabl od $1), ali evo iznenadiše me. I dalje su mi sve pošiljke ikada stigle.
 
Malo pre sigao paket UA131....99HU,porucen 29 novembra.Jebote ima nade za nasu postu.
Glavna posta NS.
 
A ja razmiljam da povucem rucnu sa porucivanjem, ajd te UA...HU, to kad stigne stigne, nego ove sa pracenjem su izgubile smisao od 01.03. do 11.03. ima jedno deset paketa sto su prispeli u tom periodu i nista ne mrdaju. Pre se znalo, kad ga vidim da se pojavio na pracenju kod nas, eto ga na dostavi za 3-4 dana, sada lutrija i onaj od 01.03. i od 11.03. imaju iste statuse...

Novi Sad, mislim da smo trenutno najgori,mada smo vrlo cesto medju najgorim.
 
I ja definitivno odustajem, cekam da stigne jos konzola i dovidjenja prijatno. Nije to vredno nerviranja i cekanja... pa pre bi ga napravili u proizvodnom programu od nule, nego sto stigne od carine do nas (a mozda im je to i cilj)
 
Ne znam vredi li slati carini mail sa dokazima o kupovini kako bi realnu cifru uzeli u obzir prilikom obrade paketa i da li to zna da ubrza stvari? Ima li neko iskustva, u pitanju je carina NS?
 
UA HU, bez praćenja, poručen 4. decembra, dobio ALDC 23.01, još uvek ga nema. Ima li još neko takvu situaciju, da znam da li da dignem ruke od toga?
 
Gomila, imas iznad da ljudima jos stizu paketi iz oktobra, novembra, decembra...

GPC Nis se malo ubrzao, stigli su do 22.02. sa obradom registrovanih sto znaci da su spali sa oko 35 na oko 28 dana kasnjenja.

LA0583XXXXXHU - Naruceno 02.01., do nas stiglo 22.02., bice dostavljeno najverovatnije sutra 21.03.
 
Da li će nekada da regulišu
Gomila, imas iznad da ljudima jos stizu paketi iz oktobra, novembra, decembra...

GPC Nis se malo ubrzao, stigli su do 22.02. sa obradom registrovanih sto znaci da su spali sa oko 35 na oko 28 dana kasnjenja.

LA0583XXXXXHU - Naruceno 02.01., do nas stiglo 22.02., bice dostavljeno najverovatnije sutra 21.03.

Moje pošiljke stižu na carinu u NS a ja sam iz Pirota - 70km od Niša 🤔
 
Proveri Shipping adresu, trebalo bi da ti ide Pirot, Pirot, 18300, ako nesto od toga nije kako treba mozda ti zato lutaju paketi :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240320_144708_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240320_144708_AliExpress.jpg
    35.3 KB · Pregleda: 107
Ja imam 2 pošiljke UA koje su dobile status ALDC 20.02,ni traga od njih već mesec dana. Ovo vise nema smisla narucivati neregistrovane posiljke,dok ne uvedu praćenje za njih(ako uopšte i uvedu).
 
Danas stigle dve sa ALDC 20.02, ali one od decembra nema. Niška carina.
 
Imam jednu posiljku malo me buni.
Obicno su mi stizali paketi sa kodovima UA-HU, LA-HU, UB-HU
Jedan paket Kinez nikako da otpremi stoji 10 dana UA-HU nema nikakvih promena. Ja pokrenem dispute nakon toga vidim da je konacno krenula otprema paketa ALI sad mi je dodeljen novi broj za pracenje sa kodom, Pocinje sa UC-HU

Sta mu sad dodje ovo UC?
 
Jedna UA...HU koja je stigla u Srbiju drugog februara, danas isporučena u paketomat.
 
Stigle dve UA..HU pošiljke sa poslednjim datumima 19. i 21. feb. Dve registrovne propuštene dalje bez naplate, jedan koja je bila na carini od 21.02, završena danas. Niška
 
Ja dobih i LS... NL juče.
 
Bukvalno nema pravila za posiljke, evo pogledajte samo datume na ove dve razlicite posiljke:
 

Prilozi

  • SCR-20240320-qyxw.png
    SCR-20240320-qyxw.png
    137.1 KB · Pregleda: 61
  • SCR-20240320-qzai.png
    SCR-20240320-qzai.png
    95.6 KB · Pregleda: 83
UC...HU
Srbija,Hrvatska,Rumunija,Bugarska,Grcka,Slaovacka,Slovenija,Norveska,Finska

@Mali Perica

Sto je problem da promene numeraciju ? - Bez problema mogu da nastave sa 2xx

Ispravka : prosle godine su koristili 2xx - te posiljke se jos uvek vode u sistemu , ali mogu da koriste neke druge numeracije
Svi kodovi se posle odredjenog vremena "recikliraju" i ponovo koriste ( imamo primere za RB...SG )

@vargax6

Objasnjeno je vec par puta - iako pise Za Carinu ne podlezu sve posiljke carinskom pregledu ,
i za dan prolaze carinu.
 
Poslednja izmena:
i mene interesuje ali za BG carinu
Za BG carinu kao da sam citao ovde negde da moze da ubrza stvari, ali neka se neko javi i potvrdi. Inace nisam nista slao i jutros mi je prosao paket sa NS carine sto je cekao od 04.03. Videcu sutra koliko su me rebnuli posto je vrednost 128 dolara...
 
Pozdrav ljudi,
Porucio sam paket koji treba da mi dostavi DP Welt packet(Nemacka) koji dolazi iz USA.
Kontam da iz USA ide u Nemacku pa kod nas ali sam dobio ovaj status 18. Marta i pise kao Import not possible ali i dalje dobijam nove statuse.
Hvala unapred!
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    59.4 KB · Pregleda: 43
Nazad
Vrh Dno